Skoči na vsebino

Holob na strehi [15. vlada RS]


Priporočeni prispevki

tomazek reče pred 6 minutami:

Lol... saj se verjetno zajebavaš, ampak vseeno. Valjda reforme še niso speljane, če so komaj na par procentih od začetka. Vmesni ukrepi na poti do tja, ki se morajo izvesti. Večina reform bo končanih šele proti koncu drugega mandata.

 

Saj je res prav neverjetno, da so nekateri zgleda res pričakovali reforme in odpravo prazgodovinskih težav v prve pol leta :rofl:

 

Že n-tič se kaže, da je velika večina splošnega prebivalstva res glupa (kot je na tistem posnetku rekel Jelinčič). Vsak Franc, Joža in Miran imajo ob debati v gostilni ajnfoh rešitve za vse probleme, samo nihče jih ne posluša. No, taki sedaj niso zadovoljni in so to izrazili, ker sami ne vejo kar je dolgoročno dobro za njih in jim ni všeč pot do tja, ki je nujna. Narod je enostavno treba voditi, ker je za večino problemov kaj? Preglup.

 

Niti približno nisem pričakovala izpeljanih reform, ampak ustanovitev komiteja kjer bodo začeli razpravljati o reformah ni začetek načrtovanja reforme. Trenutno še odločijo kdo se bo pogovarjal o problemih. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
ana reče pred 7 minutami:

Niti približno nisem pričakovala izpeljanih reform, ampak ustanovitev komiteja kjer bodo začeli razpravljati o reformah ni začetek načrtovanja reforme. Trenutno še odločijo kdo se bo pogovarjal o problemih. 

 

To so pravljice in povesti za rajo. Že dolgo potekajo resni pogovori in priprave v ozadju. Narod bi spet pizdil, sral, vrtal po zgodovini vpletenih in iskal kake njihove felerje ter afere... če bi vse javno vedel kdo se s kom pogovarja/pogaja. To je navsezadnje tudi irelevanten podatek in je pomemben samo končni output. Vse drugo je distrakcija.

 

Še eno leto ni kar stranka sploh obstaja v taki obliki.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
ana reče pred 30 minutami:

Kakšne reforme? Do sedaj s samo napovedi reform? Razen, če je 600 evrov vsem v sodstvu neka reforma.

 

Edit: se opravičujem, pozabila sem vele projekt potrošniške košarice...

 

Malo za hec, malo zares...

 Vlada se prve pol leta ni mogla ukvarjat z reformami, ker so jim neki debili za konec mandata uvalili par referendumov, s katerimi so blokirali delo nove vlade.

Povezava do prispevka
Gogy reče pred 6 minutami:

 

Malo za hec, malo zares...

 Vlada se prve pol leta ni mogla ukvarjat z reformami, ker so jim neki debili za konec mandata uvalili par referendumov, s katerimi so blokirali delo nove vlade.

 

Najhujša globalna kriza po drugi svetovni vojni pa po moje tudi ni kaj dosti pripomogla k postiljanju z rožicami in pospešila zmožnosti za delo. 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

To je vse lepo in prav, samo baje je vlada manj priljubljena zaradi reform. Sedaj pa ugotovimo, da reform ni oziroma so super duper tajne, ker javnost ne bi razumela. 

 

Se pa strinjam, da so bili referndumi eden večjih debilizmov. Samo ti so vladi prej pomagali, kajti vsakdo, ki je bil nezadovoljen z vlado, je lahko samo pogledal proti SDSu in si rekel, ne hvala. Tisti trenutek, ko so SDS utihnili in nehali klovnarit (do določene mere, še vedno so SDS), je pa pozornost na vladi in razen sporov v notranjem ministrstvo, zdrah v zdravstvu in klečeplazenja pred Jankovićem, kaj veliko ni za pokazat. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka

Ma saj vem, da prideš sem samo podjebavat hehe... nič hudega, ti kar :D Če ne... pa si res precej topi nož v predalu. Ko imam voljo, ti lahko kaj razložim v simple jeziku, kot kakemu irl kdaj.

 

Reforma je, ko se zgodi. Drugače pa sem sklepal, da bo razumljiva označba tudi za pot do nje. Kar sem tudi že prej napisal čist direktno. Ker vseeno verjamem, da tak zabita nisi, da ne bi razumela, da je večina vmesnih ukrepov le pot do reforme/celovite prenove... je zaključek, da pač rada podjebavaš :) Ali se motim in je prvo ter se potrudim v bodoče v komunikaciji s tabo uporabljati preproste/neposredne/nedvoumne izraze?

Povezava do prispevka
ana reče pred 18 minutami:

...je pa pozornost na vladi in razen sporov v notranjem ministrstvo, zdrah v zdravstvu in klečeplazenja pred Jankovićem, kaj veliko ni za pokazat. 

 

Ogromno so pokazali, full več kot sem sploh pričakoval za leto 2022. Pa ne mislim ti iskati točno kaj, ker sem na vse sproti opozarjal v tej temi. Če nisi sledila pa te zadeva očitno ne zanima dovolj.

