Skoči na vsebino

Primera Division


ronaldinho

Priporočeni prispevki

Kaj to resno sanjate o Haalandu, medtem pa klub nima sans, da bi registriral zadnji nakup in se vedno ni uspel registrirati veterana Alvesa, ki igra za sendvic in sunko?

 

Jaz bi tut to kadil kar maste momci jebena roba zgleda :lol:

Povezava do prispevka

Real baje ne bo podpisal Rudigerja, prestop bi bil free ampak Rudiger hoče 20M bonusa ob po podpisu in 12M plače. imo ga Real potrebuje, kajti celotno sezono se nanašat na dva centralna branilca je riziko, s tem pa bi lahko Alaba zaigral tudi na LB. kolikor sem spremljal Čelzi je Rudiger zelo dobro odigral in veliko lahko prispeva tudi v napadu.

Povezava do prispevka
Smoki reče pred 11 minutami:

Kaj to resno sanjate o Haalandu, medtem pa klub nima sans, da bi registriral zadnji nakup in se vedno ni uspel registrirati veterana Alvesa, ki igra za sendvic in sunko?

 

Jaz bi tut to kadil kar maste momci jebena roba zgleda :lol:

 

Kot sem napisal zgoraj. Pogoji za registracijo danes ali julija so lahko drastično drugačni. Je veliko odvisno od tega, če bo letos tudi izguba, če jim bo uspelo pregnati tiste z velikimi plačami itd. Ni nemogoče, da bi registrirali Haalanda, enostavno pa tudi ne. Alves je pa registriran in bo danes igral prvo tekmo. 

 

Karim reče pred 5 minutami:

Real baje ne bo podpisal Rudigerja, prestop bi bil free ampak Rudiger hoče 20M bonusa ob po podpisu in 12M plače. imo ga Real potrebuje, kajti celotno sezono se nanašat na dva centralna branilca je riziko, s tem pa bi lahko Alaba zaigral tudi na LB. kolikor sem spremljal Čelzi je Rudiger zelo dobro odigral in veliko lahko prispeva tudi v napadu.

 

Rudiger deluje odlično v sistemu z 3 branilci kar pa Carlo ne igra in predvidevam, da bi bil precej slabši v obrambi štirih. Mislim, da je to pravilna odločitev glede na zahteve Rudigerja. 

uredilo bitje reder
Povezava do prispevka
reder reče pred 32 minutami:

Kot sem napisal zgoraj. Pogoji za registracijo danes ali julija so lahko drastično drugačni. Je veliko odvisno od tega, če bo letos tudi izguba, če jim bo uspelo pregnati tiste z velikimi plačami itd. Ni nemogoče, da bi registrirali Haalanda, enostavno pa tudi ne. Alves je pa registriran in bo danes igral prvo tekmo. 

 

Najprej se bo treba v LP kvalificirat, pol bo treba sponzorske pogodbe nove uredit, pol bo treba it v posteljo s kakim Arabskim princem verjetno, pol bo treba prodat olos, ki ga je v klubu skor vec kot je kakovostnih igralcev...

 

...no pol pa se mogoce lahko resno zacne pisat o mega okrepitvah ala Haaland.

 

Reality check: Medtem je vsaj 5 TOP 5 klubov, ki vsega tega ne rabijo delat in lahko Haalanda kupijo danes. Zdajle. Ta trenutek. In on bo Barco cakal? Zakaj ze? 

Povezava do prispevka

Se vse strinjam. Ne vem zakaj ti govoriš kot, da sem napovedal Haalanda v Barci medtem ko sem v resnici napisal, da se mi zdi malo verjetno, da se to zgodi, poklopiti se mora veliko zadev, vseeno pa obstaja možnost da do tega pride. 

 

Ja, drugi si lahko lažje privoščijo Haalanda ampak pri popolnoma vsakem klubu najdeš en velik razlog zakaj ravno tja ne bi šel. V Realu bo druga violina, ker bo tam glavni Mbappe, pri Cityu vemo za beef Pepa in Riaole, tako neumen da bi šel v Ligue 1 se mi ne zdi, Serie A zagotovo premalo zanimiva in bogata, v Bayernu je Lewa pa niso znani po tem, da bi njegovemu fotru in Riaoli dajali razne bolane provizije, Liverpool ne daje takih plač, United je še manj relevanten kot Barca pa še popolnoma nekompitabilen je z CR7...In kdo še ostane in si ga lahko privošči? 

