Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

Jaz grem v Italiji vedno čez avtomatsko blagajno, še nikoli nobenih problemov. Glede na to, da se ti tam rampa ne odpre dokler plačilo ne gre skozi se ti kej takega imo ne more zgodit. 

 

Tle se mi bolj zdi, da če si bla na navadnem okencu, si lahko da kakšen lopov denar v žep, odpre rampo pa označi kot da nisi plačal, čeprav bi tudi to težko verjel, glede na to, da je verjetno vse pod kamerami. Weird.

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 9 minutami:

Jaz grem v Italiji vedno čez avtomatsko blagajno, še nikoli nobenih problemov. Glede na to, da se ti tam rampa ne odpre dokler plačilo ne gre skozi se ti kej takega imo ne more zgodit. 

 

Tle se mi bolj zdi, da če si bla na navadnem okencu, si lahko da kakšen lopov denar v žep, odpre rampo pa označi kot da nisi plačal, čeprav bi tudi to težko verjel, glede na to, da je verjetno vse pod kamerami. Weird.

 

Ne ne, ni to. To pač pošiljajo nekaj na random. Kolega je isto šel na avtomatsko blagajno, ampak ker je pač s kartico plačal in je to vidno iz izpiskov, se je lahko pritožil.

 

Sej to, da se ti rampa odpre zaradi več neuspelih plačil je problem ravno avtomatske blagajne. Ocitno se zanašajo na to, da itak noben ne pritisne gumba za potrdilo po plačilu.

 

Še nekaj je za paziti v Italiji. Zgodi se, da vzameš listek in se rampa ne odpre. V tem primeru NIKDAR ne pritiskati gumba za listek večkrat, ker avtomat tako izda več listkov, ki so zabeleženi na registrsko vozila in seveda neplačani. Tako da, v takem primeru pritisnit gumb za pomoč in čakati.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 6 minutami:

 

Ne ne, ni to. To pač pošiljajo nekaj na random. Kolega je isto šel na avtomatsko blagajno, ampak ker je pač s kartico plačal in je to vidno iz izpiskov, se je lahko pritožil.

 

Sej to, da se ti rampa odpre zaradi več neuspelih plačil je problem ravno avtomatske blagajne. Ocitno se zanašajo na to, da itak noben ne pritisne gumba za potrdilo po plačilu.

 

Še nekaj je za paziti v Italiji. Zgodi se, da vzameš listek in se rampa ne odpre. V tem primeru NIKDAR ne pritiskati gumba za listek večkrat, ker avtomat tako izda več listkov, ki so zabeleženi na registrsko vozila in seveda neplačani. Tako da, v takem primeru pritisnit gumb za pomoč in čakati.

V Franciji mi dejansko ni hotlo primit nobene od 4 kartic, ki sem jih imel s sabo in se niti takrat ni rampa odprla sama. Sem moral kliknit gumb za pomoč, da so odprli, pa pazi to, za plačilo sem potem govoril, ja govoril številko kartice tipu, da je vpisal :D 

 

Itak tudi, če vzameš potrdilo ga vržeš v smeti čez 2h al pa ga zgubiš čez 5min v avtu, tako da ti potrdilo kej dosti ne pomaga, če dobiš po 7 letih domov neko fake pošto.

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 2 minutama:

V Franciji mi dejansko ni hotlo primit nobene od 4 kartic, ki sem jih imel s sabo in se niti takrat ni rampa odprla sama. Sem moral kliknit gumb za pomoč, da so odprli, pa pazi to, za plačilo sem potem govoril, ja govoril številko kartice tipu, da je vpisal :D 

 

Itak tudi, če vzameš potrdilo ga vržeš v smeti čez 2h al pa ga zgubiš čez 5min v avtu, tako da ti potrdilo kej dosti ne pomaga, če dobiš po 7 letih domov neko fake pošto.

 

Točno to. Zato - kartica.

 

Italijani so glede tega svojevrstni cigoti.

