Skoči na vsebino

Kaj se trenutno predvaja?


amnesia

Priporočeni prispevki

Benx reče Dne, 20. 1. 2024 at 19:49:

Reacher s2, gledljivo, ampak slabša od prve. 

so šli v bolj formulaične epizode. V vsaki mora biti po en večji fight. Pa finale je bil nekako antiklimaktičen. Scena v helikopterju je bila tako pretirana, da je bila smešna, ves občutek napetostiu so ji vzeli, ko so šli over the top. Mislim, pa, da gre za dokaj atipično sezono za Reacherja, ker je ponavadi sam, tukaj pa je imel ekipo. Tale druga sezona je posneta, se mi zdi, po enajstem romanu. Je pa serija romanov res zanimiv fenomen. (Jaz sem prebral prvih pet). Dejansko so vse zgodbe nekako enake: Reacher se nekje potepa in sreča lepotico v zagati. Na koncu pobije vse, pofuka lepotico kot nagrado, (je pa resnici na ljubo bolj feminist kot ne, pa tudi ženske v romanih so vedno močne in samostojne) nakar se spravi na vlak, avtobus ali gre štopat naprej. V naslednji knjigi spet vse od začetka. :D Najbolj zanimivo pa je, da ga radi berejo resni pisci kot nekakšen guily pleasure, npr. Haruki Murakami je velik fen.

Povezava do prispevka

Liebes Kind

https://www.imdb.com/title/tt20863760/

 

Ženska in 2 otroka so zaprti v "fritzlovi kleti" (ki dejansko niti ni klet) in v prvem delu ženska in kripi otrok pobegneta. Serija se nato ukvarja s tem, kdo jih je zaprl, kdo ti ljudje sploh so etc. Prvi trije deli so bli top, druga polovica pa kar preveč razvodeni in ima preveč traparij. Še vseeno priporočam.

 

 

Povezava do prispevka

Je vseeno tematsko precej drugače, Narcos se bolj fokusira na wholesale in sem tam zvedel veliko stvari o začetku zgodovine problema drog v ZDA, bolje rečeno war on drugs. Wire se je veliko dotikal še white collar kriminala, sindikatov, javne uprave. Narcos je razsvetlil še aspekte, ki jih Wire ni naslavljal direktno. 

 

Edit bi lahko popeljala še en korak više? Je sploh vredno gledat serije po The Wire? 

Povezava do prispevka

ne sam cast, tud hiro murai je zraven. sej se je vidlo po prvih par šotih, zgleda kot atlanta. prva epizoda je bla nice. kar se mene tiče je vse kar ma donald glover prste zraven golden. 

 

ko se začnejo creditsi, ugasnte, ker začne predvajat "this season in..." sovražim to, mi preveč pospoila serijo. 

uredilo bitje Lunco
Povezava do prispevka

Prva epizoda me ni prepričala, sploh uvodna scena je res bedna. Ne vem ali je mišljeno, da sta to Brad in Angelia ali ne, če sta je res bedno izpeljano. Lahko bi rekli na nivoju filma, ki pa je zelo nizek. Ne vem ali skuša bit neka na pol komedija ali ne, ker že rasna kombinacija ne nakazuje nekega špijonskega realizma.

Povezava do prispevka

sem pogledal celo, men je blo všeč. mislim, da se namenoma spogleduje s komedijo, ampak tudi nikoli načrtno (niti ponesreči - mogoče, ko laufata) ne prestopi meje. je predvsem ljubezenska zgodba znotraj spy flicka. glover in erskine sta igrala fantastično in mi je blo v užitek gledat. pa serija avtomatsko dobi +1, ker je zaključena celota. 

 

@SpaWn scena sam nakaže, da so smithi replacable pač foreshadowing in intro. veliko ljudi najbrž ni gledalo filma. 

uredilo bitje Lunco
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...