Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

Ok, mogoče se ne razumemom. 

 

Če jst kupim električni avto star - ajde recimo 5 let. Kakšna je varianta, da odpove baterija in kakšna je cena nove? V tem je moj bistveni pomislek glede nakupa rabljenega električnega avtomobila. Vem, da so recimo lastniki starih modelov Tesel le-te kar pustili ob cesti, ko se je baterija iztrošila, ker je strošek nove baterije glede na vredno avtomobila previsok. 

Povezava do prispevka
fauzo reče pred 51 minutami:

Ok, mogoče se ne razumemom. 

 

Če jst kupim električni avto star - ajde recimo 5 let. Kakšna je varianta, da odpove baterija in kakšna je cena nove? V tem je moj bistveni pomislek glede nakupa rabljenega električnega avtomobila. Vem, da so recimo lastniki starih modelov Tesel le-te kar pustili ob cesti, ko se je baterija iztrošila, ker je strošek nove baterije glede na vredno avtomobila previsok.

 

Sej glih zato so eni avti pogojno dober nakup, drugi ne. Baterija ne umre cela in na enkrat. Pri nekaterih avtih se da zadeve popravljati (menjava posameznih celic), pri drugih ne. Spet tretji imajo programirano življenjsko dobo baterije in ko se izteče, jo je treba menjat ne glede na to, v kakšnem stanju je. In še dosti je podobnih faktorjev.

 

Link, ki ti ga je prilepil Tadey ti lepo pokaže razlike med raznimi avti.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka

Pozdravljeni gospodje,

 

Pri svoji restavrirani drvarnici, ki jo uporabljam za vožnjo okrog bajte (clio 2, 1.2, 8V) rabim zamenjat amokulator. 

 

V kolikor stojiš in imaš prižgane luči ene 2 minute, mu je potrebno dati pospeške za vžig.

 

Trenunto ima v sebi Solite 7XA akomulator letnik 2012 2007 (kolega je vrgu iz dizla, ker mu ni več vžigal, trenutno ga imam v Cliotu dobre 3 leta) :D

 

Sedaj pa vprašanje.

 

60 evriča lahko kupi Tech9 baterijo iz cenjenega leklerka. Zanima me ali je omenjena roba OK, ali je boljše, da se zapeljem do Krajna po Toplo za dobrih 70€ (s katero nimam ravno najboljših izkušn)?

 

Original je imel v sebi 45A, kupujem 60 (več je manj, pa upam, da bo malo dlje zdržalo).

 

Pozdrav lep lp

Povezava do prispevka
fauzo reče pred 23 urami:

Kolk se sploh splača rabljene električne avtomobile kupovat? Govorim predvsem glede baterije. Zdaj bodo neke subvencije očitno za električne avtomobile, mogoče bi se lahko stegnili do 10k. 

Jaz ne bi kupoval rabljenih, tudi zaradi tega, ker se niti ne izplača. Subvencije so drugače že 10let, nevem točno kaj si mislil s tem da bodo zdej?

Povezava do prispevka

Danes sem šel do konca ulaufati bremze, na cesto rakitna cerknica, fantje kdor hoče poceni gume, ki držijo v mokrem faking epsko, nexen winguard2... kot sem že pisal lani, izjemna guma za to ceno, v mokrem boljše gume še nisem imel in sem zadnjih 10let vedno vozil zmagovalke testov... kot so: conti wintercontact 830p, conti wintercontact 850 in 860, dunlop wintersport5... edino v snegu so zgolj povprečne vse ostalo top. Zelo priporočam, ko bodo fuč kupim spet iste.  

 

Da dam oceno za pakne ebc redstuff bo treba še nekoliko časa, zaenkrat bistvene razlike z oem ni, ima nekoliko slabši začetni oprijem, in rabi nekoliko več pritiska na pedalko da konkretno prime, bolj linearno se mi zdi kot oem.

20231031_145233.jpg

20231031_145253.jpg

20231031_145307.jpg

20231031_150422.jpg

20231031_145210.jpg

20231031_145243.jpg

Povezava do prispevka

sicer pri teh budget gumah je res zajebano dobiti neko pametno oceno, nekateri jih hvalijo nekateri grajajo, očitno je proizvajalčeva konsistenca največja težava

od gume za 100e na komad v dimenziji 235/40/18 nisem pričakoval veliko, mogoče sem zato tako zelo zadovoljen, in običajno je pri cenejših gumah ravno oprijem po mokrem

največja težava zaradi cenejših zmesi... no vsekakor te lahko samo priporočam :)

 

še največ kar sem dobil iz vsega tega je da ne zaupam več toliko testom samim.

