Skoči na vsebino

Android


Arey

Priporočeni prispevki

@MorskaGlista

Hvala! Še študiram ali se splača Pro varianto vzet. 

Samo na vezavo je to mesečno razlike 7€ kar na koncu znese blizu 700€. 

Oziroma 696 če smo natančni. 

 

Navadni 12T pa ne pride 528. Še vedno dovolj... 

 

Še vseeno splača vzet ne pro verzijo?

 

Malo me moti, da ni nobenega ip ratinga. 

V vodo ga itak ne bi metal. 

Bi bilo pa fajn, da ima vsak nekaj, ker S20Fe ima ip68 če se ne motim. 

Povezava do prispevka

@tomzzi nima nobene zaščite, samo splash protection. Če ti pade v vodo verjetno ni dobro, če se zmoči na dežju pa ni panike.

 

Glavna razlika med 12T in 12T pro sta procesor in kamera. Za 600€ kolikor sem dal jaz nimaš kaj razmišljati, polna cena je pa malo huda. Sicer pa sem vzel na webphonestore, jih ima še po 600€ (256GB varianta).

Povezava do prispevka

Punca je potarnala da ji občasno šteka njen telefon Redmi Note 7 (4gb) ki trenutno fura na MIUI, pa me zanima če je kdo od vas že poskusil na dotični telefon namestiti PixelExperience in če se splača. Meni osebno pa moj Pocophone F1 (6gb) še vedno deluje kot urca na MIUI, ampak če bi, bi oba telefona dal na PE. Kakšne so kaj prednosti pa slabosti tega posega (funkcije telefona če delujejo ala GPS..)? vem da ima PE manj nekih nepotrebnih aplikacij, vendar me zanima kako je predvsem s play storom in s aplikacijami kot je npr. Bank@net.
 

uredilo bitje Chris
Povezava do prispevka
Chris reče pred 32 minutami:

Punca je potarnala da ji občasno šteka njen telefon Redmi Note 7 (4gb) ki trenutno fura na MIUI, pa me zanima če je kdo od vas že poskusil na dotični telefon namestiti PixelExperience in če se splača. Meni osebno pa moj Pocophone F1 (6gb) še vedno deluje kot urca na MIUI, ampak če bi, bi oba telefona dal na PE. Kakšne so kaj prednosti pa slabosti tega posega (funkcije telefona če delujejo ala GPS..)? vem da ima PE manj nekih nepotrebnih aplikacij, vendar me zanima kako je predvsem s play storom in s aplikacijami kot je npr. Bank@net.
 

 

Sej če se ne motim, sem tebi prodal moj Pocophone F1 (katerega mi je še danes žal btw). Takrat je imel gor Pixel experience in lahko potrdim, da je vse delovalo bolj tekoče. Jaz itak priporočam custom rom, ko se izteče uradna podpora.

 

Glede bančnih appov - dvomim, da kakšen custom rom vsebuje SafetyNet (API, ki "certificira" telefon za uporabo varnostno občutljivih aplikacij). Lahko pa z Magiskom naložiš nek modul, ki to bypassira, ampak nimam pojma, kako je potem z dejansko varnostjo zadeve.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 4 minutami:

 

Sej če se ne motim, sem tebi prodal moj Pocophone F1 (katerega mi je še danes žal btw). Takrat je imel gor Pixel experience in lahko potrdim, da je vse delovalo bolj tekoče. Jaz itak priporočam custom rom, ko se izteče uradna podpora.

 

Glede bančnih appov - dvomim, da kakšen custom rom vsebuje SafetyNet (API, ki "certificira" telefon za uporabo varnostno občutljivih aplikacij). Lahko pa z Magiskom naložiš nek modul, ki to bypassira, ampak nimam pojma, kako je potem z dejansko varnostjo zadeve.

res je, vendar sem takoj inštaliral MIUI, brez da bi sploh konkretno sprobal PE (neumnost moja), ker sva s punco želela imeti isti sistem, vendar sedaj je njej začel štekati. 

