Skoči na vsebino

Primera Division


ronaldinho

Priporočeni prispevki

Baje 50% manjša plača (vsaj v prvi sezoni). Zelo dvomim, da bo pogodbo oddelal do konca, verjetno bo res tako kot so bile tiste govorice, da ga bodo plačevali tudi ko odide iz Barce. No upam, da bodo kmalu uradno objavili in da ga bodo sploh lahko registrirali ter se bo lahko klub osredotočil na čiščenje odpadkov. 

Povezava do prispevka
Kamahl reče pred 8 minutami:

Ne vem kaj točno nam saul doprinese, če želijo grizmana naj dajo denar. Obenem pa spet ista napaka kjer prodajamo igralce konkurentom 

mogoče ne prinese kaj dosti, ampak se znebijo 700k € tedenske plače, verjetno to tudi kaj šteje

Povezava do prispevka
Kamahl reče pred 11 urami:

Ne vem kaj točno nam saul doprinese, če želijo grizmana naj dajo denar. Obenem pa spet ista napaka kjer prodajamo igralce konkurentom 

 

In kaj je alternativa? Meni se zdi fenomenalno, če jim bo uspelo karkoli dobiti za takega Griezmanna z astronomsko plačo. Atleti ne bodo dali denarja zanj, ni popolnoma nobene govorice da bi si ga kdo drug želel. Torej, kaj storiti, da bi bilo boljše kot ta swap? Odreči se Messiju, iti v bankrot? Kot sem pisal že včeraj, to je redka situacija v kateri močno profitirajo vsi 4 udeleženci.

Povezava do prispevka
ronaldinho reče pred 30 minutami:

Griezmann naj sprejme 40% pay cut, kot ga bo, da se bo vrnil v Atletico. Skupaj z Buskecom, Albo in Piquejem. Potem naj se pa podpiše nekoga kot je Paulinho na poceni, enoletno pogodbo in se drugo leto poišče kaj boljšega. 

 

 

 

Zakaj, če z temu dealom dobimo boljšega igralca od Paulinha, Griezmanna pa smo tudi že zamenjali z mlajšim in boljšim (vsaj za trenutno Barco) Depayem. Edino kar bi bilo v tvojem primeru boljše je to, da ne okrepimo Atletica. 

 

Kar se mene tiče super posel v kolikor bo dokončan v kar pa dvomim. 

Povezava do prispevka

Zato ker mislim, da bomo Griezmanna bolj pogrešali kot pa rabimo Saula. Z njegovim odhodom v napadu nimamo nobene širine.

 

Messi je 34, Kun je leto mlajši, ampak lani zaradi poškodb ni veliko igral. Fati se vrača po težki poškodbi in se ga ne sme forsirat, za Dembeleja pa itak vemo. Edino Memphis je v svojih prime letih in bi se tudi moral načeloma ujeti v Koemanov sistem. Za njimi imamo pa samo še danskega bisera, ki ga bomo pa tudi probali prodati po solidnem Euru.

 

Saj na sredini tudi nimamo ravno veliko izbire za starterji, ampak vseeno mulce, kot so Ilaix, Nico, Puig, mogoče Kays, od katerih se bi lahko kdo uveljavil. Nenazadnje bo tudi Roberto očitno ostal.

 

Če bi vsi zgoraj omenjeni sprejeli znižanje plače (ob Messiju, ki je to že naredil) in bi se še nekako uspeli znebiti tistih, na katere se res ne računa (Coutinho, Umtiti) bi lahko spravili Messija nazaj v ekipo in tudi vse ostale igralce, ki smo jih podpisali. 

uredilo bitje ronaldinho
Povezava do prispevka

Že res, da bo revolucija v napadu v naslednjih letih velika, vendar ne vem kako bi tak Griezmann kaj veliko pomagal. Niti ne kaže iger, da si zasluži prvo postavo pa itak je tudi on že v letih, za obdržati ga kot backup je pa predrag tudi če za 80% zmanjša plačo. No glede tega se itak ne strinjava pa pustimo to.

 

Res je, da ne bo širine v napadu ampak se bo vseeno dalo pokriti. Tudi v napadu se najde kak mulc, ki bi lahko že letos kaj odigral (Demir, Collado). Meni se zdi širina v vezi še slabša (če ne pride Saul), saj imamo samo 3 starterje (pa še to Busi ne bi smel biti) potem pa praktično nikogar več glede na sitacijo Pjanića, Ilaxa in Puiga. Dobesedno smo trenutno na 3 vezistih za 3 pozicije za celotno sezono, če se ne reši situacija z Ilaxom/Pjanićem in ne pride Saul. OK tu je še Roberto pa tudi Garcia se mi zdi kot, da bi lahko postal boljši vezist kot stoper ampak to je le moje razmišljanje, saj se ne spomnim da bi ga kdaj videl igrati v vezi. 

Povezava do prispevka

No, saj bomo videli, kaj bo, ko bo prestop šel skozi. Meni je Saul kljub slabši sezoni še vedno dober igralec in če bo izrinil Buskeca iz postave, potem bom zelo vesel, ampak dvomim, da se bo to zgodilo. Je pa Griezmannov prispevek na igrišču imo underrated in ga bomo pogrešali. 