Povezava do prispevka
reder reče pred 15 minutami:

Se vse strinjam. Ne vem zakaj ti govoriš kot, da sem napovedal Haalanda v Barci medtem ko sem v resnici napisal, da se mi zdi malo verjetno, da se to zgodi, poklopiti se mora veliko zadev, vseeno pa obstaja možnost da do tega pride. 

 

Nasplosno za navijace barce govorim ne le in samo zate. Moznosti so ja priblizno enake tistim da bo kdo od naju zadel Jackpot letos. 

Povezava do prispevka
maksi reče pred 8 minutami:

Chelsea si ga še lahko privošči.

 

Ja, njih sem pozabil, ker so pred kratkim podpisali Lukakuja. Glede na to kaj se z njim dogaja pa ni nemogoča njegova prodaja in da se vključijo v boj za Haalanda, imaš prav. 

 

Smoki reče pred 3 minutami:

 

Nasplosno za navijace barce govorim ne le in samo zate. Moznosti so ja priblizno enake tistim da bo kdo od naju zadel Jackpot letos. 

 

Ja jaz bi dal kak procent več, denarja pa ne bi stavil na to. :D Optimizem nekaterih culesov izhaja predvsem iz dobrega odnosa Riaole in Laporte, ki nujno rabi novo faco za trženje po odhodu Messija. Poleg tega ne bi bilo prvič, da se kakšna pravila obidejo z manjšo uradno plačo pa na koncu pogodbe (ko naj bi bile finance na višji ravni) razni 100 milijonski bonusi za lojalnost itd. 

Povezava do prispevka

Mislim, da je Barcina finančna kriza malo prenapihnjena in se ustvarja vtis kot, da leta in leta ne bodo relevantni na trgu. Barca je bila pred Covidom na poti, da kot prva pride do miljarde prihodkov, enostavno je stroj za pridobivanje denarja kar je bila ena od redkih pozitivnih lastnosti uprav Barta in Rosella (kar pa so vse podrli z ogromni nepotrebnimi odhodki pri plačah in odškodninah). V kolikor se bo pandemija umirila, gledalci ostali na stadionih, ostale odprte trgovine in muzej ter se bo povečal turizem, bo Barca zelo hitro imela dovolj denarja za odplačevanje kreditov in za vlaganje v ekipo. Verjetno par let na nekoliko nižjem nivoju kot pred Covidom ampak še vedno bodo med bogatejšimi klubi na svetu. To je popolnoma drugačna situacija kot ko je Berlusconi zaprl pipco Milanu in so ostali brez denarja in kar bi se zgodilo raznim Cityem in Chelseajem, če bi lastniki prenehali vlagati. 

Povezava do prispevka

Barce pred Covidom z Messijem morda.

 

Brez ikone Messija in zdravega naslednika Ansuja, ter vsaj približno neko koherentno skupino igralcev in ne odpadkov ala Umtiti, LDJ ipd. pa nimajo osnovnih šans vzdrževati nivoja izpred nekaj let. 

Povezava do prispevka

Kot sem rekel, še nekaj let ne bodo prišli na nivo izpred Covida. Je pa ravno zaradi tega kar pišete pomembno poizkustiti pripeljati Haalanda, ki bo verjetno v naslednjih 10 letih tako na športnem kot marketinškem nivoju eden od pomembnejših akterjev. Na nobenem nivoju ne bo na ravni Messija, je pa najboljši približek od igralcev, ki so potencialno na voljo. 

 

maksi reče pred 31 minutami:

Saj novo realnost bo enim težko sprejeti, tudi pri MUFC in Arsenalu še vedno težko sprejmejo, da so sedaj midtable klub :P

 

Saj vem, da je samo neposrečena provokacija ampak situaciji glede Uniteda in Arsenala nista na noben način primerljivi z trenutno Barco. 

 

Povezava do prispevka
reder reče Dne, 5. 1. 2022 at 7:22:

 

Ni toliko problem denar za odškodnino in plačo kot ta neumna pravila o registraciji. Se pa to glede registracije preračuna za vsak prestopni rok posebej in če ne bo izgub za letošnjo sezono naj bi Barca imela proste roke pri nakupih poleti, če vse skupaj prav razumem. Ne poznam tega področja bolj podrobno tako, da se lahko motim, mogoče ronaldinho zna boljše razložiti? 

