Skoči na vsebino

[LEGENDARNO] GOTY GLASOVANJE 1. DEL — miscellaneous kategorije


Hernire

GOTY AWARDS 2023/1  

77 glasov

  1. 1. Največje igralsko RAZOČARANJE(!) v 2023 ...

    • Alan Wake 2
    • Armored Core 6
    • Assassin's Creed: Mirage
    • Baldur's Gate 3
    • Diablo IV
    • Final Fantasy XVI
    • Hogwarts Legacy
    • Lords of the Fallen
    • Starfield
  2. 2. Najljubši pangeneracijski CHARACTER v videoigrah ...

    • Astarion (Baldur's Gate)
    • Ellie (The Last of Us)
    • Gaunter O'Dimm (Witcher)
    • Joel (The Last of Us)
    • Kratos (God of War)
    • Leon (Resident Evil)
    • Radahn (Elden Ring)
    • Raphael (Baldur's Gate)
    • Saga (Alan Wake)
    • Shadowheart (Baldur's Gate)
  3. 3. Najljubši pangeneracijski OPEN WORLD v igrah ...

    • Assassin's Creed Odyssey (2018)
    • Cyberpunk 2077 (2020)
    • Elden Ring (2022)
    • Grand Theft Auto V (2013)
    • Mafia: City of Lost Heaven (2002)
    • Red Dead Redemption 2 (2018)
    • The Legend of Zelda: Breath of the Wild (2017) & Tears of the Kingdom (2023)
    • The Witcher 3: Wild Hunt (2015)
    • World of Warcraft (2004)

Ankica je zaprta za glasovanje


Priporočeni prispevki

bigboss82 reče pred 6 minutami:

Ma kaj se imajo za zgledovat.. se rdr in gta so dovolj razlicne in se je bolj malo za zgledovat.. kaj sele botw.. ne vem mogoce vreme al neki

Ma kakšno vreme lol.

Rad bi mapo in igro, ki ne podcenjujeta igralca. To je vse.

Dovolj mi je povsod posejanih ikonic, ki te silijo v autopilot mode. Naj mi dajo vizualno zanimivo mapo, ki mi jo bo užitek raziskati sam. Naj mi dajo možnost postavljanja svojih POI ikonic na mesta, ki izgledajo zanimiva, ne ker je tam že postavljena ikona s strani developerja.

Ponavljam. Vsi standardni ubishit in rockstar openworldi nimajo za burek proti BOTW in občutku osupljivosti, ki ti ga tisti svet in mapa ponudita.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
Kamahl reče pred 10 urami:

Kje je rogue trader? 

 

sem že js izpostavljal, da špili, ki so izšli konc leta kr odpadejo

js ga nism hotu nominirat, glede na to, da še niti 10h nimam not 

 

Weraziel reče pred 8 urami:

Ne moreš primerjat vtuberje pa špile, dej bohpomagino

 

Tok enga computinga gre v te špile, tud pri Tomb Raiderju sem imel izklopljene dinamične lase ker je žrlo fpse, tko da fuck dat

 

no, pa saj tudi če primerjava ni na mestu

mene kr moti in mi je immersion breaking

kok bi blo pa to težko porihtat, pa nimam blage 

 

 

Povezava do prispevka
kemik reče pred 9 urami:

Zakaj za kurac ne morem glasovat za NIČ, VSE pa deluje

 

Skratka tisti ki ne da best open world RDR2 je retard. Sej ER je super in vse ampak ne me jebat no ohranimo neke standarde

Jaz sem glasoval za oba. RDR2 ima najboljši realističen open world, ER pa ima najbolj zabavnega

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 2 minutama:

pejd na pcju igrat ta nove Tomb Raiderje pa vklop Hair vfx... pa pri Witcher 3 tud jebe

 

fps drop je za od oka 40-50%

 

se je vse to poganjalo s prižganim, pa so bli v redu fpsji

 

btw, ni ta hair wfx rešitev,  pri witcherju tud clipa, če maš kak armor z visokim ovratnikom

Povezava do prispevka

ti podcenjuješ kok fizikalne stvari vplivajo na CPU

 

in glede na to kok dolg je development cycle za novodobne AAA špile, dvomim da imajo čas najdt rešitev kjer lasje ne bi klipali, bi se vedno odzvali realistično in da CPU ne bi trpel

 

večinoma kar vidimo je kako lasje skačejo sami od sebe :D 

 

 

Povezava do prispevka

Ma to je bulšit. BOTW (da mamo mal rdeče niti :P) na tisti ropotuljici od mobitel HWja poganja odprt svet brez loading screenov, pa cel svet sledi fiziki, podrta drevesa se kotalijo po bregu navzodl, sodovi plavajo po reku s tokom, težke stvari potonejo, ogenj se širi z vetrom, velki požari naredijo vzgornik ki dviguje stvari ... TOTK je to na istem ubogem HWju peljal samo še bolj v ekstreme. V 2024 by the power of PC je pa jeba narest lase, ki se zavedajo mej oblačil.

