Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

bigboss82 reče pred 52 minutami:

Ja 4070 ti strix je premium izdelek

4070 ti Palit pa pac ne

 

Jaz sem dal 800.. kar je 100 eur vec oz zate 100 prevec.. zato se meni zarosijo oci od veselja, ko prizgem pc, tebi pa se rosijo od zalosti, ker tle dissas strix zaradi zavisti in kompleksa manjvrednosti

 

Kaj se? Aja kadijo samo klosarji. Pizda ni cudno, da nimas kesa za boljso graficno, ce si dzankur na cike

 

Kaj se? Ja glej 4070 ti je premium 4070 ti pac ni, kot ze receno.. isto kot je rolex premium in Casio pac ni.. sam pac razumem, da ti dolocene stvari niso jasne, ker si glup zato tudi nimas kesa za premium izdelke, ker ga pac porabis za cike, kar je zate vrjetno ultra pametno lol

 

 


Premium je mogoce kaka 4090/7900xtx z vodnim blokom gor, se pravi modeli od 1500€ navzgor. Če maš višek dnarja in to hočeš pokazat kupi flagship in si naredi custom liquid cooled pc za bogataše, pač best of the best. Pa še pokazal boš malo craftsmanship skillsov ko boš tak pc sestavil. 
 

Ne pa neka asus strix rgb jajca višjega srednjega razreda, s katero ne kažeš niti premoženja kaj šele okusa :)

Povezava do prispevka
Feget reče pred 27 minutami:

Upam da se vsi v tej temi zavedate, da je PC gaming že samo po sebi zaa klošarje. 


V milijonarskem golf klubu, kjer sem praktično vsak vikend, vsi igramo igrice na playstation 5 in xbox series x.

 

PC gaming lol:rofl:

pol pa res ne vem zakaj ne kupis moje 1060 6GB za 80€ (z ociscenimi dovodi, drugac bi jo dal za 30) in si prisparas bruke :D 

Povezava do prispevka
PS5 Lover reče pred 55 minutami:

@bigboss82 Kak pa se ti zdi, da se 4070Ti obnese v 4K and beyond v primerjavi z 3080Ti?

Ma odvisno od igre Apex dela na 120fps, une bolj zahtevne pol manj.. ze 3080 ti se je obneslo na 4k..

 

4070 ti je isti performance samo, da ima FG in je pac zelo zelo sweet imet sploh za 4k In da dobis tisti extra smoothness iz 60 na 90 pri zajebanih spilih

G-Man reče pred 44 minutami:

Najjača premium grafika (asus strix), ki si jo bogatun @bigboss82 lahko privošči:

image.thumb.png.a4c39e0781c5781b12f4556631fc6661.png

 

 

 

Klošar jelly uporabnik menjnalnika @G-Man, ki porabi vse za čike in si ne more kupit premium izdelka zato fura Palit smeti:
image.thumb.png.908a87c36b18a965b6d817e34e704e6e.png

 

 

še enkrat; spizdi mi po čike.

 

Pizda ko nimas argumentov se vrnes na to, koga boli kurac za 800 pik.. poleg tega ce bi sli navijat bi se tvoja zapalla ko kres za prvi maj

 

Ampak to niti ni vazno.. vazno, da ko jaz pripeljem picko domov in vidi uni build quality in led lucke, dobim takoj za fukat.. ce pa ji ti pokazes tvojo mrcino in 3d mark score ti rece samo; papak spizdi mi po cike

 

Pa se neki.. ce smo ze pri tem 3080 ti za 500 eur ima isti performance na 3d marku, tako da, ce je to referenca.....

 

 

uredilo bitje bigboss82
  • Trol 1
  • Ne me jebat 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
indigo reče pred 19 urami:

Vedno imejte mal mocnejsi napajalnik, kot je navedeno v proizvajalcevih specsih. O nekih 550W se danes tezko pogovarjamo, sploh za sisteme z karticami ala 4070 / 4070ti.

