Skoči na vsebino

Nakup prenosnega računalnika


Lunco

Priporočeni prispevki

Randy reče pred 26 minutami:

drgač pa lahko en monitor daš na hdmi-out, drug pa na usb-c out (v tem primeru si kupiš adapter, če monitor ne podapira usb-c). 

in maš 2 monitorja + napajanje. 

Na tak način js furam služben thinkpad.

Ali pa docking station, saj niso te zadeve tak drage.

 

Rajs porte na docking stationu vnicujem kot na laptopu samem.

Povezava do prispevka

Ali pa en USB-C monitor s power delivery in po potrebu daisychainaš (DP output) še na drugega (DP in, brez USB-C). Taki monitorji imajo tudi USB priključke, kjer lahko recimo stalno čepita miška in tipkovnica. To je imo daleč najboljša rešitev v primeru nakupa novega monitorja.

Če že imaš soliden obstoječ monitor ali dva, pa seveda USB-C dock. Spet s power delivery, da res lahko laptop priklapljaš samo z enim samim kablom.

Povezava do prispevka

Ja, sej dock je še najmanjši problem. Težava je sicer, če grafična kartica nima sposobna furati dveh monitorjev (tko kot macbook air recimo) in bi potem rabil dock za 100 eur in svojo grafiko? Ampak se mi zdi, da so vsi ne-apple proizvodi to sposobni čisto normalno sprocesirati. 

 

@indigo zakaj ne bi oled zaslona? 

Povezava do prispevka
Thrivial reče pred 21 minutami:

Ja, sej dock je še najmanjši problem. Težava je sicer, če grafična kartica nima sposobna furati dveh monitorjev (tko kot macbook air recimo) in bi potem rabil dock za 100 eur in svojo grafiko? Ampak se mi zdi, da so vsi ne-apple proizvodi to sposobni čisto normalno sprocesirati. 

 

@indigo zakaj ne bi oled zaslona? 

Ce te ne skrbi burn in, potem go for it... ampak bo laptop walda drazji.

Jaz sem za mati tudi vzel dober laptop ampak ips display... ker ima ona vecino staticno vsebino odprto.

Povezava do prispevka
Thrivial reče Dne, 15. 4. 2023 at 21:37:

Ja, sej dock je še najmanjši problem. Težava je sicer, če grafična kartica nima sposobna furati dveh monitorjev (tko kot macbook air recimo) in bi potem rabil dock za 100 eur in svojo grafiko? Ampak se mi zdi, da so vsi ne-apple proizvodi to sposobni čisto normalno sprocesirati. 

 

@indigo zakaj ne bi oled zaslona? 

Bolj ko ne vsaka integrirana grafa zadnjih... nevem... 10 let or so je zmozna furat 2x FHD zaslon... stvari zadnjih 5 let al neki gre ze 2x 1440p, 2x4k se je pa ze vprasat ce ne bi blo boljs dedicated grafe.

Docke mas pa od ugreen in slicnih od 35€ naprej.

USB-C napajanje, vcasih 2 HDMI-ja, se kaksn USB...

Od Baseus-a so okol 40-42€.

 

OLED je lep za pogledat.

Sam pa zivljenska doba ni pricakovano tolk dolga kokr IPS, se mi zdi.

Povezava do prispevka

Evo, favoriti:

 

https://notesniki.si/izdelek/lenovo-yoga-slim-7-13itl5-6/ - tle mam mal zadržke glede vzdržljivosti in tega obračanja ekrana, ima pa izredno visoko ločljivost za 13", a je to sploh uporabno? 

 

https://notesniki.si/izdelek/lenovo-thinkbook-13s-g3-acn/  in https://notesniki.si/izdelek/lenovo-thinkbook-13s-g3/ - o AMDjevih procesorjih ne vem kaj dosti, če ista številka pomeni boljši performans, je drugi verjetno boljši? Vem sicer, da je nekaj v rangu i5 čez glavo za vse kar to ta laptop kadarkoli v življenju kdaj rabil počet.

 

https://notesniki.si/izdelek/hp-elitebook-835-g7-13/ - ima najmanjšo resolucijo od vseh

 

Nagibam se k enemu izmed thinkbookov,  yes/no? 

 

Povezava do prispevka
Thrivial reče pred 9 urami:

https://notesniki.si/izdelek/lenovo-thinkbook-13s-g3-acn/  in https://notesniki.si/izdelek/lenovo-thinkbook-13s-g3/ - o AMDjevih procesorjih ne vem kaj dosti, če ista številka pomeni boljši performans, je drugi verjetno boljši? Vem sicer, da je nekaj v rangu i5 čez glavo za vse kar to ta laptop kadarkoli v življenju kdaj rabil počet.

 

Nagibam se k enemu izmed thinkbookov,  yes/no? 

 

Razlika je med 6 jedri / 12 niti pri Ryzen 5600U (rang i5)

in 8 jedri / 16 niti pri Ryzen 5800U (rang i7)

 

Po eni strani das 30€ vec za 8 jeder pa mas za en cas, po drug stran pa je 6 jeder ziher lazje "ohlajat" kot 8...

