Skoči na vsebino

Trenutno igram [09/2023]


Priporočeni prispevki

Po tem, ko praktično cel avgust nisem nič igral, sem se spravil k malo več zadevam. Starfield sem sprobal pirata in hitro odnehal. Sicer se zagotovo še spravim zraven, ampak slab uvod me je preveč triggeral in sem igro pobrisal. Se lotim kdaj drugič. 

Sprobal in zagrizel sem v Pseudoregalio, ki je 3d metroidvania z elementi Soul Reaverja, vsaj meni zadeva deluje kot nek budget 2023 Soul Reaver brez unega spiritualnega sveta. Zelo dober combat, izjemno fin movement, ki spominja na 3d platfomerje (kar v bistvu dviga vprašanje, zakaj ni še več iger z dobrim combatom sprobalo tudi kompleksnega moveseta in vkomponiranosti arkadnih izzivov). Slišim da je igra zelo kratka, pa mapa mi je malo dolgočasna, sicer bi morda potencialno lahko prišla celo do Ćamirjevih zlatih 8/10. 

Potem nadaljujem z Mario + Rabbits: Sparks of Hope. Žal mi je manj všeč kot prvenec. Kot prvo me odbija že to, da je tokrat battlov dosti več, do neke mere pa se lahko grindaš (čeprav se leveli sovražnikov dvigujejo s tvojimi, tako da ni panike, da bi postalo prelahko). Potem se mi zdi, da je vse skupaj slabše optimizirano, skos mi nekaj trokira, dropa FPS-je itd. Zapretiravali so tudi z zgodbo, pa koga boli patak za neke zajce in Mariota srsly no, povej tisti en ali dva jokeja in daj naslednji fight, ne pa mi servirat 5 minut nekih DaCapo/Tomazek krindžastih dialogov. No, igrica ima srečo, da je igralni loop še vedno zelo dober, hiter, bojevanje pa je s prostim gibanjem po terenu ravno dovolj novo, da padeš not. Zaenkrat nekje med 6 in 7/10, malo na silo narejena igrica, lahko bi Ubi počakal na Switch 2. 

Potem pa sem si vseeno zaželel enega first person shooterja, pa sem šel pogledat, kaj imam kaj v libraryju, da je cenjeno in nisem nikoli igral. Odkril sem, da nikoli nisem igral Wolfenstein: The New Order, tako da sem ga inštaliral in preigral prvo misijo. V bistvu mi je zelo fletna igrica, strelja se dobro ko svija, hitra je in fino je malo sekat nacije. Minus mi je, da moram pobirat orožje in naboje, auto-pickup bi zelo sedel, ker je igrica sicer brutalno hitro in to malce lomi tempo, tadrug velik minus pa je, da igrica ni Return to Castle Wolfenstein, ki mi je personalno ena najljubših iger, ki sem jih igral v življenju :). Ocene The New Order še ne morem dat, ker me najboljši leveli še čakajo, lahko pa na uč povem, da mi bo za manj kot 8/10.

Na koncu pa probam končat še Vampyr, ki je 100 let stara igračka od tipov, ki so naredili Life is Strange. Podobno kot Life is Strange je na polno amaterska igra, ki pa jebemti da ima šarm. Zgodba je amaterska, ampak potegne in liki so fascinantni. Mehanike so amaterske, ampak so dovolj drugačne, da te potegne not. Combat je amaterski, ampak ... mnja, combat je pač smeti, dajmo si priznat - nobene pozitivne lastnosti nima. Take igrice mi grejo po svoje na živce, ker so boljše kot imajo pravico biti. Saj Life is Strange je podoben, če ga razčleniš na posamezne elemente, so vsi tam nekje 4-5/10, ko pa jih daš v celoto in občutiš vibe une akademije v LiS, pa naenkrat postanejo dosti boljši.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 23 minutami:

@stom1c i feel your pain, sm zdj igral Baldurja pa sm rabu google, da sm sploh inventory najdu 🤣🤣 v origi temi mi ima malo prevec spoilerjev, bolj se mi zdi nevedno it v to igrico

Pac ja to ti lih provim.

zdej sm priletu v nek goblin kamp in sploh ne vem kak se naj lotim.

