Skoči na vsebino

Holob na strehi [15. vlada RS]


Priporočeni prispevki

Feget reče pred 10 minutami:

 

Zakaj bi to počel, če lahko plačam minimalni davek in na polno izkoriščam javno zdravstvo, javno infrastrukturo, javne površine in znamenitosti. A ni cilj finančne optimizacije ravno to, da plačam čim manj in dobim čim več.

 

Jaz s svojim delom ne bom financiral vas lenuhe v javnem sektorju, najdite si druge bebčke za to:rofl:

Ker na tvoj nacin javno dobro ne more obstajati in dejansko drugi financiramo tebe.

Dovolj imamo tega, da smo bebcki za razne fegete.

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
Feget reče pred 14 minutami:

No ja malo bo šlo gor, ampak še vedno bomo na koncu imeli na 50.000 evrov cca. 15% dejanske obdavčitve, pa četudi še kaj povišjo, vsekakor manj kot 20%, kar je za 50.000 evrov letno brutalno dobro za evropske razmere.

 

 

 

 

Brez tega povečanja minimalca, bi letos morali plačati 458€ prispevkov. Bomo videli kolko bo sedaj.

Povezava do prispevka
Brenta reče pred 7 minutami:

Ker na tvoj nacin javno dobro ne more obstajati in dejansko drugi financiramo tebe.

Dovolj imamo tega, da smo bebcki za razne fegete.

 

Torej ko drugi financirajo vas ste komunisti za javni sistem, ko pa morate vi druge pa bi ga ukinili:rofl: You can't make this shit up:rofl:

 

Mi podjetni kapitalisti smo tako za to, da je vsak za sebe in da se privatizira vse razen policije, pravosodja in vojske. Ostalo pa vse v zasebni sektor, kjer se smrdenja ne podpira. 

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka

to vem da se bodo prispevki dvignili, ker je šla minimalno plača gor, verjetno bodo okoli 500 eur kmalu

 

sem pa zadnjič slišal od predsednika gasilskega društva da bodo dobili operativni člani ki smo to vsaj 10 let dodatno 1500 eur davčno olajšavo - pa nisem tega sploh vedel, evo zdej sm poguglal:

 

Navedek

Z novim davčnim ukrepom izboljšan status gasilca Državni zbor je 11. marca 2022 sprejel novelo Zakona o dohodnini (ZDoh-2Z), ki med drugim prinaša postopen dvig splošne davčne olajšave s 3.500 na 7.500 evrov za vse rezidente v Sloveniji ter dodatno splošno davčno olajšavo v višini 1.500 evrov za prostovoljce, ki nepoklicno opravljajo naloge zaščite, reševanja in pomoči nepretrgoma najmanj deset let in jih upravni organ, pristojen za zaščito, reševanje in pomoč, vodi v evidenci

https://gasilec.net/wp-content/uploads/2022/03/Vpliv-novele-Zdoh.pdf

Povezava do prispevka
Feget reče pred 1 minuto:

 

Mi podjetni kapitalisti smo tako za to, da je vsak za sebe in da se privatizira vse razen policije, pravosodja in vojske. Ostalo pa vse v zasebni sektor, kjer se smrdenja ne podpira. 

Zakaj se vrtiva v krogu? Zacni zivet skladno s tvojim naukom, ker trenutno predstavljas definicijo smrdecega parazita.

Povezava do prispevka
Brenta reče pred 6 minutami:

Zakaj se vrtiva v krogu? Zacni zivet skladno s tvojim naukom, ker trenutno predstavljas definicijo smrdecega parazita.

 

Ne deluje to tako punčka:alma: Doker bodo paraziti v javni upravi je moj cilj biti še večji parazit od njih. Ko se vas popuca, bom prvi v vrsti za pravičen kapitalistični sistem.


Sicer pa jaz še vedno dam vsaj tistih par sto evrov mesečno v državno blagajno, javni uslužbenec ne ustvari ničesar in ničesar ne da v državno blagajno. 

Povezava do prispevka
Feget reče pred 2 minutama:

 

Ne deluje to tako punčka:alma: Doker bodo paraziti v javni upravi je moj cilj biti še večji parazit od njih. Ko se vas popuca, bom prvi v vrsti za pravičen kapitalistični sistem.


Sicer pa jaz še vedno dam vsaj tistih par sto evrov mesečno v državno blagajno, javni uslužbenec ne ustvari ničesar in ničesar ne da v državno blagajno. 

Lepo da si priznal, da bo to ob svetem nikoli, parazitek smrdljivi :alma:

Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 2 urama:

https://www.24ur.com/novice/slovenija/v-vladi-zavracajo-ocitke-o-negativnih-posledicah-dviga-minimalne-place.html

 

Pizda teli levi biseri al se delajo neumne al pa res nimajo pojma kaj počnejo.

Alo bo v Sloveniji sledil preboj ala Irska in bo res postsla druga Švica, ali bo sledila revšćina

V prvem primeru se vrnemo of kors parazitirat v JU.

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka
Brenta reče pred 34 minutami:

Lepo da si priznal, da bo to ob svetem nikoli, parazitek smrdljivi :alma:

 

Samo to ste vi komunisti krivi, ko se oklepate tega propadlega sistema:rofl:

 

Ko bo država šla v stečaj boste vi najbolj najebali, mi podjetniki bomo svoje storitve še naprej opravljali in prejemali plačila :) 

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka
Feget reče pred 3 urami:

Nehajmo se slepiti in pač vpeljimo hardcore kapitalizem, ki je fair vsaj v tem smislu, da vsak poskrbi zase in kjer je potreba po solidarnosti in socialnih prispevkih minimalna. 

