Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

maksi reče pred 29 minutami:

ogromen minus je že v tem, kot sem prej napisal, manjša gostota tranzistorjev, torej boš dobil manj jeder na isti površini, Rocket Lake bo max 8 jeder, kar je patetično za leto 2021

 

bainit reče pred 12 minutami:

manj jeder, večja poraba, večje frekvence kot prva (ali celo druga) gen. 10nm procesa, zaradi česar si tukaj intel dejansko pljuva v lastno skledo

 

momci, dejte nehat pretiravat, ki vas bo atomic slišal in bo pizdarija - samo povem, da ne bo potem nismo znali. :D

procesorji bodo čisto v redu in v gamingu spet hitrejši od AMDja, sem dokaj prepričan - koga boli briga za porabo, ta podatek niti ne gledam, ko kupujem. :D 

 

Povezava do prispevka
akulp reče pred 4 urami:


Ah, ne. Če že kupujem, bom ostal zvest i seriji ... 100 EUR za proc dam. :)

Tvolj problem bo rešen samo z menjavo zvočnikov oz sistema. VSe ostalo kar boš počel je metanja denarja stran.

Če zamenjaš plato, proc, zvočno, grafično itd... Boš zapravil ogromno denarja. Komplikacij v božjo mater. Neke dekoderje iz TVja, ki ti bodo tekodirali didgitalni signal v analogni, da bo zvočnik to podpiral... non sense...

 

Ali se sprijazni, da bo netflix 2.1, ali pa menjaj zvočnike. Kajti če zamenjaš zvočnike, ne samo da bo vse preprosto, ampak bo tudi bolje slišati ne glede na glasnost. Nek globok bass čisto drugače zveni od smeti.

 

Moje priporočilo je, če ti toliko pomeni 5.1 zvok, potem ti zvok nekaj pomeni. Ne menjaj plate in proca, ker ne bo nič drugače. Le 1030 nabavi in res en poper ozvočenje ala tole. Verjetmi, da boš zelo zadovoljen, nobene zajebancije.

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 38 minutami:

 

 

momci, dejte nehat pretiravat, ki vas bo atomic slišal in bo pizdarija - samo povem, da ne bo potem nismo znali. :D

procesorji bodo čisto v redu in v gamingu spet hitrejši od AMDja, sem dokaj prepričan - koga boli briga za porabo, ta podatek niti ne gledam, ko kupujem. :D 

 

Sj Intel je še zmeraj najboljši za gaming. Sam tukaj na forumu so vsi video mastering oblikovalci, tako da to ne pride potem vpoštev.

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 50 minutami:

 

 

momci, dejte nehat pretiravat, ki vas bo atomic slišal in bo pizdarija - samo povem, da ne bo potem nismo znali. :D

procesorji bodo čisto v redu in v gamingu spet hitrejši od AMDja, sem dokaj prepričan - koga boli briga za porabo, ta podatek niti ne gledam, ko kupujem. :D 

 

Mr. Hardware

je pa tisto samo en benchmark, je še par drugih.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 2 urama:

Tvolj problem bo rešen samo z menjavo zvočnikov oz sistema. VSe ostalo kar boš počel je metanja denarja stran.

Če zamenjaš plato, proc, zvočno, grafično itd... Boš zapravil ogromno denarja. Komplikacij v božjo mater. Neke dekoderje iz TVja, ki ti bodo tekodirali didgitalni signal v analogni, da bo zvočnik to podpiral... non sense...

 

Ali se sprijazni, da bo netflix 2.1, ali pa menjaj zvočnike. Kajti če zamenjaš zvočnike, ne samo da bo vse preprosto, ampak bo tudi bolje slišati ne glede na glasnost. Nek globok bass čisto drugače zveni od smeti.

 

Moje priporočilo je, če ti toliko pomeni 5.1 zvok, potem ti zvok nekaj pomeni. Ne menjaj plate in proca, ker ne bo nič drugače. Le 1030 nabavi in res en poper ozvočenje ala tole. Verjetmi, da boš zelo zadovoljen, nobene zajebancije.


Sej to se strinjam, vsekakor. Ampak, tud če vzamem proper ozvočenje, ga bom povezal z mašino verjetno preko nečesa. Torej, mašina rabi zvočno (verjetno res nikjer nisem omenil, da zvočna + 1 mrežna na plati ne dela, odkar jo je srečala strela :) ). To pomeni, da ali kupim neko zunanjo zvočno (kar je res bv) ali pa  novo plato, kjer bo zvočna delala. In če kupim novo plato, potem pride nov CPU in sem rešil tudi grafiko.

