Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

bainit reče pred 1 uro:

lohk da eni firmi sam kišto pa mu oni nardijo vse ostalo

To bo prišparal 40-80€ crni bainete. Misliš, da mu je res tolk do tega? Če kupuje nekaj novega, je fino, da je še ohišje novo, da ima vsaj občutek da je nekaj novega.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 9 urami:

 

Zdej tko, ker sem škrtuh ti moram najprej predlagat tud najcenejšo varijanto. Resetirej modem, pobrij mednožje, prnes komp, pa mal pogledamo, če je mogoče dovolj, da se na novo winsi inštalirajo in potem na kompu laufaš samo torrent client, da filme loadaš dol, na TV si pa daš eno aplikacijo, plex ali emby, ki dostopa do filmov na PCju. Ful je cool, ker ne rabiš preklapljat, ampak lepo delaš vse na TV appu. Ne boš pa mogel elitno preizkušat iger.

 

Drugače pa tole naročiš in pošiljajo v Slovenijo.

15l kišta, pa že čisto solidna gaming mašina 

https://www.computeruniverse.net/de/search?query=Victus by HP 15L Gaming i5-14400F 16GB/512GB SSD RTX4060 DOS TG02-2400ng

 

ful lušna majhna kišta z različnimi konfiguracijami, ta za 800€ je tko nekak minimum, lahko greš pa tudi 2k€+, če se rabi stroške na podjetju.

 

 

 

Tole je bolši deal za cheap pre-build;

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B0C86M1CV5/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1

 

Povezava do prispevka

A ve kdo kolko je to vredno? Mi jemle plac pa nevem al vrzem na smetisce al na bolho ...

 

CPU Intel Core i5-2500 @ 3.30 GHz
 
MB gigabyte GA-P67A-D3-B3
 
PSU Corsair CX600 (600W) (CMPSU-600CX V2)
 
RAM 4GB(2x2) DD3 Corsair XMS3 1333Mhz (TW3X4G1333C9A)
 
SSD Samsung 840 EVO 250 GB
 
HDD Segate Baracuda 2Tb
 
GPU MSI GTX 970 Gaming 4gb Nvidia
 
Ohišje: CoolerMaster
 

 

Povezava do prispevka
darksaga reče pred 2 urama:

A ve kdo kolko je to vredno? Mi jemle plac pa nevem al vrzem na smetisce al na bolho ...

 

 

CPU Intel Core i5-2500 @ 3.30 GHz
 
MB gigabyte GA-P67A-D3-B3
 
PSU Corsair CX600 (600W) (CMPSU-600CX V2)
 
RAM 4GB(2x2) DD3 Corsair XMS3 1333Mhz (TW3X4G1333C9A)
 
SSD Samsung 840 EVO 250 GB
 
HDD Segate Baracuda 2Tb
 
GPU MSI GTX 970 Gaming 4gb Nvidia
 
Ohišje: CoolerMaster
 

 

 

ce dobis 70€ za vse skupaj, si zmagal :)

 

po delih bi se MOGOCE kaj vec iztrzil...

sam nevem ce je glih povprasevanje za 12 let star hardware.

 

Mogoce grafo nekomu za 40€ podturis...

trdi disk bo vsak obvozil... pa dobr, recimo da 10-20€ nekomu uspes spulit zanj...

ram recimo 15€ za komplet (best case)

 

Povezava do prispevka
darksaga reče pred 2 urama:

A ve kdo kolko je to vredno? Mi jemle plac pa nevem al vrzem na smetisce al na bolho ...

 

 

CPU Intel Core i5-2500 @ 3.30 GHz
 
MB gigabyte GA-P67A-D3-B3
 
PSU Corsair CX600 (600W) (CMPSU-600CX V2)
 
RAM 4GB(2x2) DD3 Corsair XMS3 1333Mhz (TW3X4G1333C9A)
 
SSD Samsung 840 EVO 250 GB
 
HDD Segate Baracuda 2Tb
 
GPU MSI GTX 970 Gaming 4gb Nvidia
 
Ohišje: CoolerMaster
 

 

Realno ni nič vredno. In to šenkaš nekam. Seveda lahko prodajaš, sj folk prodaja na boljšaku tudi pokvarjen walkman na kasete, ampak just if you can doesn't mean that you should.

