Skoči na vsebino

STREET FIGHTER 6


Priporočeni prispevki

Beta me je kar prepričala, tako da sem nabavil, čeprav sta mi za igrat zanimivi samo Cammy in Juri :P.

 

V SF5 je bil en problem, da nekateri liki niso bili dovolj dodelani in tudi z V-triggerjem je tempo igre dostikrat stagniral. V SF6 se da lepo odpret z drive impactom in drugimi opcijami. Netcode so popravili (zaenkrat še nisem doživel teleportiranja) in nalaganje je dosti hitrejše - iz enega fighta v drugega prideš v nekaj sekundah.

Povezava do prispevka

slučajno naletel na en boljših opisov špila (sicer še iz cajta bete)

+ komentar o neumrljivosti SF franšize

+ mnenje o smrdljivosti SF5 + diss gooteksa zarad katerga se še zdej smejem

+ najboljši komentar o pretepačinah na sploh oz. o drugih franšizah

 

kr dobr izplen za cca 6min video

 

Navedek

see you in the sewer

:D

Povezava do prispevka
kid666 reče pred 8 urami:

slučajno naletel na en boljših opisov špila (sicer še iz cajta bete)

+ komentar o neumrljivosti SF franšize

+ mnenje o smrdljivosti SF5 + diss gooteksa zarad katerga se še zdej smejem

+ najboljši komentar o pretepačinah na sploh oz. o drugih franšizah

 

kr dobr izplen za cca 6min video

 

:D

 

Se zelo strinjam s komentarjem o tem, da se zares splača drkati samo SF. To mi je šlo res na živce pri Pretep splitu Primorska : Ostali, da primorci, predvsem pa Kekken, niso mogli razumeti, zakaj toliko veliko folka ne želi iti v Guilty Gear ali BlazBlue - ne izplača se ti. Kaj kurac ti bo drkanje kombotov po dneve in noči, študiranje frame date itd... za igrico, ki jo ATM igra 5 slovencev in 20 evropejcev? In ki je čez tri mesece ne bo povohal star pes? SF4 je bil pa takrat brutalno živ, popularen in res široko igran. Tam si vedel, da boš imel še par let akcijo, četudi špil v resnici ni tako deep kot GG ali BB. Ampak ne, dejmo se še kle razcepit, zakaj pa ne.

 

Mi je pa za umret smešno videti Arisa lol. Dejansko je še živ in relativno ok izgleda glede na to kok je prepušil trave u lajfu :D Njega sem gledal še v jebenem soul caliburju 2, res je bil hud. Od tega je že ... skor 20 let. Fak :D YouTuba sploh še blo ni lol, posnetke od bolj profi igralcev si našel na raznih forumih, če si imel srečo, in vse na novo naučene profi skrivnosti si čuval ko suho zlato :D

uredilo bitje Galko
  • Račka +1 2
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Galko reče pred 11 urami:

Se zelo strinjam s komentarjem o tem, da se zares splača drkati samo SF. To mi je šlo res na živce pri Pretep splitu Primorska : Ostali, da primorci, predvsem pa Kekken, niso mogli razumeti, zakaj toliko veliko folka ne želi iti v Guilty Gear ali BlazBlue - ne izplača se ti. Kaj kurac ti bo drkanje kombotov po dneve in noči, študiranje frame date itd... za igrico, ki jo ATM igra 5 slovencev in 20 evropejcev? In ki je čez tri mesece ne bo povohal star pes? SF4 je bil pa takrat brutalno živ, popularen in res široko igran. Tam si vedel, da boš imel še par let akcijo, četudi špil v resnici ni tako deep kot GG ali BB. Ampak ne, dejmo se še kle razcepit, zakaj pa ne.

 

Mi je pa za umret smešno videti Arisa lol. Dejansko je še živ in relativno ok izgleda glede na to kok je prepušil trave u lajfu :D Njega sem gledal še v jebenem soul caliburju 2, res je bil hud. Od tega je že ... skor 20 let. Fak :D YouTuba sploh še blo ni lol, posnetke od bolj profi igralcev si našel na raznih forumih, če si imel srečo, in vse na novo naučene profi skrivnosti si čuval ko suho zlato :D

 

Jaz sicer nisem igral pretepačin kaj resno, pa tudi scena pomoje na Ptuju v bistvu ni obstajala, samo štekam pa njihovo motiviko. Meni so tudi skos bile všeč neke čudne stvari in sem želel kolege/sošolce/whatever hypat za nekimi obskurnimi filmi/serijami/igrami in se me je pošiljalo v kurac :D 

