Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

atomic reče pred 8 urami:

Sj freesync dela zdej povsod a ni tko?

niso vsi freesync monitorji gsync compatible, sploh starejši

 

  

[]D [] []V[] []D reče pred 12 minutami:

kupis gsync monitor pa nvidia graficno pa mas mir, ne rabis nekih primerjalnih tabelc gledat pa se s firmwarei ukvarjat pa ne vem kaj se

slaba odločitev, ker potem nimaš freesynca, če se odločiš v prihodnosti za AMD

 

vendor lock-in nikoli ni dobra rešitev

 

  

atomic reče pred 8 urami:

Drugač pa pomojem bom vzel 3060ti. DLSS in Ray tracing sta večja bonbončka, kot par FPSjev

raytracing je preveč zahteven za ta rang, edini plus je DLSS (pa še tu imaš FSR alternativo)

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Jaz na mojem monitorju nimam vkljucenega freesynca pa ne opazim nobenega screen teara. Monitor imam nastavljen na 120hz - frami v igrah pa nihajo med 65 pa do 110 fps.

 

Raytracink v kombinaciji z DLSS dela cisto zadovoljivo za vecino iger na tej kartici. Pac odvisno s kaksnimi frami bi rad igral.

Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 10 minutami:

Jaz na mojem monitorju nimam vkljucenega freesynca pa ne opazim nobenega screen teara. Monitor imam nastavljen na 120hz - frami v igrah pa nihajo med 65 pa do 110 fps.

 

Raytracink v kombinaciji z DLSS dela cisto zadovoljivo za vecino iger na tej kartici. Pac odvisno s kaksnimi frami bi rad igral.

Mislim itak verjamem da ne opazis sam to ne pomeni niti najmanj da screen tearinga ni :) Ali ga ne opazis al pa mas neko resitev zanj, druge opcije ni.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 13 minutami:

A ni FSR alternativa za en kurc?

ni tako dobra kot DLSS 2.0, samo je dosti boljša kot DLSS 1.0 (ta je bil neuporaben)

 

dejansko so FSR samo popljuvali pri DF, ki so nvidia shilli

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
maksi reče pred 8 urami:

slaba odločitev, ker potem nimaš freesynca, če se odločiš v prihodnosti za AMD

 

vendor lock-in nikoli ni dobra rešitev

 

G-sync monitorji so tudi glede specsov praktično že ves čas vrh ponudbe. Da kupiš v štartu slab monitor, ker boš čez 10 let na istem monitorju igral igrice na AMD grafični, je pomoje še slabša odločitev.

  • Na jagodo +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka


Za dlss morajo trainat vsak špil posebej.

Če recimo špil uporablja Unreal engine, je to potem precej bolj "enostavno", ker je generalized neural model na enginu že bil narejen.
Naj bi blo tud bolj enostavno implementirat v špilih ki podpirajo TAA (Temporal antialiasing)

V realnosti pa nisem uspel najti podatka ali to pomeni 2 uri al 2 tedna dela. 

 

Povezava do prispevka
maksi reče Dne, 11. 7. 2021 at 16:44:

Za isto ceno 6700xt, po msrp pa 3060Ti best buy trenutne generacije.

Sm kr vzel 6700xt ja.

To je pr modernih igral bolj na nivoju 3070, kot pa 3060ti. Pri starejših je počasnejša ja, ampak pri eni Valhali je 6700xt hitrejša od RTX 3090. Žal mi je samo, ker Cyberpunk ne podpira FSR.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...