 

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 57 minutami:

SIFU je fuuul dobra igrica :) 

 

Hvalil je tudi Galko.


Tako da staro pravilo nikoli ne razočara. Če tako Galko kot Čamir oba hvalita isto igrico je 99%, da so pasja jajca. In res, probam igrico, po dveh urah skoraj umrem od dolgčasa, zbrišem z diska in na youtube pogledam walkthrough. Spoznam da je še slabša kot sem mislil po dveh urah igranja.

 

Ocena: pasja jajca/10

uredilo bitje Feget
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka
AMF reče pred 1 uro:

Po 25ih minutah Sratfilda me je minilo, da bi sploh še igral igrice.

Pol sm pa začel s SIFU.

Mi je ošeč... zelo

 

Pri naši hiši je pravilo, da vsakemu ki pred mano obrne zadnjega bossa v SIFU, spečem domačo pizzo s šunko, hrenom in čebulo. Sam tok da veš.

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 40 minutami:

In kaj ti pri SIFU ni všeč, feget @Feget

 

Pač ja, je beat 'em up in ABSOLUTNO ni nič drugega, nobene zgodbe, walking simulator delov, nič od nič, samo nažiganje po folku i to je to

 

Ampak to je narejeno vrhunsko

 

Boring as fuck mi je. Meni je bil tudi fighting model precej povprečen, nič posebnega. Nobenega feelinga da koga res konkretno po pesi. Samo to, da je veliko nekih gumbov za pritiskat in kombinacij še ne naredi dobre igrice. Final Fight ima vsega skupaj 5 muvov na lik pa je 10x boljša igrica od tega sranja.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 1 uro:

 

Pri naši hiši je pravilo, da vsakemu ki pred mano obrne zadnjega bossa v SIFU, spečem domačo pizzo s šunko, hrenom in čebulo. Sam tok da veš.

A lahko namesto šunke suho salamo al pa pršut? Težavnost?

Povezava do prispevka
AMF reče pred 25 minutami:

A lahko namesto šunke suho salamo al pa pršut? Težavnost?

Lahko suho salamo

 

Težavnost je bila samo ena, ko sem jaz igral zadevo, tko da verjetno default al neki

 

Kočevc reče pred 18 minutami:


takoj k bo na ps plus se javim. Samo brez hrena, s tem lah fegetovo pleso namazemo

:D no evo da vidimo

 

 

Zakaj je potrebno takega gosta počastiti s pizzo - meni je to najtežji boss na normal težavnosti stopnji v modernem gamingu. Nisem ga mogel narediti, nisem bil niti blizu. Pa so šli vsi bossi v vseh from igrah, cuphead krucifiski, returnali, rogue legaciji, braccus rexi v D:OS 1 itd itd... kle se je pa ustavilo. Pa pridem s samo 30 let starim likom do bossa, torej imam res še mega lufta. Nope. Ne gre. Ko z glavo skozi zid.

 

Mislim da je to edini špil, kjer nisem mogel narediti zadnjega bossa na normal, sploh.

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

Tudi jaz ga še nisem odlomil, imam pa save narejen pri starosti sub-30 pred njim. Ne upam nadaljevat cikla že pol leta, ker prav vem, da me bo razbil, pa z vsakim tednom je slabše, ker bolj pozabim igro :D 

 

Drgač pa me najbolj triggera, ko sem šel na reddit brat mnenja o final bossu in ljudje valda "it's actually not as hard as it might seem", "I didn't think it was too hard" itd. :D 

 

Gojc vem da je obrnil, pa mogoče še kdo na forumu. Jaz bom nekoč tudi, zdaj je igračka na pavzi

Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...