Skoči na vsebino

Mobilni operaterji


erted45

Priporočeni prispevki

  • 2 tedna kasneje...
  • 4 tedne kasneje...
erted45 reče Dne, 23. 1. 2024 at 18:17:

Ker sem si kupil IZI SIM za probat kako zadeva deluje. Če bi se odločil za prenos številke bi obvezno uredil pay365. Vztrajam pa, da bi bil sistem s karticami čisto soliden, če bi se dalo polnit zneske po izbiri.

 

Sem si aktiviral paket, bom uporabljal 1 mesec pa da vidimo. Dejansko kot sem rekel, zadeva je šla rahlo u maloro odkar so mi vklopili prenos podatkov, dejansko se mi dogaja, da mi IZI ne lovi oz. nima prenosa medtem ko ga bob ima. Nič mi ni več jasno :D 

 

Evo, menda še zadnja posodobitev. Obe SIM kartici sem fural v telefonu in med njima preklapljal prenos podatkov, probal klicat z eno ter z drugo.

 

Svojo številko sem sedaj prenesel na IZI. Poglavitni razlog je večja stabilnost LTE omrežja - bob je bolj pogosto izgubil 4G in padel na Edge oz. 2G. Mogoče je to tudi razlog za težave s klici.

Upam, da se nisem nasankal. No, sicer pa itak lahko menda še vedno menjam operaterja :) 

 

EDIT: IZI ima trenutno akcijo, SuperKUL paket košta 7,90 namesto 11,90 eur. Sam povem, če je še kje kak interesent :) 

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
  • 5 tednov kasneje...

@mumbo360 Telemach nima samo interneta preko optike? Vsi paketi vključujejo TV? Letos (sedaj ta mesec ali prihodnji) nameravam prvič v življenju menjati poinudnika (Telekom) in se odločam med Telemach in A1 pa malo gledam pakete pri obeh. Vedno sem imel TV, sedaj pa ne vem, če bi še imel, ker praktično nič ne gledam, razen dnevnik pogledam za nazaj pri kosilu (poročila ob 13h v bistvu). Imel pa bom definitivno internet + 2 mobilni številki (mogoče še TV, če je res mala razlika ali pa, če ni možno brez). En aneks moram poplačati še Telekomu predčasno preden lahko menjam.

 

Če hoćeš mi lahko narediš izračun za "my case" na ZS (koliko bi prišlo prvo leto in drugo leto...) pa se odločim med A1 in Telemach. Za A1 že imam izračun in sem bil že fix, da grem knjim. Je pa mi zdaj ta paket "Še več" za 1€ za 24 mesecev dal misliti.

uredilo bitje Aktivist Vanč
Povezava do prispevka

Lahko imaš samo internet tudi, ni nujno da je televizija zraven. Je pa sicer odvisno od lokacije. Telemach ma net preko kabla, optike, lte in 5g omrežja. TV pa preko kabla, optike in tudi preko mobilnega neta dela EON. 

 

Bom ti poslal na ZS točno izračun kolko bi te pršlo. Za obe mobilni definitivno Še več paket 24M samo 1 eur :) če skleneš fix. 

 

Za samo net ali net+tv ti pa še napišem variante

Povezava do prispevka
mumbo360 reče pred 15 urami:

Lahko imaš samo internet tudi, ni nujno da je televizija zraven. Je pa sicer odvisno od lokacije. Telemach ma net preko kabla, optike, lte in 5g omrežja. TV pa preko kabla, optike in tudi preko mobilnega neta dela EON. 

 

Bom ti poslal na ZS točno izračun kolko bi te pršlo. Za obe mobilni definitivno Še več paket 24M samo 1 eur :) če skleneš fix. 

