Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

Nevem zakaj panika. Za 1080p resolucijo, ki jo ima večina in 60fps, ki jo spet ima večina (toraj ne preveč drage monitorje) je to čisto dovolj.

Saj še nove igre delajo čisto vredu na njih, zakaj bi pol menjal?

Ko bo potreba, kar je najhitrej na 2 let (sploh če nimaš nekega 144+ fps monitorja z visoko resolucijo) ali pa celo na 4 in več let, odvisno pač od iger ki jih igraš.

Povezava do prispevka
maksi reče pred 5 urami:

poglej si malo steam hardware survey, bo kar reality check

 

kupi si pc, ki ni iz prejsnjega tisocletja, bo kar reality check

 

ti si slabsi kot profesor, ki te uci, kako furat biznis, sam pa naokoli hodi kot najvecji klosar in se prevaza v stari kripi

 

ampak teorijo pa obvlada, to pa 

Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 2 minutama:

lalz tip da seznam kjer se vedno v dx10, torej pri vecini iger prednacijo intelova integrirana grafika.

Ce bi svet bil poln maksijev bi se vedno potiskali piksle

 

jurja in pol zveni veliko ampak ce se primerja z ostalimi hobiji je to drobiz. Za tak dnar glih kar dobis en ebajk

 

pa se to bougi e-bajk.. :) ce tak gledas res ni dosti, samo za mene osebno prevec...me pa ful zanima ce bo kaj pametnega v kakem bolj srednjem segmentu nvidia ven vrgla...

 

 

Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 3 urami:

jurja in pol zveni veliko ampak ce se primerja z ostalimi hobiji je to drobiz. Za tak dnar glih kar dobis en ebajk

sama grafa ne naredi ničesar, prištej še top high-end procesor ter plato, 4k/120hz monitor ter ostalo, da sploh tako grafo izkoristiš, in si gladko pri 4 jurjih

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
maksi reče pred 38 minutami:

Saj tako nekritično razmišljanje je razlog, zakaj nvidia navija cene vsako generacijo.

Odsotnost konkurence je razlog, da lahko nvidija vsako generacijo navije ceno. Tvoje kritično "razmišljanje", kako vsak mesec najdet drug razlog, da še vedno čist kvalitetno lahko igraš doom 2 na 15 let stari kišti ne vpliva na cene modernega hardware nula. Streljaš iste random gluposti že leta, praktičnih izkušenj in vpogleda v industrijo maš tok, kot ti jih vn plune google news, nerelevantna, samo nadležna mnenja. Pizda kup že tist playstation al pa grafično za 200 evrov pa se joči glede kakšne konkretne zadeve, ne samo da si ves čas zadost kisu za sfukat pH meter zarad tega kok drugi uporabniki foruma trošijo keša za svoj veselje.

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 44 minutami:

Odsotnost konkurence je razlog, da lahko nvidija vsako generacijo navije ceno. 

no v bistvu niti ni to, Nvidia navije ceno, AMD za podoben perfomance 10% nižjo ceno,  še vedno je oboje dražje kot prej 

 

če bo 3090 1500€, in dna2 top gpu nekje blizu, bo ~1300-1400€

 

dokler bo nvidia prodajala gpuje ne glede na ceno, tako dolgo bodo cene šle gor, konkurenca gor ali dol

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Dej maksi nehaj že težit in 10 let nabijat eno in isto, a si ti bolan v glavo al kaj? Za 350€ si včasih dobil dobro graifčno in danes dobiš dobro graifčno za 350€.

 

Leta 2014 je bila GTX 970 350€

 

leta 2020 je rtx 2070 370€

 

Leta 2007, ko je ven prišel Crysis 1, je bila GTX 8800 Ultra 1000€

 

 

Povezava do prispevka

Kaj je imel AMD konec 2018 v rangu podobnega performanca kot RTX serija od nvidije? Kaj ima 2 leti po izidu 2080 ti za podoben performance?

 

AMD prodaja GPUje ne glede na škatljiv peformance in ceno, to je še večji problem kot da nvidia računa za state of the art hardware. Novembra 2018 sem dal 560€ za 2070 (MSIjevo, lahko bi jo dobil še za cenej), ki a) že 2 leti poganja vse kar igram v 100 fps+  in b) 2 leti kasnej še kar ne morem od AMDja kupt boljše kartice. Teh 2 leti sem fuknil n x 100 ur v igrice na PCju, užival grafiko visoke kvalitete, se razvajal z g-syncom, tiho in hladno kišto itd. Ti si 2 leti pisal dezertacije o big navi, o gibanju marketa, delal sociološke raziskave, hardware analize in ankete in ves ta čas še kar drkal igrice na nečem, kar laufa slabše kot moja ps projka pa še kar si brez grafične.

 

Lahko pa poveš, kaj bi po tvojem mogl narest, da izboljšamo situacijo. Pisat protestna pisma CEOtom, jamrat na forumih al pa mogoče ene 10 let ne kupovat gaming HWja, da grejo vse te firme v stečaj in bomo potem lahko od kitajcev kupoval 15 let stare GPUje za 500€?

Povezava do prispevka

Kupiš kar rabiš takrat ko rabiš, jaz ne vem če poznam koga, ki ni kupil AMDja zato, ker je čakal na nvidijo. Par jih poznam, ki so čakal na menjavo CPU generacije tisti zadnji mesec ali dva in potem kupili 3600. Da lahko za koga res rečem, da čaka, da bojo padle cene zarad nekih megl v daljni prihodnosti si majke mi samo ti. Pa najbolj smešen je, da maš kup odličnega gaming hardwarea za zelo v redu cene, ampak ti bi prav imel high end za 300€. Jaz bi tud imel BMW petko za ceno megana, samo jebi ga, ne glede na to kok cliotov bom kupil bo bembara še kar 50k, pa še kar ne bo isti avto kot megan.

Povezava do prispevka

Glede na to, da lahko danes kupiš PC za 2k € in ga imaš vsaj 5 let in še vedno igraš vse igre na High-Max nastavitvah pri 2k resoluciji, je to dobesedno 400 € letno. Če pa računaš, da lahko takrat prodaš ta PC za vsaj 500 €, je to 300 € letno.

Dej get real. Danes PC ni noben strošek. Plače gredo ravnotako gor.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...