Povezava do prispevka

to Havok fiziko dreves k se kotalijo dol po hribu smo imeli že 20 let nazaj, pa HL2 je tudi imel različne teže predmetov

 

problem je to, da se 1. čas produkcije in razvoja podaljšuje 2. lasje glitchajo in je potem bolje imeti like s krajšimi lasmi kot pa z daljšimi. Zato imajo razne Ellie, Lara Croft, bejbi iz Uncharteda spete lase, ker je to lažje simulirat 

 

recimo Aloy nima spetih las pa mi zelo čudno deluje vse skupaj, včasih je kot neka hobotnica na glavi

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 14 urami:

Ma kakšno vreme lol.

Rad bi mapo in igro, ki ne podcenjujeta igralca. To je vse.

Dovolj mi je povsod posejanih ikonic, ki te silijo v autopilot mode. Naj mi dajo vizualno zanimivo mapo, ki mi jo bo užitek raziskati sam. Naj mi dajo možnost postavljanja svojih POI ikonic na mesta, ki izgledajo zanimiva, ne ker je tam že postavljena ikona s strani developerja.

Ponavljam. Vsi standardni ubishit in rockstar openworldi nimajo za burek proti BOTW in občutku osupljivosti, ki ti ga tisti svet in mapa ponudita.

 

 

Meni so ikonice stvar na mapi, ne tok dizajn open world sveta, ki je v RDR2 fantastičen. 

 

Res pa midva govoriva o dveh različnih občutkih - pri RDR2 zagovarjam da je ta svet največji približek pravemu svetu. Od arhitekture, pokrajine, prepletanja dogodkov in vseh vpletenih elementov znotraj tega sveta... pač noro, ko prideš po neki blatni potki s konjem v majhno mesto imaš res občutek, da si storil točno to IRL. 

 

Medtem ko pri Zeldi ti bolj ceniš zasnovo sveta in to, kako te ta pelje po svetu. 

 

Se strinjam da je tut to pri Zeldi fenomelano in da se da v tem še bolj uživat kot pri svetu iz RDRja, je pa zame to že bolj game dizajn kot pa čist samo "open world" v tem kontekstu kot ga ocenjujemo. Lahko da se motim, itak težko primerjaš ti dve zadevi med sabo. 

Povezava do prispevka

Men je rdr2 se vedno top open world. Ajde BOTW bi rekel da je objektivno boljši ma najljubši mi bo vedno RDR2. Deluje enostavno realno. Živali, ljudje ki hodijo okrog in jih lahko nagovoriš, mali detajli v mestih,... res top immersion. BoTW nudi iz gameplay vidika dosti več, RDR2 pa mi je najboljši približek realnosti. Dobesedno western simulator.

Povezava do prispevka
kemik reče pred 1 uro:

Medtem ko pri Zeldi ti bolj ceniš zasnovo sveta in to, kako te ta pelje po svetu.

Jp. Točno to. Jaz kot najboljši open world dojemam zabavnost interakcije s tem svetom, ne kako realistično mi deluje.

 

Se pa do potankosti strinjam z vsem kar si napisal.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Zanimivo, da je 11 ljudi glasovalo Hogwarts Legacy kot razočaranje leta, medtem ko večina ki so ga igrali ob izidu jim je bil veliko presenečenje. Meni je prav prijetna casual izkušnja z boljšim bojem kot se pričakuje za take špile.

 

Zanimivo bi mi bilo slišat zakaj je ta špil nekaterim razočaranje?

Povezava do prispevka

Maistri so prej delali neke igrice za mulce in tefelone. Res, da je blueprint kako narediti OW RPG zunaj pa vseeno je bil "cel svet" proti tej igrici in IMO jim je uspelo narediti solidno igro, ki ima oredu temelje za drugi del.
Hogwarts je tudi lep dokaz, da se igre dela za gejmerje in ne neke opisovalce, ki posiljujejo s svojo politiko.

Solidnih 8/10

(se pa strinjam s tvojo grajo)

Povezava do prispevka

Men tudi ni čisto jasno čemu naj bi tole bilo neko razočaranje. Po taki logiki bi moralo biti razočaranje vsaka igra, ki ni vsaj 8/10, kar pa mislim, da ni definicija te kategorije. HL je kvečjemu presenečenje po moje.

Starfield, ki so ga pumpali kot second coming of Jesus, je veliko bolj primeren za tako oznako.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...