Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

EK Cooling iz Texasa zamuja s placili partnerjev/distributerjev, s placami delavcev...

Zgovarjajo se da jim slovenska materinska firma drzi roko nad financam in jim ne dajo ne kesa, ne odgovora, nic...

Neki se obtozujejo o interni tatvini... majo pa imho velik neprodanga inventarja...

 

Jay pa pravi da jim EK se nikol ni dal pravih informacij glede novih produktov, da ze od januarja niso nic placal etc.

Vmes je Edvard König spet prevzel mesto direktorja, za Matjaza Krc-a pa se ne ve kaj je z njem.

 

Bojda nimajo prostega denarja, vse vezano itd. Nimajo "liquid" budgeta.

uredilo bitje DaMachk
Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 25 minutami:

EK Cooling iz Texasa zamuja s placili partnerjev/distributerjev, s placami delavcev...

Zgovarjajo se da jim slovenska materinska firma drzi roko nad financam in jim ne dajo ne kesa, ne odgovora, nic...

Neki se obtozujejo o interni tatvini... majo pa imho velik neprodanga inventarja...

 

Jay pa pravi da jim EK se nikol ni dal pravih informacij glede novih produktov, da ze od januarja niso nic placal etc.

Vmes je Edvard König spet prevzel mesto direktorja, za Matjaza Krc-a pa se ne ve kaj je z njem.

 

Bojda nimajo prostega denarja, vse vezano itd. Nimajo "liquid" budgeta.

Pri vsem tem mi je še najbolj zanimivo to, da je moj šef brat od Edvarda.

 

Ampak podjetje naj bi bilo precej uspešno glede na medije oz. informacije, ki jih podjetje posreduje.

Povezava do prispevka

Der Bauer / CEO Thermal Grizzly-ja tudi odstopa od sodelovanja z EK:

 

 

Armando reče pred 17 urami:

Pri vsem tem mi je še najbolj zanimivo to, da je moj šef brat od Edvarda.

 

Ampak podjetje naj bi bilo precej uspešno glede na medije oz. informacije, ki jih podjetje posreduje.

Ja, Edvard je menda Februarja nazaj prevzel CEO stolcek, ker verjetno ne stima vse :D

 

Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 52 minutami:

Zanimivo koliko podjetji, ki dobijo gazelo propade ali imajo tezave s placili v roku treh let.

Ja sj posvoje logično. Prehitra rast je lahko a trap. Poglejte samo število zaposlenih pa promet, povečajo promet za 44% med korono in takoj skoraj 100% več zaposlenih lol... Itak smo vedl, da bo korona spike, ker so bli vsi doma... In potem jim pade ta promet na isto raven in oni še zmeraj furajo isto število zaposlenih lol...

Kdor dela odlične avtodele še ne ni zagotovilo, da je dober podjetnik in obratno.

 

 

image.thumb.png.5f8fbb64ca3c60e1bacdcc0ec7474d05.png

Povezava do prispevka
bendeho reče pred 2 urama:

a ti đutuberji dobivajo keš od takih, kot je ekwb, da pol sprobajo njihove izdelke in objavijo test? sem mislil, da živijo od youtube money

Uf naivno, naivno. Youtube money je dost majhen če nisi res mega channel, in če si mega channel imaš tudi večje stroške ki jih YT ne pokrije. sponzorji so where it's at

Povezava do prispevka
atomic reče Dne, 25. 4. 2024 at 8:27:

Ja sj posvoje logično. Prehitra rast je lahko a trap. Poglejte samo število zaposlenih pa promet, povečajo promet za 44% med korono in takoj skoraj 100% več zaposlenih lol... Itak smo vedl, da bo korona spike, ker so bli vsi doma... In potem jim pade ta promet na isto raven in oni še zmeraj furajo isto število zaposlenih lol...

Kdor dela odlične avtodele še ne ni zagotovilo, da je dober podjetnik in obratno.

ker gazele na hitro skalirajo št. zaposlenih, ne pa procese (tut optimizacijo, ne pa samo garažna firma z več delavci). alpa je samo začasno povečanje, potem pa pade iz kakršnega koli razloga.

seaway je bil recimo večkrat gazela in je bil gnan kot obrtna delavnica. to je rekel njegov zadnji direktor (en Topič), preden je sam sprožil bankrot.

unadva taglavna imata sicer od takrat naprej samo design studio v lj nekje.

