Skoči na vsebino

Holob na strehi [15. vlada RS]


Priporočeni prispevki

Feget reče pred 4 minutami:

 

Najvišja dohodninska davčna stopnja je 50%, dodatno je še 22% za zdravstveno zavarovanje in pokojnino (torej že samo to je 72%). Če pa računamo bruto bruto so pa so še neki dodatni davki za delodajalca. Dejansko bi od teh 200.000 dobil še nekoliko manj kot 60.000, če gledamo bruto bruto. 

Ahaha, lej ga spet :avadodo:

Povezava do prispevka
Gogy reče pred 2 urama:

 

 

Kašen ološ si šele, če se hočeš kljub bogastvu, ki ga zaslužiš, ognit davkom in iščeš davčne oaze, obenem pa vsakega 'manj uspešnega' okličeš za lenuha, izkoriščevalca; če pa bohnedaj še hoče višjo plačo, je pa že sploh komonist anarhist in neuravnovešen?

Mislim, da je dovolj povedno dejstvo, da so najbogatejši v tej tvoji famozni krizi ratali še bogatejši... O kaki pomoči potem ti sanjaš??!

 

bogastvu, ki ga zaslužiš. 

 

Ce si svoje materialno stanje zasluzis sam kdo za vraga ste vi kruhoborci da bi mu ga jemal ? ker ste sami nesposobne faus pizde ? A ti nosis odgovornost ki jo ima en lastnike firme ki se ob tem hrani svoje zaposlene in drzavo ? si mu jo ti pomagal zgraditi da je to kar je danes kjer sluzi miljone na podlagi svoje lastne sposobnosti 

 

Dajete Akrapovica za primer, jaz na njegovem mestu bi ze zdavnaj selil proizvodnjo drugam oz v trenutku ko okolje v Sloveniji ne bo vec konkurencno

 

Povezava do prispevka
Feget reče pred 11 minutami:

 

Ne, 2 milijona bi jaz prinesel v državo. 200.000 bi bilo zame, 1.800.000 za delavce, opremo itd. Torej ta denar bi dobili naši državljani, naša podjetja in tudi država z obdavčenjem vseh teh.

Ok, mogoče za začetek nehaj govoriti kako bi država od tebe dobila 2 miljona. 

Ti nikoli nisi imel dveh miljonov. Tudi če bi jih imel, sem prepričan, da jih ne bi dal državi.

Kar hočeš reči je, da bi država s tvojo pomočjo lahko obdavčila za približno dva miljona plač, opreme itd. 

Obnašaš se, kot da bi ji naredil dva miljona profita, ne pa dva miljona prometa.

 

Povezava do prispevka

Obnašam se kot nedko, ki bi v državo lahko prinesel 2 milijona evrov. Torej bi bila naša dražva kot celota bogatejša za 2 milijona (z država ne mislim proračun prašiča, temveč denarnice tako prašiča, kot podjetij in delavcev).

 

No zaradi vašega komunizma nisem prinesel nič. 


Ampak tako pa je v socializmu/komunizmu, bolje da smo vsi revni nesposobneži, kot pa da bi komu uspelo. Enjoy your Venezuela:rofl:

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka
Feget reče pred 32 minutami:

 

Najvišja dohodninska davčna stopnja je 50%, dodatno je še 22% za zdravstveno zavarovanje in pokojnino (torej že samo to je 72%). Če pa računamo bruto bruto so pa so še neki dodatni davki za delodajalca. Dejansko bi od teh 200.000 dobil še nekoliko manj kot 60.000, če gledamo bruto bruto. 

Pa kaj ti ni jasno človek? Izračun, ki sem ti ga prej dal je po vseh plačanih zadevah, toliko dobiš ti na račun in ne plačaš od tega NIČ več. In to kot zaposlen, kaj šele, da bi delal preko normiranca, ali pa odprl d.o.o. Glede na to kako osnovnih zadev ne razumeš se resno sprašujem, če si si celotno zgodbo izmislil.