 

Za samo net ali net+tv ti pa še napišem variante

 

Ti mi samo daj dobro ponudbo in pojasnilo glede vprašanj na ZS in pač odjebem znanca na A1 s katerim načeloma bil že dogovorjen za konec meseca. Znanec gor al dol, pri denarju se konča :D

 

Bolj kot njega mi je mogoče žal boljšega kolega, ki sem mu rekel, da grem prek njega, ker je dobil ponudbo za popust na naročnino, če pripelje novega k njim.

uredilo bitje Aktivist Vanč
Povezava do prispevka

Lahko da kaj testirajo pa če maš volte service vključen pri njih  mas verjetno tudi vowifi

 

Lahko pa je tudi telefon zabluzu in namesto volte pokazu vowifi (se nam je že parkat zgodilo, da je telefon kazal vowifi klic, ko smo gledali analizo je pa bil standarden volte) 

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče Dne, 9. 4. 2024 at 15:15:

 

pogoji so:

 

- imaš že naročniško razmerje pri telemachu - npr FIX ali MOB

- preneseš mobilno številko iz drugega operaterja na telemach, lahko je naročniška ali predplačniška številka

 

tako dobiš 2 leti paket ŠE VEČ za 1 eur mesečno, vezava 2 leti

 

- če nimaš nič pri telemachu lahko skeneš na novo FIX in velja ta akcija 24m 1 eur še več

- ali skleneš 2 mobilni, 1 po splošni akciji 12M 9,90 eur potem redna cena paketa VEČ  + druga mobilna 24M 1 EUR paket ŠE VEČ

 

to je to, lp, fsm

Povezava do prispevka

če maš že obstoječo mobilno številko pri telemachu ne velja za to akcijo

 

ne velja tudi če bi prenesel svojo številko za par dni drugam na predplačniško in potem nazaj.. je to izrecno napisano da ne velja v tem primeru :) 

 

torej moreš sklenit na novo eno številko ki je trenutno pri drugemu operaterju 

 

 

 

Povezava do prispevka
mumbo360 reče Dne, 11. 4. 2024 at 16:10:

če maš že obstoječo mobilno številko pri telemachu ne velja za to akcijo

 

ne velja tudi če bi prenesel svojo številko za par dni drugam na predplačniško in potem nazaj.. je to izrecno napisano da ne velja v tem primeru :) 

 

torej moreš sklenit na novo eno številko ki je trenutno pri drugemu operaterju 

 

 

 

Dej, a te lahko direktno vprašam: 

 

jaz imam sklenjeno naročniško razmerje pri A1, nekje do konca leta 2025, ravno zdaj sem ujel eno "akcijo" pa sem posodobil svoj paket. Jaz pri Telemachu nimam nič, se pravi bi lahko ujel to vašo akcijo? Mogoče iz izkušenj veš, kakšen je postopek prekinitve naročniškega razmerja pri A1? Se to vse uredi pri Telemachu (prenos številke) ali moram prvo pri svojem operaterju zaključit zadeve?

 

Edit: zdajle berem pri sebi za A1, valda nikjer ne morem preverit, kakšni bi bili stroški :D 

 

Če prekinete naročniško razmerje v času veljavne vezave s pogodbo o zagotovitvi posebne ugodnosti, povrnete sorazmerni del prejete ugodnosti, ki se obračuna na naslednjem izdanem računu. Osnovi za izračun sta znesek ugodnosti, ki ste ga prejeli s pogodbo o zagotovitvi posebne ugodnosti in čas do izteka vezave. Višino preverite na portalu Moj A1 v zavihku Nastavitve/Nastavitve telefona.

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka
Avion reče pred 11 minutami:

Dej, a te lahko direktno vprašam: 

 

jaz imam sklenjeno naročniško razmerje pri A1, nekje do konca leta 2025, ravno zdaj sem ujel eno "akcijo" pa sem posodobil svoj paket. Jaz pri Telemachu nimam nič, se pravi bi lahko ujel to vašo akcijo? Mogoče iz izkušenj veš, kakšen je postopek prekinitve naročniškega razmerja pri A1? Se to vse uredi pri Telemachu (prenos številke) ali moram prvo pri svojem operaterju zaključit zadeve?

 

V večini ti lahko kar jaz odgovorim, ker mi mumbo ravnokar ureja zelo podobno zadevo. Sem že podpisal papirje, samo en odgovor še čaka v zvezi s fiksnimi storitvami. 

 

Sem pri Telekomu s fiksnimi storitvami in dvema mobilnima številkama. Na mobilnih številkah nisem imel aneksov, sem pa imel na fiksnem paketu zaradi nakupa laptopa lani in sem tako bil vezan pri njih še do marca 2025. 

