Skoči na vsebino

Cestna golazen


Mutombo

Priporočeni prispevki

kaksne so letos na Vuelti moznosti za Roglin tris? 

 

na zivce mi gredo naslovi, ki jih zadnje dni prebiram, predvsem v tujih medijih. iz podtona pisane/govorjene besede je vedno razbrat, kot da je Rogla gladko prvi favorit in da je samo se vprasanje, za koliko bo dobil dirko... 

 

ampak tip se je po brutalnih pripravah, baje najboljsih v zivljenju, razsul na TDF. bil je prakticno cela dva tedna iz pravega pogona dirkanja/treninga, oddelal za dober teden (nizinskega) treninga, se vedno v bolecinah (!), sel na OI, imel hujse krce (hrbta) na cestni dirki, dobil kronometer, imel par dni pavze in zdaj se dober teden nizinskega treninga.

 

niti slucajno zaradi vseh posledic ne more biti tako zelo dobro pripravljen, kot je bil lani in predlani. 

 

ali res obstaja moznost, kakor je nekdo nakazal, da se ta fizicna moc/sposobnost pri kolesarjih, ki trenirajo na izraziti visini, prenese tudi nekaj mesecev v naprej? ali se mu to, da ni bil pred Vuelto na nobenih resnih visinskih pripravah na dirki res ne more (tako zelo) poznat? in to, da je dva tedna bolj kot ne zgolj miroval? 

 

medtem je pa fuckin' Bernal 2 meseca drgnil noge na 3k visine... 

 

ne vem, no. verjamem, da lahko kroji vrh, ampak ne razumem cisto tega neverjetnega optimizma. :D

 

dajte me potolzit, lepo prosim.

Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 18 minutami:

kaksne so letos na Vuelti moznosti za Roglin tris? 

 

na zivce mi gredo naslovi, ki jih zadnje dni prebiram, predvsem v tujih medijih. iz podtona pisane/govorjene besede je vedno razbrat, kot da je Rogla gladko prvi favorit in da je samo se vprasanje, za koliko bo dobil dirko... 

 

ampak tip se je po brutalnih pripravah, baje najboljsih v zivljenju, razsul na TDF. bil je prakticno cela dva tedna iz pravega pogona dirkanja/treninga, oddelal za dober teden (nizinskega) treninga, se vedno v bolecinah (!), sel na OI, imel hujse krce (hrbta) na cestni dirki, dobil kronometer, imel par dni pavze in zdaj se dober teden nizinskega treninga.

 

niti slucajno zaradi vseh posledic ne more biti tako zelo dobro pripravljen, kot je bil lani in predlani. 

 

ali res obstaja moznost, kakor je nekdo nakazal, da se ta fizicna moc/sposobnost pri kolesarjih, ki trenirajo na izraziti visini, prenese tudi nekaj mesecev v naprej? ali se mu to, da ni bil pred Vuelto na nobenih resnih visinskih pripravah na dirki res ne more (tako zelo) poznat? in to, da je dva tedna bolj kot ne zgolj miroval? 

 

medtem je pa fuckin' Bernal 2 meseca drgnil noge na 3k visine... 

 

ne vem, no. verjamem, da lahko kroji vrh, ampak ne razumem cisto tega neverjetnega optimizma. :D

 

dajte me potolzit, lepo prosim.

polej si se 1x OI kronometer pa dihi :D

Povezava do prispevka

Vse je mogoče. Je pa pri Ineos odpadel Dani Martinez, ki je odlično pomagal Bernalu na Giru (tipa je baje ornk zdelal covid). Covid je v zadnjih mesecih prebolel tudi Bernal, hkrat pa še telebnu na Burgosu. Carapaz je tako kot Rogla vozil tako Tour kot Olimpijske igre. Res da ni mel padca, se je pa do zadnjega boril za stopničke na Touru, tako da tudi on verjetno ni na top top formi. Če je Rogla kokr tok v dobri formi, me klanc niti ne skrbi tok. Bolj se mi zdi je nevarno, da jih bodo na kakšni ravnini al pa razgibanem terenu napadli (Vismo) in bo Rogla ob kakšni nepriliki spet ostal sam, saj majo realno sam enga, ki lahko karkol naredi na ravnin. 

 

Po pravic povedan mi Bahrajnovci delujejo bolj strupeni tokrat. Imajo super ekipo, Landa se mi zdi, je bil letos na Giru edin, ki bi lahko resno ogrozil Bernalovo zmago, če ne bi blo tistega nesrečnega crasha.

 

Upam, da bodo Visma pomočniki v dobri formi in se tokrat mal oddolžijo za vse zajebe v letošnjem letu. Kuss je neki nesigurn bil letos, Stevi je mev tud blazno smolo s crashi na Touru, tko da kdo ve, kaj lahko on oddela. Bomo vidl. Vsakič ko je bil Hofstede v ekipi Vismovcev na Vuelti, je Primož zmagal :) Evo Quessoy, mal optimizma :D

Povezava do prispevka

Ma meni nima neke hude ekipe za pokrivat in kontrolirat. Kuss je dokazal, da ne more bit dnevno zravn in ma on/off dneve. Kruijs je eh, ni neki vec od njega. No Bouwman bi znal #2 domestiq k je meu res dober Giro. 

Ineos bo zgleda upgrejdal Movistar taktiko pa seu z 4 kapetani? :D 

Imo Bahrain zgleda najbol stacked. Sam bodo mogli zgodi zacet napadat, kr Landa ma obupen TT in mu Rogla na zadnem 33km TTju nabije minute :D 

Povezava do prispevka
gorann reče pred 1 uro:

bernal kdo

 

tudi jaz opazam to ironijo; vsi samo o Bernalu, a kar se tice Ineosove ekipe, se najbolj bojim Carapaza. trdoziv v PM.

 

bo pa zanimivo spremljat odnose znotraj Ineosa, ker so Yatesu ob podpisu pogodbe obljubili vso podporo na letosnji Vuelti. :D

 

Shadow reče pred 1 uro:

polej si se 1x OI kronometer pa dihi :D

 

...tudi na TDF je po padcu dosegel 7 cas kronometra, naslednji dan pa ni mogel drzat pocasnega ritma glavnine na klancek cetrte kategorije. :hmm:

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...