Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

Fulltacticalgear reče pred 6 urami:

budget 900 € - gaming streaming. 

Najbolje bi bilo tujina, če se dobi toliko ceneje. Kje bi iskal? Ne da se mi ukvarjat z buildom + nimam dovolj znanja, da bi kvalitetno sestavil skup. Trenutno mam to rezervirano, ampak me nekako tujina mika, ker mimovrste je redko dober deal 

 

mimovrste=) Gaming Performance 2 namizni računalnik (ATPII-PF7G-7796-7829) | mimovrste=)

Vzames poceni laptop za 200€, in spilas prek geforce now... streaming in gaming hkrati, a ne?

Nisi par tednov nazaj hvalisil to kot cenovno nepremagljivo izkusnjo?

 

Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 8 urami:

<hvala vam. čakam da potrdijo naročilo bom pa še počakal jennota če uleti s kakim super buildom :) 

Trenutno je dobit kakšno spodobno grafično kartico praktično nemogoče in zato ti ne upam ponudit ničesar, ker se boš načakal in boš dobil občutek, kot da kupuješ pri kakem klasičnem slovenskem prodajalcu. Dejansko je tale PCplusova konfiguracija trenutno dober nakup, čeprav "mi gre kar težko z jezika".

 

@cashman: hvala za omembo ;)

 

Prav neverjetno je, da je trenutno v teoriji najboljši čas za upgrade PCja zarad vseh teh hudih novih graf in procesorjev, ampak dobit ne morš skor ničesar.

uredilo bitje Jenno
Povezava do prispevka

Intel bo zgleda spet prevzel nazaj gaming krono

 

Rocket Lake Eight Core CPU Is A Strong Rival For Ryzen 7 5800X

 

A new octa-core Rocket Lake processor has graced Geekbench 5's benchmarking grounds.

Although the multi-core performance wasn't up to par, a previous octa-core Rocket Lake processor bested the Core i9-10900K by up to 18% in single-core performance

 

 

Povezava do prispevka
Stipe2 reče Pravkar:

Intel bo zgleda spet prevzel nazaj gaming krono

 

Rocket Lake Eight Core CPU Is A Strong Rival For Ryzen 7 5800X

 

A new octa-core Rocket Lake processor has graced Geekbench 5's benchmarking grounds.

Although the multi-core performance wasn't up to par, a previous octa-core Rocket Lake processor bested the Core i9-10900K by up to 18% in single-core performance

18% to je insane veliko. Jest upam, da potem kdo spusti ceno. Da ne bodo vsi dvigovali do neba.

Povezava do prispevka

Torej 8 jeder proti 12 jeder, par procentov hitrejši v single core, večja poraba, enaka ali višja cena (gre za backport iz 10nm), vprašljiva dobavljivost. Ja AMD se že trese.

 

Prvi intel proc vreden pozornosti bo Alder Lake na 10nm, ki bo spet nova arhitektura, samo potem bo že verjetno Zen 4 blizu.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Živjo. Po X letih se vračam še na ta forum, da vidim, če uspem dobiti kak dodaten nasvet.

Čakam nov 4K TV, ki bo priklopljen na "hišni" PC, ki je prižgan 24/7. Maksimalen napor za PC je gledanje filmov /zdaj bi želel 4k HDR podporo), kdaj pa kdaj kak Photoshop (nič zahtevnega), gamer nisem. :)

Trenutno je HTPC sledeč:

AsRock H170M-ITX
i3 6100T 65w TDP
16GB DDR4 (OBDRŽIM)
500 SSD (OBDRŽIM)
PicoPSU (mislm, da 100W) (RAD BI OBDRŽAL)
Mini ITX ohišje (samo za low profile PCI kartice)
Asus XONAR DXG zvočna
Grafike posebej nimam, torej veste, da nisem kak zahteven user.

