Skoči na vsebino

Nakup prenosnega računalnika


Lunco

Priporočeni prispevki

Ronin.si reče Dne, 27. 2. 2023 at 9:12:

Če veš da ga je MSI vrnil, a si vprašal Caseking zakaj ti ga še niso poslal? Pa a ni v sloveniji reklamacijski rok 45 dni?

Sem. Pravijo zdj da traja 15 dni samo da prenakažejo denar servisu. lol

 

V Slolveniji se je pred kratkim spremenil iz 45 na 30 dni.

Povezava do prispevka

Morda bi kupil nek basic prenosnik, ker ima Telekom ta dva res kar ceneje kot je redna cena in me zanima ali je boljši z i3 ali Ryzen? Prenosnik bi res bil samo za Office, surfanje in kak film pogledat kje na poti. Z Ryzenom ima tudi večji disk, cena pa je enaka.

 

https://www.telekom.si/zasebni-uporabniki/ponudba/e-trgovina/primerjava?izdelek[]=hp-255-g8-59u14ea&izdelek[]=hp-250-g8-59u15ea

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 20 urami:

Morda bi kupil nek basic prenosnik, ker ima Telekom ta dva res kar ceneje kot je redna cena in me zanima ali je boljši z i3 ali Ryzen? Prenosnik bi res bil samo za Office, surfanje in kak film pogledat kje na poti. Z Ryzenom ima tudi večji disk, cena pa je enaka.

 

https://www.telekom.si/zasebni-uporabniki/ponudba/e-trgovina/primerjava?izdelek[]=hp-255-g8-59u14ea&izdelek[]=hp-250-g8-59u15ea

v tem primeru Ryzen.... 4 jedr / 8Threadov je zmer boljs ko 2 jedra / 4 threadi cetud ma kao i3 mal boljsi single threaded performance

Povezava do prispevka

Draga si je vceraj tole narocila:

https://amzn.eu/d/j1ZhOUU

za 1027€ Upam da bo za kej :D

 

Display 14", 2880x1800, 243ppi, 90Hz, glare, OLED, 300cd/m², 600cd/m² (HDR), 100% DCI-P3, 0.2ms, VESA DisplayHDR True Black 600, Pantone validiert, Blaulichtfilter
CPU   AMD Ryzen 7 6800H, 8C/16T, 3.20-4.70GHz, 16MB+4MB Cache, 45W TDP, Codename "Rembrandt" (Zen 3+, TSMC 6nm)
RAM  16GB DDR5-4800 (8GB verlötet, 1x 8GB Modul, 1 Slot, max. 16GB)
SSD   512GB M.2 PCIe 4.0
Grafik  AMD Radeon 680M (iGPU), 12CU/768SP, 2.20GHz, Architektur "RDNA 2" (Rembrandt)

Povezava do prispevka

14" je že tako neuporaben screen za kakršnokoli delo, ki ni na ne vem, terenu ali nekaj takega. Če dodaš k temu še da je OLED, je to samo gimmick, ki dobro zgleda na papirju.

 

Sam itak, to je vse stvar osebne preference. Jaz sm se 14" laptopa znebil po treh mescih, ker je bil neuporaben za karkoli (domača raba, nism ga fural okrog od docka do docka).

Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 1 uro:

sporoči kak se bo zadeva grela. res mi ni jasno zakaj je danes vse H, U procesorji so pa totalni unicorni.

 

bom povedal kak bo.

Sicer pa razlika med U in H je samo v tem da je U limitiran na 28W TDP, H pa na 45W... Kar moram preverit, sam verjetno se tud da na H-ju nastavt nizji TDP oz...

Se mi zdi da je U bolj zadeva za ultrabook-e oz. lappije ki nimajo prostora za spodobno hlajenje.

 

Kar se tice 14" OLEDa.... To si je zazelela, sej je njen denar :D ce bo hotla kej vec delat bo pa dobila dock pa si lahk priklopi gor tipkovnco, mis in enkran :D 

Ce bi blo po moje bi tud ne silil niti v 14 incunov niti v AMOLED ekran, sam zato pa mam jz desktopa z 2x QHD 27"

uredilo bitje DaMachk
Povezava do prispevka

10 let nazaj, je bil H rezerviran za gaming cegle. U je bil v vsakem ultrabooku.