 

Feget reče pred 2 urama:

Zakaj bi to počel, če lahko plačam minimalni davek in na polno izkoriščam javno zdravstvo, javno infrastrukturo, javne površine in znamenitosti. A ni cilj finančne optimizacije ravno to, da plačam čim manj in dobim čim več.

Jaz s svojim delom ne bom financiral vas lenuhe v javnem sektorju, najdite si druge bebčke za to:rofl:

 

Feget reče pred 1 uro:

Mi podjetni kapitalisti smo tako za to, da je vsak za sebe in da se privatizira vse razen policije, pravosodja in vojske. Ostalo pa vse v zasebni sektor, kjer se smrdenja ne podpira. 

 

Ko ne veš ali si resen ali si resno bolan? Pljuvaš po javnem sektorju, kot vsak hud kapitalist izkoriščaš vsako priliko, da čim manj vrneš nazaj v prasico kasico države v kateri si mastiš rit in hkrati bi vse sprivatiziral, ker pač po tvoje bi se s tem rešili smrada v kokoški. Če je kdo smrad, si to ti in tebi podobni. Če ti kaj ne paše v tem sistemu imaš glede na svojo oh in sploh persono obilo možnosti drugje, sam kaj ko bi tam bil navaden čapac, ki bi sisal za male pare.

  • Na jagodo +1 1
  • Trol 2
Povezava do prispevka
andrejus reče pred 1 uro:

V prvem primeru se vrnemo of kors parazitirat v JU.

 

Celi čas ti to pravim in na koncu poveš, da bi ti isto naredil, če bi ti blo ugodno... po drugi strani pa meni besno klikaš trole po postih :rofl: Odloči se že al se bi vrtel na JU stolčku do penzije ali ne.

 

Sem v nulo zadel tisti del o faušiji...

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Ljudje si lazejo da je razlika tule ideoloska ampak je zgolj materialna. Kruhoborci se borijo za prevozne stroske, visje place in buh si ga vedi  kaj vse iz javne kase kar jim "pripada". Kot vecina ki ima povprecne dohodke.Tudi v JU ni nihce obogatel. Jasno za te da se za to javno dobro krade tistim ki imajo vec kot oni.Temu pravijo solidarnost, kar pri vas pomeni da bi tud premoznejsi moral cakati v vrsti na dohtarja tudi ce vec prispevajo. Smo pa nekateri ki tega javnega dobro ne zelimo uporabljati ne financirati, torej zagovarjamo tako zasebno zdravstvo kot solstvo in imamo nadzor nad lastnim dohodkom. 

 

Ob koncu dneva bo to vse moral nekdo placati in z velikim interesom bom gledal kdo v Sloveniji to bo. Vecji je davek, vecja je vloga drzave, slabsi je razvoj. Ni to bas rocket znanost

 

Je pa le mal hecno kako je bil argument zoper jansevo davcno reformo (ne)vzdrzljivost javnih financ, te pa so zdaj eksplodirale  :lol:

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka

Logično. Bolj zagrizeš v delo in se lotiš reševanja večnih problemov, manj boš priljubljen. Noben ni pričakoval, da bo urejanje zgodovinskih težav priljubljeno med populacijo. Če hočemo reforme, rešitev težav in svetlejšo prihodnost, pa je prej ali slej treba vgrizniti v kislo jabolko in pričeti.

 

Te zadeve pač niso popularity contest.

uredilo bitje tomazek
  • Račka +1 1
  • Trol 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Lol... saj se verjetno zajebavaš, ampak vseeno. Valjda reforme še niso speljane, če so komaj na par procentih od začetka. Vmesni ukrepi na poti do tja, ki se morajo izvesti. Večina reform bo končanih šele proti koncu drugega mandata.

 

Saj je res prav neverjetno, da so nekateri zgleda res pričakovali reforme in odpravo prazgodovinskih težav v prve pol leta :rofl:

 

Že n-tič se kaže, da je velika večina splošnega prebivalstva res glupa (kot je na tistem posnetku rekel Jelinčič). Vsak Franc, Joža in Miran imajo ob debati v gostilni ajnfoh rešitve za vse probleme, samo nihče jih ne posluša. No, taki sedaj niso zadovoljni in so to izrazili, ker sami ne vejo kar je dolgoročno dobro za njih in jim ni všeč pot do tja, ki je nujna. Narod je enostavno treba voditi, ker je za večino problemov kaj? Preglup.

 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 31 minutami:

Logično. Bolj zagrizeš v delo in se lotiš reševanja večnih problemov, manj boš priljubljen. Noben ni pričakoval, da bo urejanje zgodovinskih težav priljubljeno med populacijo. Če hočemo reforme, rešitev težav in svetlejšo prihodnost, pa je prej ali slej treba vgrizniti v kislo jabolko in pričeti.

 

Te zadeve pač niso popularity contest.

 

 

Reforme? Razen nabijanja davkov za kupovanje socialnega miru svojim volilcem, nisem zaznal. Aja, pa še ustanovitev 20 ministrstev, pa prevzem RTVja... ker revčki, če nimajo pod kontrolo vseh (relevantnih) medijev, potem imajo probleme z vladanjem.

uredilo bitje Waslich
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...