Se pa zatakne zdaj ravno tu, ko pridemo do 4K@60Hz. CPU grafika bi to še požrla, zatakne pa se pri os. plosšči, saj podpira max 4k@30Hz.
Dodaten problem imam pri zvočni/zvočnikih, saj imam Logitech 5.1 sistem, ki mi povsem ok služi, ima pa samo 3.5 vhode, kar pomeni, da TV nanj ne morem spraviti, zvočnikov ne bi menjal. Rad pa bi, da lahko TV predvaja svojo vsebino na obstoječe zvočnike v 5.1

 

Se pravi, zvočna bi morala imeti SPDIF input (Toslink).


Torej, varianti imam dve:

- menjam trenutno zvočno za neko zunanjo + npr. kupim Geforce GT 1030 (vprašanje, če bo PicoPSU to prebavil)
Zunanje zvočne, ki bi imela SPDIF input + 3x3.5 za moj 5.1 sistem ne najdem. Vsaj ne take, ki bi prepričala, da bodo driverji delali in bo 5.1 štimal, pa imel speaker fill opcijo ... S tem sem imel kar težave, zato sem potem vzel Xonarja.

- obdržim SSD, ram (to dvoje je novo), škatlo in PicoPSU, ter grem v nekaj takega iz priponke.

Glede na moje potrebe trenutni CPU čisto zadostuje, tako da bo pomojem i3-10100T čez glavo, ne rabim navadne verzije. Pa še TDP ima tak, da ga bo Pico zagotovo prebavil. i3-10100 s 65W TDP se bojim, da ne bo ... Grafiko imata pa itak oba isto, kar je meni bistvo.
 

Na alternate.de sem našel vse na zalogi ...



Kaj menite?

Hvala.
 

a.jpg

Povezava do prispevka

@akulp CPU ti glede na spletne kalkulatorje pozere 35W pod max obremenitvijo.

malo sem na blef zmetal notri kar bi lahko bilo v kistici, pa pise da pride do max porabe 94W, kar bi tvoj PicoPSU se moral pozreti.

 

Po drugi strani pa se sploh ne rabis ubadat z zvocno, saj lahko na TV preko HDMI-ja posljes tako zvok, kot sliko.

Resitev s kaksno 1030-ko bi bila tako cisto dovolj za tvoje potrebe.

Povezava do prispevka

Trenutni CPU je TDP 51, kar pomeni, da do tolk + vse ostalo zihr Pico gre. i3-10100 ima 65, torej 15W razlike, seveda, ob max. obremenitvi, ja.
za i3-10100T me ne skrbi, bi pa mogoče raje brez T, če bi vedel, da pridem skozi.

Ne, glede zvočne si narobe razumel. Zvok PC->TV ni panike. Zvok TV->zvočniki so problem. Za ta del bi rabil Toslink INPUT. Tega pa klasične zvočne nimajo ...

Btw, kateri page pa naj gleda, da si izračunam porabo: matična ima deklarirano 30TDP, potem je še sata SSD, zvočna + grafika, če bi bila posebej. Pa še vse USBe zadeve ...

Povezava do prispevka

Glede na intel je tvoj CPU deklariran za 35W TDP. T verzije so malo bolj "varcne"

 

Gledal em pa tule: https://www.bequiet.com/en/psucalculator

in tule: https://outervision.com/power-supply-calculator

 

Ne vem pa zakaj bi za tvoje potrebe zvok speljeval preko racunalnika v zvocnike... 

Potem raje kaksen SPDIF na analogen izhod konverter kot je tole: https://www.amazon.de/-/en/Proster-Digital-Decoder-Converter-Devices/dp/B01M6ZCYGD/ref=sr_1_2?dchild=1&keywords=DAC+5.1&qid=1607070008&s=ce-de&sr=1-2

Samo je tu pogosto RCA izhod in ne 3.5 jack.

Pa ne vem ce ti to ustreza ali ne.

