Skoči na vsebino

[multi] Wanted : Dead


gojc

Priporočeni prispevki

  • 1 mesec kasneje...
Feget reče pred 5 minutami:

Eno je biološko razložljiva spolna deviacija, drugo pa pač hudo resna duševna oziroma mentalna motnja. Ki pa se jo namesto zdravljenja tretira kot normalno in omogoča povsem nerazumske posege.

Aha, a po novem homoseksualci niso več hudo resno duševno oziroma mentalno moteni?
A niste bili """"znanstveniki"""" drugačnega mnenja neki cajta nazaj?

 

 

Če ful ful napneš možgan, boš morda dojel korelacijo.

Povezava do prispevka

Imaš tiča = si moški. Imaš pizdo = si ženska. To je to, karkoli kompliciranje okrog tega je smešno oz delanje norca. Hemafroditov je absolutno premalo, da bi jih dajal v enačbo. Pravi transi so pa še kako veseli, da se jih tretira kot na novo pridovljeni spol, ko si ga spremenijo, torej smo spet pri binarni definiciji. 

 

Res smo nizko padli, da je treba 40+ letnim tipom razlagat, da imamo dva spola oz dva genderja oz dva sexa ali kakorkoli že to obračaš.

 

Med ostalimi novicami, Zemlja je okrogla in Sonce je center osončja.

  • Račka +1 2
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Spolna deviacija (torej odstop od normale) je to vedno bil, ampak se ga verjetno da biološko pojasniti - tudi pri živalih naj bi se to pojavljalo.


To da pa verjameš, da si druga oseba v napačnem telesu pa pač ni mogoče pojasniti drugače kot da imaš hudo napačno percepcijo realnosti izključno v svoji glavi - kar je temelj mentalne motenosti.


Zdaj koliko družba tolerira te motenosti je družbeno vprašanje, osebno mi ni preveč cool, da se jih pretirano poveličuje in odobrava zaradi negativnih učinkov na otroke. Če pa nekdo hoče rezat kurca pri plastiku na svoje stroške pa go for it - nikomu ne bi tega prepovedal. Samo ne mi pa zdaj tega propagirati v družbi kot normalno in cool. 


 

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka
Galko reče pred 54 minutami:

Imaš tiča = si moški. Imaš pizdo = si ženska. To je to, karkoli kompliciranje okrog tega je smešno oz delanje norca. Hemafroditov je absolutno premalo, da bi jih dajal v enačbo. Pravi transi so pa še kako veseli, da se jih tretira kot na novo pridovljeni spol, ko si ga spremenijo, torej smo spet pri binarni definiciji. 

 

Res smo nizko padli, da je treba 40+ letnim tipom razlagat, da imamo dva spola oz dva genderja oz dva sexa ali kakorkoli že to obračaš.

 

Med ostalimi novicami, Zemlja je okrogla in Sonce je center osončja.

Saj mi je jasno, da je za nas boomerje težko priti v 21. stoletje, k zdej nimamo več dobrih filmov, sam prej se boš sprijaznil, da obstaja stvar, ki se ji reče napredek, prej boš nehal izgledati "staromoden". V bistvu je kr fascinantno, da ne maraš piksel igric, glede na to kako old school mentaliteto imaš.

 

@FegetHard science facts ftw. :,)

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
Feget reče pred 1 minuto:

Del tega "napredka" je očitno tudi to, da se stari fotri identificirajo kot mlade ženske in hodijo v šolske ženske slačilnice in tam gledajo mlade punce in otroke (s trdim kurcem v roki). 

Noro, dejmo hitro razložit znanstvenikom, da na svetu obstajajo tudi prevaranti. Zihr niso imeli pojma.

 

Dej plz, potrdi mi prosim, da ne misliš resno s takimi glupimi izjavami, k zdaj res ne vem več kdaj trollaš in kdaj misliš resno.

Povezava do prispevka
Feget reče pred 1 uro:

Eno je "I'm gay", drugo pa dajte mi odrezat kurca in sem zdaj ženska.

