Skoči na vsebino

True detective


Gogy

Priporočeni prispevki

fric reče pred 1 uro:

Kaj je to nek trend s prikazovanje rojevanja otrok? Vsako serijo, ki gledam ima to noter.:wacko:

Problem? 

 

 

Also

 

Navedek

The True Detective: Night Country reviews from critics are some of the series' best. The new season currently sports a 93% on Rotten Tomatoes, which sets a new record for the show, beating the 91% of season 1. 

:ododava:

uredilo bitje Kruz
Povezava do prispevka

Jaz v sezoni vidim neko kontradikcijo med prikazovanjem ženske kot sinonimoma (edit: sinonima :D) ljubezni, dajalke življenja in materinskosti (vsega kar je dobro oziroma altruistično) in potem prikazovanja njihovega ljubezenskega/spolnega življenja v seriji. Pa saj so vse disfunkcionalne  in nezmožne prikazovanja te opevane ljubezni. " you're fucking him", "you fucked him", "everybody knows you two are fucking", "are you back to fucking women?"

Nobena ženska,  ki sem jo kdaj poznal se tako ne izraža.  But ok,we're in the USA. :D

uredilo bitje Žvrkljotron
Povezava do prispevka

Sem prvič šel gledal še season 2. Že po polovici prvega dela mi je presedalo. Neki osnovnošolski "edgy" vajbi, čudna prisiljena igra Vaughna. Vse je stilizirano do neba, ampak tako, da je kul 9 letniku. Tretja sezona je bila precej boljš k 2. Zdaj me je strah it pogledat prvo.

Povezava do prispevka

Dons sem mislil stisnit combo E03 in E04, pa ne gre več. Sredi E03 se je ustavilo. Kej tok slabo napisanega in obupno odigranega, kej tko svinjsko dolgočasnega pa že lep čas ne. Fargo S05, svojemu mega feminističnem militarizmu navkljub, izgleda 11x zmagovalec oskarjev proti tejle čežani driske.

 

Res sam spizdi mi stran s tem drekom, jaz ne morem več.

Povezava do prispevka

Pogledal E03 do konca. 

 

V prvi sezoni smo dobili 6 minutno one-shot akcijsko sceno, tu pa dobimo 10 sekundni amatersko narejen posnetek pretepa v bolnici, ki zgleda, kot če bi se dežurni forumski spački stepli med seboj. :D

 

Edini bolj cringe prizor od tega je sex prizor z Jodie Foster, pls no more. 

Povezava do prispevka

Glede na komentarje se ne splača gledat, naj raje rewatcham S1? 

 

Namreč, slišal sem, da je S2 in S3 crap. Pogledal sem prvi del S4 in je bil recimo okej, ampak mal dolgočasen, itak je pa samo nastavek za zgodbo. 

 

Odprem IMDB in vidim da S2&3 sta vseeno dobivali ocene cca 7-8, medtem ko S4 poka šestke :D 

 

Povezava do prispevka

Jst morm priznat, da se druge in tretje sezone ne spomnim kej dosti, vem da so mi ble dost slabse kot prva, zelo nezapomnljive. Vem da jih ne bom nikol vec gledal, ampak nebi pa mogu rect da so ble smeti. Tale cetrta sezona mi je pa negledljiva, prou cringfest, ampak ja bom zdrzal se dva dela in pogledl do konca.

 

Na rottentomatoes ma S4 boljse critic ocene kot S1 :rofl: You cant make this shit up.

Povezava do prispevka

ziher nima nobene veze da S04 režira ženska, da so vsi glavni liki zajebane grumpy ženske in da je glavno vloga tipov, da smrdijo po dreku :D čisto naključje, a ne @Kruz 

 

kemik reče pred 1 uro:

Glede na komentarje se ne splača gledat, naj raje rewatcham S1? 

 

Namreč, slišal sem, da je S2 in S3 crap. Pogledal sem prvi del S4 in je bil recimo okej, ampak mal dolgočasen, itak je pa samo nastavek za zgodbo. 

 

Odprem IMDB in vidim da S2&3 sta vseeno dobivali ocene cca 7-8, medtem ko S4 poka šestke :D 

 

 

S03 si kar poglej. Ni na nivoju S01, niti slučajno, ampak je pa čist kul serija. Tko kot v S01 se vrti okrog otrok in ritalnih umorov, ampak se potem odvije čist v drugo smer. Pa zamorec igralec je ful car, res je cool guy.

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka
[]D [] []V[] []D reče pred 19 minutami:

 

Na rottentomatoes ma S4 boljse critic ocene kot S1 :rofl: You cant make this shit up.

Valda, ker mas notri mocne neodvisne zenske, ki ob vsaki priloznosti dominirajo nad sibkimi moskimi liki.

 

Kaj je cel subplot tistega suhega policaja, ki ga ena fejk rusinja poscama, tud ne vem. Pa lik od Jodie mi je v vsaki epizodi bolj nadlezen, keri kurac je pisal to fak. Tolk nism bil besn k cesn glede lika odkar sm gledal prve par sezon Breaking Bad in sem ga droppal, ker mi je bila Walterjeva zena nadlezna na pas mater.

