Skoči na vsebino

[hi-fi klub] Zvočniki, slušalke, gramofoni, DACi in ostala elektronika


Slinch

Priporočeni prispevki

Ne spremljam BT tehnologije, a je sploh že zmožen lossless prenosa?

 

Drugač jaz sem lih te dni po dolgem času nardil uizi upgrade analog dela, ifi iphono 2 pre in ortofon 2m black glava. Phono je proti prejšnjemu (pro ject phono box SE) kilometre boljši, glava pa (proti grado prestige silver) toliko lih, da. Določene plate celo raje s staro poslušam, bom pomoje fuknil še eno ročko na gramofon, da lahko obe furam.

 

7fFfnDI.jpg

 

kFFAJjl.jpg

Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 1 uro:

Kaj je narobe z losless BT kodekom? :D

Em, to da sem naredil typo in da ne obstaja - obstaja samo lossy :)  Vsaj kolikor jaz vem. (to velja tudi za @Slinch)

 

Kot pravim, nisem snob ker tut jz vecinoma poslusam stuff prek BTja al pa na mediocre konverterjih.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka

IMG_20200513_193155.jpg

 

Včeraj sem nabavil eno izmed meni ljubših plat lanskega leta v ljubljanskemu Spin Vinylu. 

 

Imate kakšna priporočila za trgovine pri nas, kar se tiče gramofonske opreme? Lahko govorimo o high-end zadevah, lahko pa tudi trgovina, ki je dobro založena s t.i. potrošnim materialom.

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka
ZippeR reče pred 1 uro:

Pozabu si un painful del ko morš bluetooth skonektat pa pol k ti vmes prekinja skos zarad raznih motenj.

Na polno hejtam bluetooth, rajš fuknem vse plate čez balkon kot da jih prek bluetootha poslušam.

A to misliš un del ko pritisnem gumbek na zvočnikih pa gumbek na gramofonu in počakam 2 sekunde da se povežeta?

Sta pa en zraven drugega tak da.motenj in prekinjanj ni.

 

Arey reče pred 1 uro:

Em, to da sem naredil typo in da ne obstaja - obstaja samo lossy :)  Vsaj kolikor jaz vem. (to velja tudi za @Slinch)

 

Kot pravim, nisem snob ker tut jz vecinoma poslusam stuff prek BTja al pa na mediocre konverterjih.

Sej pravim jz sm presenečen, da ni tolk zanič kokr sm pričakoval.

Povezava do prispevka
Arey reče Dne, 12. 5. 2020 at 21:38:

Preamp rabis.

 

Preamp je vgrajen v gramofon. Samo na reciverju, nimam vhoda za phono. Kot sem rekel sem vkljucil gramofon v vhs vhod na reciverju, dela normalno, samo ni to to. Probal se na drugih vhodih, no luck.

 

Gramofon je: https://eu.audio-technica.com/AT-LPW30TK

 

A bom mogu zamenjat reciver, al je se kaka druga resitev?

 

Tnx

Povezava do prispevka

Imam na line. Pr fotru sem prikljucil na nek star reciver z phono vhodom, in je bil res poln cist zvok. Tle na tem reciverju pa drek, ne morem dobit kj podobnga vn. 

 

Bom se poizkusal druge vhode in nastavitve, cene pa drug reciver.

 

Tnx & pozz

Povezava do prispevka

Yo @Nighthawk

 

A maš kak source za pestro in ugodno ponudbo RCA konektorjev? Na starem phonotu so mi dobesedno razpadli, zadnih 5 let je bil neprestano priklopljen in ko sem izmaknil kable se je samo usulo ven. Nisem še v lajfu videl, da bi tale plastika razpadla. Ne bi ubodel najcenejših, ne bi pa se tudi ful skeširal. Also, ker cin naj vzamem? To kar imam doma je sam crap.

 

HXBwDXa.jpg

Povezava do prispevka

Tele konektorji niso neki silno dragi, recimo neutrik je tam 2.5€ po kosu (nimam drugac teh nič). Dobu boš v vsaki drugi štacuni... Jaz ti kr predlagam, da zaviješ v taprvo štaucno ko dilajo elektronske komponente pa povprašaš tam. Generični so manj kot 1€, v kolikor hočeš brand (pa realno niso boljši (dolgoročno mogoče)) bodo pa malo dražji. Zlo fajn je, da uzames sabo en tale kos (pa bodi pozorn, ko se barve prodajajo ločeno!). Zadi odcinis (predvidevam da maš spajkalnik), tojto

 

 

Povezava do prispevka

Drugač pa če boš naročeval uzem spodnji Neutrik, bi mogl notr pasat bp (sicer poglej datasheet pa premeri dimenzije.

 

https://si.farnell.com/neutrik/nys367-0/receptacle-phono-chassis-black/dp/5008517?st=RCA female

https://si.farnell.com/neutrik/nys367-2/receptacle-phono-chassis-red-1way/dp/5008529?st=RCA female

https://si.farnell.com/neutrik/nys367-9/socket-phono-chassis-white/dp/5008566

 

Model NYS367- *              *= 0-Black, 2-Red, 4-Yellow, 5-Green, 6-Blue, 9-White

 

Poštnina je nekih 5€, lahko pa naročiš v trgovinah z elektrono in bo načeloma spletna cena +22%

 

Ponavljam, klikn na tehnične podatke, pa poglej, da je taprav FI (konektor je sicer drugačn... ima zadi matico... ampak bi načeloma mogu pasat)

 

Glede cina, je pa tko. Dobr cin je 50€ za 500g. Vsak star bo crap. Sicer če ti ga topi je OK, na SQju pa ne boš pridobu čisto nič v kolikor bo držalo :D

 

Povezava do prispevka

cenejša nabava za proizvajalca. Namest, da kupjo 50/50 uzamejo 100 enakih kosov, pa se kr neki pozna :D

 

Sej poglej, na farnelu je razlike med 100 in 250 kosi 10 centov za komad, pa računaj, da ma še farnell svojo maržo.