 

Moral sem iti na Telekom in narediti predčasno poplačilo aneksa. S tem več nisem vezan na njih. Moram pa plačati pač razliko za te mesece, ko bi moral še plačevati zaradi nakupa artikla z vezavo. 

 

Tako sem lahko prenesel na Telemach fiksni paket in bom mel eno leto 23,90€ potem pa odvisno od paketa. In obe mobilni številki bom imel 24 mesecev vsako za 1€. To je res zelo ugodno za mobilna paketa in se mi je splačalo Telekomu odplačati 250€ predčasno za laptop. 

uredilo bitje Aktivist Vanč
Povezava do prispevka

@Aktivist Vanč kaj je to fiksni paket? Stacionarni telefon pa domači internet? 

 

Jaz bi rabil samo mobilno zadevo, napravo sem že zdavnaj odplačal, edino zdaj je bila na A1 neka 6-mesečna akcija s cenejšo naročnino, pa bom verjetno tu moral kaj odplačat ta sorazmerni delež, čeprav mi ni zares jasno, kakšen bo to znesek :) 

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka
Avion reče pred 1 minuto:

@Aktivist Vanč kaj je to fiksni paket? Stacionarni telefon pa domači internet? 

 

Jaz bi rabil samo mobilno zadevo, napravo sem že zdavnaj odplačal, edino zdaj je bila na A1 neka 6-mesečna akcija s cenejšo naročnino, pa bom verjetno tu moral kaj odplačat ta sorazmerni delež, čeprav mi ni zares jasno, kakšen bo to znesek :) 

 

Fiksni paket je internet + TV. Jaz sem vse komplet prenesel zdaj od Telekoma k Telemachu (oziroma nisem še, bom predvidoma v prihajajočem tednu).

 

Hmmm... ti, če ne rabiš fiksnih storitev pa počakaj, da ti on odgovori. Kolikor sem jaz razumel je pogoj, da imaš ta paket in obvezno prenest številko od drugega operaterja (ta drugi pogoj bi ti izpolnil). Glede prvega pa ti bo potem bolje on sam razložil.

Povezava do prispevka

Nekaj torej že moraš imeti pri njih in potem prenest mobilno številko od drugega k njim. Jaz sem prvi pogoj izpolnil s prenosom fiksnega paketa k njim in potem dobil akcijo za mobilne številke s prenosom tudi teh k njim.

 

Upam, da je koliko toliko jasno, ker sem še jaz zmeden :D

 

Ni tak, da bi samo mobilno prenesel in bil upravičen. Moraš imet še nek drug paket.

uredilo bitje Aktivist Vanč
Povezava do prispevka

Ponudba velja ob prenosu mobilne telefonske številke v omrežje Telemacha, za: • obstoječe mobilne ali fiksne naročnike, ob sklenitvi novega mobilnega naročniškega razmerja, • nove fiksne naročnike, ob hkratni sklenitvi novega mobilnega naročniškega razmerja ter • nove mobilne naročnike, ob sklenitvi hkratnega najmanj enega dodatnega mobilnega naročniškega razmerja.

 

Jaz tole zadnje razumem, kot da se kvalificiram, če vzamem za dve številki, ne samo za eno?

Povezava do prispevka
Avion reče pred 1 minuto:

Jaz tole zadnje razumem, kot da se kvalificiram, če vzamem za dve številki, ne samo za eno?

 

Aja, ti bi tudi za dve številki. To sem spregledal. Potem verjetno ja. S tem, da verjetno samo za eno številko 1€ za 24m, za drugo pa "redna akcija" eno leto.

 

Bolje, da ga počakama, ker jaz tudi še nisem čist vsega rešil :D

uredilo bitje Aktivist Vanč
Povezava do prispevka

Ne, jaz bi samo za eno :D 

 

Saj je gor tudi napisal:

 

 če nimaš nič pri telemachu lahko skeneš na novo FIX in velja ta akcija 24m 1 eur še več

- ali skleneš 2 mobilni, 1 po splošni akciji 12M 9,90 eur potem redna cena paketa VEČ  + druga mobilna 24M 1 EUR paket ŠE VEČ

 

Kolikor jaz to razumem, bi potem za dve številki plačeval 10,90€, po enem letu pa kaj, polno ceno enega paketa + 1€ za to akcijo, se pravi 19€ za dve številki?

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...