Skoči na vsebino

[debata] Gaming v prihodnosti


Hernire

...  

31 glasov

  1. 1. Za stanje industrije videoiger v prihodnosti (npr. leta 2028) sem

    • Zelo optimističen, hyped, šlatat lizat fuk
    • Aktualni trendi mi ne grejo v pravo smer, sem 50:50 med skepso in optimizmom
    • Sem zelo pesimističen
    • Sem retro gamer in imam leta 2028 namen nabavit PS4
      0
    • Psi lajajo, karavana je pobita (kraj dogajanja: Yharnam)


Priporočeni prispevki

keba reče Pravkar:

Kar se mene tiče gre vse v narobno smer. Redko katera igra me sploh navduši, nazadnje RE4 pa zdaj prihajajoči DLC za to igro. Na PS4 in 5 praktično ni več naslovov da bi skupaj z nekom na kavču igral kar mi je top izkušnja. Arkadnih dirkačin ni več ali pa so brezvezne. Povsod samo neko grindanje pa levelanje. da ne momenim milijon DLC jev, mikrotransakcij pay to win iger in podobnega. 

 

Recimo iger tipa Max Payne ne izdelujejo več. 10 do 20 ur čiste uživancije brez vsakega balasta. 

1. Za co-op priporočam It Takes Two, meni je to poleg Elden Ringa najbolj zabaven špil zadnjih let.

 

2. 10-20 ur čiste uživancije? Armored Core 6, Rollerdrome, Doom Eternal?

Povezava do prispevka

Drugače pa ful se mi zdi špilov, ki nimajo nič DLCjev in mikrotransakcij - od Returnal do Hades, od Baldur's Gate 3 do Elden Ring - polno contenta in v nulo zrihtan gameplay. Dokler izhajajo take igre, pol smo good.

 

Jaz takih iger, ki so AAA ter DLC heavy (npr. Assassin's Creed, Far Cry, ...) ne igram, pa vseeno še vedno nisem preigral vseh iger, ki si jih lastim. Tko da, @keba, to se mi je zdelo v prejšnji generaciji veliko večji problem kot dandanes. Še največji problem je, da veliko dost v redu studijev dela na Gaas igrah (game as a service) ker lahko s tem zaslužijo več kot z singleplayer igrami, ampak tudi to bo pomoje večinoma zamrlo.

 

Tudi ko so cveteli MMO-ji ali pa Battle Royale špili, smo še vedno dobivali hude singleplayer izkušnje. Pomoje smo safe. Mi je pa žal, da ti tako malo iger dogaja. Meni je ta 2015-2023 era mogoče celo najboljša era v gamingu ever.

Povezava do prispevka
Buzzkill reče Pravkar:


Youngin throwing shade on mid to late 90s…

 

 

I was there in spoštujem to Diablo/Fallout/HL/NFS2/Tekken3/Starcraft ero.

 

Vseeno mi je igrat Bloodborne, Baldur's Gate 3, Doom Eternal, Elden Ring in Returnal dovolj dober skok najprej v temu kar sem vedno upal, da gaming nekoč bo. No, pa pač, bolj po mojem okusu. 

 

Vsaka era je imela dobre špile, nekatere ere so imele legendarne igre, nekatere malo manj (PS3 era lol), ampak pizda kok je fajn, k developerji vedno bolj vežbajo in obstajajo igre, ki ti dajo izziv a ti vseeno ne morijo z bednimi save systemi, odurnim frames per second ali pa slabimi kontrolami.

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 3 urami:

Drugače pa ful se mi zdi špilov, ki nimajo nič DLCjev in mikrotransakcij - od Returnal do Hades, od Baldur's Gate 3 do Elden Ring - polno contenta in v nulo zrihtan gameplay. Dokler izhajajo take igre, pol smo good.

 

Jaz takih iger, ki so AAA ter DLC heavy (npr. Assassin's Creed, Far Cry, ...) ne igram, pa vseeno še vedno nisem preigral vseh iger, ki si jih lastim. Tko da, @keba, to se mi je zdelo v prejšnji generaciji veliko večji problem kot dandanes. Še največji problem je, da veliko dost v redu studijev dela na Gaas igrah (game as a service) ker lahko s tem zaslužijo več kot z singleplayer igrami, ampak tudi to bo pomoje večinoma zamrlo.

 

Tudi ko so cveteli MMO-ji ali pa Battle Royale špili, smo še vedno dobivali hude singleplayer izkušnje. Pomoje smo safe. Mi je pa žal, da ti tako malo iger dogaja. Meni je ta 2015-2023 era mogoče celo najboljša era v gamingu ever.