 

Danes je pa na obeh straneh vse samo H pa je lahko budget laptop z iGPUje ali gaming cegu. U pa je rezerviran za bolj high end workstatione (Thinkpad recimo). Hell, jaz mam na svojem "ultrabooku" 5600H for NO FUCKING REASON. Generacije 5000 praktično ni za dobit z U, razen biznis verzij čipov 5X50.

 

Pa jst nimam možnosti regulacije TDPja v biosu. Poročaj če ti maš. Ampak mam občutek, da ne boš našel nič. :D

Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 24 minutami:

U pa je rezerviran za bolj high end workstatione (Thinkpad recimo). Hell, jaz mam na svojem "ultrabooku" 5600H for NO FUCKING REASON. Generacije 5000 praktično ni za dobit z U, razen biznis verzij čipov 5X50.

Tu nevem ce ses trinjam po AT in DE mas ene 390 zadetkov ryzen serije 5000 z U suffixom, pa je od budget serij kot he HP 255 G8 al pa HP Pavillion, Lenovo ideapad, Asus Zenbook itd.

 

Vidim pa da jih zelo radi tlacijo v convertible.

Povezava do prispevka

js mam v službenem thinkpadu  i7-10510U. 

kolega ma v svojem 8 let starem asusus i7 4720HQ če se prou spomnem

Ugante, kater CPU dela hitreje :D


ja. 8 let star asus. 
CPU z U na koncu, never again (škoda da sm laptop dobu takrat, ko je bla kriza s čipi, tko da sm vzel kar je pač blo na zalogi ...)

Povezava do prispevka

Ma ja, thermal design se je na laptopih poslabsal...

ces "sej ne rabs boljsega hlajenja, je procesor dost zmogljiv" in pol mas pr 15W-28W TDPja performans na nivoju laptopa izpred 9 let :D

 

Vsi bi mel tankega pa tihega pa lahkega, pol grejo pa vsi proizvajalci v to smer, namest da bi spodobn hlajenje vrgl notr na neki kar ni gaming laptop.

Je ze bil dober razlog da je laptop bil 5 centi debel in imel vsaj 2 kile :D 

 

Sej sm ze veckrat potozil mam sluzbenga i7 8565U in je za en kurac :D

ne sam da idla na 70°C ko hocem kak performance mode, hitr se pregreje in throttla ze kohocem kej normalnga od njega :D 

uredilo bitje DaMachk
Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...

Macbooki majo nek kvazi smart feature da sam pogrunta kdaj ga mas priklopljenega skos na kabel ampak dela glih 10% casa tko da 100% it is :D Obstajajo neki aftermarket open source tooli sam kdo se bo s tem zajebaval. 
Drgac pa sm mel kr omembe vredno stevilo pc laptopov ki si jim lahko v biosu nastavil da fila baterijo samo do 80%. Tko, feature ki bi ga moral met vsak prenosnik. 

Povezava do prispevka

Dobil sem task da za mati kupim nek 13"-14" laptop. 95% časa bo priklopljen na polnilec in dock ali pa direkt prek hdmija na monitor. Sicer sem imel kar nekaj službenih laptopov v tem rangu, nikoli pa ga nisem dejansko kupil, tako da sem si zadal ene par okvirjev: 

Must have:
- 16gb rama
- 512 gb ssd
- čim lažji (recimo pod 1,5 kg)

Nice to have

- *čim boljša baterija
- *čim boljši zaslon
- hdmi out
- vga out (zelo malo pomembno, mogoče jo kdaj prepričam v praktičnost dveh monitorjev)

 

Budžet: do 800 eur

Tukaj se najde kar precej izbire za manj denarja kot sem pričakoval: https://notesniki.si/kategorija/prenosni-racunalniki/?orderby=price&filter_spomin-ram=16-gb&query_type_spomin-ram=or&filter_kapaciteta-trdega-diska=512-gb-ssd&query_type_kapaciteta-trdega-diska=or&filter_velikost-zaslona=14%2C14-5%2C13%2C13-5%2C13-3&query_type_velikost-zaslona=or 

Osnovne tehnične must-have specifikacije očitno ne bojo problem, ne vem pa kako je z ekranom in baterijo. Tukaj imam sam z naskokom najboljše izkušnje z macbookom, retino in toliko avtonomije, da sem dostikrat pozabil, da ga moram dati polniti. Se pa nikoli nisem mogel navaditi na zelo drugačen ux kot v windowsih, tako da to odpade.