Ok hvala, se bom pozanimal glede bypassa in varnosti, zna bit pa da bo punca vseeno zdržala brez bančnih aplikacij. 

Povezava do prispevka
Lepi Šime reče pred 9 urami:

Zakaj pa tak hate proti Samsungu? Jaz imam trenutno S21 in sem več kot zadovoljen z napravo. Je pa res, da mi je šel prejšnji s10e blazno na živce. Verjetno je fora to, da se edino paradni konj splača pri niih vzet? :) 

 

Zato, ker ima probleme? 

S20FE ima ghostt touch probleme (nisem edini), porazno baterijo vsaj pri meni, se konkretno greje in par butastih rešitev skina One UI. 

Včeraj sem dobil update na android 13 in One UI 5 in se mi zdi za spoznanje boljši battery life a ostalo ostaja nespremenjeno. Ghost touch je ostal. Očitno problem panela. 

Tako, da ja. Zato menjam. 

Očitno bo 12T. 

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...

Torej, danes sem si na novem Xiaomiju z MIUI 13 želel naštimat youtube vanced. 

Jeben proces, da ga nastaviš kot default app. 
Torej, potrebno je blo nardit neki takega:

 

- Install YT vanced manager in prek njega vanced in un drug addon za yt login (https://youtubevanced.com/)

- Potrebno je izbrisat youtube bloatware (ne gre samo z odstranitvijo v settingsih, potrebno je prek debugg toolov)
- Install (PC) Minimal ADB and Fastboot (driverji) - https://forum.xda-developers.com/t/tool-minimal-adb-and-fastboot-2-9-18.2317790/
- Enable USB debugging na telefonu (google it, če ne znaš)
- Download Universal Android Debloater GUI (copy file to the same folder as Minimal ADB) - https://github.com/0x192/universal-android-debloater
- Open Universal Android Debloater GUI - find Youtube - uninstall it. 
- Install "Hidden settings for MIUI" from PlayStore (omogoči ti nastavitve, ki so v default settingsih skrite)
- Odpri Hidden settings for MIUI
   - v tem appu najdi youtube vanced -> privzeto odpiranje -> enable all 4 links for yt. 

- še na messengerju enablaj odpiranje neki neki zunanje linke za vanced (google it)
   

Povezava do prispevka
Dono reče pred 45 minutami:

Torej, danes sem si na novem Xiaomiju z MIUI 13 želel naštimat youtube vanced. 

Jeben proces, da ga nastaviš kot default app. 
Torej, potrebno je blo nardit neki takega:

 

- Install YT vanced manager in prek njega vanced in un drug addon za yt login (https://youtubevanced.com/)

- Potrebno je izbrisat youtube bloatware (ne gre samo z odstranitvijo v settingsih, potrebno je prek debugg toolov)
- Install (PC) Minimal ADB and Fastboot (driverji) - https://forum.xda-developers.com/t/tool-minimal-adb-and-fastboot-2-9-18.2317790/
- Enable USB debugging na telefonu (google it, če ne znaš)
- Download Universal Android Debloater GUI (copy file to the same folder as Minimal ADB) - https://github.com/0x192/universal-android-debloater
- Open Universal Android Debloater GUI - find Youtube - uninstall it. 
- Install "Hidden settings for MIUI" from PlayStore (omogoči ti nastavitve, ki so v default settingsih skrite)
- Odpri Hidden settings for MIUI
   - v tem appu najdi youtube vanced -> privzeto odpiranje -> enable all 4 links for yt. 

- še na messengerju enablaj odpiranje neki neki zunanje linke za vanced (google it)
   

 

Si si zakompliciral stvari :confused:

 

Na https://adb.miuies.com/ lahko debloataš xiaomija kar preko browserja. Ima lep GUI, kjer samo izbereš, kaj naj odstrani.

 

Glede YouTube vanced pa ja, žal je treba zdaj instalacijo narediti preko managerja. Zato jaz uporabljam NewPipe, inštaliraš in adijo.

 

Drugače lahko pri Xiaomiju default appe nastaviš v "Manage apps - Default apps" in tam izbereš nek drug YouTube app.

