Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

DaMachk reče pred 24 minutami:

@atomic, zakaj bi limitnil na 45W?

ce mu pozere max 65W z graficnim cipom vred z SSDjem in maticno bi mu mogl se ene par W ostat

 

@akulp a pa sploh dobis 5.1 signal iz TVja?

 

 

EDIT: vidim pa da dobis tud 150W picoPSU za  45€, ce te skrbi 


Hm, ampak po tistih spletnih TDP kalkulacijah bi 65W TDP zelo težko spravil skozi. SSD, matična, ram, USB miška, tipovnica ... Nekje 150 mi pokaže. Čeprav,  tudi če dam trenutni proc notri, pride krepko čez 100, pa mi vseeno dela. :)

Vem, tudi Pico obstaja močnejši, samo to so spet dodatni stroški. Potem smo že na tem, da vseeno če grem v mATX, pa neko novo ohišje + obični TIH PSU ... itd. :)

Hkrati pa, a se mi, za moje potrebe (in če ostanemo pri tem, da bo TDP 65 šlo skozi) splača vzeti AMD Ryzen 3 PRO 4350G vs Intel i3-10100. Benchmarki so dosti tam tam, AMD pa je še 1/3 dražji ...

atomic reče pred 15 minutami:

Potem pa še zvočnike zamenjaj :)

Ker te so res jajca :)


To je že druga debata, seveda. Za ene jajca, za ene dovolj. Nisem audiofil, nimam možnosti nabijat glasbe na glas, tako da tale otroški komplet meni povsem zadostuje. Si pa zelo rad ogledam film v 5.1.

Sem pa že gledal tudi to opcijo ja, da bi vzel en rabljen Z5500 ali Z906 komplet, spet od logitecha, ker dvomim, da karkoli ostalega od 5.1 pride cenovno v poštev meni.

uredilo bitje akulp
Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 15 minutami:

 

ne trese se, ampak jaz mislim da večina ljudi bi izbrala raje Intel, če jim daš na izbiro dva enakovredna procesorja za podoben denar - vem da jaz sigurno bi, ker z Intelom dobiš garancijo, da tudi najbolj obskurna aplikacija/komponenta ne bo delala težav s kompatibilnostjo - gamerji pa izberejo tisto, ki je hitrejše v igrah...

kakorkoli, zgleda da bo stanje spet, kot je bilo (za gaming mislim) - ampak vseeno, naj gre tako naprej, naj jih AMD stiska, da se napredek končno pospeši...


Jaz bi vzel AMDja. Poznam tudi kar nekaj ljudi ki bi vzelo AMDja over Intel v tem primeru. 

Govorimo seveda o enakovrednih procesorjih. +-5% razlike v performansu s podobno ceno. 

Povezava do prispevka
akulp reče pred 22 minutami:

Hm, ampak po tistih spletnih TDP kalkulacijah bi 65W TDP zelo težko spravil skozi. SSD, matična, ram, USB miška, tipovnica ... Nekje 150 mi pokaže. Čeprav,  tudi če dam trenutni proc notri, pride krepko čez 100, pa mi vseeno dela. :)

SSD pozra povprecno 6W v full loadu :D

RAM... se manj

Maticna nekaj malega

 

Misak... Tipkovnica... nic

Povezava do prispevka
Super Km3t reče pred 9 minutami:

 

 kje pa si videl v prodaji ta proc?


Funtech
 

Dono reče pred 8 minutami:


samo da te opomnim neki glede plat.

Čez vsak PCiexpress lahko čez matično v GPU spraviš do 75w. 
Tko da govora o matični da kuri neki malega, je lahko hitro tud kr dosti. 


Matična ima TDP deklariran na 30W., skoraj vsaka

Geforce 1030 = 30 W

CPU (trenutni) = 51 W
Govorim vse o full loadu.

To pomeni skupaj že presežen max, ki ga trenutno zmore moj Pico. V teoriji ...