 

Tako da jaz sem se pač naučil, da se je treba v življenju malo prilagodit za skupniski fun :D 

 

Sem pa zadnjič videl v živo nov Guilty Gear in mi je res insane, kako dobro zgleda špil, kako absolutno nore animacije ima in kako brutalno dobro deluje v gibanju. Prav hecen mi je ta razkorak, da v bistvu gre verjetno za najboljše izgledujočo 2d videoigro v dosedanji zgodovini medija (ne samo pretepačino, ampak igro nasploh), ampak igralo pa jo je vsega skupaj 12 ljudi haha

maksi reče pred 4 urami:

Zakaj so dali v igro simulator hoje, kaj tole doda igri?

 
 

Pač nek SP mode, zakaj pa ne. Meni je to res mega plus SF 6, da je naphan z različnimi načini. V času PS2 so pretepačine (Tekken 5, Soul Calibur 3) bile dejansko naphane z materialom in različnimi načini, mini-igrami in ostalim stuffom, tako da so igre dejansko bile nek hub, kjer si lahko počel dosti različnih stvari. Meni je bilo kul. Pa nikoli se ni za branit SP modea, long live SP 

Povezava do prispevka
Galko reče Dne, 2. 6. 2023 at 0:05:

 

Se zelo strinjam s komentarjem o tem, da se zares splača drkati samo SF. To mi je šlo res na živce pri Pretep splitu Primorska : Ostali, da primorci, predvsem pa Kekken, niso mogli razumeti, zakaj toliko veliko folka ne želi iti v Guilty Gear ali BlazBlue - ne izplača se ti. Kaj kurac ti bo drkanje kombotov po dneve in noči, študiranje frame date itd... za igrico, ki jo ATM igra 5 slovencev in 20 evropejcev? In ki je čez tri mesece ne bo povohal star pes? SF4 je bil pa takrat brutalno živ, popularen in res široko igran. Tam si vedel, da boš imel še par let akcijo, četudi špil v resnici ni tako deep kot GG ali BB. Ampak ne, dejmo se še kle razcepit, zakaj pa ne.

SF6 je zunaj in edini daljši sestavek vsebuje pol teksta o tem, da je šlo na živce to, da v nekem obdobju petih letih izmed dvajsetih, kar je obstajal pretep.si, nismo primorci in predvsem jaz mogli razumeti, da se nekaterim ne izplača igrati Guilty Geara in Blazblueja. Ker... jih čez tri mesece ne povoha star pes?

Primorska scena je bila od nekdaj samozadostna. Dovolj dobrih igralcev, ki smo so se lahko naučili dovolj dobro tudi najgloblje igre, da jih je bilo vredno igrati, tudi, če jih preostanek Slovenije ni. Občasno smo šli na manj globoke in glih tako uživali, a so nam s časom dosadili in smo šli nazaj na tisto, kar nam je zares bilo dobro in zabavno. Česa, nisem mogel razumeti? Da vsem ne dišijo kompleksni naslovi? Po petih minutah opazovanja nekoga, ki igra SF čisto narobe lahko razumem, da ne bo nikoli zmožen igrati GG/BB. In kaj mi je takrat narediti?

 

Se moram nujno še jaz pridružiti brezumju zato, da bo scena večja? Kaj je bilo za razumeti? Da so pretepačine nišna zvrst? "Brutalno živ, popularen in široko igran" ima neko vrednost pri monetizaciji in če nas bolj žene kolektivni hajp, kot pa notranja želja po obvladovanju nekega naslova. Če si pa ti le en guy v sloveniji, ki ne namerava služit, ampak igra tisto, kar mu je dobro in ga navdihuje ter pri tem skuša najti čimveč dobrih elementov, ki lahko postanejo vredni nasprotniki, potem to, kaj je najbolj živo na youtubu, na evolutionu, na metacriticu in pri sosedih, ki zapušeni mashajo reversale res ni primarnega pomena. Ker boš ful ful raje imel okoli sebe 8 ljudi, ki vedo kaj delajo v tebi najljubši igri, kot pa 40 ljudi, med katerimi je že po sami statistiki itak prej omenjenih 8 v top 10, ostalih 30 pa se pobira z reversal c.LP-jem, in bodo taki ostali, dokler ne quitajo pretepačin in gredo nazaj v druge dad igre do SF5. Ali SF6. Zakaj bi mučil teh 8 in sebe zato, da bomo imeli združeno sceno v slabši igri, "obogateno" z do nerelevantnosti slabimi tridesetimi igralci? Denarja ne bi bilo niti, če bi bilo 50 slovencev, ki bi res razturalo SF4 in bi vsi hoteli tekmovati.