 

 

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 2 urama:

 

Si si zakompliciral stvari :confused:

 

Na https://adb.miuies.com/ lahko debloataš xiaomija kar preko browserja. Ima lep GUI, kjer samo izbereš, kaj naj odstrani.

 

Glede YouTube vanced pa ja, žal je treba zdaj instalacijo narediti preko managerja. Zato jaz uporabljam NewPipe, inštaliraš in adijo.

 

Drugače lahko pri Xiaomiju default appe nastaviš v "Manage apps - Default apps" in tam izbereš nek drug YouTube app.

 

 

 

no, al preko weba (nisem vedu da taka stran obstaja), al pa z unim toolom, sej efekt je isti, pa isto moraš inštalirat ADB driverje, in povezat telefon s PCjem.

Za default app, bi pa prisegu, da nisem mogu spremenit.  Dalo bi se to enostavno rešit v vanced settingsih od appa, ampak tam je po defaultu v xiaomiju opcija skrita (ta da ti ubistvu nastavi vse likne od youtube-a da jih odpira z določenim appom), zato sem mogu s 3rd party appom to nardit, katera odklene te settingse. jeba.

 

 

edit:

dejansko kok teh bloatware appu iz une strani pa lahko pobrišem? 
90% vseh reči ne vem kaj je. A grem lahko po pravilu ne poznam/ne rabim -> zbrišem? :D

Povezava do prispevka
Dono reče pred 7 minutami:

 

no, al preko weba (nisem vedu da taka stran obstaja), al pa z unim toolom, sej efekt je isti, pa isto moraš inštalirat ADB driverje, in povezat telefon s PCjem.

Za default app, bi pa prisegu, da nisem mogu spremenit.  Dalo bi se to enostavno rešit v vanced settingsih od appa, ampak tam je po defaultu v xiaomiju opcija skrita (ta da ti ubistvu nastavi vse likne od youtube-a da jih odpira z določenim appom), zato sem mogu s 3rd party appom to nardit, katera odklene te settingse. jeba.

 

 

edit:

dejansko kok teh bloatware appu iz une strani pa lahko pobrišem? 
90% vseh reči ne vem kaj je. A grem lahko po pravilu ne poznam/ne rabim -> zbrišem? :D

 

Ma opcijo ti da, da pobrišeš skoraj vse, tudi takšne, ki dejansko rabijo, da sistem dela normalno.

 

Če se prav spomnim, so appi razdeljeni v neke kategorije a la safe to remove, remove with caution, system app in podobno.

 

Najboljše, da poiščeš na xda strani, kateri appi so safe za zbrisati (ker je par res blesavih tudi v global romu, npr Alipay in podobne smeti). Je pa res, da je na novejših xiaomijih tega vse manj oz. praktično nič. Tudi npr Google one in Google duo včasih ni bilo mogoče izbrisati, pa jih na novejših xiaomijih lahko kar direkt uninstallaš.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka

Prvi teden s Pixlom 7....

Overall sem zelo zadovoljen, vse dela, baterija zdrzi cel dan brez problemov...

Ampak, jaz bi u koleno ustrelil tistega ki je izbral ta fingerprint senzor! Mislim... Pravijo da je ta boljsi od 6ke.... In če je to boljše se lahko samo ustrelim...

Poraz, hvala bogu za face unlock.... I can live with it... Pa 32 bitne aplikacije ne delajo.... Samo 64bit... se pravi adijo Flappy Bird in P0rnhub app :D

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče Dne, 23. 12. 2022 at 0:39:

...in kaj naj rečem potem jaz, ki imam 6ko, pa se zajeban ekran ima :panika: zdaj sicer prihaja iz Google asistence in pravijo, da so težavo odpravili. Ampak nisem optimističen, imam zle slutnje :ninja:

Koliko ti 6ka realno zdrzi baterija. A je ob minimalni rabi mozno dobit 2 dni ven (brez power saving modov), ali je vec kot 24h utopija? 

