Skoči na vsebino

Kitajske kocke, vse kar ni Lego....


Ripper

Priporočeni prispevki

  • 3 tedne kasneje...

Sem bil v Munchnu ta vikend in imajo gor v enem šoping centru fizično trgovino bluebrixx. Torej, kitajski lego stuff. Cene so enake kot na netu (https://www.bluebrixx.com/de/). So v original škatlah, nič ne ovinkarijo in če ti to paše, voila imaš na voljo.

2 štuka višje imaš Smyths, kjer dobiš original pod ceno.

V centru pa original lego store z polno ceno.

 

Enako je bilo tudi v Legolandu v Gunzburgu. Čisto nič ceneje. Pa še to itak izropana prodajalna.

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...
mumbo360 reče Dne, 2. 10. 2023 at 15:28:

A ste vidli da misli Tuš met svoje neke fake lego kocke? Zdej so teaserji na spletu..


Moj pubec ima komplet. Meni sicer nič ekstra, finta je zgolj v tem, da je kao Tuš trgovina (barva kock, priložene nalepkice..). Določene kocke je itak nabral v random vrečkah (pogojeno z nakupom v Tuš trgovinah), nekaj večjih pa je bilo treba celo dokupit. Itak pa to ni noben Lego original, kar meni osebno konkretno zmanjša interes in vrednost nasploh (čeprav so kocke čisto solidne). Marketing pač. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Ma ta tuš briks je po mojem en velik fail, v tistem paketku so notri eno 3 male kockice.. kaj naj kdo dela v s tem.. vprašanje kakšno goro denarja bi mogel porabit v tušu da dobiš zadostno število kock da si sestaviš neko tuš trgovino za kar naj bi kocke bile.. in tudi z igralnega vidika za deco, kak naj se igra s tem neko.. kartonaske praznične hiške in ostalo v merkatorju je bolj zanimivo.. 

Povezava do prispevka
mumbo360 reče pred 1 minuto:

Ma ta tuš briks je po mojem en velik fail, v tistem paketku so notri eno 3 male kockice.. kaj naj kdo dela v s tem.. vprašanje kakšno goro denarja bi mogel porabit v tušu da dobiš zadostno število kock da si sestaviš neko tuš trgovino za kar naj bi kocke bile.. in tudi z igralnega vidika za deco, kak naj se igra s tem neko.. kartonaske praznične hiške in ostalo v merkatorju je bolj zanimivo.. 


Ma moj pubec je imel to srečo, da so sorodniki, znanci, sosedi ... ogromno ljudi pač, zbirali te kocke in mu jih podarjali.
Se pa strinjam, da je kar velik nateg. 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
keba reče pred 24 minutami:

 

Poročaj kako bo. Jaz imam sicer original kupljenega, samo če bo vse kot pri originalnem pa tok, bomše premislil če prodam original pa kupim kitajskega

Bom, dodam še slike. Original spravi, verjetno bo cena v par letih x3. Kitajca imaš pa na razstavi. 

Povezava do prispevka
Feget reče pred 4 minutami:

Kje pa si naročil? Youmko?

 

Po mojem bo cool kitajc, dejansko so mi bili vsi kitajci do sedaj, ki so bili lego kopija zelo cool in dobri. Bolj bedni pa so kitajci, ki so neki originalni izdelki in torej ne lego kopija.

 

Ja, pri njih sem vzel že Minija. Razlika med lego in njimi je edino v nalepkah, kitajske so bolj češke :D   

 

https://youmko.com/products/ideas-home-alone-the-mccallister-house-3955pcs-building-block-brick-21330-shipped-from-china-?VariantsId=18684

Evo sam doma. 

Povezava do prispevka
Ripper reče Dne, 22. 12. 2023 at 17:19:

Ja, pri njih sem vzel že Minija. Razlika med lego in njimi je edino v nalepkah, kitajske so bolj češke :D   

 

https://youmko.com/products/ideas-home-alone-the-mccallister-house-3955pcs-building-block-brick-21330-shipped-from-china-?VariantsId=18684

Evo sam doma. 

 

Men je butasto da oglašujejo nizko ceno potem pa navijajo poštnino... come on. Paket legic eu shipping 70eur... dva paketa kock, shipping 120eur... jebejo se naj

Povezava do prispevka
Kinetic reče pred 23 urami:

Men je butasto da oglašujejo nizko ceno potem pa navijajo poštnino... come on. Paket legic eu shipping 70eur... dva paketa kock, shipping 120eur... jebejo se naj

 

Se popolnoma strinjam in sem to večkrat komentiral na njihovi FB strani oziroma želel, da naj uporabijo jeftine poštne servise, ne DHLa. Nakar me vsi zatrejo, češ, da naj vendarle gledam končno ceno kock, ki je še vedno cenejša. Sam pri njih nabavljam samo, ko sem na Kitajskem. Plačam z wechatpay, zadevo imam naslednje jutro pred vrati, Hulkbuster v škatli me je koštal 60€ (Legova cena 500€), Ford 150 brez škatle pa 22 € (Legova cena 140€).

 

Povezava do prispevka
Feget reče Dne, 14. 12. 2023 at 13:34:

Castle in the Forest by kitajc. Super build, res dobra kvaliteta, razen figuric, te so res slabe. Plus kaj je bilo dizajnerju, da tu ni vključil forestmanov??? Tako da sem potem jih namesti sam.

 

castle1.thumb.jpg.fbffd643b8417ba2e1ac6b5c2daf8e47.jpgcastle2.thumb.jpg.ecd6e09675e0022af65f046de101d0c3.jpgcastle3.thumb.jpg.615829c87fc739a9a4a621c6df0accff.jpg

 

Evo, to gledam že cel december pa še vedno ni navoljo iz EU skladišča, iz kje si nabavu?

 

Mam pa do zdaj samo 1 flego set: Hogwartss express - ker je mišljen itak samo kot display pice in me za kvaliteto neki ne briga...

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Prišel kitajski Home Alone. Klasično v žaklju, v katerem so vrečke lepo označene po vrsti. Navodila enaka originalu, nalepke so pa za čuda tudi kvalitetne. Strički so klasično slabih sklepov, tk za postavit pa mir. Same kocke pa na nivoju lega. Za enkrat sem sestavil avto od barab in spodnji štuk do polovice. Luštn set. 
 

 

IMG_7898.jpeg

IMG_7899.jpeg

IMG_7902.jpeg

uredilo bitje Ripper
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...