 

Eno je biološko razložljiva spolna deviacija, drugo pa pač hudo resna duševna oziroma mentalna motnja. Ki pa se jo namesto zdravljenja tretira kot normalno in omogoča povsem nerazumske posege.

 

 

Drugače - kdo pa pravi, da prvega ni bilo tudi prej? Je pa zdaj medicina toliko napredovala, da se, hvala kurcu oz pički, to da uspešno izpeljat in upajmo samo, da oseba, ki to da čez, ne trpi več toliko, kot je prej. Lahko se samo vprašamo in pavšalno ocenjujemo, kaj je to skozi zgodovino pomenilo za take osebke, ki so bili ujeti v napačnem telesu, pa niso mogli glede tega naredit nič...

uredilo bitje Gogy
Povezava do prispevka
Gogy reče pred 2 minutama:

 

 

Drugače - kdo pa pravi, da prvega ni bilo tudi prej? Je pa zdaj medicina toliko napredovala, da se, hvala kurcu oz pički, to da uspešno izpeljat in upajmo samo, da oseba, ki to da čez, ne trpi več toliko, kot je prej. Lahko se samo vprašamo in pavšačlno ocenjujemo, kaj je to skozi zgodovino pomenilo za take osebke, ki so bili ujeti v napačnem telesu, pa niso mogli glede tega naredit nič...

 

To je tudi moje stališče. Kot že 100x povedano, zelo dobro poznam RL primer trans osebe in vem, kok je kolegici zdaj lajf lepši, ko je ratala Pravi moški :D  Me pa blazno razpizdi klovarjenje tipa V resnici je 28 različnih spolov sem cis moški ampak se občasno počutim kot non-binarna pan ženska prosim naj se me naslavlja z we/them/our

 

  

ke_kit reče pred 12 minutami:

Saj mi je jasno, da je za nas boomerje težko priti v 21. stoletje, k zdej nimamo več dobrih filmov, sam prej se boš sprijaznil, da obstaja stvar, ki se ji reče napredek, prej boš nehal izgledati staromoden. V bistvu je kr fascinantno, da ne maraš piksel igric, glede na to kako "old school" mentaliteto imaš.

 

@FegetHard science facts ftw. :,)

 

me zanima, kateri proper znanstvenik, ki ni pod pritiskom politike in ideologije, ti bo potrdil teorije o XY številu spolov :)  Komaj čakam kakega proper doktorja biologije, ki bo držal predavanje o tem :D 

Povezava do prispevka
Galko reče pred 12 minutami:

To je tudi moje stališče. Kot že 100x povedano, zelo dobro poznam RL primer trans osebe in vem, kok je kolegici zdaj lajf lepši, ko je ratala Pravi moški :D  Me pa blazno razpizdi klovarjenje tipa V resnici je 28 različnih spolov sem cis moški ampak se občasno počutim kot non-binarna pan ženska prosim naj se me naslavlja z we/them/our

Ma problem je tudi, da je od teh 70 različnih spolov ene 65 bolj nekih seksualnih preferenc kot spolne identitete, se pa meče vse v isti koš.

Par let nazaj sem bil na eni literarno-teoretični konferenci, kjer je nekdo predstavljal neko raziskavo glede trans avtorjev in knjig, pa je imel v PPT-ju razlikovanje med:

- moški

- ženska

- moški po operativni spremembi spola

- ženska po operativni spremembi spola (za slednji dve sem pozabil točno dikcijo, ampak nekaj takega)

- hermafrodit

To je predstavil kot biološke kategorije, ki jih je leta ~2020 smiselno imeti pri teh debatah, ker dejansko zajameš prave transeksualce in še izjeme (hermafrodite). Vsa ostala stanja (ne vem od aseksualnosti do oblačenja v moškega ob ohranitvi izvirnega spola itd.) je predstavil kot ali spolne preference ali pa nekaj družbeno predstavljenega, ne pa biološkega. Takrat mi je bilo to dosti "makes sense" stališče, ki ne zanika ne bioloških ne družbenih sprememb v zadnjem času.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...