 

Do nedavnega so recimo bili vsi radarji tam neizpravni in niti ena kazen za hitrost ni bila veljavna. No sej neizpravni so še vedno, samo zakon so spremenili, da homologacija ni potrebna :pinch:

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 3 minutami:

Do nedavnega so recimo bili vsi radarji tam neizpravni in niti ena kazen za hitrost ni bila veljavna. No sej neizpravni so še vedno, samo zakon so spremenili, da homologacija ni potrebna :pinch:

Sliši se kot nekaj kar bi Italijani naredili ja :lol:

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 10 minutami:

Sliši se kot nekaj kar bi Italijani naredili ja :lol:

 

Bistvo je, da je prejšnji zakon določal, da morajo biti vse merilne naprave homologirane, v Italiji pa ni bilo niti enega homologacijskega telesa za tako vrsto opreme. Tako da, posledično so bili vsi radarji neizpravni.

 

Zgodilo se pa je, da so mali prekrškarji najebali, ker je bilo ceneje plačati kazen kot dati ugovor, saj je v Italiji postopek za ugovor malo bolj zajeban (italijanska birokracija pač) in stane postopek tudi do 500€. Veliki prekrškarji so pa raje dali teh 500€ in preprečili kazni za par jurjev in odvzem izpita. Čisto neučinkovito in brez logike.

 

No zdaj po novem zakonu je za radarje dovolj certifikat in homologacija s pregledom ni več potrebna.

Povezava do prispevka
JaGuArKa reče Dne, 14. 10. 2023 at 8:30:

Mama je po sedmih letih dobila prometno kazen iz Italije (voznja brez vinjete). A je to legit, ne zastara?

 

29€, ni neka drama, just wondering tho'.

fotr je dobil teden dva nazaj kazen iz 2016, ista fora, 3e cestnine pa 20-30e stroškov, pa iz švice poslano

Povezava do prispevka
Paljo reče Dne, 14. 10. 2023 at 11:46:

A ni bila podobna fora s hrvati, ko je neka firma posiljala tako posto.

jeste 

 

ene pol leta nazaj

 

in so rekl da pač lahi probavajo zdej pa če gre gre če na pa nič hudega, vedno se pa najde kdo k se uprpi pa plača 

 

in isto so se javl neki Istrijani na radio pa so isto rekl da ni šans da plačaš te natege

uredilo bitje vlaho
Povezava do prispevka

rad bi homolomo 16ke za po zimi

 

kolko stane homologacija? na ceniku pride 36eur za pregled posameznih predelav potem pa ne vem ali moram placat se 40eur za izdajo dvojnika potrdila o skladnosti vozila?

 

felge pa bodo iz liderpnevmatik in si z njihove strani lahko snamem certifikat dol in upam, da ne bo problemov.

Povezava do prispevka
drevored reče pred 6 minutami:

rad bi homolomo 16ke za po zimi

 

kolko stane homologacija? na ceniku pride 36eur za pregled posameznih predelav potem pa ne vem ali moram placat se 40eur za izdajo dvojnika potrdila o skladnosti vozila?

 

felge pa bodo iz liderpnevmatik in si z njihove strani lahko snamem certifikat dol in upam, da ne bo problemov.

 

Mene je prišlo vse skupaj 40€, dal sem naredit kar Axlu v Kopru, so oni po montaži vse poslikali in dali papirje naprej.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
DrMiha reče Dne, 13. 9. 2021 at 17:57:

dons mel Bayona na testni vožnji in sem bil prijetno presenečen. Sploh notranjost mi je brutalno všeč, tudi pozicija za volanom.

 

pomoje bom metal kovanc al Bayon al i30

A si po temle postu mogoče vzel res bayona? Neki gledam in me zanima kakšen stvor je tole :D 

Povezava do prispevka
Kastor reče pred 39 minutami:

A si po temle postu mogoče vzel res bayona? Neki gledam in me zanima kakšen stvor je tole :D 

sem ga. So me gledali prvi mesec, kot da sem z marsa padu.

 

Fajn avto Pa še dober deal sem dobu za komplet opremo. Nobenih problemov so far (trkam po mizi), čeprav nekateri poročajo o slabem dihtanju šip in posledično rošenju pozimi, Edino večji tank bi lahko mel, tko da če voziš daljše razdalje dnevno ga ne bi ravno vzel.

Povezava do prispevka
fauzo reče pred 28 minutami:

Za mamo kupujemo avto. Tam do 5k €  - ne rabi veliko, od doma do trgovine in občasni izlet v Ljubljano. Se da za ta denar že kaj dobiti? Ali je bolje investirati 10k? 

Yaris za 2500e tisti z 70k na a.netu. trpezen majhen...

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...