 

Naslednje vprašanje: kaj menite o hibridih, ki imajo touch screen? Na primer: https://notesniki.si/izdelek/lenovo-ideapad-5-flex-5-14itl05-57/. Moj zadržek bi bil, da se mehansko kaj prej uniči (živi spomini na wi-fi antene v pregibih laptopa, ki so potem crknile po xy odprtjih kompa), dejanskih izkušenj pa nimam. 

 

Načeloma nimam zadržkova naročiti tudi iz tujine, sem pa iz zgoraj naveden strani že naročal in imam dobre izkušnje, pa tudi cene se mi zdijo zelo dobre. Računalniki iz neprodane zaloge so praktično novi, če bo notri eno generacijo star procesor pa tudi nima nobene veze.

 

Vsa mnenja dobrodošla, hvala :)

Povezava do prispevka
Thrivial reče pred 56 minutami:

Dobil sem task da za mati kupim nek 13"-14" laptop. 95% časa bo priklopljen na polnilec in dock ali pa direkt prek hdmija na monitor. Sicer sem imel kar nekaj službenih laptopov v tem rangu, nikoli pa ga nisem dejansko kupil, tako da sem si zadal ene par okvirjev: 

Must have:
- 16gb rama
- 512 gb ssd
- čim lažji (recimo pod 1,5 kg)

Nice to have

- *čim boljša baterija
- *čim boljši zaslon
- hdmi out
- vga out (zelo malo pomembno, mogoče jo kdaj prepričam v praktičnost dveh monitorjev)

 

Budžet: do 800 eur

Tukaj se najde kar precej izbire za manj denarja kot sem pričakoval: https://notesniki.si/kategorija/prenosni-racunalniki/?orderby=price&filter_spomin-ram=16-gb&query_type_spomin-ram=or&filter_kapaciteta-trdega-diska=512-gb-ssd&query_type_kapaciteta-trdega-diska=or&filter_velikost-zaslona=14%2C14-5%2C13%2C13-5%2C13-3&query_type_velikost-zaslona=or 

Osnovne tehnične must-have specifikacije očitno ne bojo problem, ne vem pa kako je z ekranom in baterijo. Tukaj imam sam z naskokom najboljše izkušnje z macbookom, retino in toliko avtonomije, da sem dostikrat pozabil, da ga moram dati polniti. Se pa nikoli nisem mogel navaditi na zelo drugačen ux kot v windowsih, tako da to odpade.

 

Naslednje vprašanje: kaj menite o hibridih, ki imajo touch screen? Na primer: https://notesniki.si/izdelek/lenovo-ideapad-5-flex-5-14itl05-57/. Moj zadržek bi bil, da se mehansko kaj prej uniči (živi spomini na wi-fi antene v pregibih laptopa, ki so potem crknile po xy odprtjih kompa), dejanskih izkušenj pa nimam. 

 

Načeloma nimam zadržkova naročiti tudi iz tujine, sem pa iz zgoraj naveden strani že naročal in imam dobre izkušnje, pa tudi cene se mi zdijo zelo dobre. Računalniki iz neprodane zaloge so praktično novi, če bo notri eno generacijo star procesor pa tudi nima nobene veze.

 

Vsa mnenja dobrodošla, hvala :)

 

 

Zdaj na pamet in iz izkusenj ti priporocam ali Lenovo ali Asus. Ker bo to za tvojo mati, sam ne bi jemal nekaj z oled displayem, naj bo kar ips. Pri Lenovutu lahko v Lenovo Vantage nastavis tudi limit polnitve baterije do 80% npr, ker bo vecino casa na polnilcu.

 

Te hibride jaz sam ne bi jemal. Imas sicer garancijo in to, ampak ko ti enkrat nekaj taksnega crkne, je lahko jeba.

 

Dobra izbira je vsekakor Lenovo Ideapad 5. Vzames tudi 3 letno garancijo z doplacilom, pa mislim, da imas za 800€ dober laptop in se podaljsano garancijo. Lenovo zato, ker imam z njimi najvec izkusenj. Jaz bi si pogledal samo, kako se da Ideapad 5 maintainat -> ce je spodnji del laptopa za narazen vzet z 20-timi vijaki ali samo petimi. Novejse generacije Lenovotov so postale glede tega dosti bolj uporabniku prijazne.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...