 

 

Povezava do prispevka

Ja, ja, jasno mi je to glede verzije 10100 oz 10100T. Sej pravim, raje bi vzel ne-T verzijo, ampak mislim, da mi bo ravno zmanjkalo malo. Ok, lahko pač probam, pa potem menjam PSU. Ne vem pa, če je smiselno in ni bolje vzeti T verzijo.

Heh, točno tale vmesnik sem gledal.

Ja, tu bi rabil potem tale komplet. Kar cvikam pri tem je, da 1. ne bo delalo in 2. dodatni kabli RCA->3.5, Toslink TV-PC, konverter-PC ...

Pa v vsakem primeru bi potem moral održati svojo zvočno, kar pomeni, da še vedno nimam proste PCIe reže za novo grafiko ... Skratka, vse se nekaj prepleta. :) Zato sem na koncu prišel na rešitev ali zunanja zvočna ali zgornja konfiguracija s Creative Z.

Povezava do prispevka
maksi reče pred 49 minutami:

Torej 8 jeder proti 12 jeder, par procentov hitrejši v single core, večja poraba, enaka ali višja cena (gre za backport iz 10nm), vprašljiva dobavljivost. Ja AMD se že trese.

 

Prvi intel proc vreden pozornosti bo Alder Lake na 10nm, ki bo spet nova arhitektura, samo potem bo že verjetno Zen 4 blizu.

 

ne trese se, ampak jaz mislim da večina ljudi bi izbrala raje Intel, če jim daš na izbiro dva enakovredna procesorja za podoben denar - vem da jaz sigurno bi, ker z Intelom dobiš garancijo, da tudi najbolj obskurna aplikacija/komponenta ne bo delala težav s kompatibilnostjo - gamerji pa izberejo tisto, ki je hitrejše v igrah...

kakorkoli, zgleda da bo stanje spet, kot je bilo (za gaming mislim) - ampak vseeno, naj gre tako naprej, naj jih AMD stiska, da se napredek končno pospeši...

uredilo bitje Stipe2
Povezava do prispevka
Stipe2 reče Pravkar:

 

ne trese se, ampak jaz mislim da večina ljudi bi izbrala raje Intel, če jim daš na izbiro dva enakovredna procesorja za podoben denar - vem da jaz sigurno bi, ker z Intelom dobiš garancijo, da tudi najbolj obskurna aplikacija/komponenta ne bo delala težav s kompatibilnostjo - gamerji pa izberejo tisto, ki je hitrejše v igrah...

kakorkoli, zgleda da bo stanje spet, kot je bilo - ampak vseeno, naj gre tako naprej, naj jih AMD stiska, da se napredek končno pospeši...

Mislim da je tole vprasanje za takrat, ko procesorji dejansko pridejo ven :D

 

Kot prvo je Geekbench dost naiven in ne ravno real-life relevanten benchmark, tako da ne pove trenutno nic.

Kot drugo je pa govora o spekulacijah in "leakih" :D

 

Se pa strinjam, da je fino da AMD malo poriva Intel da se nej zbudi in kej pametnega nardi.

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 2 minutama:

ne trese se, ampak jaz mislim da večina ljudi bi izbrala raje Intel, če jim daš na izbiro dva enakovredna procesorja za podoben denar - vem da jaz sigurno bi, ker z Intelom dobiš garancijo, da tudi najbolj obskurna aplikacija/komponenta ne bo delala težav s kompatibilnostjo - gamerji pa izberejo tisto, ki je hitrejše v igrah...

kakorkoli, zgleda da bo stanje spet, kot je bilo - ampak vseeno, naj gre tako naprej, naj jih AMD stiska, da se napredek končno pospeši...

nista enakovredna v ničemer razen v single core, 8 jeder bo na enaki površini kot prej 10 jeder, torej pozabi na poceni proc

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 3 minutami:

Pa rabis zvocno?