Povezava do prispevka
darksaga reče pred 5 urami:

A ve kdo kolko je to vredno? Mi jemle plac pa nevem al vrzem na smetisce al na bolho ...

 

 

CPU Intel Core i5-2500 @ 3.30 GHz
 
MB gigabyte GA-P67A-D3-B3
 
PSU Corsair CX600 (600W) (CMPSU-600CX V2)
 
RAM 4GB(2x2) DD3 Corsair XMS3 1333Mhz (TW3X4G1333C9A)
 
SSD Samsung 840 EVO 250 GB
 
HDD Segate Baracuda 2Tb
 
GPU MSI GTX 970 Gaming 4gb Nvidia
 
Ohišje: CoolerMaster
 

 

za 6packa te jst resim tega

Povezava do prispevka
atomic reče pred 9 urami:

Realno ni nič vredno. In to šenkaš nekam. Seveda lahko prodajaš, sj folk prodaja na boljšaku tudi pokvarjen walkman na kasete, ampak just if you can doesn't mean that you should.

delujoča gtx970 vseeno ima neko vrednost za marsikoga, to lahko da na bolho ali marketplace

 

ostalo bi jaz komu podaril če še deluje, ker bi ob nadgradnji rama lahko še služilo za basic stvari, dokler se ne poslovi kakšna matična

Povezava do prispevka
bendeho reče Dne, 22. 6. 2024 at 7:05:

npr folk, ki ima ryzen proc. brez igpu, ne igrajo več igric, pa jim odpove grafična, pa rabijo nekaj, samo da dela in poganja 2 zaslona prek hdmi/dp na 1080p

 

 

Za to jim je vredna zelo. Naceloma več koristi je, če se podari. Nekoga usrečiš, boljši odnosi, mogoče vrne uslugo. Če je ženska, pa upaš kdaj na hawk tuah. True story. Sem mel nešteto možnosti, sam nisem izkoristil. Profi je profi.

uredilo bitje Vodokotlič
  • Solzice 1
  • Za crknit smešno +1 3
Povezava do prispevka
atomic reče Dne, 17. 6. 2024 at 9:29:

Drugače pa tole naročiš in pošiljajo v Slovenijo.

15l kišta, pa že čisto solidna gaming mašina 

https://www.computeruniverse.net/de/search?query=Victus by HP 15L Gaming i5-14400F 16GB/512GB SSD RTX4060 DOS TG02-2400ng

 

nekak sem se uspel šele zdaj sestavit, da sem pogledal odgovore za tole. Kar verjetno vse pove, koliko me veselijo PC-ji in hardware debate, glede na to da sem vmes štancal poste o Elder Ring DLC-ju, SLO košarkarski reprezentanci, tenstanemu krompirju, Zlatko dissu in nobstoječih grožnjah transseksualcem :D :D

 

tole je pa FAKING TOP predlog. Brutal anal, točno to kar iščem, še izgleda mi kot konzola :D Pa čeprav vidim, so mere Š: 15.5, D: 29.73, V: 33.7 cm. To je faking to, sede ko SOS našitek na viču. 100x tnx, res proper :) 

 

Kateri model od teh Victusov ti ima pa najboljši P/P, če bi šel še malo gor z budžetom?

Povezava do prispevka
Galko reče pred 23 urami:

nekak sem se uspel šele zdaj sestavit, da sem pogledal odgovore za tole. Kar verjetno vse pove, koliko me veselijo PC-ji in hardware debate, glede na to da sem vmes štancal poste o Elder Ring DLC-ju, SLO košarkarski reprezentanci, tenstanemu krompirju, Zlatko dissu in nobstoječih grožnjah transseksualcem :D :D

 

tole je pa FAKING TOP predlog. Brutal anal, točno to kar iščem, še izgleda mi kot konzola :D Pa čeprav vidim, so mere Š: 15.5, D: 29.73, V: 33.7 cm. To je faking to, sede ko SOS našitek na viču. 100x tnx, res proper :) 

 

Kateri model od teh Victusov ti ima pa najboljši P/P, če bi šel še malo gor z budžetom?