 

Ta vsiljen SF-centrizem, ki se je začel s štirico in OMG BIG MONEY EVO SPONSERS PRO DAIGO, TUDI MI BI MORALI, ČETUDI LE 1/20 NOVIH VE, KAJ DELA IN KRIV JE GLAVNI, KER MU BOLJ PAŠEJO GLOBJE IGRE je edina stvar, ki je kdaj zares škodljivo razcepila sceno.

 

---

 

To rekši... če hoče kdo pomagati ubogi franšizici Street Fighterja ostati relevantna v Kokoški ter jo rešiti pred kremplji primorcev in predvsem mene, ki z nesmiselnim igranjem globokih, a časa in treninga kombotov nevrednih ArcSys naslovov pelje v fatalen razkol scene, ima vnovič šanso, da se naslednjo soboto in tudi nadaljne vikende prikaže v Portorožu in, ne vem, pripomore k rešitvi s prisotnostjo in udejstvovanjem.

 

event.jpg

Povezava do prispevka
Chenier reče Dne, 2. 6. 2023 at 11:14:

Jaz sicer nisem igral pretepačin kaj resno, pa tudi scena pomoje na Ptuju v bistvu ni obstajala, samo štekam pa njihovo motiviko. Meni so tudi skos bile všeč neke čudne stvari in sem želel kolege/sošolce/whatever hypat za nekimi obskurnimi filmi/serijami/igrami in se me je pošiljalo v kurac :D 

 

Tako da jaz sem se pač naučil, da se je treba v življenju malo prilagodit za skupniski fun :D 

 

Sem pa zadnjič videl v živo nov Guilty Gear in mi je res insane, kako dobro zgleda špil, kako absolutno nore animacije ima in kako brutalno dobro deluje v gibanju. Prav hecen mi je ta razkorak, da v bistvu gre verjetno za najboljše izgledujočo 2d videoigro v dosedanji zgodovini medija (ne samo pretepačino, ampak igro nasploh), ampak igralo pa jo je vsega skupaj 12 ljudi haha

In tu se tragedija nadaljuje. V principu Chenier odkrije in navede vse elemente, ki GG delajo kralja pretepačin in potem, ker je veteran šef te izbe rekel, da je itak nihče ne igra, na pamet ponovi. Še v šali pove, da nima smisla. Seveda nima, ker... 

 

... JE STRIVE OD PRIHODA, 2 LETI NAZAJ DO ZDAJ BIL NAJBOLJ IGRANA PRETEPAČINA NA PLANETU. Ne vem, zbrskajte kaj številk udeležencev iz Evolutiona in velikih turnirjev, ziher se bo izšlo. Z dobrim razlogom.

 

Psihanaliza na osnovi zgornjih subjektivnosti bi me morda morala malo motiti, a mi je dosti hujši echo chamber "ne-SF igre so lahko sicer dobre, in morda tudi boljše od SF-ja, a nevredne igranja, ker jih nihče ne igra" in kako je nanje lahko nasesti, ker ljudje kljub dobrim zmožnosti razmišljanja s svojo glavo raje primejo anekdoto nekoga z avtoriteto in jo vzamejo za gospel.

 

p. s. : tu je link večje najave, ker je forum tisto sliko kar agresivno pomanjšal: http://josip.si/pretep/

p. p. s. : fak, ti "I can't honey, someone is wrong on the internet" me vedno peljejo nazaj v zlate čase forumov. Lepo, da še obstajate. :ododava:

Povezava do prispevka
kekken3 reče Dne, 5. 6. 2023 at 2:38:

SF6 je zunaj in edini daljši sestavek vsebuje pol teksta o tem, da je šlo na živce to, da v nekem obdobju petih letih izmed dvajsetih, kar je obstajal pretep.si, nismo primorci in predvsem jaz mogli razumeti, da se nekaterim ne izplača igrati Guilty Geara in Blazblueja. Ker... jih čez tri mesece ne povoha star pes?

