Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

Bom videl tudi, kako se mi bo mudilo z nakupom....včeraj mi je grafična spet pokazala "kocke" na ekran, vendar mi to počne že več kot eno leto, vsake nekaj mesecev, ali tednov....in ko bo navsezadnje izdihnila, bom še v komplet menjavo...zdaj imam že precej osiveli i7 4770K z 8Gb DDR3 in gtx 970...

ampak za na 1080p 60HZ Dell  U2416 je to dovolj....

Opcija bi bila še, če kartica izdihne pred Zen4, da bi zamenjal samo za kako drugo kartico 100-150€, pa se ob izidu Zen 4 izprsim za komplet novo....če sem prav videl, je pa to enkrat na pomlad 2022....do tja je še daaaleč :) karkoli bi vzel, Alder lake ali Zen 4, bo svetlobna leta pred zdajšnjo mašino - bolj ključen bo čas nakupa.

Povezava do prispevka
Navedek

Registered (also called buffered) memory modules have a register between the DRAM modules and the system's memory controller. They place less electrical load on the memory controller and allow single systems to remain stable with more memory modules than they would have otherwise. 

 

Povezava do prispevka
Navedek

Normally, there is a performance penalty for using registered memory. Each read or write is buffered for one cycle between the memory bus and the DRAM, so the registered RAM can be thought of as running one clock cycle behind the equivalent unregistered DRAM. With SDRAM, this only applies to the first cycle of a burst.

 

Povezava do prispevka
Rossoner reče pred 11 minutami:

 

Imaš izkušnje z mailbox.de, kakšni so stroški? Pa kako se obračuna tistih 6% razlike v davku (16% DE vs. 22% SL)?

Naj me kdo popravi, če se motim, ker sam kupujem kot privat oseba in ne na firmo, ampak ko registriraš račun imaš možnost se registrirat kot firma. Logiran v račun, daš zadeve v košarico, pri checkoutu pa naj bi se ti davek avtomatsko odštel in ga potem plačaš pri nas.

Povezava do prispevka
HaBiBiAmish reče pred 26 minutami:

Naj me kdo popravi, če se motim, ker sam kupujem kot privat oseba in ne na firmo, ampak ko registriraš račun imaš možnost se registrirat kot firma. Logiran v račun, daš zadeve v košarico, pri checkoutu pa naj bi se ti davek avtomatsko odštel in ga potem plačaš pri nas.

Od tebe zahtevajo potrdilo/dokazilo o obstoju firme.

Povezava do prispevka

Za tiste nadobudneze, ki ste ali bote kupili intel 10 gen (npr. 10600k, 10900k).

 

Pri platah z490 ima vecina proizvajalcev "odprto" max. moc out of the box. Kaj to pomeni in zakaj ni dobro.

 

PL1 = obicajni power limit -> to je omejitev moci za trajno obremenitev (

PL2 = boost power limit -> to je kratkorocen boost (do 56s)

 

Za 10900k intel proizvajalcem priporoca:

 

PL1 = 125W

PL2 = 250W (do 56 sekund max - potem preklop na PL1)

 

Vecinoma se tega drzi samo ASUS, ostali proizvajalci pa ne dajejo nobene omejitve pri moci, kolikor CPU potegne pac potegne (brez, da bi kaj nastavljal v BIOSU).

To pomeni da ti lahko konstantno dela nekje med 220W in 250W (npr. Cinebench 20 oziroma obremenitve, ki uporabljajo vse core).

 

Ce imas air cooler (npr. Mugen 5 ali "cheap" water cooler) pomeni, da bo CPU delal na 95 do100'C ! Tukaj je limit CPUja, ter se sam downclocka.

 

Za to priporocam vsem takim uporabnikom da rocno nastavijo PL1 (long duration usage) = 125W in PL2 (short duration usage) = 170W ter cas PL2 ja na 56s.

 

Npr. pri Mugen 5 in porabi 160W pridejo temperature med 87'C in 92'C.

 

 

Prav tako se izklopi funkcija MCE (multi core boost - preko BIOSa - razlicni proizvajalci imajo razlicna imena) - ne mesati z Intel Core Boost.

Ta funkcija omogoca visje frekvence na vseh corih (proti priporocilom Intela) in je dostikrat vzrok nestabilnosti.

 

 

 

 

 

Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 1 uro:

budget 900 € - gaming streaming. 

Najbolje bi bilo tujina, če se dobi toliko ceneje. Kje bi iskal? Ne da se mi ukvarjat z buildom + nimam dovolj znanja, da bi kvalitetno sestavil skup. Trenutno mam to rezervirano, ampak me nekako tujina mika, ker mimovrste je redko dober deal 

 

mimovrste=) Gaming Performance 2 namizni računalnik (ATPII-PF7G-7796-7829) | mimovrste=)

To je dober deal. Kar vzem.

Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 2 urama:

budget 900 € - gaming streaming. 

Najbolje bi bilo tujina, če se dobi toliko ceneje. Kje bi iskal? Ne da se mi ukvarjat z buildom + nimam dovolj znanja, da bi kvalitetno sestavil skup. Trenutno mam to rezervirano, ampak me nekako tujina mika, ker mimovrste je redko dober deal 

 

mimovrste=) Gaming Performance 2 namizni računalnik (ATPII-PF7G-7796-7829) | mimovrste=)

atomicu lahko zaupaš, da ima dober pregled in da se splača vzet. Tik, preden to narediš, pa za vsak slučaj: vprašaj, kak deal za ta denar, oziroma za ta build, ti lahko ponudi uporabnik @Jenno

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...