Žal sem trenutno omejen na en PCIe, v katerem je delujoča zvočna, tako da ja ... Stalno se vrtim nekje v krogu, kaj je bolje.

Tile zvočniki, ki si jih postal, mi delujejo nekam poceni, glede na to, da so proper roba. :) In kakor vidim, bi mogoče celo uspel dobiti skozi Dolby True, DTS ..., čeprav je mal stara zadeva:


https://www.avforums.com/threads/onkyo-ht-r390-and-4k-passthrough.2064472/

 

uredilo bitje akulp
Povezava do prispevka
atomic reče pred 11 minutami:

Ne rabiš potem zvočne. Samo HDMI v TV in iz TVja optiko v receiver.

Aja, itak ja. Pozabljam, da HDMI prevzame zvok. Pri tem je treba samo paziti da je HDMI ARC support, drži? Ta Onkyo z linka vidim, da ga ima ...

Edino DTS pa ne gre skozi, DD naj bi delal.

 

uredilo bitje akulp
Povezava do prispevka
akulp reče pred 5 minutami:

Aja, itak ja. Pozabljam, da HDMI prevzame zvok. Pri tem je treba samo paziti da je HDMI ARC support, drži? Ta Onkyo z linka vidim, da ga ima ...
Edino DTS pa ne gre skozi, DD naj bi delal.

Nima veze z ARCom in z receiverjem. Ampak TV. TV prek HDMIja prejme sliko in zvok, bodisi v DTS ali DD formatu. Potem ga pa TV prek optike pošlje/passthru v receiver, bodisi v DTS formatu ali DD. Oba formata pa zna receiver odkodirat. To je najbolj simple zadeva.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 1 minuto:

Nima veze z ARCom in z receiverjem. Ampak TV. TV prek HDMIja prejme sliko in zvok, bodisi v DTS ali DD formatu. Potem ga pa TV prek optike pošlje/passthru v receiver, bodisi v DTS formatu ali DD. Oba formata pa zna receiver odkodirat. To je najbolj simple zadeva.

 

Tole sem bral, zato sem komentiral, da očitno DTS zna sprejeti ...

Se za 200 splača vzeti tale komplet?

Ne vem sicer, kam bom zbasal reciever, ker na omari ga nočem gledati. :)

Sam sem sicer mislil, da če bi menjal, da bi vzel kak Logitech Z5500 ali Z906 sistem. Vse ostalo mi je way too much denarja.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 4 urami:

Sj Intel je še zmeraj najboljši za gaming. Sam tukaj na forumu so vsi video mastering oblikovalci, tako da to ne pride potem vpoštev.

 

to, pa tudi grafične rabijo za delo, pa je 10GB premalo :D

ko bodo prišle nove z več RAMa, bodo cene že pri 2500, pol bo pa spet jokanje - ki iz zgodovine je znano, da cene vedno gredo samo dol - poglej nove avte recimo, vedno cenejši. :D

 

ps; v bosni sem vidu en dober black friday deal; rabljen BMW 3 iz 150.000km so znižali na samo 100.000km

uredilo bitje Stipe2
Povezava do prispevka
akulp reče pred 40 minutami:

 

Tole sem bral, zato sem komentiral, da očitno DTS zna sprejeti ...

Se za 200 splača vzeti tale komplet?

Ne vem sicer, kam bom zbasal reciever, ker na omari ga nočem gledati. :)

Sam sem sicer mislil, da če bi menjal, da bi vzel kak Logitech Z5500 ali Z906 sistem. Vse ostalo mi je way too much denarja.

Z5500 so bili res legendarni ja. To bi jih lahko komot še delali in bi se še zmeraj prodajali.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 50 minutami:

Z5500 so bili res legendarni ja. To bi jih lahko komot še delali in bi se še zmeraj prodajali.


Ma zdej ugotavljam, da no go, da spravim reciever v omaro. Ni bla zamišljena za kak tak podvig. :)

Tko da ja, edino Z906 ali 5500 bi prišli v poštev, ker imajo tudi input za SPDIF. Saj na bolhi se najde kak kos. To bi verjetno tudi moralo špilat?

Povezava do prispevka

Preden dokončno poklikam.