naprimer letošnje zmagovalke so dunlop wintersport5, imel sem jih na hondi in z lahkoto povem da so nexen winguardsport2 na mokri in suhi cesti precej boljše

kako je to možno ne vem, v samem snegu pa ne, so samo povprečne ampak še vedno dovolj dobre za tistih 5 dni kar imamo sneg, po zasneženi cesti sem prišel na jezersko in nazaj brez težav, tako da katastrofa niso, imam jih drugo sezono za sabo imajo cca 10k, obrabil sem jih za 1.5mm in ni videti da bi držale kaj slabše

uredilo bitje doz
Povezava do prispevka
doz reče Dne, 29. 10. 2023 at 12:02:

28k je bil avto, letnik 2019 280rs sport Ročni.

 

Še zato sem vzel avto, ki ni star da se ne bom ukvarjal z popravili vsaj nekaj let. Sedaj se je že začelo, katalizator 2k in prednje luči oem stanejo skoraj 3k, 1.4k z ebaya.

 

Eno je avto kupiti, drugo je vzdrževanje, vsi stroški v 1.5 leta, z leasingom, gorivom, zavarovanje,  zimske gume feltne, fedri distancniki muzka krown, 4x servis, lambda sonda, je prišlo cca 12k, dodaš še popravila katalizator si pa na 14k 😃 in luči pa si na 15k+  ok prvo leto je najbolj brutalno, ker je komad robe za kupit in poštimat. Kasneje je bolj na izi.

 

Si predstavljaš koliko stanejo resni stroji ala porshe ipd hehe.

Tale katalizator si preveč popustil. Avto, servisiran na uradnem, vse po procedurah vezanih na vzdrževanje itd., bi moral dobit vsaj nekaj kulance ali karkoli.

 

Stroški pa ja, brez veze računat. Mene samo sezona trackdayev pride 10k+, brez servisov, rednega zavarovanja, delov, ki so potrebni za trackdaye, izgube vrednosti itd. Kje je potem še redno vzdrževanje, stroški, da je avto sploh na cesti, cestne gume, ...

 

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče Dne, 31. 10. 2023 at 10:11:

 

Sej glih zato so eni avti pogojno dober nakup, drugi ne. Baterija ne umre cela in na enkrat. Pri nekaterih avtih se da zadeve popravljati (menjava posameznih celic), pri drugih ne. Spet tretji imajo programirano življenjsko dobo baterije in ko se izteče, jo je treba menjat ne glede na to, v kakšnem stanju je. In še dosti je podobnih faktorjev.

 

Link, ki ti ga je prilepil Tadey ti lepo pokaže razlike med raznimi avti.

To. Sam meni ni jasno kak ne bi mogu popravljat baterije ne me.basat. baterija ni nek voodoo magic. Očitno bo res treba prisiliti proizvajalce da omogočijo to. Pač.menjas slabe celice in to je to.

 

Skynetz reče Dne, 31. 10. 2023 at 17:03:

Jaz ne bi kupoval rabljenih, tudi zaradi tega, ker se niti ne izplača. Subvencije so drugače že 10let, nevem točno kaj si mislil s tem da bodo zdej?

A so cene tok visoke al zakaj?

Povezava do prispevka

sosedje nabavljajo same hude avte

 

en je zamenjal audi r8 za ferznla (ne vem ker model k se ne spoznam)

 

en je kupu caymana 718

 

en ma miato prve generacije ampak mu malo olje pusca

 

zdaj se je pa nasel en model k je zgleda full fan californication serije. res hud avto. se vidi kolk pigfat so postali novi porschi k primerjam caymana in tega.

 

UvQJDig.jpg

  • Račka +1 1
  • Ne me jebat 1
Povezava do prispevka

@doz  a praviš, da sem se pol zajebal k sem glih Dunlop vzel. Te Nexenke so me ful mikale (sem jih pred leti mel že na kakem drugem avtu), sam k nikjer ni blo testa. 

 

Po drugi strani sem pa takoj odmislil Goodyear Ultragrip Performance ... ful dobre ocene tud za po mokrem. A majkemi, da za po mokrem še nisem mel slabše gume (jih mam trenutno)

Povezava do prispevka

ne, nikakor se nisi zajebal, dunlop WS5 so top gume :) pravim samo da so pač nexen top gume v tem budged rangu, vsakič ko ga malo poteram po mokri hladni in zajebani

cesti me vedno znova presenti kako je možno da je nekdo naredil gumo za 100e na komad, ki se tako dobro obnese.... letos so že okoli 25% dražje, ker jih verjetno delajo v ukrajini ;)

Povezava do prispevka

Kaksno je stalisce avtoznalcev glede vgradnje kamere v avto? Za zascito, ne za snemanje prometa. Avto je nov, zaenkrat brez prask in jasno da cvikam, ko ga pustim nekje na javnem mestu, brez nadzora. Skratka, vgradila bi nekaj, kar lahko zajame dogajanje medtem, ko je avto parkiran.