Ah kje pa... Boljše je imeti čim manjši možni napajalnik, ker je ob obrenitvijo boljši ikoristek.  Če imaš dober napajalnik, je lahko komot 100w manj, od priporočene. 4070ti ima 600-650w... to furaš lahko tudi z 450w napajanikom če imaš nenavit proc, kaj ti bo 750w.

Povezava do prispevka

No homo si pozabil vsaj upam 

 

vedno se najde eden ki gpu pogojuje  z resolucijo. A 3080ti je bila 2k? Cisto dovolj je 4090 ker visje reference trenutno ni 4070ti kupis ker noces ali nimas vec

 

ne pa nabijat da za minecraft bo to dovolj  sploh pri le 12gb

 

4060 in 4070ti sta gladko najvecja natega te generacije vsaj po uradnih cenah

 

 

 

 

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka

ne vem, še pou leta nazaj mi je "EVGA 3080 FTW3" NAJBOLJ EXTREME PREMIUM GRAFIKA @bigboss82 precej dobro služila za ves shit na 2k resoluciji. (kakšna žalost, da nihče ni želel od mene odkupit extreme premium izdelka za več kot 500e, čeprav je bil nov 2 leti nazaj čez 1k) ljudje so neumni al neki, Teško_rečem.


Predvsem sem si pa predstavljal, da bo 4070ti dost za 2k resolucijo. 
Glej ga vraga. tudi je.

 

kaj bo pa čez 1 leto me dost boli kurac, ker takrat bom spet upgrejdu grafo z naslednjo generacijo.

tud če ma 4070ti trenutno samo 5giga rama, je to zame dost vseeno, če mi lahko producira najboljši price/performance.

 

In trenutno je 4070ti peta najboljša kartica po skupku averažnih rezultatov iger (če je ta graf spodaj objektiven).

 

sploh pa @VonGriffin ne pozabi da si jokal, ko si kupoval 3080 - mogoče si samo blefiral - (še v cajtih ko je bil crypto razlog za visoke cene), pa ni blo sploh gpuju na voljo, sem ti ponudu 3 dni staro 3080 za 900e (imo 150-200e ceneje kot v šracuni), da jo odkupiš, ter postaviš v svojo avstrijsko mašino. Gladko si odstopu od kupčije.

Nakar so šle cene gor še 300e, za isti GPU. Ti si se pa pokakal v hlače.

 

Zdej si pa spet pameten. 

Kje je tvoja 2090? al pa 3090? al pa 4090?
ja, se mi je zdelo ...

 

tud ti mi spizdi po čike.
 

2023 GPU Benchmark and Graphics Card Comparison Chart

 

Povezava do prispevka

Dober graf. A 4080ti obstaja? 

 

dobra kupcija mi je bila vodokotliceva 4080 . Nategnit saj ne zastonj se Pa ja ne pustim vsakemu od tam doli. Mornar gor al dol

 

eno je izjava zame je dovolj drugo pa za 2k je vse kar rabis.  Dobro pri 60 hz in 15 let starih spilih ze mogoce

 

opet si delas sramoto. Maksija dandanes zanimlejo bolj Rusi imamo tule saj tebe za komedijo 

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 13 minutami:

Dober graf. A 4080ti obstaja?

 

dobra kupcija je bila vodokotliceva 4080 . Nategnit saj ne zastonj se Pa ja ne pustim vsakemu od tam doli. Mornar gor al dol

 

eno je izjava zame je dovolj drugo pa za 2k je vse kar rabis.  Dobro pri 60 hz in 15 let starih spilih ze mogoce

 

opet si delas sramoto

 

Ja, res si delam sramoto, ker mi trenutno trije špili ne poženejo monitorja do 144hz, ampak samo do 120 na native resoluciji.

 

 

jokam si v dlan.

 

 

 

Povezava do prispevka

Lets agree to disagree. :D

 

Dajta no. Vsak kupi, kaj smatra da je zanj najboljse. Eni so za nvidio eni za amd. Eni spili laufajo boljse na nvidii drugi na amd. Ipd ipd.

 

Raje limajmo benchmarke pa izkusnje s specificnimi modeli (tempsi, glasnost ventov, rgb ce je vazno... ipd.) :D

 

Griffa pa ignorat pa bo.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...