 

Če kupiš tole direkt od prozivajalca je vsaj 30% cenejše, če ne kar 50, pa računaj, da firma nabavi ranga 50k kosov :D

Povezava do prispevka

Pač če rabiš dans, go for it, razumem :)


Drugač bi pa na tvojem mestu kupu neutrika pa živjo, vsaj veš, da so proper konektorju (sicer Adam more bit tud ql).

 

Če maš tole v okolici kup, drugač pa po pošti naroč od farnela, pa je cena prbližn ista

 

 

Povezava do prispevka

Ampak fak, da je cin tako drag. Ker vse kar imam doma je staro 15+ let. Saj držalo bo, to me ne skrbi, samo ker sem kar nesposoben mi čist komot uspe zalotat tako, da ne bo direktnega kontakta med žico in konektorjem, če pa skoz cin teče pa je verjetno kar tugica al?

Povezava do prispevka
Nighthawk reče Dne, 11. 5. 2020 at 15:53:

Evo se quick buying guide chi-fi opreme (bom enkrat spisu mal daljši vodič). Skratka best p/p bye vsakega mn3njalničarja zadnjih N let:

 

@Jude: imaš na prvi strani predloge.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Eno vprašanje za znalce:

A obstaja par malih stereo zvočnikov kjer bi enega lahko prijel in odnesel s sabo v stilu prenosnega bluetooth zvočnika in bi pri tem avtomagično preklopil iz stereo načina v mono? Ko zvočnik vrneš nazaj na svoje mesto (nekakšen polnilnik) pa se spet poveže z drugim.

Povezava do prispevka

@Arey Imaš prav. Kar si jaz želim je rahlo nenavaden use-case.

@Slinch Hvala za pomoč in predloge. Glede na moje lastno raziskovanje večina proizvajalcev omogoča stereo parjenje zvočnikov. Se mi pa nobena implementacija ne zdi dovolj elegantna, da bi se bilo vredno ukvarjat s tem.

 

Idealno bi bil tak setup sestavljen iz enega zvočnika, ki nima baterije in enega, ki ima baterijo ter dock za polnjenje. Ko bi slednji zaznal, da je odstranjen z docka, bi se moral preleviti v mono prenosni zvočnik. Ali pa npr. dva baterijska zvočnika, ki preklopita v "party mode" (2x mono), če jih odstraniš iz dockov. Tako bi imel stereo zvok, ko imaš recimo laptop priklopljen na delovni mizi in prenosne mono zvočnike, ko se odločiš prestavit na balkon ali preprosto predvajati glasbo po stanovanju.  Očitno ideja ni dovolj dobra, da bi jo bilo vredno izvest, ker nisem našel nobene podobne rešitve.

Povezava do prispevka

Predvsem bi bilo tezko to izvest da bi dobro delalo. Sploh ker je neskoncno bolj simple da imas en stereo prenosni zvocnik in se ne rabis ukvarjat s tem a morata bit pairana, ne rabis ga priklapljat na parenta oziroma pairat s telefonom, etc..
Mislim da si ti predstavljas to kot ful simple stvar, v resnici pa bi bilo ful vec hassle-a to imet :D Plus da ne ves kje je uporabnik in mu lahko obrnes stereo sliko. Pa zakaj bi imel prenosen mono zvocnik ce imas lahko prenosen stero zvocnik :)

Povezava do prispevka

Jop, jaz tudi ne vem, kako bi bilo worth it. Že res, če sredi poslušanja spremeniš lokacijo in vzameš zraven source in odklopiš zvočnik in ga neseš v tretji roki, ti ni treba it v fon in kliknit na drugo BT napravo. Samo minus je da imaš beden stereo setup in ful komplikacij z nastavljanjem, ko lahko preprosto furaš en stereo setup in zraven en prenosni zvočnik za verjetno manjši finančni vložek in boljši sound.

Povezava do prispevka

O uporabnosti lahko v nedogled razglabljamo. Jaz npr. nisem ciljna skupina za kaj takega, poznam pa uporabnike, ki svoj laptop nosijo naokoli zaradi kančka ambientalne glasbe in bi bilo fino imet še (oz. vzet le) zvočnik. To je vse izvedljivo z enim. Ko pa je ta isti laptop na svojem mestu pred velikim ekranom bi pa sedel stereo.

 

Glede implementacije večinoma ne bi bilo potrebno več kot par vrstic kode. Za Bose bluetooth zvočnike se recimo lahko dokupi dock oz. stojalo za polnjenje, v stereo način pa ju spariš s parimi kliki v appu ali na tipk na zvočniku. Praktično potrebujejo samo še opcijo, da se samodejno spremeni način predvajanja, ko izgubi zunanje napajanje. Verjetno se rahlo zaplete, ko bluetooth oddajnik in oba zvočnika razneseš dovolj daleč, da izpade brezžična povezava, ampak bi se že dalo rešit.

Povezava do prispevka

Sam se ne bi ravno oklical za programerskega laika. Se pa tudi obrnem in grem. Takrat, ko me nekdo začne takole na pamet sodit.

 

Bose zvočniki imajo dobesedno vse funkcije, ki jih želim. Samo še preklapljati morajo med njimi glede na prisotnost/odsotnost polnilnika. Priznam, nisem razmislil o vseh možnih robnih pogojih.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...