 

Ja, približno tako. 

 

Glavni problem lani je bil, da je bil klub zaradi izpada prihodkov kot posledica korone visoko nad salary cap limitom. Klub lahko načeloma uporabi do 70% prihodkov za stroške igralcev - plače, letna amortizacija (odškodnina, deljena s številom let trajanja pogodbe), provizije agentom. Če je nad to mejo SCL potem velja pravilo 1:4 oz. drugače, lahko nameni samo 25% od plač igralcev, ki zapustijo klub (ali pa si znižajo plače v primeru Busija in Piqueja) v nove igralcev, ostalo gre za "pokrivanje izgub". Torej če bi Barca želela investirati 25m v nove igralce (odškodnine+plače), bi se morala najprej znebiti 100m stroškov plač in/ali prodati igralcev za takšno vrednost. Ker igralcev, za katere bi drugi klubi bili pripravljeni plačat ni bilo je bilo pač treba toliko bolj znižati stroške. No, to bi morali v vsakem primeru, bi pa pomagalo, če bi lahko recimo lani prodali Coutinha ali Dembeleja za 50m ali kaj takega (ter se ob tem še znebili njunih plač). Izjema je, če gre za igralce, ki presegajo 5% celotnih stroškov plač (npr. lani Messi in Griezmann, v trenutni ekipi pa Coutinho in Dembele). V tem primeru lahko klub investira polovico zneska, ki se sprosti z njihovim odhodom v nove igralce.  

 

Še ena pomembnost je, da je Laporta (oz. Reverter, ki je zadolžen za finance) po prihodu v klub razvrednotil igralce kot sta Coutinho in Pjanić. Knjigovodska vrednost Coutinha na koncu lanske sezone (30.6) je bila še vedno okrog 50m, Pjanića pa 45m. Ne vem, ali so znižali njihovo vrednost na njihovo trenutno (na dan izdelave bilanc) tržno vrednost ali celo na ničlo (oz. pač neko simbolično vrednost blizu tega) je pa bilo poročano, da (če dodamo še nekaj ostalih igralcev kot Umtiti, Neto in Matheus Fernandes) je znašala celotna devalvacija okrog 110m. S tem so računovodsko (umetno) povišali izgubo za sezono 20/21 za ta znesek, ampak z vidika SCL je bilo to vseeno, ker bi pri nakupu novih igralcev v tej sezoni v vsakem primeru ostali pri pravilu 1:4.

 

Prvi razlog je, da so lahko te izgube pripisali prejšnjemu vodstvu (ki je realno tudi odgovorno za njih), drugi pa, da so zmanjšali stroške amortizacije za trenutno sezono za okrog 45-50m (glavnina tega sta Coutinho 25m in Pjanić 15m). In še, če je Coutinho recimo zdaj v knjigah vreden 0 in se ga proda za 10m potem se lahko to upošteva kot profit pri prodaji za to ali naslednjo sezono pač odvisno od tega, kdaj bi bil prodan. Zato Barca zdaj pri pogajanjih z EPL klubi tudi vztraja pri tem, da se vključi obveznost odkupa, tako da bi lahko že vkalkulirali njegovo odškodnino med prihodke za to sezono. 

 

Če se ne motim, navadno klubi naredijo planiran budget za naslednjo sezono nekje do marca/aprila in takrat se tudi približno ve, kakšen bo njihov cap limit in kaj se lahko pričakuje v poletnem prestopnem roku. Se pa ta seveda lahko spreminja in prilagaja, če npr. klub dobi pomembnega novega sponzorja ali podobno. In tukaj ima Barca še veliko rezerv. Recimo Rakuten to sezono plačuje samo 30m (predtem je 55m), se mu pa izteče pogodba in zdaj se hoče klub vrniti vsaj na prejšnji nivo oz. dobiti še nekaj več. Naj bi se pogajali z dvema podjetjema, ki se ukvarjata s kripto valutami. Prav tako bo treba poiskati nove sponzorje oz. obnoviti pogodbe z nekaterimi manjšimi sponzorji, ki so bili zaradi korone prisiljeni prekiniti sodelovanje s klubom.