 

Razočarali so me, ker so bedastim zdravnikom v najvišjih razredih tudi šli naproti... jaz priznam napake, ki jih delajo. Še kaka se najde, itak.

uredilo bitje tomazek
  • Račka +1 1
  • Trol 3
Povezava do prispevka

Tudi zgladitev spora z Jankovićem je bila super poteza. Ravno to hoče večina volilnega telesa, da se pokažejo razlike med levimi in desnimi. Desni opravičil niso zmožni... Razen po nalogu sodišča, ko je že res hudo. Levi so zmožni priznati napake na sploh in se tudi opravičiti za neprimerno izrečene besede. 

 

Pa lahko noč 

uredilo bitje tomazek
  • Trol 7
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka

Haha... Spat grem in kadim zadnji čik na balkonu in hitro tipkam pa sem kaj pozabil vmes. Jezen pa res nisem niti malo danes :D

 

Joj Ana srčece... Koliko se boš še prejezila v prihajajočih letih. Sicer ne vem zakaj... Ampak ok, če ti paše :D Jaz pa bom se malo bolj spet, ko bo Janša na oblasti. Do takrat pa bom cuzal denar od gospodarstvenikov... 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Gogy reče pred 3 minutami:

No ja, tole z zokijem je mim, da bolj ne more bit. Ostalo se strinjam. Zoki je šerif, ki Ljubljani škodi.

 

Možno, ne spremljam in ne spoznam se na lokalno politiko (razen domačo), Ljubljana pa mi sploh ni blizu. Boli me kurac za Zokija osebno. Nisem to mislil zaradi njega direkt... za biloga bi rekel enako, da mi je kul, če se nekdo opraviči za predolg/preoster/prehiter jezik.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Ja minister za zdravstvo je res super ker se je je 2x tako lepo opravičil na javni tiskovki zraven Goloba Jankoviću

 

Super poteza res :D

 

Izpadel res totalni cucek ampak ok. Strinjam se z delom kjer se opravičis za nekaj kar si zajebal.

 

Samo a ta minister kaj misli vnaprej prdem da izjavo v stilu da želi Janković prodat 2 zdravstvena domova ker je zelo dobra lokacija. Pač je slišal govorice in kar pove to javno. Celo možno da je to res ampak tega ne greš nikoli govorit javno če nimaš 100% dokazov pa še tedaj je bolje v politiki bit tiho če soedeluješ s tem istim županom in je tudi stranka v LJ z njem v koaliciji..

 

Pač Loredan se zaenkrat ne zna it politike in operativno mu zgleda ne gre. Sicer ne dvomim v njegove dobre namene in mislim da ma res željo da se porihta to sjebano zdravstvo ampak zgleda da ni oz ne bo kos svoji nalogi. Preveč failov že do zdaj... 

 

Tudi ostali GS kadri in Golob se učijo politike. Predsednik vlade meni da je direktor firme Slovenija d.o.o. in da so njegovi koalicijski partnerji pod njim in morajo samo kimat im naredit kar reče.. tudi se (zaenkrat) ne zna politike. Kar se že kaže ko SD in Levica ne želi podpreti nov zakon o furs ki daje pooblastila za "sledenje blaga" brez sodne odredbe.. zdej naj bi vsi koalcijski partnerji podpisali aneks k koalicijski pogodbi kjer bo o tem kako bo se delala zdravstvena reforma. 

 

Goloba oz GS rešuje le to da ima tako moč ker ima 41 poslancev in majo koalicijske partenrke tako malo. Me pa žalosti da ma tako velik vpliv na vladanje/sprejemanje odločitve Levica ki je skoraj izpadla iz parlamenta. Ma pa Golob še skoz možnost da vlada GS+Nsi če bo se vse razpadlo s trenuntimi zavezniki. Tudi to drži delno SD in Levico nazaj in jim vzema njihovo moč..

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 10 urami:

Že dolgo potekajo resni pogovori in priprave v ozadju.

Ker te v resnici ne poznamo nikoli ne bomo izvedeli, če to trolaš, resno sanjariš ali verjameš ker te je kdo napel.
(je pa jasno da si zgrešil gnoj)

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
mumbo360 reče pred 1 uro:

Zelo super ideja :avadodo: 

 

Bom tudi jaz mel glavno dejavnost novinar. Vaške novice bom že spisal. Samo ko bodo tudi kako komisijo naredili da bodo ugotavljali kdo je pravni novinar in kdo ne. :D

To je itak 'race to the bottom'. Če si enkrat v poklicu, kjer ne zaslužiš dovolj za plačilo prispevkov/davkov, je čas zamenjat službo. Medijev in novinarstva to prav gotovo ne bo rešilo. 

 

Kolikor vidim je to predlog ZNP in ne vlade. Realno bi bilo spreminjanje standardov zanje (ali katerokoli poklicno skupino) čista neumnost. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
ana reče pred 1 uro:

To je itak 'race to the bottom'. Če si enkrat v poklicu, kjer ne zaslužiš dovolj za plačilo prispevkov/davkov, je čas zamenjat službo. Medijev in novinarstva to prav gotovo ne bo rešilo. 

