Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

A ta nVidijina novica je že bila tukaj objavljena? Nova RTX 3060 12GB naj bi imela namerno prepolovljen hash rate (v samem gonilniku) na 25 namesto 50-55, kot ga ima 3060Ti. Ker brez najnovejših gonilnikov kartica ne bo delala, bodo minerji težje prepričali novi 3060, da deluje z višjimi hashrati. Z starimi gonilniki nova 3060 ne bo hotla sodelovati, no ja, bomo videli, kako bo to vse implementirano.

Bodo pa minerjem predstavili namenski CMP čip, ki je optimiziran za rudarjenje.

uredilo bitje Car
Povezava do prispevka

Mislim, da bi miner moral kupcu izrecno povedati, da je bila kartica uporabljena zaa minanje. Taka grafična je po mojem vsak 50% manj vredno od običajnih gamer kartic, ker je samo vprašanje časa kdaj bo crknila.

 

Oziroma če mu na vprašanje ali je bila uporabljena za minanje to zamolči, bi sam to opredelil kot goljufijo. 

Povezava do prispevka
Dono reče pred 43 minutami:


nič bolj niso optimizirane za rudarjenje. 

To so iste kartice brez video outputov. Isto so nardili 3 leta nazaj. Tistih kartic tud nihče (od malih minerju) ni kupil. Ker nimajo resell value.

 

Sam zgleda se jim še vedno splača, da to delajo. Ali pač delajo nekaj da lahko povedo javnosti, da so nekaj naredili za gamerje.

 

 

Feget reče pred 13 minutami:

Mislim, da bi miner moral kupcu izrecno povedati, da je bila kartica uporabljena zaa minanje. Taka grafična je po mojem vsak 50% manj vredno od običajnih gamer kartic, ker je samo vprašanje časa kdaj bo crknila.

 

Oziroma če mu na vprašanje ali je bila uporabljena za minanje to zamolči, bi sam to opredelil kot goljufijo. 

 

Odvisno koliko so bile navite in koliko časa so rudarile neprekinjeno. Če je vse tovarniško, lahko dela še dolgo bp. 

 

Povezava do prispevka

In koliko v povprečju miner uporablja grafično kartico? Verjetno zagotovo kake dve leti neprekinjene povsem obremenjene uporabe. Povprečni gamer pa igra koliko - morda 4 ure na dan, ostalo pa pisarniško delo.


Po mojem je kar razlika no. Tako da rabljene od minerja jaz 100% ne bi kupil.

Povezava do prispevka
Car reče pred 16 urami:

A ta nVidijina novica je že bila tukaj objavljena? Nova RTX 3060 12GB naj bi imela namerno prepolovljen hash rate (v samem gonilniku) na 25 namesto 50-55, kot ga ima 3060Ti. Ker brez najnovejših gonilnikov kartica ne bo delala, bodo minerji težje prepričali novi 3060, da deluje z višjimi hashrati. Z starimi gonilniki nova 3060 ne bo hotla sodelovati, no ja, bomo videli, kako bo to vse implementirano.

Bodo pa minerjem predstavili namenski CMP čip, ki je optimiziran za rudarjenje.

potem se verjetno da overridat gonilnik, če je samo softversko

samo vprašanje, koliko časa bo trajalo, da pride kakšna rešitev ven (preveč)

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka
Feget reče pred 2 urama:

In koliko v povprečju miner uporablja grafično kartico? Verjetno zagotovo kake dve leti neprekinjene povsem obremenjene uporabe. Povprečni gamer pa igra koliko - morda 4 ure na dan, ostalo pa pisarniško delo.


Po mojem je kar razlika no. Tako da rabljene od minerja jaz 100% ne bi kupil.

 

Se prav mora nekdo, ki je über gamer, igra po 14 ur na dan, povedati koliko igra vsak dan (dejansko je obraba višja pri gamingu zaradi nihanja temperature). Makes no sense.

 

Če pa je bil poseg z raznimi BIOS flashi itd., tu se pa strinjam.

Povezava do prispevka

Dvomim da kdorkoli igra po 14 ur na dan, pa četudi igra 14 ur na dan, je to še vedno manj kot 24 ur polne obremenitve. Kompetetitni gajemrji tudi redko igrajo zelo grafično zahtevne špile.

 

No whatever, prodajaš grafično kartico, ki je v bistvu narejena za gajming. Ti si jo uporabljal za mining, kar ni primarna raba grafične kartice, taka kartica pa je 10x bolj zjebana kot bi bila ob normalni uporabi.

 

Ni treba da posebej poveš zakaj si jo uporabljal, ampak če kupec vpraša zakaj si jo uporabljal, pa zamolčiš da za mining, je po mojem to goljufija. Prodajaš mu pač povsem zjebano in znucano zadevo, ki jo nisi uporabljal za namen za katerega je bila prvotno ustvarjena.

