Skoči na vsebino

Primera Division


ronaldinho

Priporočeni prispevki

Sam sem pričakoval tako tekmo kot smo jo gledali včeraj. Dejstvo je, da je bila za Barco ta tekma bolj pomembna, plus tudi slučajno niso tako slaba ekipa kot je nek splošen konsenz. Definitivno potrebujejo okrepitve v obrambi, če jim pa uspe dobiti še Haaanda bodo pa zelo konkurenčni na vseh frontah. 

 

Kar se pa tiče Reala pa je kot da bi gledal Groundhog day..Ekipa oz. starejši del ekipe (Kroos, Modrič, Benzema, tudi Casemiro počasi) mi deluje že precej izmozgano, pred nami pa je še skoraj polovica sezone...Carlo gonna Carlo. 

 

Povezava do prispevka

Sam sem kar zadovoljen s prikazanim včeraj. Je pa ta tekma prišla nekoliko prezgodaj, ker so se Pedri, Ansu, Ferran, Araujo šele vrnili po poškodbah (in/ali covidu). Uspeh te sezone bo v veliki meri odvisen od tega, ali bodo omenjeni ostali zdravi. In pod uspeh mislim relativno gladka uvrstitev v top 4 v ligi, če se bo še kaj naredilo v Copi ali EL bo samo bonus. 

 

Tudi proti Sevilli pred novim letom smo odigrali spodobno (s še precej bolj oslabljeno ekipo), tako da neki znaki napredka proti dobrim ekipam v primerjavi z zadnjim letom so. Seveda so pa še vedno ogromne hibe, ki so vsem znane, od veteranov v ekipi, ki so že zdavnaj za odpis do na trenutke preveč naivne igre. Tretjega gola Reala si nobena resna ekipa ne bi smela dovoliti prejeti na tak način. Ok, bi še razumel, če bi bilo to v 115. minuti pri zaostanku, ko greš na vse ali nič, ne pa pri izenačenju več kot 20 minut do konca podaljška. Koliko je to posledica igralcev koliko pa taktične naivnosti Xavija je vprašanje, ne moreš pa igrati na tak način, če imaš v obrambi Piqueja, Albo (in pred tem še Alvesa), pred njimi pa Buskeca. Če hoče Xavi igrati na tak način je treba konkretno okrepiti obrambo z mlajšimi, boljšimi ter hitrejšimi branilci, ki bodo sposobni loviti Viniciusa v kontrah. V trenutni ekipi je tega sposoben samo Araujo. Ter seveda zamenjati Busija, ampak to je žal utopija. 

 

 

Povezava do prispevka
Karim reče pred 6 minutami:

Vi se morate znebiti enega starca na sredini, mi pa treh :D

Carlo premalo rotira, naj zacne eno tekmo Valverde, Camavinga, Cebalos. 

 

Vaši "starci" vsaj igrajo na nivoju. Modrić je tri leta starejši od Buskeca pa zgleda kot Ferrari proti fičku v primerjavi z njim. :D 

 

Eh, me je že @reder prehitel :D 

 

 

uredilo bitje ronaldinho
Povezava do prispevka

Modrič je itak car in imo bo moral počasi iti v kakšne debate za topX igralcev sredine vseh časov. Je pa že star in tudi včeraj se mi zdi, da je že kar kazal znake utrujenosti. Meni bi bilo super če se mu podaljša pogodba še za eno leto, ampak vem kaj to pomeni pod Carlom: sredina CMK še v sezoni 22/23...

Camavinga je pa še zelen in mu manjka še kar nekaj let da bo lahko nosilec sredine Reala. Valverde je pa igralec, ki je zelo koristen, ampak je precej nagnjen k poškodbam in nima v sebi kaj dosti kreativnosti. Zame je ''naslednji Modrič'' ena glavnih prioritet Reala v poletnem prestopnem roku. 

Povezava do prispevka

Se je pa nenadoma pojavil problem kaj z Mbapejem (sem 90% da pride poleti). Vinicius je letos nenormalno napredoval in njegova pozicija je na levi strani, kar je pa tudi najboljša pozicija Mbapeja. 

 

Ima pa Real daleč največji problem na desni strani. V kadru je en kup igralec, ki kao lahko igralo na krilih (Asensio, Rodrygo, Bale, Hazard, Vazquez) ampak so bolj ali manj vsi crap. Jaz osebno bi se znebil (good luck with that :D) vseh naštetih razen Vazqueza, ki je pač soliden multi koristen igralec in skušal pripeljati kakšnega igralca za desno krilo. Koga se mi pa tudi sanja ne. 

Povezava do prispevka

Drugače pa Barca bi imela podobne težave, če pride Haaland. Sam dolgoročno vidim Fatija bolj v špici kot na krilu, ker je za tam nekoliko prepočasen, ima pa res "nos za gol". Na drugi strani Ferran tudi ni pravi touchline winger, ampak raje igra proti sredini. 