Audio signal posljes na TV preko HDMI in potem iz TVja preko SPDIF(Toslinka) na konverter...


Cja, vidiš. Tole sem imel tudi že v glavi, ja. Samo mislim, da sem malo cvikal pri tem, če bo HDMI spravil 5.1 signal na TV in potem naprej preko konverterja na zvočnike ...

Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 2 minutama:

Mislim da je tole vprasanje za takrat, ko procesorji dejansko pridejo ven :D

 

Kot prvo je Geekbench dost naiven in ne ravno real-life relevanten benchmark, tako da ne pove trenutno nic.

Kot drugo je pa govora o spekulacijah in "leakih" :D

 

Se pa strinjam, da je fino da AMD malo poriva Intel da se nej zbudi in kej pametnega nardi.

 

seveda, ampak moramo nekaj nabijat, dokler čakamo - to je pol zabave :D

 

Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 3 minutami:

Pa rabis zvocno?

Audio signal posljes na TV preko HDMI in potem iz TVja preko SPDIF(Toslinka) na konverter...


Cja, vidiš. Tole sem imel tudi že v glavi, ja. Samo mislim, da sem malo cvikal pri tem, če bo HDMI spravil 5.1 signal na TV in potem naprej preko konverterja na zvočnike ...

Povezava do prispevka
akulp reče pred 1 minuto:


Cja, vidiš. Tole sem imel tudi že v glavi, ja. Samo mislim, da sem malo cvikal pri tem, če bo HDMI spravil 5.1 signal na TV in potem naprej preko konverterja na zvočnike ...

HDMI ima ze od verzije 1.0 dalje podporo za 8 audio kanalov

Od verzije 2.0 dalje pa celo 32.

Bi rekel da zmore ;) 

Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 3 minutami:

HDMI ima ze od verzije 1.0 dalje podporo za 8 audio kanalov

Od verzije 2.0 dalje pa celo 32.

Bi rekel da zmore ;) 

Ok, ja, saj mogoče sem preveč komplikator. Ampak, zato sem napisal, ker v teoriji to vse špila, v praksi pa imaš postov na to temo malo morje. :)

t.ly/tErO

Povezava do prispevka
akulp reče pred 17 minutami:

Ja, ja, jasno mi je to glede verzije 10100 oz 10100T. Sej pravim, raje bi vzel ne-T verzijo, ampak mislim, da mi bo ravno zmanjkalo malo. Ok, lahko pač probam, pa potem menjam PSU. Ne vem pa, če je smiselno in ni bolje vzeti T verzijo.

Heh, točno tale vmesnik sem gledal.

Ja, tu bi rabil potem tale komplet. Kar cvikam pri tem je, da 1. ne bo delalo in 2. dodatni kabli RCA->3.5, Toslink TV-PC, konverter-PC ...

Pa v vsakem primeru bi potem moral održati svojo zvočno, kar pomeni, da še vedno nimam proste PCIe reže za novo grafiko ... Skratka, vse se nekaj prepleta. :) Zato sem na koncu prišel na rešitev ali zunanja zvočna ali zgornja konfiguracija s Creative Z.

Katere zvočnike imaš? Ker tole kar ti rabiš se da zelo poenostavit.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 1 minuto:

Katere zvočnike imaš? Ker tole kar ti rabiš se da zelo poenostavit.

Logitech Z506.

 

 

DaMachk reče pred 1 minuto:

Jz govorim za Nvidia GT 1030 graficno, ti pa gledas integrirano grafo na procesorju.

Tam so itak "cutbacki"


Tudi to sem že čekiral, podobne težave. Večina dobi ven stereo ...

Povezava do prispevka
akulp reče pred 1 uro:

Živjo. Po X letih se vračam še na ta forum, da vidim, če uspem dobiti kak dodaten nasvet.