Povezava do prispevka

Ker sem imel opravka z Eddijem, ko sem še uporabljal njihove sisteme, so bili zelo pozitivni. Njegov sošolec s faksa se je smejal, ko sem mu to razlagal, bojda ni bil med perspektivnejšimi :).

 

Med covidom se ji je obetal nek posel z avto industrijo, a zgleda iz tega ni bilo nič, so ful hiteli s širjenjem tudi objekta, ne samo kadra.

 

Dosti teh reči, ki se jim očita so zgolj neke standardne slovenske/balkanske fore.

Povezava do prispevka

Sam osebno Edija ne poznam je pa njegov brat moj šef in je totalno nesposoben.


Bi pa rekel, da je pri EKju bil največji problem nenaden bum in seveda z danes na jutri vse skupaj širiti v božjo mater brez si vzeti čas kako naj bi to furalo naprej, precej so precenjevali svoje zmožnosti oz. market.

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Boysi, spogledujem se z nakupom nove kište, cel komplet.

Najvrjetneje bi vzel 7800X3D, ker ima najboljši price/performance za PCVR, celoten setup atm zgleda nekako takole;
image.thumb.png.80f1001f784b9a1cc83321d3fbe7e467.png

 

Noctuo bi vrjetno vzel pri mlacomu, ker je tam celih 20€ cenejš :D

1000w napajalnik bi vzel, ker je potem plan upgrejdat na rabljeno 3090, mogoče celo novo 4090, v roku enega leta. Ne gre se mi tolk za performace, ampak za VRAM. 7900XTX ipd. odpadejo, ker ima AMD preveč problemov z driverji za VR špile. Trenutno mam 3080.

Kar se tiče ssdja mam raje 2TB na PCIe 4.0 kot pa hitrejši 5.0 za podobno ceno ampak pol manj prostora.

Za matično berem, da je priporočen x670e chipset, najbolj zaupam Gigabyte in ASUSu, izbrana je bila cenejša.

 

Kor rečeno, komp se bo večinoma uporabljal za PCVR špile. Iščem predvsem kakšen argument proti nakupu oz. izbranimi zadevami, vendar nebi predolgo čakal na novejše serije komponent.

Povezava do prispevka

Se kake Bequiet al pa Noctua ventilatorje daj v kisto, da bo airflow :)

 

990Pro je cist spodoben SSd, pcie5 brzine so imho overrated ker dobis ene 10-15%  vec max perfa za 60% vec cene, pa se grejejo se kr fejst ko delajo.

 

Osebno bi verjetno sel raje B650 chipset, ker je, verjemi, vec kot dovolj za tvoje potrebe.

In pa cist osebna izbira... Bi se izogibal ASUSu za 6x0 serijo... samo zato ker so na zacetku dobesedno kurili procesorje... sam mislim da so verjetno porihtali stvari :) (upam)

Asrock X670E PG Lightning bi verjetno bila moja izbira, ce bi sel X670E, al pa nekaj od MSI (kak MAG X670E tomakawk WIFI)

 

Zgolj kot ideja, kaj pa kaksen Thermalright Peerless Assasin 120 al pa Phantom Spirit 120 za okol polovico cene Noctue in recimo 97% performansa? :) 

https://youtu.be/J4628_2mnRs?si=VfeKGGpBNdaKi8YZ&t=98

 

uredilo bitje DaMachk
Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 3 urami:

Se kake Bequiet al pa Noctua ventilatorje daj v kisto, da bo airflow :)

Za Pop XL piše: Comes with four 120 mm Aspect 12 fans pre-installed
A jih bom rabil še kej več k to? :D

 

Za SSD mi je itak bolj pomembno da mam več placa, to da se pcie5 ssdji bolj grejejo bi mi bil pa itak sam še en potencialni problem več, tak da pcie5 ssd odpade.


Pri matični bi lahko največ prišparal ja, gledam B650 plate, pa so cca 100€ cenejše od x670e plat. Bom še mal prečital če res rabim x670e. ATM se večinoma zanašam na tale vodič, sicer je bolj za VRChat ampak je spisan v smislu "money is no issue", o matičnih pa ne omenja prav veliko.

 

Phantom Spirit 120 mi je kr všečen, samo pri Nocuti mi je tolk fajn, zdej mam D15S, zraven res dobiš vse + občutek mam, da je Nocuta kvaliteta na nivoju. Bom še malo pregledal.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...