Skoči na vsebino

[hi-fi klub] Zvočniki, slušalke, gramofoni, DACi in ostala elektronika


Slinch

Priporočeni prispevki

atomic reče pred 8 minutami:

Probal še slušalke direktno na TV. Zvok iz PS5 rez zamuja, kar je hecno. Ker jo gledam T2 ni laga.

Zvok je pa dost beden brez globokih, sam to je tud možen da so slušalke krive, ker so inear.

 

Mogoce tv zazna in delaya tudi video. Ker na fonu opazim, ko priklopim bt slusalkice video dejansko malce zamakne, da je on par z zvokom. Pei igricah igrackah si pa tega ne mors lih privoscit

Povezava do prispevka

Po stopedeset prebranih člankih o streamerjih in o DAC-ih sem imel vsega poln kufer in vzel star Iphone 5SE in se lotil posla. Posnel sem FLAC komade, jih pretvoril v ALAC, ker ima Iphone težave s FLAC datotekami. Vtaknil polnilni kabel v telefon, USB konec v mojega Marantza in glej ga zlomka. DELA, brez vse dodatne navlake je zvok čisto ok. Iphone ima tako ali tako enega boljših, če ne najboljši zvočni čip v svojih telefonih in kar se mene tiče delo opravi zelo solidno. Je vredno sedaj metati dodatnih 1.000 za dober DAC ali pol tok za streamer? Moje mnenje da ne. 

 

Če kdo ve me edino zanima ali je kaka razlika ali je telefon povezan preko polnilnega kabla ali preko izhoda za slušalke? 

uredilo bitje Ripper
Povezava do prispevka

Lepo, da ti dela, je posrečena rešitev. Sem sicer skeptičen, da je tako dobro, kot praviš, ampak je itak edino važno, da je tebi všeč.

Če imaš Iphone 5SE povezan preko USB-C kabla in ti dela, si zaslužiš velike čestitke, ker je tehnološki čudež. Bi pa rekel, da je verjetno output preko lightning porta boljši, kot preko klasičnega 3,5mm audio kabla.

Povezava do prispevka
Ripper reče pred 3 urami:

Po stopedeset prebranih člankih o streamerjih in o DAC-ih sem imel vsega poln kufer in vzel star Iphone 5SE in se lotil posla. Posnel sem FLAC komade, jih pretvoril v ALAC, ker ima Iphone težave s FLAC datotekami. Vtaknil polnilni kabel v telefon, USB konec v mojega Marantza in glej ga zlomka. DELA, brez vse dodatne navlake je zvok čisto ok. Iphone ima tako ali tako enega boljših, če ne najboljši zvočni čip v svojih telefonih in kar se mene tiče delo opravi zelo solidno. Je vredno sedaj metati dodatnih 1.000 za dober DAC ali pol tok za streamer? Moje mnenje da ne. 

 

Če kdo ve me edino zanima ali je kaka razlika ali je telefon povezan preko polnilnega kabla ali preko izhoda za slušalke? 

 

Če pelješ preko USBja v marantza, pol verjetno uporabljaš dac v marantzu, tako da je popolnoma vseeno kako dobro ali slabo ima iphone, ker pošilja digitalni signal. Verjamem sicer, da lahko iphone pošlje analogni signal preko thunderbolta, ne verjamem pa, da ga marantz lahko prepozna preko usbja.

 

Če boš peljal preko izhoda za slušalke, boš pa dejansko dobil konverzijo dac-a v telefonu, tako da lahko sam primerjaš, kaj ti je bolj všeč.

 

DACi obstajajo od 20€ do neomejeno€, verjetno je tisti v fonu/marantzu boljši od nekaterih, zelo verjetno pa ne od vseh. Če rabiš več kot dobiš boš itak sam ugotovil, dokler te ne moti pa raje ne išči, ker boš samo slabe volje :D 

uredilo bitje Slinch
  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Mislim, more power to you sam jaz res ne vidim zakaj :D 

Kasete so ze tko ble crap in jih ne pogresam cisto nic, da mi pa telefon prikazuje animacijo kasete pa tut ni nek added value. 