 

Maš prav ja, samo imam jaz to nesrečo da me fantazijski seting ne zanima in privlači. 

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 4 urami:

1. Za co-op priporočam It Takes Two, meni je to poleg Elden Ringa najbolj zabaven špil zadnjih let.

 

2. 10-20 ur čiste uživancije? Armored Core 6, Rollerdrome, Doom Eternal?

Poleg It Takes Two še A Way Out od istega razvijalca. Imam oboje samo še ženo moram prepričati, da začnema igrati. Nabavil na osnovi zelo dobrih feedbackov. 

Povezava do prispevka

Za CO-OP se vam splača tudi kakšne alternativne igračke počekirat

 

Nekaj iger, ki sva jih z ženo obrnila bodisi COOP bodisi igranje za enim zaslonom in družno razkrivanje skrivnosti (okrepil sem najboljše z dejanskim COOP-om, če ti skupno igranje singleplayer igre ni všeč): Her Story, Wilmot's Warehouse, Tiny Lands, Overcooked, Samorost 3, Heave Ho, Hidden Folks, Keep Talking and Nobody Explodes, Hidden Through Time, Journey ...

 

Teh dobrih indij igračk za pare je vsaj ene 50, vseh možnih žanrov

Povezava do prispevka

Zadnjih par let se mi zdi da imamo dobre trende. Vedno več kvalitetnih iger, vedno več kritik na half assed igre. Čez 15-20 let bomo pa verjetno že streamali igre. Če jim uspe to spolirat bo lahko vsak igral igre na ultra 4k, hkrati pa skoraj brez bugov ker bojo vse igre streamane iz istih mašin. Na drugi strani slabo ker si ne bomo lastili več ničesar.

Povezava do prispevka
reaper reče pred 1 uro:

Poleg It Takes Two še A Way Out od istega razvijalca. Imam oboje samo še ženo moram prepričati, da začnema igrati. Nabavil na osnovi zelo dobrih feedbackov. 

Hvala smo že obe preigrali, super sta bili.

 

Hernire reče pred 1 uro:

Za CO-OP se vam splača tudi kakšne alternativne igračke počekirat

 

Nekaj iger, ki sva jih z ženo obrnila bodisi COOP bodisi igranje za enim zaslonom in družno razkrivanje skrivnosti (okrepil sem najboljše z dejanskim COOP-om, če ti skupno igranje singleplayer igre ni všeč): Her Story, Wilmot's Warehouse, Tiny Lands, Overcooked, Samorost 3, Heave Ho, Hidden Folks, Keep Talking and Nobody Explodes, Hidden Through Time, Journey ...

 

Teh dobrih indij igračk za pare je vsaj ene 50, vseh možnih žanrov

 

Bom še te prečekiral. Je morda kakšna arkadna dirkačina umes?

Povezava do prispevka
keba reče pred 4 minutami:

Hvala smo že obe preigrali, super sta bili.

 

 

Bom še te prečekiral. Je morda kakšna arkadna dirkačina umes?

Splash Cars, izometrična dirkačina

Dirt 5, je bil tudi v PS+ zastonj

 

To je pa nekak to, Sonic racing fejk Mario Kart ni baš neki, WRC tud ne

Povezava do prispevka
Gapi182 reče pred 12 urami:

Novi crew je še najboljša izbira če iščeš arkadne racer z open worldom. Lohka rudi nfs unbound ma tist je bolj tko. 

 

Lol crew je pa res assassins creed dirkačin. Unbound je pa presenetljivo precej solidna igrica.

 

keba reče pred 49 minutami:

Pa im katera od the 2 player da tekmuješ en proti drugemu na kavču?

 

Nop, nimata split screena

 

Kul arkadne dirkačine, ki ga imajo:

 

Hot Wheels Unleashed

Horizon Chase Turbo

Dirt 5 

Grip

Redout (dvojka, ki je jača, žal nima)

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 4 urami:

 

Lol crew je pa res assassins creed dirkačin. Unbound je pa presenetljivo precej solidna igrica.

 

Ma ja to je kar v nulo opis za Crew. Nekaterim to sede nekaterim ne. Sem dejansko nardil platinum za Unbound ma mi je mal škoda ker bi lahko bila dosti boljša igra če bi imeli malo več časa. Pa mehanike driftanja so mi mal zgrešene.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...