Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

Lansko poletje sem zamenjal 2070 z 3080 12GB, in je bila pač kar razlika, v Assetto Corsa Competizione sem na Samsungu G9 igral native okrog 100 fps brez DLSSja, ki je bil prej nuja. Podobne fpsje sem imel v ostalih simracing naslovih kot iRacing in Automobilista 2, z dropi k 70 na štartih in tko. Kakšen beamNG.drive je bil bol jeba, saj je bil nad 60, pa je mel mame in momente ko je šel v maksi cifre. Čez palc bi po spominu reku, da sem dobil nekje 30-40 fpsjev v 5120x1440, ampak se niti nisem neki ukvarjal s tem, igrice so delale, fural se je, to je to.

 

Novembra me začne doktor hardware atomic neki prcat da mam absolutno smetarski cpu (9600k), da grafa sploh nima kaj za počet itd. Istočasno me je nategnil še drug menjalničar, da nisem fuknil par jurjev v nov bajk, ki ga isto ne rabim, in sem impulzivno pri švabih naročil 14600kf.

 

Spremenil se je proc, plata, in tip in hitrost rama (z ddr4 na ddr5). Vmes sem mal dissal atomica, da itak ne bo razlike, da nima pojma, da sem srečen v lajfu in mi je naredu samo delo in stroške itd.

 

V Automobilisti in iRacingu sem dobil cca 100 fpsjev, in imam fps limiter na 240. BeamNG je cpu heavy špil, tako da kle ni tako presenečenje, ampak tudi v najbolj nasrani mapi sredi đungle in vsem na high ne gre pod 60, večino časa je nad 100. Edina špila, kjer se ni neki opazno dvignil cap je ACC. Samo 100 (duplo!) fpsjev samo zaradi CPUja, očitno niti ne tok nove igrice znajo trošit več kot 6 threadov ... Manj razlike je bilo med 2070 in 3080 na istem procu, zdaj se je šele zares snela s ketne.

  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 2
Povezava do prispevka
maksi reče pred 1 uro:

ne me hecat, a v petih generacijah procesorjev je večja razlika kot v eni generaciji gpujev (sicer ne istega razreda), nezaslišano

A je kdo jamral nezaslišano? Moja izkušnja o realni razliki pri nakupu novega HWja (ajde ta koncept vem da ti je tuj). Valda si ti že včer vedu kakšna razlika bo to v par let starih igrah, mešalec dreka en. Boš lahko v drugih temah pametoval o primerih, o katerih si prebral na internetu, ne vem kaj jamraš.

Povezava do prispevka

Saj že če bi imel isti IPC pa kaj da od sebe na watt bi moral biti boljši CPU, samo ravno maksi tip folka bo prvi pisal, da se to nič ne splača menjat, da v realnosti ne bo nič razlike (ajde na mn3jlaniku mamo še obvezno žalostinko o tem a na škatli piše na koncu 70 a 80 samo to je že druga zgodba), še kakšno o tem kako nas konzole že vsa leta tučejo dol itd. So pa men to tok bizarne razlike da če ne bi doživel iz prve roke bi verjetno reku bullshit.

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 18 urami:

Novembra me začne doktor hardware atomic neki prcat da mam absolutno smetarski cpu (9600k), da grafa sploh nima kaj za počet itd. Istočasno me je nategnil še drug menjalničar, da nisem fuknil par jurjev v nov bajk, ki ga isto ne rabim, in sem impulzivno pri švabih naročil 14600kf.

Kaj ti bo kolo, če maš torbo racing simulator, sploh zdej pozim.

 

Sektor 13 reče pred 3 urami:

AMD je naredil kar dober preskok pri CPUjih. S tem je tudi brcnil Intel-a, da se je nekoliko zbudil.

Ce gledas npr. AMD Zen 2 (2xxx) ter intel 9xxx napram ZEN3 (5xxx) in Intel 12xxx je napredek kar ociten.

Res je. Intel je potem vsako generacijo, dodal 2 jedrra, ali hyperthreding, pred tem pa 8 generacij so samo mal IPC dvigoval. In so šli iz 7600k na 10600k iz 4 threade na 12 threadov v samo treh generacijah. Sj tudi šre prej v multicore jih je AMD brcnil, ko je imal amd 2-3 core jedrne proce so bili pentiumi še zmer single core.

 

 

Povezava do prispevka
bainit reče pred 1 uro:

zato pa je atomik Dr. Hardware

 

sicer pa AyyyMD is back

https://www.fool.com/investing/2023/12/10/amds-ai-superchip-is-finally-here/?source=eptyholnk0000202&utm_source=yahoo-host&utm_medium=feed&utm_campaign=article

AI čip so dali ven, ki lahko konkurira nvidii

 

To bodo pokupili spet Meta, google itd. Vsi ti ki imajo svoje ljudi.

 

Za vse ostale pa je tukaj Nvidia zaradi bogatega kataloga že izdelanih rešitev, knjižnic, support...

 

 

 

 

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 37 minutami:

 

To bodo pokupili spet Meta, google itd. Vsi ti ki imajo svoje ljudi.

 

Za vse ostale pa je tukaj Nvidia zaradi bogatega kataloga že izdelanih rešitev, knjižnic, support...

true, prvi si lahko privoščijo delat svoje algoritme praktično na asm nivoju, če je treba in jim je važen sam hardver.

čudno sicrer, da google kupuje kartice, če majo pa svoje TPU (hardverske).

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka

Mislim menjat grafično, pa malo gledam med rabljenimi in kaj dobim za 150-200€.  Procesor je AMD Ryzen 5 3600, trenutna grafa pa rx570.

Igralo se bo predvsem racing igre, torej ACC, Automobilista 2,... Fortnite, CS2, FIFA.

Bi to bilo ok?

https://www.bolha.com/ati-graficne-kartice/sapphire-rx6600-8gb-oglas-11917621

Povezava do prispevka

Hehe,Assetto Corsa z zmodano grafiko, v zmodanem avtu na zmodani mapi, kjer so obšli omejitve maksimalne velikosti in dodali promet, na "live" serverju po Tokyu in Assetto Corsa Competizione sta čist različni igri. Ampak glede na yt, tale model ima sicer slabši CPU, in igra na 1080p, pa ima na high okrog 60 fps. S FSR sem 100% da bo OK za 1440p.

 

 

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...