 

Se pravi, da bi na obstoječ komplet dajal samo grafiko, vprašanje, če bo šlo skozi. In če ne bo šlo, sem grafiko kupoval za bv, ker bi itak raje imel integrirano na CPUju.
 

Pa recimo, da pozabim tisto misel o tem, da bom s TVje spavljal 5.1 zvok na moj Logiteh Z506 (to kasneje lahko recimo rešim z boljšimi zvočniki) mi s tem odpade potreba po neki psoebni zvočni kartici/konverterju.

 

Potem je dilema samo še:

AMD Ryzen 3 PRO 4350G (lahko spremenim TDP iz 65 na 45, če bi imel težave s trenutnim PicoPSUjem) + npr. ASRock B450 Gaming ITX/ac = 270,00

 

vs.


Intel Core i3 10100 + ASRock B460M-ITX/ac = 220,00
(oz s 10100T še dodatnih 30, sem pa praktično že tam tam, kot zgoraj ... pa to bi moral uvažati s tujine, kar je v teh časih precej nezanesljivo glede dobave...)

 

uredilo bitje akulp
Povezava do prispevka
Super Km3t reče pred 3 minutami:

fak lej to k ma funtech res 4000 series apuje. :avadodo:

 

sem mislu, da tega ne bo glede na to da so rekli, da je OEM only.

 

NOICE.


Pa saj jih še kje dobiš, sam kake 10 eur dražje ...

Še vedno pa ne vem, če je smiselno vs. i3 10100 :)

Za HDR10/+  ima podporo predivdevam?

uredilo bitje akulp
Povezava do prispevka
Dono reče pred 18 minutami:


samo da te opomnim neki glede plat.

Čez vsak PCiexpress lahko čez matično v GPU spraviš do 75w. 
Tko da govora o matični da kuri neki malega, je lahko hitro tud kr dosti. 

Kar ni poraba maticne same po seb, pac pa poraba GPU-ja oz. priklopljene kartice, ane?

Povezava do prispevka
akulp reče pred 7 minutami:


Pa saj jih še kje dobiš, sam kake 10 eur dražje ...

Še vedno pa ne vem, če je smiselno vs. i3 10100 :)

Za HDR10/+  ima podporo predivdevam?

 

ne, za tvoj use case najbrž ni smiselno over 10100. prvič je več keša, drugič bi pri apuju profitiral z boljšim gpujem k ga v tvojem opisanem primeru ne potrebuješ. ergo, sovde mečeš skozi okno.

Povezava do prispevka
Super Km3t reče pred 3 minutami:

 

ne, za tvoj use case najbrž ni smiselno over 10100. prvič je več keša, drugič bi pri apuju profitiral z boljšim gpujem k ga v tvojem opisanem primeru ne potrebuješ. ergo, sovde mečeš skozi okno.


No saj, tako nekako sem razmišljal ... Edino kar je, je prednost ta, da ga lahko downgradam na 45 TDP, kar Intla ne morem, razen če bi vzel serijo T, ki pa je ni za dobit kar tako ...

Še vedno potem za razliko v denarju, oz. še manj, zamenjam PSU.

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 14 urami:

Intel bo zgleda spet prevzel nazaj gaming krono

 

Rocket Lake Eight Core CPU Is A Strong Rival For Ryzen 7 5800X

 

A new octa-core Rocket Lake processor has graced Geekbench 5's benchmarking grounds.

Although the multi-core performance wasn't up to par, a previous octa-core Rocket Lake processor bested the Core i9-10900K by up to 18% in single-core performance

a je ta na 14nm backport?

Povezava do prispevka
Super Km3t reče pred 30 minutami:

lahko namesto i3 gledaš kaj v rangu pentium G5400/G6400. popularna izbira in več kot dovolj dobra izbira za medijski server, pa worse case scenario, žre okolo 35W (G5400).


Ah, ne. Če že kupujem, bom ostal zvest i seriji ... 100 EUR za proc dam. :)

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...