Primorska scena je bila od nekdaj samozadostna. Dovolj dobrih igralcev, ki smo so se lahko naučili dovolj dobro tudi najgloblje igre, da jih je bilo vredno igrati, tudi, če jih preostanek Slovenije ni. Občasno smo šli na manj globoke in glih tako uživali, a so nam s časom dosadili in smo šli nazaj na tisto, kar nam je zares bilo dobro in zabavno. Česa, nisem mogel razumeti? Da vsem ne dišijo kompleksni naslovi? Po petih minutah opazovanja nekoga, ki igra SF čisto narobe lahko razumem, da ne bo nikoli zmožen igrati GG/BB. In kaj mi je takrat narediti?

 

Se moram nujno še jaz pridružiti brezumju zato, da bo scena večja? Kaj je bilo za razumeti? Da so pretepačine nišna zvrst? "Brutalno živ, popularen in široko igran" ima neko vrednost pri monetizaciji in če nas bolj žene kolektivni hajp, kot pa notranja želja po obvladovanju nekega naslova. Če si pa ti le en guy v sloveniji, ki ne namerava služit, ampak igra tisto, kar mu je dobro in ga navdihuje ter pri tem skuša najti čimveč dobrih elementov, ki lahko postanejo vredni nasprotniki, potem to, kaj je najbolj živo na youtubu, na evolutionu, na metacriticu in pri sosedih, ki zapušeni mashajo reversale res ni primarnega pomena. Ker boš ful ful raje imel okoli sebe 8 ljudi, ki vedo kaj delajo v tebi najljubši igri, kot pa 40 ljudi, med katerimi je že po sami statistiki itak prej omenjenih 8 v top 10, ostalih 30 pa se pobira z reversal c.LP-jem, in bodo taki ostali, dokler ne quitajo pretepačin in gredo nazaj v druge dad igre do SF5. Ali SF6. Zakaj bi mučil teh 8 in sebe zato, da bomo imeli združeno sceno v slabši igri, "obogateno" z do nerelevantnosti slabimi tridesetimi igralci? Denarja ne bi bilo niti, če bi bilo 50 slovencev, ki bi res razturalo SF4 in bi vsi hoteli tekmovati.

 

Ta vsiljen SF-centrizem, ki se je začel s štirico in OMG BIG MONEY EVO SPONSERS PRO DAIGO, TUDI MI BI MORALI, ČETUDI LE 1/20 NOVIH VE, KAJ DELA IN KRIV JE GLAVNI, KER MU BOLJ PAŠEJO GLOBJE IGRE je edina stvar, ki je kdaj zares škodljivo razcepila sceno.

 

Hja, jaz ti samo povem, kako sem jaz čutil sceno takrat, ko je prihajalo do razdeljevanja na SF4 in GG/BB. Pač ni mi bilo cool, ker ni bilo več prave energije in hypa in da se je pozornost začenjala drobiti. Nekako mi je bilo jasno, da bo težko tako mala scena obstala, če bo polovica folka šopala eno, polovica pa drugo. In da najbolj hardcore folk, ki nosi večino skupnosti, nažiga mega avtističen špil ki ima višji vstopni prag ko pilotiranje vojaškega helikopterja. Očitno sva si tukaj zelo različna. Meni je všeč masa, velikost, splošna popularnost, veliko folka, veliko debat, veliko flowchart Kenov ki jim lahko vreščim v faco. Ne pa nek obskuren špil, ki ga igra mogoče pet dobrih igralcev in ga mogoče občasno povoha en star pes :D  Nenazadnje, velikost in popularnost je magnet, ki potegne nove in nove igralce, ki pa mogoče po parih mesecih ne bodo flowchart Keni.

 

Je pa po drugi strani seveda tudi popolnoma nefer, da bi se moralo recimo tebe kot absolutnega šefa skupnosti / najbolj vplivnega člana (zato sem te tudi izpostavil) zdaj silit, da bi nažigal SF4, če ti pač ni sedel. Valda, nisi Kristus, da se boš moral žrtvovati in mashati z Unabelom samo zato, da bo SF4 živel leto ali dve dlje. Glede na to, kaj ste delali v GG tudi na širši sceni, bi rekel, da se pozna, da vam je bil špil ljub in vreden učenja. Ampak to ne spremeni dejstva, da je bilo IZ VIDIKA SKUPNOSTI škoda, da je Primorski pač bolj potegnil GG/BB. Nimaš kle kej, ne morš pa folka prisilt, da igra nekaj, kar ga ne veseli.

