Skoči na vsebino

Italija


osis

Priporočeni prispevki

ana reče pred 51 minutami:

Ne vem, jaz kakih komplikacij nisem imela, do pa v Iraliji najbolj obutani. Kolikor vem depozit sprostijo nazaj, ko vrneš avto in pregledajo koliko je bencina etc. Jaz nikoli nisem opazila kakih zamud. 

 

Ko smo že pri rent a carih, kako je najlažje priti od železniške postaje Trstu do letališča? Naslednjič, ko smo v Sloveniji letimo do Bologne, 2 dni tam, potem pa razmišljam z vlakom do Trsta (na splošno imam raje vlak, samo ne v Sloveniji) in izposoja avta tam, ker od tam tudi letimo nazaj. 

Imas reden vlak med letaliscem in trstom

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...

A je kdo v zadnjem času potoval do Rima. Slišal sem da naj bi nek dober vlak, ampak vse kar vidim je 5-6 ur in 200-300 €, medtem ko let iz trsta je tudi nekje 250+ € pa direkten.

 

Avto odpade, ker bi bila mal dolga in potem v vsakem primeru moraš pustiti nekje na obrobju. 

Povezava do prispevka
osis reče pred 23 urami:

A je kdo v zadnjem času potoval do Rima. Slišal sem da naj bi nek dober vlak, ampak vse kar vidim je 5-6 ur in 200-300 €, medtem ko let iz trsta je tudi nekje 250+ € pa direkten.

 

Avto odpade, ker bi bila mal dolga in potem v vsakem primeru moraš pustiti nekje na obrobju. 

Italo

naredi si racun in glej akcije (italo friends ipd), ce kupis vec kot eno karto lahko dobis enosmerno za 50 eur, sem sla jeseni s skupino frendov smo dali manj kot 100 za povratno, te pelje iz trsta v rim brez menjav, kdaj mas karte tudi po 20 evricev

 

EDIT

https://www.italotreno.it/en

traja ene 6 ur, ampak je se kar udobno

uredilo bitje ReJzOr_na_plin
Povezava do prispevka

https://www.sabait.it/it/parcheggio-trieste/parcheggio-saba-silos?gad_source=1&gclid=CjwKCAiA-vOsBhAAEiwAIWR0TYIk4N0-T-KdCe0wbZbu58XSVWTCV6HY8i6nrjp3K5awNhJuMKVQIRoCWeoQAvD_BwE

Tik ob zeleniski

 

Mas se nepokritega na Molo IV parsto metrov bolj naprej za ene 20 eur na dan ce se prav spomnem

uredilo bitje ReJzOr_na_plin
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Lani konec oktobra sem bil v Rimu z Italo Treno. Iz Udin. Dve povratni karti skupaj cca 210€. Takoj sva dobila nek popust in ga unovčila. Za letalo sva bila prepozna, ampak na koncu gledano je iti z vlakom (bil je zelo udoben) isti šmorn časovno gledano. Kolikor se zamudiš na letališču, pa potem še z letališča v Rim (ker je kar dosti izven mesta), z letalom ne pridobiš veliko. Edina škoda te trase je, da je veliko tunelov in se ne nagledaš okolice. 

 

Ko smo že pri zahodnih sosedih. Katera jezera priporočate? Letalo in morje se mi letos upirata. Ima kdo izkušnje s kakim potovalnim krogom po jezerih, da se zraven gre še malo v hribe? Gledal sem Iseo, nekaj v tem smislu. 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Zanima me če je kdo od vas že naredil en konkreten trip s kombijem po italijanskih alpah. Z ženo ga načrtujeva za letošnji dopust. Sicer ne rada hodiva neki baš po hribih, ampak se zelo rada ustaviva in tudi prenočiva in sva kak dan na prelazih. Stelvio, Karerpass in večje turistične destinacije ala cortina imam že v planu. 
 

Povezava do prispevka
Levitan reče Dne, 21. 1. 2024 at 13:50:

Gardsko je blizu tega Iseo, pa bi se ga dalo vključiti poleg. Odbija me edino to, da je tako znano, posledično večji naval ljudi. Ali je pač tako ogromno, da se masa porazgubi? 

 

Načeloma so vsa ta jezera dovoljena za plavat, ja? 

Iseo je zelo boljša in mirna destinacija napram gardi. na zahodni strani jezera (nad riva di solto) imaš zelo idilično (a dokaj zajebano-ozko) traso, s piknik prostorčki ob cesti tik zraven jezera. priporočam. 

image.png.6e1dd2c4a2d8661a680df73dea1dd98c.png

SS469 – Google Zemljevidi

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...
osis reče Dne, 6. 1. 2024 at 16:18:

A je kdo v zadnjem času potoval do Rima. Slišal sem da naj bi nek dober vlak, ampak vse kar vidim je 5-6 ur in 200-300 €, medtem ko let iz trsta je tudi nekje 250+ € pa direkten.

 

Avto odpade, ker bi bila mal dolga in potem v vsakem primeru moraš pustiti nekje na obrobju. 


Sel sem ze z vlakom, letalom in avtom. Vlak je do benetek iz TS pocasen, ce ne vzames tihega vagona, si med tednom v takem vzdusju kot na troli v juznem Londonu (500 zvocnikov z arabskim trapom). Med benetkami in prestolnico je vlak nekoliko hitrejsi. Definitvno ni TS-Rim 300eur, to imas nekaj na bed. 
 

Letalo je OK ma pol rabis rent a car in je strosek karte zanemarljiv v primerjavi z vsemi stroski. 
 

Najbolj komot sem bil z avtom, res pa smo se vmes ustavili v Firencah za dva dni in potem v Orvietu. Parking je naceloma zagotovljen v prakticno vseh hotelih. 

Ce si mlajsi od 40, priporocam avto in vmesne postanke (road trip). Ce si mlajsi lahko tudi vlak, ce so rad komot in ne maras dolgih poti vzemi letalo plus fickota :) 

 


 

 

Povezava do prispevka
Kruz reče pred 5 urami:

a ni podoben vlak, kot trst-milano-torino, ki gre 300 na uro?

 

od trsta do benetk ziher ne gre 300km/h

že če doseže na kakem odseku 150, je to najbrž posledica slabe meritve hitrosti :D 

 

od benetk dalje pa kar piči, sam dvomim da v praksi kje razvije 300km/h - to je teoretični maksimum

Povezava do prispevka

Bila sem na Frecciarossa vlaku med Bolonjo in Benetkami. S postanki je bila vožnja okoli ure in 20 minut. Mislim, da je razdalja okoli 150 km. Če se prav spomnim je bila hitrost nekaj nad 150 km/h, kar bi bilo logično tudi glede na razdaljo in 6 vmesnih postankov. Je pa super vsak, meni precej bolje kot letalo. Enosmerna karta za 4 z enim 'otrokom' in pičasnim vsakom do Trsta je bila okoli 86 evrov. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...