Skoči na vsebino

Android


Arey

Priporočeni prispevki

zaenkrat samo tale bogi seznam bank. Upam, da bodo tudi večje banke omogočile plačevanje

 

Navedek

 

Banks Supported cards Unsupported cards
Banka Intesa Sanpaolo d.d. Visa Debit  
Curve Mastercard Debit  
MBILLS d.o.o. Mastercard Debit  
Monavate Limited Mastercard Cards  
PayrNet Limited Mastercard Cards  
Paysafe Financial Services Limited Mastercard Cards  
Paysend Mastercard Cards  
SumUp Payments Limited Mastercard Cards  
Wise Mastercard Credit and Debit
Visa Cards

 

https://support.google.com/wallet/answer/12314295

 

meni recimo tudi Revoluta noče dodat

uredilo bitje rajc
Povezava do prispevka

Kdor ima gpay - a lahko proba placat z izklopljenim wifijem in mobile data? Kolikor sem gledal payment flowe na androidu zadeva ne dela ce nimas aktivne internetne povezave ker vsak payment potrjuje (in belezi) google, med tem ko apple pay po tem ko si dodal kartico nikol vec ne ve ce si placeval z njo. In preverjeno dela tut offline. 

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
Mic-E reče pred 2 urama:

Te popolnoma razumem kako se počutiš!

Jaz imam iste občutke glede samsunga...

Upam da to uredis 💪

 

V bistvu bolj kot razmišljam bolj opažam, da je norost kupovati tako problematične telefone v nepodprti državi, skoraj metanje denarja skozi okno.

 

Dejansko ko se lotiš malo gledat po netu, vidiš, da je njihov hardver grozno podpovprečen glede kvalitete. Podpora pa je tudi zelo slaba, tudi tam, kjer je uradno prisotna (v Italiji recimo sploh nimajo pooblaščencev ampak vse hendlajo sami).

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka

Ne vem, jaz sem zelo razočaran. Kamera je sicer odlična, to je pa tudi vse, kar je na tem telefonu dobrega.

 

Zdaj sem nabavil (ker bog ve, kaj in kdaj bo s tem Pixelnom, nisem optimist glede na obnašanje Google supporta) še en Xiaomi 12T Pro in je v vseh pogledih boljši. Razen seveda updati niso tako ažurni, kar mi pa bolj malo pomaga, če je drugo v riti.

Povezava do prispevka
rajc reče Dne, 15. 11. 2022 at 13:28:

meni recimo tudi Revoluta noče dodat

 

Prejle dobil notifikejšn od Revoluta da lahko dodam kartico v Gpay.

 

Najpren ene 3x na dveh različnih karticah ni delovalo, nato je enkrat uspelo (razvidno na sliki).

 

Mislil sem, da je bil kak update in da se je mogoče Gpay sam pojavil kot default opcija, pa ga sedaj ne uspem najti med appi (nikoli ga nisem inštaliral ali karkoli). 

Ve kdo kaj več? 

 

Po možnosti bo kakšna glupost, da v Google račun sem lahko dodal podatke o kartici, ampak Gpay pa še vedno ne bo na voljo v SLO in ne bo šlo plačevat. <_<

Screenshot_20221119-222627.jpg

uredilo bitje dreknapalci
Povezava do prispevka
rajc reče pred 9 minutami:

Jaz še vedno dobivam sporočilo: "This card can't be set up to pay in stores"

Mi pa revolit na vsakem koraku ponuja, naj dodam kartico v gpay

kreiraj novo virtualno kartico in dodaj tisto - jzt sm mel isto tezavo, pa mi je tako slo cez (par dni nazaj pa sm prav s tem namenom naredil se racun pri wise lol)

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče Dne, 13. 11. 2022 at 14:54:

Baterijo načeloma menjajo čisto vsi servisi/repair shops, kateri ti tudi nabavijo baterijo. Svetujem, da gledaš za kakšnimi bolj znanimi proizvajalci baterij, ker random baterije z aliexpressa so riskantne, lahko, da bo še slabše kot zdaj. Tudi deklaracije glede kapacitete (mAh) ne držijo vedno.

sem kontaktiral dva servisa zaenkrat, eden pravi, da ne more dobaviti baterije, drugi jo bo (ta drugi ima dober reputation, verjamem, da me ne bo zavedel z neko škart robo od baterije).

