Skoči na vsebino

Italija


osis

Priporočeni prispevki

kmjr reče pred 16 urami:


Pisa je se najmanj zanimiv kraj tam, ker je vsakih 20km kako mesto z vec zgodovine al pa vsaj manj industrije :D 

 

Imo ce gres v random smer 10min voznje naletis na kaj dihjemajocega. 
 

itak pa gres tja zaradi hrane, jebes zgodovino, to mas na “povijest cetvrtkom” :D 

 

 

 

 

 

kmjr reče pred 15 urami:


Jaz nisem nevtralen, ma pojdinraje malo juzneje :) v pisi so sam turisti pa stolp

 

ce gres na morje pa amalfi :D 

 

 

Bil včeraj v Viareggio in bil razočaran nad kempi in plažo, pol sva se pa z ženo usput ustavila v Pisi in si ogledala znameniti toranj in to je to. Tja na un konec mogoče samo kdaj jeseni, da se ogleda Firenze in okoliš. bljak.

Kot rečeno, rabim kamp, ne predaleč, ker grem s prikolo, pa se ne bi fijakal do juga z njo, ker bom rabil cel dan. Pogledam še na jadranski strani, nekje do Riminija, drugače pa iščem druge opcije.

 

Hvala za nasvete, vseeno.

Povezava do prispevka

Aja, prikolica/kamper je tisto cesar nisem razumel  (prikolo) :D Alora poglej na severu (v Evropskem delu) Italije - imas kup ledeniskih jezer. :) 

 

V italijo gres sicer na hrano, umetnost in zgodovino (al pa razvrat), naravo in gradbene faile maml tudi pri nas :D 

Povezava do prispevka

Hahaha. Pogoj je morje, jebeš jezera. JA, sem slišal, da imajo lahi tut kak kemp, primerljiv s hrvaškimi. Če je pa potem za večer še zgodovina/hrana lahko na repertoarju, pa toliko bolje, ja. Čez dan pa obvezno pivo na plaži, sup, poležavanje...

Povezava do prispevka
  • 4 mesece kasneje...
guru reče Dne, 6. 7. 2021 at 23:30:

Midva sva bila 2 tedna nazaj dol, cca 9 dni, mali road trip: LJ - Rim - Terracina - Neapelj - Sorrento - Pompei - San Marino - LJ

 

Fajn, gužve nič v primerjavi s tem kar sva brala, v Vatikanu sva čakala za vstop 2 min, v Pompejih sploh nič, vročina precej huda. Cene pa - kokr si špogaš. Pice (5-6 eur je nek standard za margerito), espresso je 1-1,3 eur, navzgor pa itak ni omejitve. MI je bilo fino, edino navozil sem se res napolno in bil kar podrt. Sorrento je huda varianta, lahko cel Amalfi coast prekruzaš (pa ne z avtom, to je kap, vzameš dnevno karto za bus in se neomejeno pelješ), isto se mi zdi bolj pametno v Rim in Napoli pripeljati z vlakom in potem naprej s podzemno. 

 

Priporočam zelo, peljte dokler se pozna da zaradi Covida ni množičnega turizma. V juniju je bilo turistov zares malo, nič Azijcev, nekaj penzionerjev in to je bilo to...

plusena, sem se ravno v nedeljo vrnil od tam, podoben trip kot ti. sicer samo Neapelj, Sorrento, Amalfi coast (path of gods je a must) ter Capri (zanimiva žičnica za gor), je pa super ker ni blo vročine (taman 25 stopinj), ni množice turistov, cene ok pa morje še vedno dovolj toplo za kopanje, Neapelj mi je zanimivo mesto (sicer hektično kar se tiče prometa ter smeti, ampak vseeno) pa itak na vsakem koncu top pekarnice in gelato shopi, pa javni prevoz je res poceni (od Sorrenta do Positana je bus 2,4 evra), koristil sem tudi trajekte beacuse morska oseba pa še ne rabiš se tolko vozit in bolj na komot si, all in all odlična izkušnja