 

Ne samo da je resolucija druga tud velikost zaslona je drugacna, ti lenovoti so mal visji kot HP, kar je "more realestate" pri internetih/programiranju/dokumentih pri filmih bos pa mel mal vec crnega roba (razn ce gledas stare zadeve v 4:3 formatu)

Imas moj "da" za thinkbooke

uredilo bitje DaMachk
Povezava do prispevka
Thrivial reče pred 3 urami:

Mogoče še kakšno mnenje o tem: https://notesniki.si/izdelek/lenovo-yoga-slim-9-14itl5-25/

Pozabi na nadgrajevanja RAMa v prihodnosti, ker je ves prilotan, bolj kot je slim, slabs je ponavad hlajenje, prej zacne "throttlat", plus touch screen... ugh... filing windowsa na touch je men osebno nagravzen, prav tako da bi moral gledat na zaslon poln odtisov.

 

Po mojih standardih: pass... Je thinkbook dost bolj robusten in vsej nadgradljiv

EDIT: pa se "dost meh" porti za laptop... en USB A, dva USB-C in headphone jack...

uredilo bitje DaMachk
Povezava do prispevka

Kaj pa v resnic rabis od portov na laptopu? Doma mas easily nek usb c dongle kamor priklopis vso periferijo, za “na pot” pa je to, da imas en usb-a 10/10 ce slucajno kdaj rabis kaj priklapljat. 
Jz mam za maca thunderbolt dock za 200€ z vec priklopi kot jih imam na stacionarnem PCju ampak razen tipkovnice (in monitorja) nisem priklopil se nicesar. Dejansko ga mam sam za to da imam resitev z enim kablom in da mam “za vsak primer” se par prostih portov. 

Povezava do prispevka

Sam v resnici ne rabis dat 200€ za powered thubderbolt priklop ampak 50€ za en mini usb-c splitter, to sm hotu rect. Pa se to samo v primeru da res rabis. Kar pa kupec laptopa ve, ce rabi. Jz ne pogresam IO-ja, ceprav ga mam na voljo ga ne uporabljam, to sem hotu rect. 

Povezava do prispevka

Nekako se zaradi življenskega stila odpovedal ideji desktop PCja in si mal osvežil laptop. 

Vzel sem Lenovo Legion Pro 5 16" , Intel Core i7 13th Gen 13700HX 1.5GHz Processor; NVIDIA RTX 4070 8GB GDDR6; 32GB DDR5-4800 RAM; 1TB SSD, WQXGA IPS LED-backlit Anti-Glare 240Hz

 

Po prvih testih sem zadovoljen. Glasnost in temperature zelo spodobne tudi pri večji obremenitvi, predvsem mi je kul boljši zaslon, tako ker večja resolucija kot po barvah in nitih. Pri prejšnjem laptopu (Full HD) me je motilo, da je manj stvari na zaslonu, sploh pri kakih strategijah. Ko se mi bo zljubilo vržem v drugi SSD slot še 2 TB pa imam mir za nekaj časa. Laptop je tudi še povsem portable, a hkrati ni premajhen. Nekak sweet spot se mi zdi. 

 

Vzel pa ga tudi zato, ker ne vem zakaj cene laptopov kar konkretno začele padat. Za tole zverco sem v ZDA preračunano v evre dal 1350 evrov. 

 

 

uredilo bitje Boba-Fett
Povezava do prispevka
cashman reče pred 18 urami:

jaz ga v svojem lajfu še nisem rabil uporabljat :D po drugi strani, kaj ti bo takšna resolucija, če potem rabiš scaling?

😩

Scaling za isto fizično velikost UI elementa na zaslonu uporabi več pikslov kar močno izboljša "čistost" oz ostrost slike na zaslonu. To se pozna predvsem pri tekstu, ki ga je bistveno bolj prijetno brat kot pa na 1:1 zaslonu. Scaling uporabljaš, če ne drugje, na telefonu od nekje 2013 naprej.

Povezava do prispevka
Arey reče pred 39 minutami:

😩

Scaling za isto fizično velikost UI elementa na zaslonu uporabi več pikslov kar močno izboljša "čistost" oz ostrost slike na zaslonu. To se pozna predvsem pri tekstu, ki ga je bistveno bolj prijetno brat kot pa na 1:1 zaslonu. Scaling uporabljaš, če ne drugje, na telefonu od nekje 2013 naprej.

no, proti temu nimam protiargumenta. Res se mi je pa zdelo tudi na FHD slika vedno dovolj ostra, nisem pogrešal še večje ostrine...čisto možno, da res že preslabo vidim :D

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...
  • 2 tedna kasneje...
Übermensch reče pred 1 uro:

Kupujem 2in1 laptop s touchscreenom. 

Vsaj 16gb rama, fajn je da je amd ker ima mocnejso graficno, 13/14 cola.

 

Kje iz tujine sploh se posiljajo v SLO na firmo? Kokr sm mau na hitr pogledou nism nasel nobene stacune za thinkpad L13 g4. :pinch:

Niti Notebooksbilliger.de ne pošilja v Slovenijo?

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...