Skoči na vsebino

True detective


Gogy

Priporočeni prispevki

  • 1 mesec kasneje...
Caffrey reče pred 13 urami:

Zacetek ni ravno nekaj. Bom pocakal se kaksen del. 
powerful women and shit in kasteirani deci. 

here we go ...

 

men dost brezveze del, sumim da bo fail

razen če se izkaže, da gre za vesoljce

al pa da so v rudniku odkopal grob od pazuzuja

pol bo 10/10

 

Povezava do prispevka

no ni res da nima veze z ničemer. Meni gre tudi ta kulturkampf izredno na živce, in mi ful pokvari serijo, film ali špil. 

 

Drgač se pa veselim novega Tr00 Detective, ipak HBO vseeno ni tako posran kot je Netflix, tko da upam da bo cool. Pa Judy nisem videl igrat že glih ene 100 let.

Povezava do prispevka

Še zdaj ne vem, če maksiju ni všeč, da ima črnka pač na glavi kučmo, da se pač zaščiti pred hudim mrazom, ker črnci pač ne nosijo kučem, ker je to white man's pokrivalo, ali da maksiju ni všeč, da na aljaski pač živijo tud černci?

 

Za kefrija pa ne razumem, glede česa so powerful women. A je slabo že samo zato, ker sta 2 policajski, ker funkcija policaja je pač že avtomatsko neka funkcija moči v naši družbi in torej žensk v serijah ne bi smeli prikazovat kot policajk?

 

 

uredilo bitje Kruz
Povezava do prispevka

Ker naprimer glede na community survey iz 2018 v Fairbanks county, Aljaska, živi 4493 črncef, v Anchorage municipality, Aljaska, pa 16400. Celo na Aleutih živi 144 črncev od 3500 prebivalcev. (delež črncev na aljaski okoli 5 % prebivalstva). Še več je azijcev oz. azijskih američanov.

 

  

Galko reče pred 12 minutami:

no ni res da nima veze z ničemer. Meni gre tudi ta kulturkampf izredno na živce, in mi ful pokvari serijo, film ali špil. 

 

Drgač se pa veselim novega Tr00 Detective, ipak HBO vseeno ni tako posran kot je Netflix, tko da upam da bo cool. Pa Judy nisem videl igrat že glih ene 100 let.

 

Kater kulturkampf? Da moraš na ekranu gledati črnce ali ženske? Ali črnske ženske? Da imajo speaking role?

uredilo bitje Kruz
Povezava do prispevka

mene "mešan" cast v serijah/špilih z modernim settingom sicer ne moti, ampak ja, v RL ne vem če je 1 % črncev na Aljaski, k si že glih to izpostavil :D Verjetno je več Rusov kot pa črncev, lol. Pol pa pitaj boga, kok jih je šele malo v policiji, al pa da so zraven še ženske. Tko da definitivno imaš spet mešanje politike / trendov, pa če si to priznaš ali ne :)

 

Kot rečeno, mene ne moti - motilo me bo, če bodo spet vsi tipi prikazani kot totalni idioti, bigoti in rasisti, tako kot to dela Netflix. Recimo House of Dragons ima MEGA poudarek na močnih ženskah, ampak zna lepo sfurat, da zadeva izpade čisto fina in huda serija, ne kot feministični pamflet, kakor izpade 99,9% netflixovega sranja. Bomo vidli, kako pa kaj, ne. 

 

 

edit: evo fino, ful zanimivo @Kruz Si ne bi mislil, vidiš.

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka
Kruz reče pred 3 minutami:

Ker naprimer glede na community survey iz 2018 v Fairbanks county, Aljaska, živi 4493 črncef, v Anchorage municipality, Aljaska, pa 16400. Celo na Aleutih živi 144 črncev od 3500 prebivalcev.

 

  

 

Kater kulturkampf? Da moraš na ekranu gledati črnce ali ženske? Ali črnske ženske? Da imajo speaking role?

 

Dej ne špilaj budale lepo te prosim no :D 1 del Netflix serije si poglej, ki je nastala v zadnjih dveh, treh letih - bilo kere - in potem trolaj dalje.

Povezava do prispevka

 

Galko reče pred 1 minuto:

 

Dej ne špilaj budale lepo te prosim no :D 1 del Netflix serije si poglej, ki je nastala v zadnjih dveh, treh letih - bilo kere - in potem trolaj dalje.

Mene na sploh zanima, ne za specifično firmo. Od netflix sem gledal npr Ozark pa 1 sezono Narcos pa Bojack Horseman, Dark in nisem opazil posebnega kulturkampfa (karkoli že to pomeni v tem kontekstu).

Povezava do prispevka
Galko reče pred 40 minutami:

Mi je preveč huda S01, da bi metal drisko po seriji in jo judgal po enem trailerju.

 

se čutim dolžnega, da te obvestim, da je 4. sezono pisala ženska, ne Nic Pizzolatto, tko da ta sezona zgleda razen naslova nima neke veze s pravim Pravim detektivom

Povezava do prispevka
kid666 reče pred 16 minutami:

 

se čutim dolžnega, da te obvestim, da je 4. sezono pisala ženska, ne Nic Pizzolatto, tko da ta sezona zgleda razen naslova nima neke veze s pravim Pravim detektivom

 

Škoda da ni več Nica zraven. Čeprav IMO je njega zjebalo, da se je preveč "visoko" postavil, a la da mora biti vsako njegovo delo nekaj extra / drugačno / unikatno - pač dec je po poklicu proper diplomiran pisatelj in mu je verjetno pod častjo, da bi še naprej štancal TD S01 klone. In je potem mega zabluzil s S02, ki je ni znal sfurat. S03 pa ajde, sej je cool in spet ful sveža s tem kombiniranjem krimi trilerja, treh različni časovnih period in demence, ampak nima več tistega ooooomph faktorja kot ga ima S01.

 

Sem drgač kar dosti bral zadeve, ki so bile Nicu za navdih za TD S01 - Thomasa Ligottija, Alana Moora, razne southern gothic zadeve - pa mu IMO ne pride nič blizu.

 

 

Sem pa pogooglal tole Issa López, ki dela TD S04... kaj nej rečem, nima glih bomba IMDB referenc :D :D :D

 

Hy8u30.jpg

 

ampak OK, še vedno, pustimo se presenetit...

Povezava do prispevka

Sej se vsi zavedamo, da je tista sezona fenomenalna. Tega nisem vprašal. Pravim, da je primerjava v tem specificnem primeru brezveze. Ta random baba nic ni naredla pred tem, ta random tip ni nic naredo pred tem (The Killing ne šteje, ker je švecka serija)

No, ta random tip je po tej sezoni dobil ime Nick. Zdej, a bo random baba ostala random baba, bomo videli.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...