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

Realno gledano, koliko italije se da videti v dveh tednih s kombijem v katerem se lahko spi. Kakšno je stanje s divjim kampiranjem po južni italiji? Slišal sem namreč zgodbe, da so udrli v avtodome na autogrillih. Sam se načeloma držim dobrih reviewov na park4night.
Letos poleti sva bila s punco po balkanu in sva pregledala crno goro ob morju, albanijo, zahodno polovico grčije, in makedonijo površno. Tako da nevem ali planirati za zgornjo/spodnjo polovico italije ali vse (brez sardenije in sicilije seveda), ali kako drugače. večjih mest bi se načeloma izogibali, raje obmorski kraji in naravne znamenitosti kot naprimer meteore v grčiji. 

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Odvisno od površnosti, lahko tudi celo :D Ne vem, čas Italije je, da imaš čas sedet na kavi pa klepetat in gledat okrog in da si lahko privoščiš, da zaradi pauseprance ne boš kaj dosti počel celo popoldne. Jaz ne bi hitel. Kolega sta bila oktobra dva tedna na jugu; Apulja, Basilicata, Calabria. Sta imela jasen cilj kaj pogledat, oba govorita tekoče italijansko in poznata državo zelo dobro, pa je rekel, da bi lahko tudi manjše območje pokril v tem času in se imel prav lepo.

Povezava do prispevka
Hosta reče pred 56 minutami:

Odvisno od površnosti, lahko tudi celo :D Ne vem, čas Italije je, da imaš čas sedet na kavi pa klepetat in gledat okrog in da si lahko privoščiš, da zaradi pauseprance ne boš kaj dosti počel celo popoldne. Jaz ne bi hitel. Kolega sta bila oktobra dva tedna na jugu; Apulja, Basilicata, Calabria. Sta imela jasen cilj kaj pogledat, oba govorita tekoče italijansko in poznata državo zelo dobro, pa je rekel, da bi lahko tudi manjše območje pokril v tem času in se imel prav lepo.

Za ta popotovanja gremo raziskovat državo, ne pa se šetkat po Rimu (nisva taka tipa človeka ki bi posedala po barih sploh, raje kaki muzeji, hrana, znamenitosti). Za slednje imamo v planu podaljšane vikend izlete v velika mesta, da izkusimo lokalno življenje in pregledamo podrobno omenjena mesta.  Kot sem zgoraj napisal, na potovanju bi radi videli predvsem naravne znamenitosti in bolj skrite kotičke, ne v večjih mestih (primeri željenih lokacij ogleda: costa d amalfi, pompeii, lago di garda, lago maggiore, monza, imola, maranello, nardo,..) 

Jaz tudi govorim tekoče italijanščino, tako da komunikacija sploh ne bo problem.
Zanima me če ima že kdo začrtovano podobno traso, da mi je ni treba delat od začetka. 

uredilo bitje Chris
Povezava do prispevka

Imam par izkušenj z omenjenimi lokacijami - Lago di Garda je z vidika naravne znamenitosti lep kraj (hribi seveda) iz kulturnega vidika pa velik šok, ker je celotna vzhodna obala en tak povečan Portorož. Zahodni del je lepši, deluje kot kakšno staro avstro-ogrsko letovišče. V času sezone je pa na vseh straneh na tisoče e-kolesarjev na vseh kolesarskih stezah in cestah. Zna biti malo šokantno, zanimivo za opazovat, težko se bom pa še vrnil.

 

Podoben kulturni šok mi je bila plaža v Riminiju, kjer je 15km peščene plaže, nihče se ne kopa, gor in dol pa tisoči ljudi v kopalkah, ki se sprehajajo. Noro. Muzejsko priporočilo v teh koncih je muzej keramike v Faenzi, v bližini je na cesti Faenza-Firenze zelo lepa skrita vasica Brisigela, mirna in slikovita. Mussolinijeva rojstna hiša in čisto mavzolej sta tudi med Ravenno in Imolo, priporočam obisk za postavitev italjanskega neofašizma v kontekst. Mogoče izliv Po-ja, ki je lahko vmesna postojanka na stari cesti med Venecijo-Ravenno. Ni pa nič pretresljivega.