Je kaka razlika v porabi os. plošče formata mATX vs ITX? Nikjer ne najdem clear odgovora oz. kolk je razlike.

Za 200 EUR namreč lahko dobim tole:

ASUS PRIME H470M-PLUS
Intel Core i3 10100 BOX procesor
Chieftec CI-01B-OP Cube gaming ohišje, črno

Če grem v ITX varianto bom brez ohišja dal enako ...

Povezava do prispevka

Razen to, da H410 ni na zalogi, tam kjer bom vzel (jemlej prek firme, kjer delam in mamo zelo ugodne cene, zato).

Oz ne evo, vmes, ko ti pišem, vidim da je, samo ne Asus, ampak Gigabyte.
Za Asus sem se odločil, ker imam dobre izkušnje, všeč mi je vmesnik, CPU cooler hadnling se mi zdi boljši, vsaj po prebranem glede Gigabyta.

Se splača nagibati k eni ali drugi firmi zaradi česa?

 

BTW, pri PicoPSU nakupu pozabljate, da moraš kupiti PicpPSU + napajalnik, ki je, če hočeš, da je dober in dovolj močan za 160 Picota cca 40,50 EUR. In potem je že vseeno, če vzameš klasični napajalnik in upaš, da bo tih. :)

Povezava do prispevka
atomic reče pred 6 minutami:

Ni razlike

 

Hvala. Potem vzamem mATX, ker je vse skupaj na zalogi, pa še ceneje.

 

Saj bi šel mogoče res v Ryzen, ampak ne najdem ničesar okrog 100 EUR ... 4350G je takoj pol več, 3200 pa ni za dobit. 

 

Aja, dajte mi samo tole še prosim potrditi, če si prav razlagam.

Ali lahko zvok s PCja peljem HDMI na tole od tu naprej pa preko SPDIF Toslinka na tale sistem recimo. In s tem pripeljem iz PCja 5.1/DTS/DD ...

To pomeni, da se mi potem def. ni treba ukvarjati z zvočno ...

Povezava do prispevka
akulp reče pred 25 minutami:

 

Hvala. Potem vzamem mATX, ker je vse skupaj na zalogi, pa še ceneje.

 

Saj bi šel mogoče res v Ryzen, ampak ne najdem ničesar okrog 100 EUR ... 4350G je takoj pol več, 3200 pa ni za dobit. 

 

Aja, dajte mi samo tole še prosim potrditi, če si prav razlagam.

Ali lahko zvok s PCja peljem HDMI na tole od tu naprej pa preko SPDIF Toslinka na tale sistem recimo. In s tem pripeljem iz PCja 5.1/DTS/DD ...

To pomeni, da se mi potem def. ni treba ukvarjati z zvočno ...

Tako je.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 7 urami:

Tako je.


Hm, ampak nekaj mi ne gre skupaj. Recimo na PCju predvajam film v DTS, zvočniki DTS podpirajo, TV pa ne. Torej, v primeru povezave PC--hdmi--TV--Z906 to ne bo delovalo ...

 

------------

H410/H460 - Asus ali Gigabyte?

uredilo bitje akulp
Povezava do prispevka
akulp reče pred 18 urami:


Hm, ampak nekaj mi ne gre skupaj. Recimo na PCju predvajam film v DTS, zvočniki DTS podpirajo, TV pa ne. Torej, v primeru povezave PC--hdmi--TV--Z906 to ne bo delovalo ...

 

------------

H410/H460 - Asus ali Gigabyte?

Zakaj TV ne bi podpiral? Problem je, če je format v nečem več, kot je zmožna optika, ala DTS HD ali Dolby trueHD.

Povezava do prispevka

Ker imam v planu narediti upgrade pcja (cpu in gpu) me zanima nekaj pri procesorju...

Plan imam kupiti i9 9900.  Vzamem i9 9900K ali i9 9900KF?

Vem, da je razlika samo, da kf nima integrirane grafične...

Razlika je 10-20€ v ceni. Jasno KF je cenejši.

Kaj bi vi vzeli? 

Fora je edin če ti crkne grafična lahko pc naprej uporabljaš... hmmm..

 

Saj sem že spraševal tukaj pa vseeno...

V planu mi je kupiti enkrat v prihodnosti :rofl: 3060ti. 

Imam i5 8600k.

A je sploh smiselno sedaj pljuniti 350€ za i9 9900k/kf?

uredilo bitje tomzzi
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...