 

PS - ko smo že o "echo chamberjih" in "staršinah foruma". Par cifer od takrat, ko ste Primorci prešaltali na GG / BlazBlue. Tl;dr: igrali ste ga ti, Champ, 1muv, Drobiž, štirje emo francozi in en bar v Akihabari: 

https://www.eventhubs.com/news/2017/jul/01/evo-2017-attendance-numbers-are-lets-see-how-years-entrants-compare-past-five-years/

 

01_numbers01.jpg

Povezava do prispevka

Pretepačine so tako nišna zvrst, da ni nobene razlike med SF in BB, v obeh primerih si outkast in čudak, ki igra na stick in govori vesoljski žargon raznih meatyjev, whiff punishev, reversalov, blockstringov, itd.

Pač ok, je imel SF v povprečju več prijavljenih na turnirjih, samo kaj ima to s čimerkoli? Ker če gremo po popularnosti, potem moramo itak vsi prodat sticke in začet igrat Fortnite. Do takrat je pa vse eno in isto.

 

Kar se pa tiče scene, je bilo za SF igre vedno največ ljudi, ki so znali/bili pripravljeni igrati. Tako da tudi tega ne moreš rečt, da nisi mogel najt folka za offline, samo zato ker Obala po treh letih ni bila več hype za SF4. Sploh pa v Ljubljani, kjer je SF4/5 itak najbolj cvetel.

Medtem ko online si pa vedno našel folk za vse pretepačine, tam se tudi ni nič poznal tisti stari vohljavi pes.

 

Drugače pa, kaj ni to normalno, da se pozornost deli na različne igre? Meni je ravno to znak zdrave scene in mi je bolano, ko eni celo življenje nabijajo samo en naslov.

 

edit

Se trudim in ne razumem kaj bi se spremenilo, če bi bili primorci  še naprej na hard v sf4 in sf5. Bi prišlo več folka na lokalne turnirje? Ne. Bi se več folka dobivalo offline/online? Ne. Bi v sceno prišlo več novih igralcev? Ne.

To, da se je igralo druge igre je v resnici sceno rešilo, ker bi drugače lahko vsi nehali, ko smo se naveličali sf4. Zdaj, živeti samo za sf igre in njihove update, to je pa tudi žalostno, kdo bi sploh hotel takšno situacijo?

No, pri vsem skupaj je pa najbolj zabavno, da je ravno Champ z Obale vedno puščal vse ostale na 20-0 in zmagoval vse turnirje. Kako se lahko kdorkoli pritožuje da so primorci quittnili sf, če pa ni nihče iz nobenega konca Slovenije prišel Champu niti blizu in mu je bil edina resna konkurenca Kurosaki iz Italije?

 

uredilo bitje Cpatko
Povezava do prispevka

Pa saj je normalno, da lahko vsak igra, kar hoče. Galko piše o gradnji communityja. Čisto legit odločitev je igrat Guilty Gear s svojimi tremi ali petimi frendi in na polno uživat. Če pa gradiš na neki recimo temu rupetinski fighting game skupnosti, pa je treba sprejeti neke kompromise, da narediš stvar privlačno ne samo za 5 kolegov, ampak še za recimo 25 drugih ljudi, ki so jim pretepačine všeč in bi radi razvili svoje skillse. To je fakt, ki ga je bilo tudi meni težko sprejet, ker so mi med najljubšimi igrami take, da je še Guilty Gear zanje mainstream hit, ampak pač da se imaš v širšem communityju fajn, da je skupnost, hype, debate, pa pač je treba igrat tudi druge stvari in dat prioriteto najvišjemu skupnemu imenovalcu jebiga. Prioritete pač - tako kot Galkotu tudi meni sede, da je hype in debate, razprave, kreganja, pa da je več različnih ljudi/profilov zraven ... 

 

Povezava do prispevka
Chenier reče pred 13 minutami:

...recimo 25 drugih ljudi, ki so jim pretepačine všeč...

Pretepačine v množini kot različne pretepačine, ali v ednini kot izključno SF serija (ali celo samo en specifičen SF)?

uredilo bitje Cpatko
Povezava do prispevka

Sem si rekel ajde da ne bo samo neko pogrevanje ne vem sploh česa v temu topicku, si bom kupim igrico zdaj ko bom že ubodel gamepass, in nakazal revežem iz foruma, kako se fuka.

 

Pridem v konzolkota - razprodano.

 

Pridem v gomblina - razprodano.

 

Wtf?? :D respect, SF6. Jutri dobijo novo robo, tako da ni panike. Ampak vseen, lwpo videt tak hype :)

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...