 

Ampak to so vse bolj pop-kulturne znamenitosti, pač močna točka IT. Stara mesta, dobra hrana, okrašeni čudaki in lepe ženske :D

Povezava do prispevka
Hosta reče pred 17 urami:

Imam par izkušenj z omenjenimi lokacijami - Lago di Garda je z vidika naravne znamenitosti lep kraj (hribi seveda) iz kulturnega vidika pa velik šok, ker je celotna vzhodna obala en tak povečan Portorož. Zahodni del je lepši, deluje kot kakšno staro avstro-ogrsko letovišče. V času sezone je pa na vseh straneh na tisoče e-kolesarjev na vseh kolesarskih stezah in cestah. Zna biti malo šokantno, zanimivo za opazovat, težko se bom pa še vrnil.

 

Podoben kulturni šok mi je bila plaža v Riminiju, kjer je 15km peščene plaže, nihče se ne kopa, gor in dol pa tisoči ljudi v kopalkah, ki se sprehajajo. Noro. Muzejsko priporočilo v teh koncih je muzej keramike v Faenzi, v bližini je na cesti Faenza-Firenze zelo lepa skrita vasica Brisigela, mirna in slikovita. Mussolinijeva rojstna hiša in čisto mavzolej sta tudi med Ravenno in Imolo, priporočam obisk za postavitev italjanskega neofašizma v kontekst. Mogoče izliv Po-ja, ki je lahko vmesna postojanka na stari cesti med Venecijo-Ravenno. Ni pa nič pretresljivega.

 

Ampak to so vse bolj pop-kulturne znamenitosti, pač močna točka IT. Stara mesta, dobra hrana, okrašeni čudaki in lepe ženske :D

Hvala za priporočila. Nisem vedel, da je ob gardi neke vrste riviera...drugače pa italijani hodijo na plaže za sončenje in mogoče enkrat na dan za skok v morje. Ker sem dopustoval velikokrat na hrvaškem, v kampih kjer je veliko italjanov mi ta prizor ni več tako nenavaden. 

uredilo bitje Chris
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Z zeno sva bila okrog prvega novembra na gardskem jezeru, sicer bolj na zahodnem delu in nama je bilo kul. Zelo vsec sta nama od mestec bila Limone sul Garda, Sirmione, za oba mas dovolj 2 3 urce, in hribi nad zahodno obalo (Parco dell Alto Garda imo), razgledi so res nori. Folk prijazen, cene morda malenkost drazje kot pri nas, ampak nic strasnega, bi pa gladko priporocal kak dan zabit tam naokoli, je fajn.

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Od predalpskih jezer je bilo meni lago di garda še najmanj všeč - je pa res,  da smo se ustavili samo na jugu. Že samo jezero je ogromno in imaš skoraj bolj občutek da si na morski obali kot na obali jezera, gužva v peschierii je bila nora. Lago di Como, lago maggiore in lago d'Orta pa krasna jezera s čudovitimi razgledi in simpatičnimi malimi mesteci. Na lago di como imaš neke water taxi - trajekte, tako da si hitro z enega na drugi konec.  Res se splača tudi na kakšen kucl povzpet za hude razglede, je ful lepo. Na lago maggiore so pa seveda Boromejski otoki. Mi smo imeli srečo, da smo ta jezera obiskali ravno v poletju 2020, sicer je menda nora gužva.

 

uredilo bitje vrtavka
  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
obstek reče pred 23 urami:

Maja bi šel za 4-5 noči v Rim. Se mi splača z avtom ali naj se v Trbižu vsedem na vlak?

z vlakom sem šel parkrat v firenze. Tako ti povem. Do venezie (mestre) je s regionalnim vlakom kalvarija in greš počasneje kot z avtom (se ustavčljaš dobesedno na 5 minut če ne še manj). Potem pa ko presedeš v mestre si s linijo freccia takoj na destinaciji.

