Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

Skynetz reče pred 44 minutami:

Prav povsod ja :D

 

V Italiji so se nekatere kitajske znamke že prebile na lestvico najbolje prodajanih avtov.

 

Tudi po cesti že vidiš, da ima ogromno Italijanov Lyn&Co, dr, Geely, električnih MGjev je sploh ogromno.

 

Bi rekel, da pri njih Kitajci suvereno prevzemajo trg.

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 1 uro:

 

V Italiji so se nekatere kitajske znamke že prebile na lestvico najbolje prodajanih avtov.

 

Tudi po cesti že vidiš, da ima ogromno Italijanov Lyn&Co, dr, Geely, električnih MGjev je sploh ogromno.

 

Bi rekel, da pri njih Kitajci suvereno prevzemajo trg.

Sem večkrat v italiji, pa vseeno jih ne vidim prav dosti, sem pa tja kakšen MG, drugo sploh ne vem če sem že videl. Pri njih me sicer ne skrbi sama kvaliteta, ampak bolj dolgoročno vzdrževanje in dobava rezervnih delov. Že pri Tesli se baje lahko čaka 2 meseca na kakšne dele, kaj šele pri teh modelih, ki jih ni skoraj nič na trgu.

Povezava do prispevka
kajzrca reče pred 15 urami:

Kupil sem avto, ki ima plinsko inštalacijo.. med vožnjo domov mi je pa itak začel kontrolerček piskat, tako da sklepam da je nek error.

 

Kam zapeljat za diagnosticirat, vemo za kakega plin majstra?

 

Je pa inštalacija poljske firme STAG, če ima kaj veze

Po nakupu prva vožnja? Tole spada v skrite napake pomoje, tudi če je videno-kupljeno fizična prodaja. Seveda good luck z našim sodstvom.

 

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 20 minutami:

Sem večkrat v italiji, pa vseeno jih ne vidim prav dosti, sem pa tja kakšen MG, drugo sploh ne vem če sem že videl. Pri njih me sicer ne skrbi sama kvaliteta, ampak bolj dolgoročno vzdrževanje in dobava rezervnih delov. Že pri Tesli se baje lahko čaka 2 meseca na kakšne dele, kaj šele pri teh modelih, ki jih ni skoraj nič na trgu.


motor je od mitsubishija, sigurno ni panike tudi glede ostalih rezervnih delov, k to ni rocket science. Sicer pa kaj se ti pokvari pri novem avtu, poleg tega imas garancijo in servis tm v avtohisi. 

Povezava do prispevka
bendeho reče Dne, 6. 3. 2024 at 16:11:

pa kaj bi ti pa oni iskali, 2023 mazda od pooblaščenega trgovca v DE, z manj kot 30k km, to ima še tovarniško garancijo, ki velja tudi v SLO, nobene dodane vrednosti ni pri posrednikih, razen če rabiš lizing, če maš denar, ga nakažeš trgovcu, naročiš prevoz pri špediciji ali si zakompliciraš življenje in greš sam po avto, pri nas rabiš samo na homologacijo peljat, uredit papirje (plačat dmv), niti tehničnega ne rabiš delat

 

Previden je treba biti samo, da ima avto nad 6.000km in da je starejši od 6 mesecev, če uvažaš sam je cel zaplet z ddv, v to se jaz recimo ne bi spuščal

Pri novem plačaš ceno z nemškim DDV, uvoziš, daš na identifikacijo in oceno tehničnega stanja vozila, plačaš DMV in DDV, registriraš in dokažeš nemški avtohiši, da ti lahko vrnejo nemški DDV.