 

Kolikor vidim je to predlog ZNP in ne vlade. Realno bi bilo spreminjanje standardov zanje (ali katerokoli poklicno skupino) čista neumnost. 

 

Včeraj, ko sem ti omenil, da bi blo za novinarje drugače poskrbljeno... Pa sem bil troll. 

Povezava do prispevka

SVIZ tudi, pravijo da bomo neki neki jezni pa to. Bonus: Večina sodelavcev je iz sindikata izstopila, ko med korono niso dobili podpore v obliki pritiska na ministrico Kustec - ne zaradi plač z katero je večina bolj ali manj zadovoljna ampak zaradi razmer dela...

Povezava do prispevka
Sudat reče pred 23 minutami:

Večina sodelavcev je iz sindikata izstopila... zaradi razmer dela...

Jaz poznam kar par takih ki so v sindikatu SVIZ, pravijo da je to takorekoč obveza, če nisi imaš lahko v službi več problemov kot bi želel, sindikat pa pripomore da ti za nekatere zoprnije pač ni treba skrbet. Ena taka družba, ki skrbi za tvojo "varnost" da se ti ne dogajajo "problemi". (v resnici je tako da se s pravno podporo pa znanjem in političnim vplivom sindikata ne da nobenemu ukvarjat da te bo zaj., če pa te zaslombe nimaš pa si lahka tarča... dva trdita da bi bila še danes na tromesečnih pogodbah kot sta bila leta prej, če ne bi šla v sindikat)
 

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 35 minutami:

 

Včeraj, ko sem ti omenil, da bi blo za novinarje drugače poskrbljeno... Pa sem bil troll. 

Se enkrat, to je predlagalo njihovo zdruzenje. Za novinarje pa tudi, ce jih oprostijo vseh davkov, ne bo poskrbljeno. Je premalo denarja v sektorju.  Razen, ce se podrzavi medije in jih placa drzava, bodo razmere sle samo dol. Lahko se pa gredo razne Nove, Necenzurirano in Pozarje in so placani za doloceno vsebino.  Tisti sektor v katerega je najlazje vstopit, je tudi najbolj neprivlacen. Vsakdo lahko sedaj producira novice, ne trdim, da bodo kvalitetne, samo bodo pa dostopne. Veliko manjsa oglasevalska pogaca, prevec medijev glede na populacijo in konkurenca neplacljivih virov informacij bodo mocno otezili kakrsnokoli prezivetje. In je cisto vseeno ali placajo davke ali ne (sumim, da jih ze sedaj veliko ne). 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka

Bilo je govora izključno o normirancih in novinarjih... Ne pa o tem kar zdaj praviš, da je premalo denarja v sektorju. To nima veze s tisto debato, ki se je nanašala izključno na normirane s.p.-je. Tam si trdila, da vlada ne bo upala poseči v njih, ker bi to full vplivalo na novinarje, ki so jim blizu. 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 3 minutami:

Bilo je govora izključno o normirancih in novinarjih... Ne pa o tem kar zdaj praviš, da je premalo denarja v sektorju. To nima veze s tisto debato, ki se je nanašala izključno na normirane s.p.-je. Tam si trdila, da vlada ne bo upala poseči v njih, ker bi to full vplivalo na novinarje, ki so jim blizu. 

Se enkrat tisto na Siolu je bil predlog NZS ali nekaj takega, vlada ni rekla nic. Mogoce se motim ampak predlog sindikata oziroma interesnega zdruzenja, ni sprememba zakona. Ce je, potem se bodo pokojnine zvisale na 7%, solniki bodo dobili povisico, zupani bodo dobili povisico, javni sektor, varovanje, policisti in kdorkoli drug ima svoje predloge za visje dohodke.

Povezava do prispevka
BuDi reče pred 1 uro:

Jaz poznam kar par takih ki so v sindikatu SVIZ, pravijo da je to takorekoč obveza, če nisi imaš lahko v službi več problemov kot bi želel, sindikat pa pripomore da ti za nekatere zoprnije pač ni treba skrbet. Ena taka družba, ki skrbi za tvojo "varnost" da se ti ne dogajajo "problemi". (v resnici je tako da se s pravno podporo pa znanjem in političnim vplivom sindikata ne da nobenemu ukvarjat da te bo zaj., če pa te zaslombe nimaš pa si lahka tarča... dva trdita da bi bila še danes na tromesečnih pogodbah kot sta bila leta prej, če ne bi šla v sindikat)
 

 

Zelo je odvisno od tvojih odnosov z ravnateljem, ker lahko grem kadarkoli delat damov na kmetijo mi za ta del visi dol. Spreminja se tudi sestava učiteljskih zborov in v manjših krajih naravoslovnega kadra že primanjkuje kar je situacjo pač obrnilo. Kot učitelj matematike imaš kr  safe pozicijo tudi brez pogodbe za nedoločen čas, ker pač koga bojo pa dobili? 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...