Nasveti, priporocila, izkusnje, vse je dobrodoslo.

Povezava do prispevka
JaGuArKa reče pred 19 minutami:

Kaksno je stalisce avtoznalcev glede vgradnje kamere v avto? Za zascito, ne za snemanje prometa. Avto je nov, zaenkrat brez prask in jasno da cvikam, ko ga pustim nekje na javnem mestu, brez nadzora. Skratka, vgradila bi nekaj, kar lahko zajame dogajanje medtem, ko je avto parkiran.

Nasveti, priporocila, izkusnje, vse je dobrodoslo.

 

Ma tako ti povem...

 

Jaz imam kamero in so mi iz avta ukradli en kos odbijača, ko je bil parkiran. Policajev ni brigalo niti malo, da obstaja posnetek, interes jim je bil samo, da odstopim od kazenskega pregona in da mi napišejo zapisnik za zavarovalnico (ker imam kasko).

 

Glede kamere pa, jaz imam 70 Mai Pro Plus, snema spredaj in zadaj, napajanje pa imam tako, da je plus vezan na varovalko, ki ima napajanje samo ob kontaktu, signal pa je vezan na varovalko, ki ima napajanje vedno. Tako se kamera avtomatsko prižge, ko startas in snema ves čas, ko se ustaviš pa preklopi na način za parking in je v pripravljenosti, snema pa, ko zazna premikanje ali G silo. Če pa pade napetost baterije vozila pod določeno voltažo se izklopi, da ne izprazne baterije.

 

Vezal sem jo pa s takimi adapterji, da nisem uničeval original napeljave.

 

 

download.jpeg

 

Potem pa rabiš še en transformator 12V  -> 5V, katerega daš med varovalko in kamero. In to je to.

 

Doma imam eno navadno 70mai, ki snema samo spredaj. Če hočeš ti jo pošljem, pa probaj, jaz jo ne rabim. Mislim pa, da nima možnosti za parking oziroma ima samo eno žico za napajanje in imaš možnost da je, ali vedno na napajanju, kar zna izprazniti akumulator, ali pa vedno na napajanju samo ob kontaktu, kar pomeni, da ko parkiraš, pač snema, dokler traja baterija v kameri (=ne dolgo).

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 45 minutami:

 

Ma tako ti povem...

 

Jaz imam kamero in so mi iz avta ukradli en kos odbijača, ko je bil parkiran. Policajev ni brigalo niti malo, da obstaja posnetek, interes jim je bil samo, da odstopim od kazenskega pregona in da mi napišejo zapisnik za zavarovalnico (ker imam kasko).

 

Glede kamere pa, jaz imam 70 Mai Pro Plus, snema spredaj in zadaj, napajanje pa imam tako, da je plus vezan na varovalko, ki ima napajanje samo ob kontaktu, signal pa je vezan na varovalko, ki ima napajanje vedno. Tako se kamera avtomatsko prižge, ko startas in snema ves čas, ko se ustaviš pa preklopi na način za parking in je v pripravljenosti, snema pa, ko zazna premikanje ali G silo. Če pa pade napetost baterije vozila pod določeno voltažo se izklopi, da ne izprazne baterije.

 

Vezal sem jo pa s takimi adapterji, da nisem uničeval original napeljave.

 

 

download.jpeg

 

Potem pa rabiš še en transformator 12V  -> 5V, katerega daš med varovalko in kamero. In to je to.

 

Doma imam eno navadno 70mai, ki snema samo spredaj. Če hočeš ti jo pošljem, pa probaj, jaz jo ne rabim. Mislim pa, da nima možnosti za parking oziroma ima samo eno žico za napajanje in imaš možnost da je, ali vedno na napajanju, kar zna izprazniti akumulator, ali pa vedno na napajanju samo ob kontaktu, kar pomeni, da ko parkiraš, pač snema, dokler traja baterija v kameri (=ne dolgo).

 

Na elektroinstalacije se spoznam kot zajec na boben, bi dala to naredit nekomu, ki se s tem profesionalno ukvarja. Hvala za info iz prve roke, torej policije posnetki niti najmanj ne zanimajo. Morda bi zavarovalnico, ce npr. kdo poskoduje avto na parkingu, ampak tukaj pa kamera v kabini verjetno ne zajame kaj dosti. Ima se kdo kaksne izkusnje, ce npr. kdo poskusa vlomiti v avto in ga kamera posname?