Feget reče pred 29 minutami:

 

Ne, davčno pošteno.

In kaj je zate davčno pošteno? Da se razumemo, meni bi bilo osebno čisto fajn da davkov ne bi bilo, ampak je treba bit realist. Nismo Savdska Arabija ali Norveška z lastno nafto. Če nekje manj pobereš je treba pol drugje več pobrat. 

VonGriffin reče pred 26 minutami:

 

bogastvu, ki ga zaslužiš. 

 

Ce si svoje materialno stanje zasluzis sam kdo za vraga ste vi kruhoborci da bi mu ga jemal ? ker ste sami nesposobne faus pizde ? A ti nosis odgovornost ki jo ima en lastnike firme ki se ob tem hrani svoje zaposlene in drzavo ? si mu jo ti pomagal zgraditi da je to kar je danes kjer sluzi miljone na podlagi svoje lastne sposobnosti 

 

Dajete Akrapovica za primer, jaz na njegovem mestu bi ze zdavnaj selil proizvodnjo drugam oz v trenutku ko okolje v Sloveniji ne bo vec konkurencno

 

Seveda dajem Akrapoviča za primer, lih zaradi takih kot si ti, ki pravijo da bi na njegovem mestu šli iz Slovenije. On pa gradi dodatno proizvodno halo pri nas. Ker smo toliko zelo nekonkurenčni :D

maksi reče pred 3 minutami:

Zakaj nisi odšel v tujino in tam zaslužil dva milijona? Tvoja zgodba je popolna izmišljotina.

 

Ali si neumen ali lažeš, ni druge.

Jaz mislim, da je neumen kar niti davkov ne zna računat

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 30 minutami:

Pa kaj ti ni jasno človek? Izračun, ki sem ti ga prej dal je po vseh plačanih zadevah, toliko dobiš ti na račun in ne plačaš od tega NIČ več. In to kot zaposlen, kaj šele, da bi delal preko normiranca, ali pa odprl d.o.o. Glede na to kako osnovnih zadev ne razumeš se resno sprašujem, če si si celotno zgodbo izmislil.

 

Tisti tvoj izračun morda velja za nekoga, ki nima prihodkov sploh.

 

Jaz sem trenutno s svojim prihodki ravno pod najvišjo dohodninsko stopnjo 50%.


Torej za vsak dodaten zaslužek, me prašič obdavči po 50% davčni stopnji - je jasno zdaj. Pri redni zaposlitvi ali podjemni pogodbi (le tako lahko dobim plačilo iz teh projektov) je na to še dodatnih 22% za socialne prispevke (zdravstvo in pokojnina) plus stroški delodajalca - to sicer ni dosti, nekaj pa je.

 

Torej, če na svoje dodatne prihodke zdaj dodamo 200.000 evrov iz obeh projektov, pride ravno toliko davka, kot sem ti naračunal (torej malo več kot 72% od celotne vsote).


A levičarji res nimate v svojih vrstah enega človeka, ki bi vsaj poznal osnove davčne obdavčitve? Očitno ne, ker nihče nič ne dela:rofl:

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka
Feget reče pred 17 minutami:

 

Tisti tvoj izračun morda velja za nekoga, ki nima prihodkov sploh.

 

Jaz sem trenutno s svojim prihodki ravno pod najvišjo dohodninsko stopnjo 50%.


Torej za vsak dodaten zaslužek, me prašič obdavči po 50% davčni stopnji - je jasno zdaj. Pri redni zaposlitvi ali podjemni pogodbi (le tako lahko dobim plačilo iz teh projektov) je na to še dodatnih 22% za socialne prispevke (zdravstvo in pokojnina) plus stroški delodajalca - to sicer ni dosti, nekaj pa je.