Čakam nov 4K TV, ki bo priklopljen na "hišni" PC, ki je prižgan 24/7. Maksimalen napor za PC je gledanje filmov /zdaj bi želel 4k HDR podporo), kdaj pa kdaj kak Photoshop (nič zahtevnega), gamer nisem. :)

Trenutno je HTPC sledeč:

AsRock H170M-ITX
i3 6100T 65w TDP
16GB DDR4 (OBDRŽIM)
500 SSD (OBDRŽIM)
PicoPSU (mislm, da 100W) (RAD BI OBDRŽAL)
Mini ITX ohišje (samo za low profile PCI kartice)
Asus XONAR DXG zvočna
Grafike posebej nimam, torej veste, da nisem kak zahteven user.

Se pa zatakne zdaj ravno tu, ko pridemo do 4K@60Hz. CPU grafika bi to še požrla, zatakne pa se pri os. plosšči, saj podpira max 4k@30Hz.
Dodaten problem imam pri zvočni/zvočnikih, saj imam Logitech 5.1 sistem, ki mi povsem ok služi, ima pa samo 3.5 vhode, kar pomeni, da TV nanj ne morem spraviti, zvočnikov ne bi menjal. Rad pa bi, da lahko TV predvaja svojo vsebino na obstoječe zvočnike v 5.1

 

Se pravi, zvočna bi morala imeti SPDIF input (Toslink).


Torej, varianti imam dve:

- menjam trenutno zvočno za neko zunanjo + npr. kupim Geforce GT 1030 (vprašanje, če bo PicoPSU to prebavil)
Zunanje zvočne, ki bi imela SPDIF input + 3x3.5 za moj 5.1 sistem ne najdem. Vsaj ne take, ki bi prepričala, da bodo driverji delali in bo 5.1 štimal, pa imel speaker fill opcijo ... S tem sem imel kar težave, zato sem potem vzel Xonarja.

- obdržim SSD, ram (to dvoje je novo), škatlo in PicoPSU, ter grem v nekaj takega iz priponke.

Glede na moje potrebe trenutni CPU čisto zadostuje, tako da bo pomojem i3-10100T čez glavo, ne rabim navadne verzije. Pa še TDP ima tak, da ga bo Pico zagotovo prebavil. i3-10100 s 65W TDP se bojim, da ne bo ... Grafiko imata pa itak oba isto, kar je meni bistvo.
 

Na alternate.de sem našel vse na zalogi ...



Kaj menite?

Hvala.
 

a.jpg

 

 

Zadeva je bolj enostavna, kot si misliš. 

1. Znebi se plate, proca, grafične in zvočne. Prodaj da nekaj keša dobiš.

2. Kupi eno AM4  ITX plato in  AMD Ryzen 3 PRO 4350G procesor.

3. Procesor ima nastavljiv TDP. 65w ali 45w. Nastavi na 45w. (optional)

4. Zvočnike normalno priklopiš na plato. Iz TVja pa 2x činč v zvočnike.

 

To je vse!

Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 25 minutami:

 

TV je/bo Samsung Q80T, torej čisto nov model, ja.

No saj, sam sem gledal recimo tole:
t.ly/vvuq

Spet pa so spodaj komentarji o tem, da so uspeli dobiti ven samo stereo zvok, itd.

 

atomic reče pred 8 minutami:

 

 

Zadeva je bolj enostavna, kot si misliš. 

1. Znebi se plate, proca, grafične in zvočne. Prodaj da nekaj keša dobiš.

2. Kupi eno AM4  ITX plato in  AMD Ryzen 3 PRO 4350G procesor.

3. Procesor ima nastavljiv TDP. 65w ali 45w. Nastavi na 45w. (optional)

4. Zvočnike normalno priklopiš na plato. Iz TVja pa 2x činč v zvočnike.

 

To je vse!


1,2,3. Hvala, tega nisem vedel.

4. 2x činč da stereo, ane? Rad bi 5.1. :)
Pa smo spet pri zvočni ...

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...