 

 

Povezava do prispevka

Nvidia 3080 s katero majnam, ma navit memory, core pa pa znižan. Power limit mam na 70%, kuri 210w, sedi na 55stopinjah.

To je ista kartica, katera med gamingom kuru 450w (izmerjeno) s stock nastavitvami in sedi na 75stopinjah. 

Tko da tist ko pravi, da so mining kartice bolj obrabljene, sploh ni res. R9 380x mi po 6 letih še vedno normalno deluje v office PCju. To je kartica, ki je 4 leta majnala noč in dan. 



 

  • Račka +1 2
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
Feget reče pred 4 minutami:

Kartice ki 4 leta dela neprestano 24 ur na dan ni bolj obrabljena od kartice, ki se uporablja par ur na dan za office in kakšno uro za gajming - seems legit:rofl:

 

Zdaj smo že pri kakšni uri za gaming. We get it, ne maraš minerjev, ker so zjebali trg GPUjev, ampak daj nehaj si prirejati podatke za neke kvazi argumente, kakor ti ustreza.

 

Jaz res upam, da tole traja še pol leta, res z veseljem gledam ta salty folk, kako jamra nad minerji in trgovinami :lol:

Povezava do prispevka
Feget reče pred 7 minutami:

V bistu me boli kurac za minerja. Ni pa mi vseeno, da prodaja rabljene sfukane kartice na bolhi po ceni, kot nekdo, ki je kartico normalno uporabljal.

 

Enako kot ne maram avto sellerjev, ki prevrtavajo kilometre. V obeh primerih gre za nateg.


Dude, pa pravim ti, da kartice niso nič slabše če majnajo.
A serverji se tud sfukajo po 2h letih, samo zato ker so "obremenjeni"? Dej no. 

 

https://www.nicehash.com/blog/post/can-mining-damage-my-gpu-or-a-pc

 

https://saladchefs.medium.com/does-mining-for-cryptocurrency-damage-my-gpu-5a74827a0742

 

Povezava do prispevka
Feget reče pred 29 minutami:

Ni treba da posebej poveš zakaj si jo uporabljal, ampak če kupec vpraša zakaj si jo uporabljal, pa zamolčiš da za mining, je po mojem to goljufija. Prodajaš mu pač povsem zjebano in znucano zadevo, ki jo nisi uporabljal za namen za katerega je bila prvotno ustvarjena.

 

Meni je tudi sicer vseeno za situacijo, sovražim pa natege. Ampak tudi, če je bila grafična uporabljana za majning par let 24/7... kako to dokažeš, če ti crkne? Ne moreš dokazat... lahko se samo zaneseš, če ti je povedal po resnici in se izogneš nakupu, če ti ne paše... Nikjer potem namreč ni vidno kaj je delala kartica ves čas uporabe.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Fantje no v železnini smo. Pričakuje se, da imate neke osnove no... Kako se čip obrabi? A minerje ne delajo redno servisov in ne menjajo olja? Če že kaj škoduje železnini je sigurno bolj gaming, ker grafična v idle 35s med gamingom pa 85 in to temperaturno nihanje ohlajanje in gretje sigurno slabše vpliva na vezje, kot pa recimo pri majnanju, kjer je temperatura konstanta in precej nižja, kot je med gamingom.

 

Edina stvar, ki se bolj obrablja je ventilator, ki sčasoma postane glasen.

 

Pa da se razume, kriptovalute, mining in vse kar je povezano s tem je moje mnenje, da je to najbolj gnila stvar trenutno. Kao rešuje en problem, ampak v bistu pa prinaša 543 novih problemov.

Povezava do prispevka
Feget reče pred 30 minutami:

V bistu me boli kurac za minerja. Ni pa mi vseeno, da prodaja rabljene sfukane kartice na bolhi po ceni, kot nekdo, ki je kartico normalno uporabljal.

 

Enako kot ne maram avto sellerjev, ki prevrtavajo kilometre. V obeh primerih gre za nateg.

 

Glej to kot priložnost da lahko dodatno spustiš ceno, če posumiš da se je rudarila. Jaz sem kegom zrihtal ene 1070, ki so rudarile. Še zdaj bp dela. Dobili pa so tko za 80eur leto nazaj. 

uredilo bitje Vodokotlič
Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 8 minutami:

 

Glej to kot priložnost da lahko dodatno spustiš ceno, če posumiš da se je rudarila. Jaz sem kegom zrihtal ene 1070, ki so rudarile. Še zdaj bp dela. Dobili pa so tko za 80eur leto nazaj. 

Zdaj na bolhi 1070 rabljene prodajajo po 350--400€. To je največji problem, ki ga je naredil mining :D Da ima 5 let stara rabljena kartica takšno ceno, kot jo je imela takrat nova.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...