 

Klub je planiral 20% povišanje operativnih prihodkov za to sezono, predvsem zaradi ponovnega odprtja Camp Nou. Planirano je bilo postopno odpiranje kapacitet do 60% februarja, pa so oblasti dovolile polno zasedenost že prej, res pa da so zdaj spet omejitve (75%). In da tudi, ko bi lahko bilo več gledalcev, le-teh ni bilo veliko, se pa s prihodom Xavija in izboljšanjem rezultatov to lahko izboljša v drugem delu sezone. Vseeno pa vprašanje, če bo res nastalo načrtovanih 120m prihodkov s tega vidika. Skupni planirani prihodki so pa okrog 760m, ampak tukaj je že prišlo do delnega izpada zaradi neuvrstitve v izločilni del CL. 

 

Zdaj pa k vprašanju, ali si Barca lahko privošči Haalanda. Sam bi rekel podobno kot ti - težko, ni pa nemogoče. Predvsem zato, ker ga klub ne bo videl kot dodaten strošek, ampak kot dolgoročno investicijo (na podoben način vidijo tudi projekt Espai Barca, sicer ga v trenutni situaciji ne bi izvajali). Klub rabi novo zvezdo, ki bo pripomogla tako k večjemu športnemu uspehu kot napolnila Camp Nou, ko bo ta prenovljen. Seveda pa timing le-tega ni tako popoln kot v primeru Reala, ki bo lahko predstavil Mbappeja na "novem" Bernabeu. 

 

Sam sem precej prepričan, da bo Laporta za to, da dobi Haalanda pripravljen tudi podpisati pogodbo s hudičem (beri: Tebasov CVC deal, čeprav ga bo seveda poskušal nekoliko modificirati, da bi bolj ustrezal njegovim željam), bo pa prej naredil vse, kar je mogoče, da se temu izogne.

 

Najprej bo treba še dodatno oklestiti plače, da se pride pod minimum. Upam, da so resnične govorice, da sta Coutinho in Umtiti blizu odhoda, tudi če predvsem slednji vztraja pri tem, da se bo poleti vrnil v klub. Glede na to, da sta oba že razvrednotena bi sprejel tudi to, da gresta na posojo do izteka pogodbe v primeru, da bo drug klub kril njune plače ali pa bosta sprejela znižanje le-teh. Pač karkoli, samo da nista več na grbi kluba. Neto je tudi na kar visoki plači in si želi odhoda, morda se bo že januarja vrnil v Brazilijo, tako da se bo tudi tukaj nekaj prišparalo. 

 

Športni vidik do konca sezone: zanesljivo se uvrstiti v top 4 (brez CL denarja naslednjo sezono ne samo, da ne bo Haalanda, ampak bi bilo tudi marsikaj drugega precej težje), napredovati preko Napolija (ne bo lahko, a če se vsi igralci vrnejo brez možnosti tudi nismo) in priti čim dlje v EL, da se bo videlo, da je ta ekipa na pravi poti. In če se da podpisati nekaj kvalitetnih prostih igralcev (glej spodaj) za naslednjo sezono. Tudi če se "naredi uslugo" Raioli in podpiše Mazraouija, ki bi dejansko lahko bil dobra okrepitev (vsaj dokler bo na neki normalni plači) ne bi imel nič proti.

 

Potem so na vrsti prodaje. Atleti bodo plačali 40m za Griezmanna. Ne vem, ali bodo Wolvesi odkupili Trincaa, a če ga ne bodo, sem siguren, da ga lahko Mendes proda v drug EPL klub za 20-25m. Za Desta in Lengleta bi skupaj tudi morali dobiti okrog 40m. Memphis bi tudi lahko bil na izhodnih vratih. In nenazadnje, nekaj česar si sicer sam ne želim, ampak FDJ bi tudi lahko bil žrtvovan za Haalanda. Sigurno je trenutno naš tržno najbolj zanimiv in drag igralec, ki bi ga klub potencialno bil pripravljen prodati (Fati, Pedri in Gavi, ko bo podaljšal, so nedotakljivi). Je pa po drugi strani vprašanje, če bi njegova prodaja (čeprav je letos v slabši formi) res bila pravo sporočilo, da se Haalanda prepriča o športnem projektu. 

 

Koliko bi Haaland letno predvidoma stal? Edina znana postavka je odškodnina Dortmundu, ker je več virov potrdilo, da ima klavzulo okrog 75m. Plača in provizija Raiole ter Haalandu starejšemu sta seveda predmet pogajanj. Sam sem zasledil, da hoče 30m bruto, kar se mi zdi prenizko, tako da recimo raje okrog 45-50m (mogoče se bi dalo zmenit za nekaj nižjo plačo za prvo sezono s postopnim povišanjem). Ter verjetno toliko provizij. Torej bi bil letni strošek okrog 75m (50m plače, 15m amortizacije+10m provizij).