Lej pri debatah o Elden Ringu, Zlatku in transeksulacih bod previden, ker napačen stavek ti lahko uniči kariero. Če boš kupil komp, ki ne bo maksimalno najboljši P/P, maksi nima še te moči, da bi te banal s foruma.

 

Načeloma imajo pri HPje zaposlene razne Mr. Hardware, zato so vsi kompi dobro sestavljeni P/P. Če te denar žulji, je pa ta sicer 50% dražji (pošiljajo v SLO in paypal), ampak dobiš 30% hitrejši GPU, še enkrat več diska, še enkrat več rama in dost boljši CPU, kar pomeni, da čeprav v majhnem ohišju bi imel najboljši gaming komp v klubu ljubiteljev slabih igric - HOMOSEX, takoj za mano se razume :)

 

Povezava do prispevka

Meni se zdijo pa tole res jajca za ta denar:D

 

Ampak ja, če hočeš small form računalnik nimaš kaj, bodo v vsakem primeru bolj jajca, če ga ne sestaviš sam v za to nemenjenem itx ohišju. V tiste lahko dejansko fukneš notri proper beast grafične kartice, v teh jajcih si pa obsojen na to bedno grafično, ker napajalnik tako več ne zmore. Dejansko sem presenečen, da sploh to zmore pri 400w.

 

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka
atomic reče pred 3 urami:

Lej pri debatah o Elden Ringu, Zlatku in transeksulacih bod previden, ker napačen stavek ti lahko uniči kariero. Če boš kupil komp, ki ne bo maksimalno najboljši P/P, maksi nima še te moči, da bi te banal s foruma.

 

Načeloma imajo pri HPje zaposlene razne Mr. Hardware, zato so vsi kompi dobro sestavljeni P/P. Če te denar žulji, je pa ta sicer 50% dražji (pošiljajo v SLO in paypal), ampak dobiš 30% hitrejši GPU, še enkrat več diska, še enkrat več rama in dost boljši CPU, kar pomeni, da čeprav v majhnem ohišju bi imel najboljši gaming komp v klubu ljubiteljev slabih igric - HOMOSEX, takoj za mano se razume :)

 

 

Absolutno ni res kar si napisal, 4060ti je v povrečju 9% hitrejši v 1080p in 11% v 1440p, vsaka 4060ti grafa ki je več kot 10% dražja od 4060 je no buy

Povezava do prispevka
Feget reče pred 4 urami:

Meni se zdijo pa tole res jajca za ta denar:D

 

Ampak ja, če hočeš small form računalnik nimaš kaj, bodo v vsakem primeru bolj jajca, če ga ne sestaviš sam v za to nemenjenem itx ohišju. V tiste lahko dejansko fukneš notri proper beast grafične kartice, v teh jajcih si pa obsojen na to bedno grafično, ker napajalnik tako več ne zmore. Dejansko sem presenečen, da sploh to zmore pri 400w.

 

 

4060Ti zre v povprecju 150W pri full loadu...

14700F ima TDP 65W in efektivno v loadu lahko doseze do 250W porabe...

 

Zdej kolk poznamo HP so verjetno kr lepo zoptimiziral njihov BIOS da je CPU lepo "podhranjen" in ne doseze 250W, pac pa prej kaksne 120W.

 

Neki nemec je 14700K verzijo nastavil da lahko popaca max 120W v P2 mode-u in opazil da gaming pri FHD doseze 2% manj FPS kot brez omejitve in enak FPS pri 1440p...  Pri 4K ni razlike

Probal je tudi druge power omejitve in izgube res niso gromozanske, beri v gamingu skoraj neopazne.

Sauce:

 

K ima povrhu se integrirano grafo, pa malo jace frekvence, kar pomeni da 14700F lahko pozre se manj  performansa pri 120W...

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...