 

Bi pa rad imel ta problem, ampak skoraj sigurno ga ne bomo imeli. :D 

Povezava do prispevka

A se je kdo od barca navijacev vprasal ce je morda rzalog v tem da Xavi ne da FDJ sanse na DMC poziciji v tem da ne smatra da je tip dovolj dober za to vlogo?

 

Ne vem, mene tip ne preprica. Slabsi od Busija verjetno res ne bo vprasanje pa je koliko boljsi bo, ce sploh.

 

Drugace pa slaba tekma. Ena najslabsih zadnje case med RM in FCB. Tole bi pol Premier lige nabunkalo ko kante za smeti. Kot bi igrali v slow-motion celo tekmo je zgledalo. Obupni sredini, zanic obrambe, prav uno Zelva Vs. Polz. 

 

Svoh, res svoh.

Povezava do prispevka
Smoki reče pred 1 uro:

A se je kdo od barca navijacev vprasal ce je morda rzalog v tem da Xavi ne da FDJ sanse na DMC poziciji v tem da ne smatra da je tip dovolj dober za to vlogo?

 

Ne vem, mene tip ne preprica. Slabsi od Busija verjetno res ne bo vprasanje pa je koliko boljsi bo, ce sploh.

 

Glede na to, da 4 leta ni dobil niti 2 zaporedni tekmi na tej poziciji je to nemogoče vedeti. V Ajaxu je igral na podobnem položaju (sicer v 4-2-3-1) pa je bil fenomenalen, v Barci se ga pa ves čas tišči višje kjer ne igra dovolj dobro. Morali bi ga do konca sezone redno uporabljati na tem položaju in če bo zanič se ga poleti proda in kupi novega igralca za to pozicijo oz. se tam preizkusi tudi Nica. 

Povezava do prispevka

Najvecja bedarija na tem svetu bi bila Nica tiscati na DMC polozaj. Pribilizno tak clusterfuck kot Robertu na desnem boku.

 

Gre za najbolj pomemben polozaj v Barcinem DNK sistemu igre in to Xavi ve.

 

Kot sem rekel FDJ po moje ni pravi kaliber za ta polozaj v Xavijevem sistemu. Nico bi ga verjetno lahko igral ampak bi ekipa s tem vec izgubila kot pridobila. Fant je namrec rojen za Xavijev polozaj dirigenta. Podobno kot dvojec Pedri/Gavi v nekaterih pogledih odsevata Iniestine poteze.

 

Cruyfov sistem nogometa je tok simpl da bi bolj tezko bil. In ce kdo se tega zaveda Xavi. Ampak samo in zgolj ce imas igralce ki so mu dorasli.

 

Vse bolj se kaze da v tej barci teh igralcev ni tako veliko kot bi si Xavi zelel.

 

Dembele je naslednji ki je iz tekme v tekmo slabsi. Pricakujem da bo kmalu vecino tekem sedel ko bosta Fati in Pedri povsem fit.

 

 

uredilo bitje Smoki
Povezava do prispevka

Direktne kopije Busquetsa ni in ne bo. Tam bo moral začeti igrati drug igralec, ki bo igral na drugačen način, a je še vedno lahko uspešen. So tam igrali zelo drugačni igralci kot recimo Yaya pa prej še razni Edmilsoni, Rafa, še prej Pep itd. pa se je igral Cruyffov fuzbal. Iz teh mulcev se ne sme delati kopij Busi/Xavi/Iniesta sredine ampak najti sistem, ki bo odgovarjal njim. Če pričakujemo, da bodo Pedri, Gavi in Nico vsi prvotimci bo moral eden od njih na zadnjega veznega in teoretično bi to moral biti Nico. V prvi ekipi še ni dobil šanse na tej poziciji, v preteklosti je pa že igral tam (kot berem tudi zelo dobro, sam ne vem ker ne gledam B ekipe). Zelo podoben primer kot FDJ. 

 

 

Povezava do prispevka

Bah tako kot ste napisali. Dejansko je real vzel z levo roko. Tako kot prvi el classico. Če je prvega BP pričakovano dobil, je bila Barca pri tem drugem nepričakovano blizu. Vseeno so še vedno za klaso boljši, tako da tudi če z levo vzamejo tako tekmo nas premagajo BP. Gre sicer na bolje, a še daleč od prave konkurenčnosti. Oba kluba bi pa vsak proper evropski klub namahal za šalo. S tem, da BArca rezerv niti nima, Real pa ogromno...

Povezava do prispevka
Kakarotto reče pred 12 minutami:

Bah tako kot ste napisali. Dejansko je real vzel z levo roko. Tako kot prvi el classico. Če je prvega BP pričakovano dobil, je bila Barca pri tem drugem nepričakovano blizu. Vseeno so še vedno za klaso boljši, tako da tudi če z levo vzamejo tako tekmo nas premagajo BP. Gre sicer na bolje, a še daleč od prave konkurenčnosti. Oba kluba bi pa vsak proper evropski klub namahal za šalo. S tem, da BArca rezerv niti nima, Real pa ogromno...