 

Je pa jasno, da bi ob njegovem nakupu morale ostale okrepitve biti zastonj oz. poceni. Na srečo je veliko branilcev z iztekajočimi pogodbami, ki bi lahko bili dobre okrepitve (Azpilicueta, Mazraoui, Christensen) in tudi Gaya z letom do konca pogodbe in ob težavah Valencie ne bi smel biti predrag. Tudi na sredino se lahko pripelje kakšnega Zakario, Kamaro ali podobno kot proste igralce, sploh če bi se prodalo FDJ. V nasprotnem primeru se pač pusti stvari takšne kot so še eno sezono. Če bo še Roberto res podaljšal, imamo itak 7 vezistov.  

 

In zakaj bi prišel ravno v Barco? En razlog je ta, da bi res lahko postal glavna zvezda ekipe. Po Messiju je bila ta vloga planirana za Fatija, a so poškodbe to pač preprečile (vsaj zaenkrat).

 

Real: ob Mbappeju in vzhajajoči zvezdi Viniciusu ne bi imel podobnega statusa. Ne smemo niti pozabit Benza, ki kljub letom še vedno igra na nivoju verjetno top 5 igralca na svetu in je tudi ljubljenec Pereza, tako da bo ostal še nekaj let.

 

City: Če izvamemo slab odnos Pepa in Raiole (ki pa po mojem vseeno ne bi odločilno vplival na odločitev, ker je Raiola na koncu le profesionalec), ali bi Pep, ki je dokazal, da lahko zmaguje tudi brez prave špice s 6-7 igralci, ki zabijajo 10-15 golov vsako sezono, res žrtvoval ta sistem za Haalanda? Mogoče, ni pa nujno

 

United: Rangnick ima pretekle zveze s Haalandom, kar je verjetno tudi eden od razlogov, da so ga pripeljali (čeprav po drugi strani mu je bil Ole še bližje). Ampak ali bodo sploh prišli v CL? Ali se bodo znebili Ronalda ali pa bo Haaland leto ali dve še vedno v njegovi senci? In razen več denarja ne vem, če je trenutni United res tako daleč od Barce. Ja, na papirju imajo vsekakor bolj zveneča imena, realnost je pa nekaj drugega.

 

Chelsea: kljub Lukakuju znajo biti po mojem zelo resno v igri zanj. Bi celo rekel, da so večja konkurenca kot oba kluba iz Manchestra.

 

PSG: Vsekakor opcija, da nadomesti Mbappeja. Ampak mislim, da je bolj ambiciozen in bom nekoliko razočaran nad njim, če bo dejansko šel zapravljat najboljša leta v Ligue 1. V ekipo, ki bo izgubila svojega najboljšega mladega igralca (kar bi moral biti dober opozorilni znak) in bo najbrž rabila konkreten rebuild v bližnji prihodnosti. Seveda pa z neomejenimi financami le tega lahko naredijo tudi v enem poletju.

 

Bayern: Verjetno kakšno leto ali dve prehitro, ker je Lewa še vedno na top nivoju. Pa tudi finančno ne vem, če bi res šli v tako investicijo. 

 

To je pa verjetno to, bom zelo presenečen, če ima še kak drug klub vsaj teoretične šanse, da ga podpiše. Čeprav če se ne bo odločil pred koncem sezone (zelo verjetno, bi bil neumen, če bi se prej) in bo Newcastle ostal v ligi, sem siguren, da mu bodo dali prazen list, naj napiše cifre, koliko hoče in bodo vse izpolnili. Je pa bolj verjetno, da jih bo Raiola samo izrabil za nabijanje cene kot da bi res podpisal z njimi.

 

 

tl; dr: Precej stvari bo moralo iti prav, da bi Haaland končal v Barci, sem pa siguren, da imamo večje šanse zanj, kot pa večina misli. Kar pa seveda ne bo pomeni, da bo dejansko podpisal. 

uredilo bitje ronaldinho
Povezava do prispevka

Držimo pesti. :innocent: Čeprav bomo sigurno še morali pokriti del njegove plače.