Povezava do prispevka
stena reče Dne, 5. 3. 2024 at 20:32:

avtotemaši prosim za predloge

 

iščem najraje NOV avto ali pogojno rabljen avto max 2022 letnik in max 20-30k km

 

pogoji:

- karavan-rabm velik prtljažnik, SUVi odpadejo

- vsaj 150KM

- avtomatik

- matrični žarometi, ker sm stara in ne vidim ponoči

- vsi moderni bombončki, prepoznava znakov, aktivni tempomat, lane assist, side assist, električno odpiranje prtljažnika bla bla bla

- budget 35-37k max

 

trenutno sm gledala Škodo Octavio-nov model pride zdej hmal, Cupro Leon Sportstourer

 

thanksssssssss 🐍🐍🐍

 

 

https://www.autoscout24.de/angebote/audi-a6-40-tdi-sport-s-tronic-led-standheizung-diesel-grau-8bf6b699-7343-4869-9bc8-349531a34fe8?sort=price&desc=0&lastSeenGuidPresent=true&cldtidx=11&position=11&search_id=ellcnd758s&source_otp=t10&ap_tier=t10&source=listpage_search-results&order_bucket=unknown

https://www.autoscout24.de/angebote/bmw-520-d-touring-luxury-line-upe-77-580-stdhzg-pano-diesel-grau-fd2b0fac-5c55-474d-8ce7-8c527b76ea4b?sort=price&desc=0&lastSeenGuidPresent=true&cldtidx=3&position=3&search_id=1aqal52f62v&source_otp=t10&ap_tier=t10&source=listpage_search-results&order_bucket=unknown

 

a je to predrago? (nisem bral teme) :D :innocent:

sam 190km za tak avto ni lih ena huda "konjušnica"

 

alpa tole, če te ne moti star infotainment (da ni vse na touchscreen) pa pitje olja

https://www.autoscout24.de/angebote/volkswagen-passat-variant-1-5-tsi-business-dsg-klima-navi-led-matrix-benzin-grau-e63dfb6c-17fe-4253-9986-bb40314e37e6?sort=price&desc=0&lastSeenGuidPresent=true&cldtidx=2&position=2&search_id=ongo1hd3f4&source_otp=t10&ap_tier=t10&source=listpage_search-results&order_bucket=unknown

 

 

 

 

res bi lahko dala še par k zraven in kupila audija a6 2020, dost boljši kot vsaka škoda.

alpa vsaj a4. je pa težje dobiti bencinarje.

https://www.autoscout24.de/angebote/audi-a4-40-tfsi-q-s-line-st-heiz-matrix-pano-le-benzin-grau-94c69bb9-0402-49eb-96d9-335feb343990?sort=price&desc=0&lastSeenGuidPresent=true&cldtidx=8&position=8&search_id=1v19hi1jh0h&source_otp=t10&ap_tier=t10&source=listpage_search-results&order_bucket=unknown

ta dejansko ni slab, tut po km je nekje tam-tam s tem, kar ti hočeš. ma pa tut hlajene sedeže, webasto, nima vse na touch, tanov infotainment (od a6), klimo na knofe, 3-zone klimo, quattro (haldex sicer, ne torsen), gret volan, panoramsko šipo, kljuko za prkolco, ni da ni.

ne piše pa, da ma radarski tempomat, sam to še ne pomeni, da ga nima.

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 8 urami:

 

V Italiji so se nekatere kitajske znamke že prebile na lestvico najbolje prodajanih avtov.

 

Tudi po cesti že vidiš, da ima ogromno Italijanov Lyn&Co, dr, Geely, električnih MGjev je sploh ogromno.

 

Bi rekel, da pri njih Kitajci suvereno prevzemajo trg.

jap, lynk sem tudi jaz že videl

MG je pa drugi najbolje prodajan avto v UK

Povezava do prispevka

Treba furat imiđ pa ni važno če dobiš manj za več €

 

pri motorjih so iste debate, butthurti z GSi se pizdijo nad Kitajci (Kove, CF Moto) medtem ko se lastniki le teh normalno furajo gore dole in ne dajajo xxxx keša za servise.

 

Na motosvetu je lep primer tega.

 

Me pa zanima kaj bo stena kupila, keep us posted

Povezava do prispevka
Kosinus reče pred 13 urami:

Pri novem plačaš ceno z nemškim DDV, uvoziš, daš na identifikacijo in oceno tehničnega stanja vozila, plačaš DMV in DDV, registriraš in dokažeš nemški avtohiši, da ti lahko vrnejo nemški DDV.