 

Torej, če na svoje dodatne prihodke zdaj dodamo 200.000 evrov iz obeh projektov, pride ravno toliko davka, kot sem ti naračunal (torej malo več kot 72% od celotne vsote).


A levičarji res nimate v svojih vrstah enega človeka, ki bi vsaj poznal osnove davčne obdavčitve? Očitno ne, ker nihče nič ne dela:rofl:

Tebi matematika ne funkcionira, žal.

 

Prej sem ti rekel, da če bi imel 100k na mesec plačo, bi v dveh letih po obdavčitvah dobil ven milijon evrov. 72% davčna stopnja ne obstaja, kot si sam rekel je 50%.

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 2 minutama:

Tebi matematika ne funkcionira, žal.

 

Prej sem ti rekel, da če bi imel 100k na mesec plačo, bi v dveh letih po obdavčitvah dobil ven milijon evrov. 72% davčna stopnja ne obstaja, kot si sam rekel je 50%.

 

50% je davčna dohodninska stopnja za prihodke na letni ravni nad 74 jurjev. Na te prihodke dodaj še z vidika delodajalca 22% za prispevke. Človek izobrazi se malo, če želiš komunicirati z mano.

 

Na normirani SP ne morem obračunati teh projektov.

 

Povezava do prispevka
colonel Tavington reče pred 8 minutami:

Fak res feget ne vem kak lohk preživiš s takimi ubornimi prihodki in res je očitna dilema, če bi res delal se vec sam zato, da ti bo drzava pobrala davke po najvisji stopnji. Pa ze tko ti nc ne ostane, anee

 

Kaj tebe moti koliko meni ostane, jaz nočem svojega denarja dajati vam lenuhom in smrduhom :)

Povezava do prispevka
Feget reče pred 2 minutama:

 

50% je davčna dohodninska stopnja za prihodke na letni ravni nad 74 jurjev. Na te prihodke dodaj še z vidika delodajalca 22% za prispevke. Človek izobrazi se malo, če želiš komunicirati z mano.

 

Na normirani SP ne morem obračunati teh projektov.

 

A ti računaš zdej še z vidika delodajalca obdavčitve kot tvojo obdavčitev? :D Haha

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 5 minutami:

A ti računaš zdej še z vidika delodajalca obdavčitve kot tvojo obdavčitev? :D Haha

 

Kar ne delajo koleščki v glavi a ne:rofl: Če jaz prinesem projekt za 2 milijona delodajalcu in ima on od tega 200k za moje plačilo, potem ja je njegova obdavčitem moja obdavčitev. Ker toliko kolikor bo on moral odbiti stroškov od za mene predivdenih 200.000 toliko manj jaz na koncu dobim.

Povezava do prispevka
colonel Tavington reče pred 4 minutami:

Jest mam cist v redu (nadpovprečno) placo in z veseljem placam davke.

 

Mene nic ne moti koliko komu ostane, sam pa da se rabis hvalit, da rajs ne delas, kot pa da bi posteno placal davke in bi ti se vedno precej ostal ... Pa precej pove kak lenuh si :D

 

Samo zakaj bi jaz delal za druge? Osebno bi raje ne delal in umrl od lakote skupaj z ostalimi, kot delal samo jaz in bi vsi živeli na moj račun.

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 4 minutami:

A ti računaš zdej še z vidika delodajalca obdavčitve kot tvojo obdavčitev? :D Haha

 

Tole je problem pri slovenceljskih colngah.. ko se pri nas folk pogovarja o plačah, se vedno govori o neto vrednostih, pač koliko ti kapne v tošl, boli te kurac kaj pobere država in vsi ostali prispevki. Povsod na zahodu bodo govorili o bruto vrednostih. 

 

Ampak ja, moja plača je bruto plača, kolikor sem (za delodajalca) vreden in ta dnar je moj in od tega MOJEGA dnarja, ki ga jaz pridelam za delodajalca (drugače me v firmi ne bi gledali) mi država cuza davke in prispevke.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...