Mogoce sem samo premlad in ne cenim slabe kvalitete zvoka. Aja ne to ni, mi smo odrascali na 128kbps mp3jih 😅

Povezava do prispevka

Kdor ni rasel s kasetami ne razume, kolk dela je bilo vloženega vanje :D  Ovitek si lahko sam okrasil, pisanje komadov na drugo stran, jasno snemanje/presnemavanje/lovljenje komadov na radiu.... Pa kakšno kupit, pa pol radio za zraven. Iiiiii. Jasno kvaliteta je bila slaba, samo to je nekako tako, kot danes igranje iger na kakem komodorju. 

Povezava do prispevka

Zdravo. Kupujem nek budget all in one sistem. (gramofon project debut carbon, tv,pc, bluetooth..)  je tole worth it? + je ta trgovec legit ker je precej ceneje kot drugje? Prostor je cca. 8x5, pa bi prosil se za kak predlog budget zvočnikov, gledal sem sony sscs5. 

https://www.electronic4you.si/denon-avr-s660h-schwarz-220790.html?utm_source=CENEJE.SI&utm_medium=Preisvergleich&utm_content=denon avr-s660h schwarz+220790+HG13+SO131+GR0   

uredilo bitje Moufou
Povezava do prispevka
Moufou reče pred 1 uro:

Zdravo. Kupujem nek budget all in one sistem. (gramofon project debut carbon, tv,pc, bluetooth..)  je tole worth it? + je ta trgovec legit ker je precej ceneje kot drugje? Prostor je cca. 8x5, pa bi prosil se za kak predlog budget zvočnikov, gledal sem sony sscs5. 

https://www.electronic4you.si/denon-avr-s660h-schwarz-220790.html?utm_source=CENEJE.SI&utm_medium=Preisvergleich&utm_content=denon avr-s660h schwarz+220790+HG13+SO131+GR0   

Zvočnike vzemi tele:

https://lu.teufelaudio.com/ultima-40-105781000

 

259€ s poštnino je naravnost smešna cena za take zvočnike.  A boš imel 5.1 sistem, al 2.0?

Povezava do prispevka
Moufou reče pred 2 urama:

je ta trgovec legit ker je precej ceneje kot drugje?

 

Zelo legit, ceneje je ker ni slo trgovec z oderuskimi slo cenami.

 

Samo plis ne jemat tega ce nimas namena sestavljat surround setupa.

 

Ce pa planiras surround, pa vzami kar se to:

Ripper reče Dne, 6. 12. 2023 at 17:58:

 

Povezava do prispevka

Fuck, če ne bi bili tolk grdi... jaz sem ravno na tem, da vzamem Dali Oberon 1, da jih zamenjam s starimi še vedno odličnimi (za moj prostor) Dali Concept 1, pa mal cicncam, cena je OK cca 300€ za par, sicer je en 200€ x2 in prišparam 100€, edin ne vem kolk se bo poznalo, če sploh :(

Dali Concept 1

Frequency Range (+/-3 dB) [Hz]    62.5 - 22,500
Sensitivity (2,83 V/1 m) [dB]    87.0
Nominal Impedance [Ω]    8
Maximum SPL [dB]    106
Recommended Amplifier Power [W]    25 - 100
Crossover Frequency [Hz]    3,000 Hz
High Frequency Driver    1 x 1"  Soft Textile Dome
Low Frequency Driver    1 x 5"  Paper Fibre Cone
Enclosure Type    Bass Reflex
Bass Reflex Tuning Frequency [Hz]    58,5
Connection input(s)    Single Wire
Magnetic Shielding    Semi Magnetic Shielded

 

Dali Oberon 1

Frequency Range [+/- 3] dB [Hz] 51 - 26,000
Sensitivity (2.83V/1m) [dB] 86
Nominal Impedance [ohms] 6
Maximum SPL [dB] 106
Recommended Amp. Power [Watts] 25 - 100
Crossover Frequencies [Hz] 2,8
Crossover Principle 2-way
High Frequency Driver 1 x 29 mm soft dome
Low Frequency/Midrange Driver(s) 1 x 5¼"

 

Neki napredka je no, sam še vedno cincam, ker pač bi neki velicga, sam to pomeni premikanje pohištva, te pa samo zamenjam in gremo dalje, ajd pa jurčka ali več prišparam :P

 

Sem pa zadnjič gledal en komentar, ki mi je tud dal mislit...

 

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...