Povezava do prispevka

Parkiraš na letališču Trst in imaš pred nosom železniško postajo. Se vsedeš na normalno hitri vlak direkt do Rima. Nič počasnega vlaka do Benetk in prestopanja. Ugodno in udobno.

 

Primer spodaj, manj kot 5 ur vožnje, manj kot 30 eur na smer. Džabe. ni šans da se z avtom jajcam do dol, razen če imaš namen potem si ogledovat zadeve na poti,... če pa je samo Rim in nazaj je pa to IMO daleč najboljša opcija (ali letalo, ampak tisto je dosti dražje pa ne ful hitreje).

image.png.f0e9235f7bbf9a2b4414c3c14ff38659.png

 

uredilo bitje Vincent
dodat sliko
  • Račka +1 5
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
Vincent reče pred 21 urami:

Parkiraš na letališču Trst in imaš pred nosom železniško postajo. Se vsedeš na normalno hitri vlak direkt do Rima. Nič počasnega vlaka do Benetk in prestopanja. Ugodno in udobno.

 

Primer spodaj, manj kot 5 ur vožnje, manj kot 30 eur na smer. Džabe. ni šans da se z avtom jajcam do dol, razen če imaš namen potem si ogledovat zadeve na poti,... če pa je samo Rim in nazaj je pa to IMO daleč najboljša opcija (ali letalo, ampak tisto je dosti dražje pa ne ful hitreje).

image.png.f0e9235f7bbf9a2b4414c3c14ff38659.png

 

Kje v Trstu pa priporočaš parking in koliko vprašajev je? Po eni strani mi je huda ideja, ker lahko po šihtu iz Lj direkt pičim. Imam pa Trbiž blizu, tako da me do tja lahko kdo zapelje. Kolebam med opcijama. 

Povezava do prispevka

Sam sem enkart parkiral kar na uradnem parkirišču letališča Trst, ki se nahaja med letališčem in železniško postajo. Nato pa šel na direktni vlak do Firenc. Ne spomnim se cene, ni bilo pa prehudo, je bilo pa to leta 2019 samo za 3 ali 4 dni. Lahko pa seveda prečekiraš kakšna parkirišča v okolici, če so bolj ugodna.

 

parkirat pri letališču in it tam na vlak se mi zdi dost boljša izbira kot potovat iz glavne železniške v Trstu. Dlje rabiš do tja pa še parking je pomoje dosti dražji/ bolj omejen.

 

Malo poštudiraj kako so vlaki in parkingi, kaj se ti splača...

Povezava do prispevka

vlaki v italiji so katastrofa. Sploh na postajah kot je milano kjer bos presedal je dost zeparjev bodi previden. Pojdi z letalom ce se le da. Avto ce imas voljo bos kr hitr dol majo italjani dobre hitre AC sam cenovno si tam tam. Vlaki majo vedno zamude in ce bos mogu menjat vlak kar sm 100% bos 100% zamudu naslednji vlak. Jaz sem vedno zamudil vlak za MC ko sm v milanu moral menjat ker jim je tocnost neka neznana zadeva 

 

Povezava do prispevka
Vincent reče Dne, 14. 2. 2023 at 12:02:

Parkiraš na letališču Trst in imaš pred nosom železniško postajo. Se vsedeš na normalno hitri vlak direkt do Rima. Nič počasnega vlaka do Benetk in prestopanja. Ugodno in udobno.

 

Primer spodaj, manj kot 5 ur vožnje, manj kot 30 eur na smer. Džabe. ni šans da se z avtom jajcam do dol, razen če imaš namen potem si ogledovat zadeve na poti,... če pa je samo Rim in nazaj je pa to IMO daleč najboljša opcija (ali letalo, ampak tisto je dosti dražje pa ne ful hitreje).

image.png.f0e9235f7bbf9a2b4414c3c14ff38659.png

 

najs, kje se to kupi online? gledam ko nek debil, pa ne najdem po tej ceni kart trst rim :(

 

edit: al pa mi fukne ni kart na tej relaciji

uredilo bitje Sovicha
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...