Imam cheapshit huawei p smart z, ki mu baterija po 3,5 letih se vedno drzi toliko, ampak je zacel dobivat neke cudne glitche v chromu in se kje. Resno me mineva kupovat nov telefon, ko se lotim brat reviewe, ker ugotavljam da nekega bistvenega napredka napram temu kar imam, ni. 6a ima trenutno interesantno ceno na amazonu, tudi 6 bi prisel v postev, ampak mi kamera in display nista vredna 100 eur vec. Veliko vec mi pomeni battery life.

 

Je sploh se kaj, kar izstopa v rangu do 350 eur z vidika hw moci in baterije? (Xiaomiji me ubijajo s svojimi milijoni verzij + nisem navdusena nad miui-jem. S custom romi se mi realno ne da jebat)

Povezava do prispevka
Brenta reče pred 1 uro:

Koliko ti 6ka realno zdrzi baterija. A je ob minimalni rabi mozno dobit 2 dni ven (brez power saving modov), ali je vec kot 24h utopija?

 

Dobro vprašanje, nisem ga uspel uporabljati niti en cel dan zaradi defektnega zaslona.

 

Ga je pa moja boljša polovica uporabljala en mesec, preden so se pojavili problemi z displayem in je rekla, da ji baterija zdrži manj kot na njenem 4 leta starem Xiaomiju 9T Pro (Pixel je bil darilo zanjo, ampak se je izkazalo, da je to bolj kilavo darilo :no:).

 

Ti bom znal kaj več povedati drugi teden, ko naj bi ga dobil nazaj iz Google servisa in pod pogojem, da so ga seveda res poštimali.

 

Sem pa za mojo zdaj vzel Xiaomi 12T Pro in je dosti bolj zadovoljna z njim, tako z baterijo kot vsem ostalim.

 

Je pa ponavadi pač tako, da se moraš odločiti ali za boljši performance/večji in boljši zaslon, ali za boljši battery life. Oboje ne gre zaradi omejenosti kapacitete baterije glede na velikost in težo.

 

Če ti največ pomeni battery life, glej kakšne midrangerje (CPU v rangu Dimensity 960, Snapdragon 778G...) In 5000mAh baterijo. Če nočeš Xiaomija je mogoče dobra izbira glede na specifikacije kakšen Samsung Galaxy A52 ali STE (čeprav meni Samsung niti malo ne diši in imam 100x raje Xiaomi, kateri mislim, da ima v tem rangu daleč najboljše price/performance razmerje).

 

Pixel osebno vsakemu odsvetujem, ker si dobesedno v riti, če je kaj narobe, deli so pa nenormalno dragi, če jih sploh uspeš dobiti (gledal sem, da bi sam menjal zaslon na Pixlu 6 Pro, če Google ne bi nič rešil in zaslona no bilo NIKJER na zalogi zadnje 3 mesece, zdaj, ko je, pa stane 230€).

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
Brenta reče pred 58 minutami:

@MorskaGlista realno bo na koncu verjetno padel nek xiaomi poco, ampak mi je glupo, da imajo m, x in f verzijo, ki se potem deli se na pro, 5g, whatnot.

Oz. morda celo motorola, ker je predvsem zaradi vanilla androida verjetno se najblizje temu kar iscem. 

Si me pa dokoncno odvrnil od nakupa pixla :D

 

 

Ja Xiaomi ima nenormalno butasto poimenovanje telefonov. Včasih je naprava z enakim modelnim imenom v dveh različnih regijah, recimo EU in Indiji, popolnoma drugačen telefon.

 

Jaz imam zdaj Redmi Note 10 Pro in mi je super, gledal sem, da ima AMOLED zaslon in spodobno kamero, ker jo rabim za službo. Redmi telefoni (firma v lasti Xiaomi) so glede P/P super, tudi glede updatov so se precej izboljšali (security patch sistema in Play servicesa nikdar ni več kot 2 meseca star).