Sprašujem pa se, glede na to, da je bila ta battery degradation tako na hitro, v nekaj dneh, oziroma parih tednih za več kot polovico, morda posledica kakega softwarskega malwarea, ki bi ga lahko v android instaliral že sam proizvajalec. Da telefon po določenih letih uporabe vklopi zavajanje glede stanja baterije, čeprav je baterija v resnici dobra? ker aplikacije mi ne pokažejo nobene težave v bateriji...Se ta opcija zdi realna?

Povezava do prispevka
cashman reče pred 33 minutami:

sem kontaktiral dva servisa zaenkrat, eden pravi, da ne more dobaviti baterije, drugi jo bo (ta drugi ima dober reputation, verjamem, da me ne bo zavedel z neko škart robo od baterije).

Sprašujem pa se, glede na to, da je bila ta battery degradation tako na hitro, v nekaj dneh, oziroma parih tednih za več kot polovico, morda posledica kakega softwarskega malwarea, ki bi ga lahko v android instaliral že sam proizvajalec. Da telefon po določenih letih uporabe vklopi zavajanje glede stanja baterije, čeprav je baterija v resnici dobra? ker aplikacije mi ne pokažejo nobene težave v bateriji...Se ta opcija zdi realna?

 

Ma ne bi rekel, ni razloga, da bi nek proizvajalec imel takšne finte.

 

Pri telefonih pokazatelj nivoja baterije tako ali tako ne moreš jemati kot nekaj 100% zanesljivega, ker prikazuje predvideno kapaciteto baterije (katera se, kot je meni znano, računa na podlagi napetosti v bateriji). V kolikor začne napetost hitro padati zaradi degradacije baterije, ti bo tudi pokazatelj nivoja zelo hitro padal ob enaki uporabi telefona. 

 

Vsaka baterija ima tudi omejeno število ciklov polnjenja, kar pomeni, da se enostavno iztroši. Poleg tega je zdaj mraz, kar tudi vpliva na nenadno poslabšanje kapacitete baterije, predvsem starejše.

 

Jaz bi riskiral tistih nekaj EUR in menjal, če ti je telefon v redu.

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 29 minutami:

 

Ma ne bi rekel, ni razloga, da bi nek proizvajalec imel takšne finte.

 

Pri telefonih pokazatelj nivoja baterije tako ali tako ne moreš jemati kot nekaj 100% zanesljivega, ker prikazuje predvideno kapaciteto baterije (katera se, kot je meni znano, računa na podlagi napetosti v bateriji). V kolikor začne napetost hitro padati zaradi degradacije baterije, ti bo tudi pokazatelj nivoja zelo hitro padal ob enaki uporabi telefona. 

 

Vsaka baterija ima tudi omejeno število ciklov polnjenja, kar pomeni, da se enostavno iztroši. Poleg tega je zdaj mraz, kar tudi vpliva na nenadno poslabšanje kapacitete baterije, predvsem starejše.

 

Jaz bi riskiral tistih nekaj EUR in menjal, če ti je telefon v redu.

No, super, morda rabim samo več zaupanja v proizvajalce :)

Ja, definitivno bom zamenjal baterijo, ker telefon mi je povsem fajn in bi mi bilo škoda dati stotine evrov za novega, če ga ne potrebujem...

Povezava do prispevka

Ne morem verjet kakšno cigansko podjetje je ta Google:

 

1. Ne priznajo garancije, ker je telefon prodajalec factory resetal in updatal, ko sem ga prvič poslal nazaj (??)

2. Ne priznajo garancije pravnim osebam ampak samo fizičnim. Pravna oseba sploh ne more zahtevati vračilo telefona na naslov podjetja. Torej Pixel kot služben telefon sploh ne pride v poštev.

 

Smeti od smeti, pod vsako kritiko.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...