Zato sem pa rekel da bo Barca v Evropi nevarna nekje 2025, v La Ligi pa nekje 2023 če bodo poleti pametni nakupi...

Povezava do prispevka
Kakarotto reče pred 15 urami:

Bah tako kot ste napisali. Dejansko je real vzel z levo roko. Tako kot prvi el classico. Če je prvega BP pričakovano dobil, je bila Barca pri tem drugem nepričakovano blizu. Vseeno so še vedno za klaso boljši, tako da tudi če z levo vzamejo tako tekmo nas premagajo BP. Gre sicer na bolje, a še daleč od prave konkurenčnosti. Oba kluba bi pa vsak proper evropski klub namahal za šalo. S tem, da BArca rezerv niti nima, Real pa ogromno...

 

Ne vem, če bi se strinjal s tem. Večji del tekme smo bili vsaj enakovredni, če ne boljši pa so se mulci šele vrnili po dolgoročnih poškodbah. Če bosta Pedri in Fati ostala zdrava in ko se bo še Ferran uigral s soigralci bo ta ekipa zgledala precej boljše. Real je igral skoraj s prvo postavo (minus Alaba) in se mi ne zdi, da bi bili ne vem kako rezervirani.

 

Največje rezerve v trenutni ekipi se bodo pa itak sprostile ko oz. če se bo veterane, ki nas že leta držijo nazaj končno odstranilo iz prve postave. Pa tudi če igrata Sanz/Jandro namesto Buskeca (če Xavi že noče igrati FDJ na tej poziciji) in Garcia namesto Piqueja.

 

Realnost je pa žal tole. 

 

FJAG_lGaIAIjOY_?format=jpg&name=small

Povezava do prispevka

Sorry, to je to kar Barca lahko v taki sestavi pokaže, Real pa mnogo mnogo več. To je s tem mišljeno. Saj je napredek očiten, a igralski kader trenutno je kar je. Sicer lep obet za prihodnost, trenutno pa je to nekak domet ki ga lahko doseže tak kot ga Xavi fura. Dela dobro, tako naprej pa bo kaj še s te Barce.

Povezava do prispevka
Kakarotto reče pred 47 minutami:

Sorry, to je to kar Barca lahko v taki sestavi pokaže, Real pa mnogo mnogo več. To je s tem mišljeno. Saj je napredek očiten, a igralski kader trenutno je kar je. Sicer lep obet za prihodnost, trenutno pa je to nekak domet ki ga lahko doseže tak kot ga Xavi fura. Dela dobro, tako naprej pa bo kaj še s te Barce.

 

Kako si prišel do takega zaključka? Ta Barca ni na najvišjem nivoju, zagotovo pa zmore še veliko več. Verjetno bi zmagali, če ne bi bilo Busquetsa na terenu, kaj šele z zdravim Fatijem, Pedrijem in Ferranom. 

Povezava do prispevka
reder reče pred 4 minutami:

 

Kako si prišel do takega zaključka? Ta Barca ni na najvišjem nivoju, zagotovo pa zmore še veliko več. Verjetno bi zmagali, če ne bi bilo Busquetsa na terenu, kaj šele z zdravim Fatijem, Pedrijem in Ferranom. 

 

Tako je,  z De Jongom na mestu Biskvita bi zmagali, če bi bila pa tele trije zdravi pa petarda Realu ne bi ušla :lol:.

Povezava do prispevka

Ja in potem zavije nekdo nekam. Come on, Real nas je vzel z levo roko in nas je BP premagal. NAši so se pa res raztrgavali na polno pa na koncu šli s prstom v riti domov. Ne rečem čez par let, a nehajte se slepiti, da je domet te ekipe trenutno nekje v višavah.

uredilo bitje Kakarotto
Povezava do prispevka
Demogorgon reče pred 2 urama:

Barca je res globoko padla, če so zadovoljni s petim zaporednim porazom proti največjim tekmecem. Je bla kar malo brukica brati kako so ponosni, ker so se uspešno zoperstavili Realu :D.

 

Demogorgon še vedno Demomoron? ;)

uredilo bitje MiChO
Povezava do prispevka

Kaj, čisto legit prca. Fak resno amo tako v kurcu da smo vsi zadovoljni, da ni bilo še ene sramote na igrišču, ker letos jih je bilo že kar nekaj. Kam smo prišli ffs... pol nekateri so še mnenja, da bi to lahko bp dobili če bi ne bilo Busquetsa not. Jaja, valda...kurbarija mamo mi uizi rešljiv samo en problem. :D

uredilo bitje Kakarotto
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...