 

Če bo Pixel delal ga bom uporabljal, ker je po performansih in sploh kameri itak boljši, ni pa niti slučajno vreden toliko €, ker je moje mnenje, da je to fakin polizdelek, neprimeren za prodajo. Če bi sedaj kupoval nov telefon za spodobno ceno, bi počakal na Redmi note 12 serijo, za malo več € bi pa vzel kakšen iPhone, kjer imaš podporo, software je stabilen in redno updatan pa tudi rabljenega hitro prodaš.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka

no če želiš xiaomija s 'pixel kamero' priporočam dobro leto staro serijo mi 11 ultra, ki se trenutno prodaja po ene 600€ - sicer ga moraš naročit iz kitajske in načeloma je fajn dat gor vsaj eu rom, ni pa nujno (oziroma ti za doplačilo 10€ to uredijo kitajci)

https://www.dxomark.com/xiaomi-mi-11-ultra-camera-review-large-sensor-power/

Povezava do prispevka
DannySmit reče pred 1 uro:

no če želiš xiaomija s 'pixel kamero' priporočam dobro leto staro serijo mi 11 ultra, ki se trenutno prodaja po ene 600€ - sicer ga moraš naročit iz kitajske in načeloma je fajn dat gor vsaj eu rom, ni pa nujno (oziroma ti za doplačilo 10€ to uredijo kitajci)

https://www.dxomark.com/xiaomi-mi-11-ultra-camera-review-large-sensor-power/

 

Vprašanje je samo, če podpira band 20 (LTE), ker Kitajci tega ne uporabljajo. Če se to enabla softversko z namestitvijo EU roma potem OK, v nasprotnem primeru je za uporabo pri nas no go.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
Mic-E reče Dne, 23. 12. 2022 at 13:27:

Drzim pesti zate :)

 

Evo dobil Pixelna iz Google assistance, nobenega delovnega naloga ni zraven niti nič, tako da ne vem, kaj so naredili. Sklepam pa, da so menjali zaslon, ker je bila gor folija.

 

Za enkrat dela brez problemov že 3 ure, bomo videli, če bo trajalo, ampak imam zdaj dober občutek, zaslon se dosti hitreje refresha in je bolj odziven kot prej.

Povezava do prispevka
tomzzi reče pred 18 minutami:

Nisem še kupil telefona...

Xiaomi 12, 12T ali A53?

Če že Xiaomi 12 ali 12T, potem svetujem 12T ker na 12 je prisoten throttling in pregrevanje (Snapdragon 8 gen1 je znan po tem). Pa tudi updatan bo 12T dlje. Razen, če ti je pomembna velikost, ker Xiaomi 12 je res prijetno majhen. Dobiš ga tudi že zelo poceni, tudi pod 400€.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
tomzzi reče pred 47 minutami:

Hvala. Ja nimam ravno velikih rok. Tako, da po velikosti bi bil 12 bolj primeren. Sicer pa ni najbolj pomembna stvar. 

Kaj pa kamera? 12 ali 12T?

 

V glavnem mi je pomembna solidna kamera in dobra baterija.

 

 

Glede kamere je glede na dXOmark po vrstnem redu od najboljšega do najslabšega 12T Pro, 12 Pro, 12T, 12.

 

Meni osebno dela 12 lepše slike kot 12T, bolj mehke, manj postprocessinga.

 

Poglej si primerjavo na GSMarena

 

https://m.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=1&idPhone1=11285&idPhone2=11888

Povezava do prispevka
tomzzi reče pred 1 uro:

Ok hvala!

Bom pretuhtal. Verjetno pa ne bom zgrešil z nobenim a ne? 

 

Pazi tudi, ker 12 ima še vedno virtualni senzor bližine, kateri dela za en drek in med klicem potem pritiskaš tipke po zaslonu z licem. 12T serija ima pa pravi hardverski senzor bližine. To je zame deal breaker glede 12ke.

 

Sicer je enostavno rešljivo tako, da zakleneš telefon preden se začneš pogovarjati, ampak vseeno. Če pa telefon vedno držiš lepo ravno, pazljivo in kultivirano (= ne z ramo in podobno), ne bi smel imeti težav niti z virtualnimi senzorjem.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...