Skoči na vsebino

Nakup prenosnega računalnika


Lunco

Priporočeni prispevki

Hm, ene pou leta nazaj so tudi na navadne naslove pošiljali?  Nemške 

 

Tako da je treba računat dodatnih 20-30€ za mailbox.de da preposljejo 

Plus še za čase enkrat toliko

 

Mogoče se za case splača pogledat tudi na Amazon, caseking alpa pri nas, ker zna biti zaradi poštnine ugodnejse 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Upam da preden kupujete prenosnike, pa drkate na raznorazne i7 procesorje, kateri so not v teh šrotih, dejansko pogledate hitrost teh CPUjev. 

moj i7 105100U v thinkpadu, ki je 2 leti nazaj koštal skoraj 2k, je popolnoma neuporaben cpu. Ok, da se gor pisat nek dokument, ampak fakin šrot no. i7 4720HQ v zdej že skoraj 10let starem prenosniku je isto hiter!!!

To da rabi 3sekunde, da zlouda page od youtube-a in potem še 3 sekunde da začne poganjat video je pač nesprejemljivo (ok, malo pretiravam, ampak dejansko imam ta problem, ko mam par stvari več odprtih ko ponavadi). 

Pa pod par stvari več ne štejem da mam odprto kako virtualko. 

tl;dr ne kuporav pofukanih procesorjev z U oznako na koncu. 

Povezava do prispevka

Sem ze ziher omenu v tej temi, problem ni v zmogljivosti procesorja, problem je v tem da ce ni laptop tanek in lahek, ga nihce vec ne povoha... zato pa mas gor hladilnik k odvaja ene 10W toplote, prej si mel pa laptop ko se je paklc jadro napolitank bohotil z isto debelino, pa so odvajal po 45W :D

 

Da ne bi bil problem vec ce ma laptop 2 kili namest "ovbe mal prek 900gramov, moj ubog kriz ko bom mogu to okol nosit!" in je lahk primerno hlajen, bo pa tud performans na nivoju.

 

Tak ga pa bremza ker more cist mal stroma pokurit, pa ne sme se nic zagret... 

uredilo bitje DaMachk
Povezava do prispevka

Pa sj loh se zmer kups normaln laptop debeline loacker napolitank. Ubistvu je bolj tvoja napaka, da ne pogledas reviewa prenosnika katerega imas namen nabavit.

 

Sedaj imas ful ponudbe laptopov od 2in1 s touchscreenom do gaming kant katere tehtajo po 4-5kg. Vseh moznih screen ratiov in locljivosti.

Povezava do prispevka

V bistvu je edino vazno kaksna je tipkovnica. Mel sem laptope za 500€ k so meli totalno neuporabno tipkovnico (ce nisi tipke ravno pravilno stisnu vcasih pritisk ni bil zaznan, res driving you insane stuff) in mel sem take ki so meli fantasticne tipkovnice. Ker ves da bo ostalo zanic bi bil jz previden glede tipkovnice. Ker zanic zaslon ti ne preprecuje normalne uporabe, neuporaben trackpad ni problem ker vecina ljudi itak uporablja misko. Sam tipkovnice so pa na laptopih res ful pomembne. 

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče Dne, 21. 6. 2023 at 15:27:

Zavedaj se da je RAM verjetno fiksno prilotan, tak da razsirjal ne bos vec.

fajn bi blo v zivo preverit glede tipkovnice in kvalitete zaslona.

 

Drugac za to ceno je verjetn cisto Ok.

Povezava do prispevka

@Vodokotlič

 

Moji je crknu HP probook, pa je nujno potrebovala nov PC.

 

Ker se ni mogla odločit, sm reku kup neki za 500€ pa bova pol uzela še enga :D

 

No za 430€ je na Mimovrste dobila Acerja Aspire 5.

 

IPS ekran (ki je OK), 20GB rama. 5300U in 512gb diska.

 

Zaenkrat ga ma cirka 6 mesecev in ne čuti potrebe po novem.

 

Ima pa laptop dejansko manj fleksa kokr ekvivalenti prenosniki za dupo ceno.

 

Kritika je samo LID (pokrov), ker ga res težko primeš, da ga odpres, pa lahko bi imel kakšen USB več.

 

Če bi kupoval za froca, pa da lih ne rab za igrce™, pomojem nimaš kaj falit :D

Povezava do prispevka
DaMachk reče Dne, 23. 6. 2023 at 7:37:

Zavedaj se da je RAM verjetno fiksno prilotan, tak da razsirjal ne bos vec.

fajn bi blo v zivo preverit glede tipkovnice in kvalitete zaslona.

 

Drugac za to ceno je verjetn cisto Ok.

a je disk tut prilotan (na enih sem videl v opisu že)?

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...