 

 

 

Ta novinar (Jose Antonio Abellan), ki zdaj leaka Perezove izjave ga je že pred desetimi leti izsiljeval za 10 milsov. Sigurno mu je kdo zdaj mastno plačal za to in sem skoraj siguren, da je res povezano z ESL, kot je Perez namignil. Vseeno na koncu težko, da se mu bo izplačalo, ko bo šla Perezova vojska odvetnikov proti njemu. :D 

Povezava do prispevka
ronaldinho reče pred 7 minutami:

Meni je Saul kljub slabši sezoni še vedno dober igralec in če bo izrinil Buskeca iz postave, potem bom zelo vesel, ampak dvomim, da se bo to zgodilo.

 

Enako, koga pa v tem primeru vidiš kot def.vezista? Se mi zdi, da se je FDJ bolj našel na CM, je pa verjetno on od trojice Saul, Pedri, FDJ še najbolj primeren za DM.

Povezava do prispevka

Frenkieja.

 

Lahko bi potencialno spet tudi igrali 3-4-3/3-4-1-2, ko se FDJ potegne med CB in gresta bočna višje, da se bo kompenziralo za (ponovni) manjko wingerjev. Po novem letu smo odigrali nekaj najboljših tekem v takšni formaciji, preden se je vrnil Pique in je šlo vse v racku. Predvsem ko/če bo igral Araujo, ki je najslabši v iznosu žoge, je pa najboljši branilec in tudi edini, ki je hiter, tako da mora skoraj vedno igrat, če bo le zdrav. Mislim, da bi se z Garcio lahko kar dobro dopolnjevala, bi pa moral Eric igrati kot LCB (verjetno se bi kot bolj tehničen branilec lažje prilagodil in če se ne motim je že nekajkrat igral na levi strani pri Cityju). Bolj problematično bi bilo, če bi igral kot LCB s tremi zadaj, kjer bi igral še bolj pomaknjen levo in moral tudi pokrivati wingerje, kjer bi lahko bil izpostavljen. 

 

Nekaj takega:

 

--------------MATS/Neto--------

---------Araujo---FDJ---Garcia

Dest/Emerson--Saul---Pedri--Alba

-------------------Messi-------------------

--------Kun/Fati-----Memphis-------

 

Ampak v realnosti itak vemo, da bosta Buskec in Pique še vedno starterja, verjetno tudi Roberto, ki se ga bo tudi forsiralo na CB, če drugje ne bo mesta zanj. In dokler bo tako je praktično vseeno kakšne druge spremembe naredimo, tudi če bodo nekatere od njih mogoče dobre.

 

also, Memphis že na polno trenira. :mafija:

 

E6LVd0IWUBQzQAi?format=jpg

 

 

Povezava do prispevka

Vse najboljše Buskecu za 33. let. :) Samo naj se počasi že spravi iz kluba. 

 

 

 

 

Po mojem bodo tole probali razrešit do torka, ko bi se moral načeloma Griezmann vrniti na trening.

 

Memphis bo predstavljen naslednji četrtek. 

 

Prav tako naj bi isti dan Alejandro Balde podaljšal do 2026. Odlična novica. Me pa zanima, kakšen plan ima klub z njim. Načeloma naj bi bil na papirju backup Albi, ampak Koeman mu še ne zaupa povsem. Bo pa imel pripravljalne tekme, da ga prepriča. Po mojem je bolj verjetno, da bo večino sezone preživel v Barci B. Mogoče bo odigral kakšno pokalno tekmo, ampak večinoma bosta Dest in mogoče Emerson pokrivala LB, ko bo Alba odsoten.

 

Ilaix-ovi agenti so tudi zahtevali sestanek s klubom še ta teden. Zaenkrat trenira z B ekipo. Upam, da se bodo tudi tu hitro zmenili in bo ostal. Čeprav trenutna situacija ni najboljša bi bilo super, če bi uspeli zadržat oba ob Fatiju imo trenutno največja talenta La Masie. Pa Nico Gonzalez je tudi pred kratkim podaljšal. 

 

Emerson, Dest, Araujo, Garcia, Mingueza, Balde

FDJ, Pedri, Nico, Ilaix, Kays?, Gavi?

Ansu, Yusuf?, Escobar?

 

Dejansko imamo kar nekaj mladega talenta, okrog katerega se lahko gradi. Nekateri bolj, drugi manj dokazani. Naslednja sezona ali dve ne bosta lahki, a vseeno zanimivi. Vsi se sigurno ne bodo obnesli, ampak sam nisem povsem črnogled glede prihodnosti. Bo pa napad skoraj sigurno v naslednjih 2-3 letih deležen največjih sprememb, ker je zelo verjetno, da z izjemo Fatija nobenega od trenutnih napadalcev po letu 2023 ne bo več v klubu. 

 

 

 

uredilo bitje ronaldinho
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...