 

Pizda, ce bi dropal komplet lik od Jodie in bi bila leada ona crnkinja ter tamladi policaj, bi bila zadeva velik bolj zanimiva.

 

 

uredilo bitje Paljo
Povezava do prispevka
Galko reče pred 16 minutami:

ziher nima nobene veze da S04 režira ženska, da so vsi glavni liki zajebane grumpy ženske in da je glavno vloga tipov, da smrdijo po dreku :D čisto naključje, a ne @Kruz 

 

 

Tudi ženske so zanič scenaristi in režiserji, kdo bi si mislu. Kaj je pa krivo, da je s2 drekec. A da je scenarista punca sekirala 

uredilo bitje Kruz
Povezava do prispevka

Mene pa v tej sezoni samo razni paranormal momenti motijo, drugace mi je pa cisto kul. Mogoce sem pa ena tistih, ki so ji feministke sprale mozgane. Je pa na tem forumu grozno ogorcenje, vsakic, ko glavni junak ni straight beli moski. Ok kakega random crnca se vsake toliko casa tolerira. S4 mi je do sedaj precej slabsa od 1, svetlobna leta pred drugo in nekoliko boljsa kot tretja. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka

Moji je za umret dolgočasna serija, pa sva skupi 2x pogledala S01 in S03. V drugem in tretjem delu S04 je zaspala zraven lol

 

Ful je blo smešn ko me je pol pred e03 spraševala, o čem se gre in kaj se je zgodilo, pa sem samo question mark looka spustil :D errr, ne vem, neki neki zmrznjena trupla in vsi v seriji so ful jezni, glej pa tih bot baba hudičeva :D

 

ana reče pred 59 minutami:

Mogoce sem pa ena tistih, ki so ji feministke sprale mozgane. Je pa na tem forumu grozno ogorcenje, vsakic, ko glavni junak ni straight beli moski. Ok kakega random crnca se vsake toliko casa tolerira. 

 

Ne morem govorit za druge, lahko pa zase. Ne moti me kadar glavni lik ni "straight bel moški". Moti pa me, kadar se vsiljuje druge rase / spole samo zato, da se ugodi trenutnemu multikulti zeitgeistu, ki je tako moderen v ZDA popkulturi. Recimo črnski Hannibal ali črna Kleopatra, vprašaj Tunizijce in Egipčane, kok jim je to kul in zabavno. Še bolj mi pa gre na kurac namerna negativna karakterizacija cele skupine ljudi, ker je pa v holywoodu itak od vesno moderno. V netflixovih serijah so to zdej (beli) hetero moški, včasih so bili pa pač drugi (črnci, komunisti, muslimani itd). In to mi je res bedno, že kot 10 letnemu otroku mi je šlo do konca na kurac, ko sem gledal tista nihova macho America is the greatest jajca.

 

Ne bi pa True Detective S04 rešila niti dva moška nazi blond MAGA protagonista pri tako obupni režiji, scenariju/zgodbi in dialogih.

uredilo bitje Galko
  • Račka +1 3
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Evo tukaj vsi vejo, da me boli za politiko po celi črti. Ta sezona je grozna na vseh frontah. Od nikakve igre Jodie, ki poskusa spilat nekega grumpy lone wolfa, jezna na cisto vse, kar ni niti naravno niti logicno pri resevanju zlocinov. Takoj luknje v scriptu.

V bistvu bi mogoce zgodba celo spilala, ampak cisto vsi igralci kot da se prvic vidijo, nobene kemije. Samo neko prisiljeno "kdo ma vecjega" tekmovanje. S03 se poscije na tale zmazek.

 

 

Povezava do prispevka

Jaz se glede serije v glavnem strinjam s kritikom iz revije Forbes. Tule je npr. mnenje o četrti epizodi.

Drugače sem se pogovarjal s sestro, ki je začela gledati, ker ji je bil trailer zanimiv sicer pa o T.D. do sedaj ni imela pojma. In je ugotovila, kar se mi zdi posrečeno, da niso v glavnih vlogah "možače" ampak bolj zgleda kot, da bi vloge pisane za moške like igrale ženske. Moški, posebno v Hollywoodskih tropih, so tisti, ki pijejo, fukarijo in so agresivni in brezobzirni do bližnjih, ko jim stvari v življenju gredo narobe. In mi moški gledalci v glavnem "sočustvujemo" s takimi liki. Koliko se lahko ženske identificirajo pa bi bilo zanimivo od njih samih zvedeti.:closedeyes:

 

P.S.

Mail order bride cop je totalni papak. :D

 

uredilo bitje Žvrkljotron
Povezava do prispevka

Seveda ne dobesedno. Subverzija tropov iz ženske perspektive. Režiserka in sodelavci so rekli dajmo malce provocirat to moško publiko glede na to koliko let smo na tv gledali ženske na tv kot tajnice in kuharice. Post moderni identitetni marksizem pa to. :P

Smo že imeli konec šestdesetih pacifistične in tudi špageti vesterne, ki so bili subverzija John Wayne tipa vesterna.

uredilo bitje Žvrkljotron
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...