Povezava do prispevka
JaGuArKa reče pred 2 minutama:

 

Na elektroinstalacije se spoznam kot zajec na boben, bi dala to naredit nekomu, ki se s tem profesionalno ukvarja. Hvala za info iz prve roke, torej policije posnetki niti najmanj ne zanimajo. Morda bi zavarovalnico, ce npr. kdo poskoduje avto na parkingu, ampak tukaj pa kamera v kabini verjetno ne zajame kaj dosti. Ima se kdo kaksne izkusnje, ce npr. kdo poskusa vlomiti v avto in ga kamera posname?

 

Ma če se zgodi spredaj ali zadaj bi posnela, ker snema precej širokokotno. Če bi ti pa kdo vlomil notri bi pa itak najbrž odtrgal vse skupaj s kartico vred tako, da ne bi ostalo kaj dosti od posnetkov (vsaj jaz bi tako naredil, če bi bil vlomilec:ninja:).

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
MorskaGlista reče Pravkar:

 

Ma če se zgodi spredaj ali zadaj bi posnela, ker snema precej širokokotno. Če bi ti pa kdo vlomil notri bi pa itak najbrž odtrgal vse skupaj s kartico vred tako, da ne bi ostalo kak dosti od posnetkov (vsaj jaz bi tako naredil, če bi bil vlomilec:ninja:).

 

Ok, kaj pa to (poudarjam se enkrat, vse skupaj mi je spanska vas): na avtu je kup kamer - 360°, zadaj, na ogledalih, da zajamejo mrtve kote, verjetno se kaksna spredaj... bi se dalo te, obstojece, kako uporabit, npr. 360° da posname, kar je preblizu custev?

Verjetno je tukaj problem, da se ne sme snemati javnih povrsin, pa ceprav bi slo samo za doticno parkirno mesto?

Povezava do prispevka

Je sploh kak turbobencinar, ki je neproblematičen? Naštejte prosim. Še toliko bolje če ga imate osebno vsaj 6 let.

 

Jaz sem mislil da je moj Opel B16SHT 1.6T 200 (Astra K 2017) neproblematičen, ampak moram zdaj skeširat ene 1200€ ter še 350€ za nove zimske gume.

In sicer je treba urediti to, sploh ni nič narobe s samim motorjem, pa pride toliko, kaj šele če bi dejansko šel motor ali menjalnik:

 

Moj cilj je tako zvoziti ta avto dokler bo tak strošek na 4 leta (ker pač 1200/48 je še vedno samo 25€ na mesec). Ko bo to vsako leto ali na 2 leti, pa začnem gledati za atmosferci, 1.4 ali 1.6, 100-120KM. To samo tankaš in voziš, sosed ima Getza še iz nekje 2004, pa nisem videl da avta kdaj ne bi bilo pred blokom.

Najprej sem ga mislil imeti 20 let, ampak očitno bo to kar težka. Zaenkrat je cilj 12-15 let.

 

Sicer pa če gledam cene novih avtomobilov, novega ne bom nikoli več imel. Moj je bil aprila 2017 po ceniku 20.105€, z dodatno opremo pa 21.573€.

Zdaj je najbolj osnovna Astra 1.2T 110 22k€, Corsa 1.2T 130 z najboljšo opremo 19,5k€, Clio TCe 90 z najboljšo opremo pa 21k€. Corsa bi prišla v poštev, če bi dobil garancijo 10 let na vsak sestavni del do vključno najmanjšega vijaka. Drugače ne vidim smisla dajati 20k€, servisiraš lahko itak tudi rabljen avto kolikor te je volja. Drugače pa prešaltam na 6-10k€ rabljene atomsferce.

uredilo bitje GrimReaper
Povezava do prispevka
JaGuArKa reče pred 10 minutami:

 

Ok, kaj pa to (poudarjam se enkrat, vse skupaj mi je spanska vas): na avtu je kup kamer - 360°, zadaj, na ogledalih, da zajamejo mrtve kote, verjetno se kaksna spredaj... bi se dalo te, obstojece, kako uporabit, npr. 360° da posname, kar je preblizu custev?

Verjetno je tukaj problem, da se ne sme snemati javnih povrsin, pa ceprav bi slo samo za doticno parkirno mesto?

 

Kot jaz vem lahko na javnih površinah snemaš, kar hočeš, ampak ne smeš posnetkov dati v javnost tako, da so na njih prepoznavne osebe oz vidni kakršni koli osebni podatki.

 

Če se pa da vgrajene kamere kako uporabiti res ne vem. Bolj enostavno bi bilo iskati nek 360 dashcam. Samo glej, da ima napajanje tudi za parking in da podpira parking mode.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...