Vmes gre nemška avtohiša v stečaj in se obrišeš pod nosom za ddv.

Povezava do prispevka
Aang reče pred 20 urami:

Se ne čudim, glede na nastavljeno predsednico. 

ktiajci so največji proizvajalci in izvozniki avtomobilov zadnja 3 leta se mi zdi

 

edit: kot kaže so postali največji izvoznik šele 2023

uredilo bitje Kruz
Povezava do prispevka
Avril Lavigne reče pred 1 uro:

Vmes gre nemška avtohiša v stečaj in se obrišeš pod nosom za ddv.

tudi če ne gre v stečaj, ni tako enostavno tuji avtohiši dopovedati, da si !fizična oseba! iz juga in boš kupil brez mwst, ker ima avto pod 6000km in da jim ga lahko nakažeš kot varščino katero hočeš nazaj, ko bo SLO ddv plačan in avto registriran, sem probaval, nemcem ni bilo jasno kaj bi rad, vsi so trdili, da fizična oseba plača mwst, naš furs pa pravi, da je popolnoma moj problem potem izterjat karkoli od nemcev, ko bo avto dvakrat obdavčen

 

edit: da

ne bo kdo narobe bral, to sem preveril vse pred nakupom, imel sem predračun za avto in predračun za prevoz avta iz DE, naštiman keš,

potem nisem kupil avta z manj kot 6000km, se je pa res splačalo takrat (2021) 1 leto stare mazde iz DE

uredilo bitje bendeho
Povezava do prispevka
bainit reče pred 10 minutami:

z a6 in bmw 5 sem se zajebaval, uni a4 pa imo ni slaba izbira. boljši od škodilaka definitivno.

glede zavarovanja je sicer res ja

Iskreno bi za ta denar še vedno raje vzel nov avto kot rabljen in tudi stroški bi bili manjši. Razmišljam pa stalno tudi o opciji kakšnega rabljenega A4 do kakšnih 30k, ampak je zdej že kr star model.

Povezava do prispevka
bainit reče pred 39 minutami:

z a6 in bmw 5 sem se zajebaval, uni a4 pa imo ni slaba izbira. boljši od škodilaka definitivno.

glede zavarovanja je sicer res ja

Zakaj zavarovanje ce tako Octavia In A4 recimo staneta 40k pa oba mata 2.0 z vec kot 200 konji. Isto stanje je pol to al sm kak faktor spregledal, ker je pac nemc in placas vec :D

Povezava do prispevka
tiesto reče pred 1 minuto:

Zakaj zavarovanje ce tako Octavia In A4 recimo staneta 40k pa oba mata 2.0 z vec kot 200 konji. Isto stanje je pol to al sm kak faktor spregledal, ker je pac nemc in placas vec :D

Nimaš pojma kako se zavarovanje plačuje :D

 

Zavarovanje plačaš na vrednost novega avta, ne za koliko si ga ti kupil. Fully loaded Octavia bo recimo 40k, fully loaded A4 pa 60k. Zavarovanje definitivno ni enako.

 

 

Povezava do prispevka

problem je v recimo, octavija pa a4 pa ne staneta isto, zavarovalnica pa ne gleda popustov, ki si jih dobil, gleda eurotaks/msrp ceno. Ceno na zav.polici in racunu bos videl enako samo ce mas zavarovanje preko fafinga, kjer majo avtohise pol drugacna pravila pri zavarovalnici...

uredilo bitje PuskA
Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 13 minutami:

Nimaš pojma kako se zavarovanje plačuje :D

 

Zavarovanje plačaš na vrednost novega avta, ne za koliko si ga ti kupil. Fully loaded Octavia bo recimo 40k, fully loaded A4 pa 60k. Zavarovanje definitivno ni enako.

 

 

Mislu sm oba nova, ki staneta 40k each. To pol ni nobene razlike.

 

edit: ok, prebral zgornji post.

uredilo bitje tiesto
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...