 

 

 

In other news, Araujo in FDJ poškodovana, prvi bi lahko potencialno manjkal tudi več mesecev, čeprav so bolj optimistične napovedi, da bo nazaj čez 3 tedne. Kot je tisti srbski trener pri Olimpiji enkrat rekel, zakaj rabiš roko za igranje fuzbala? :) Ne, resno, mene te poškodbe Arauja že skrbijo, čeprav tole je bolj taka nevsakdanja poškodba, ki se pač včasih zgodijo. Nisem pa niti točno videl, kdaj in kako se je poškodoval.

 

Frenkie naj bi bil pa zaenkrat out za Granado. Pozitivna novica je, da bosta Ansu in Memphis dobila zeleno luč dohtarjev. 

 

 

 

 

 

uredilo bitje ronaldinho
Povezava do prispevka

Jap, zelo verjetno. 

 

Coutinho pa zgleda res na posojo v Villo, naj bi bilo zelo kmalu uradno. Barca je želela 18-mesečno posojo do izteka pogodbe, a zgleda bo na koncu vseeno le do konca te sezone. Vsekakor dobra novica, zdaj čakam na detajle, kakšen del plače bo treba pokriti in če bodo imeli možnost/obveznost odkupa. 

Povezava do prispevka

 

 

Je že uradno. Super, da ga saj pol leta ne bo v klubu, škoda pa da se jim ni uspelo dogovoriti posoje do konca pogodbe, saj bo zelo verjetno po 6 mesecih nazaj v Barci. No vsaj Ferrana bodo sedaj verjetno lahko registrirali. Je pa tudi Cou vsaj pokazal, da ima še kaj ambicij v karieri za razliko od koga drugega.

 

 

uredilo bitje reder
Povezava do prispevka

Villa ima možnost odkupa in Barca bo pričakovano krila del njegove plače, ni pa na uradni strani nič omenjeno koliko.

 

Pa Ferran bo kmalu registriran, Liga je že dobila vse papirje.

 

 

Loan until end of the season. Aston Villa will pay main part of the salary. Announcement today as per @tjuanmarti. 

 

Včeraj se je pisalo o 50-70%, če bodo večji del, potem pričakujem, da je bližje 70%, kar bi bilo super.

 

 

 

uredilo bitje ronaldinho
Povezava do prispevka

Zelo dober deal (kako se to smešno sliši, če pomisliš da je Barca par let nazaj dala zanj 160 mio, sedaj smo pa veseli da ga je nekdo vzel za pol leta na posojo in krije le del plače :D). Edino škoda, da ne gre za 18-mesečno pogodbo, saj bo verjetno tudi tam zanič in ne bodo podaljšali pogodbe. 

 

Povezava do prispevka

Če ga bo Villa hotela obdržati bodo enostavno predlagali podaljšanje posoje za še eno leto in Barca bo pristala zato, da se ga znebi. Itak je pa veliko vprašanje, če je dovolj dober tudi za nivo Ville in zato niso hoteli že sedaj podpisati 18-mesečne posoje. 

 

uredilo bitje reder
Povezava do prispevka

Še en igralec naj bi bil zelo blizu odhoda, verjetno Demir ali pa LDJ.

 

Gavi, Dest in Balde so testirali negativno in bodo lahko v kadru za Granado.

 

 

Drugače pa zdaj bo žreb osmine finala Cope. Od prvoligašev so ta teden izpadli Villarreal, Osasuna in Celta.

 

Še trije nižjeligaši so v igri. Girona in Gijon (Segunda) ter Atletico Baleares (Primera RFEF, bivša Segunda B), ki je doslej že izločil Celto in Getafe.

 

Athletic, Atlético de Madrid, Barcelona, Betis, Cádiz, Elche, Espanyol, Mallorca, Rayo, Real Madrid, Real Sociedad, Sevilla, Valencia, Girona, Sporting y Atlético Baleares

 

 

 

uredilo bitje ronaldinho
Povezava do prispevka
ronaldinho reče pred 3 urami:

Coutinho pa zgleda res na posojo v Villo, naj bi bilo zelo kmalu uradno.

 

image.png.1d9551686280eb144f8ada3796652ec8.png

 

če to ni fotomontaža, tako kisle face nisem videl od trenutka, ko sem psu namesto teniške žoge vrgel limono in je bumbar ugriznil vanjo. :ododava:

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...