Skoči na vsebino

Trenutno igram [01/2024]


Priporočeni prispevki

v zadnjem casu koncal par zadev, ki so mi ze predolgo sedele na disku

 

bleak sword dx, vizualno mi zgleda super, tak blocky piksel art, sam igralno mi je bilo cisto povprecno in dolgocasno. arena fajt za arena fajtom

 

journey to the savage planet, ena izmed redkih fpp metroidvanij, zgodbovno si na misiji kartiranja neznanega planeta kjer preliminarna sondiranja niso zaznala civilizacije. ker se ob fizicnem kontaktu s planetom pojavi neznani signal, je seveda treba stvar preveriti. slisi se zanimivo, sam v praksi izpade vse skupaj bolj kot kak barviti colectathlon. gibanje je ok, raziskovanja je precej, dokaj lahkoten spil brez nekega hudega izziva. zgodba meh, humor meh in pocasi zacne najedati, dlc hot garbage nisem koncal, ker je bil hot garbage

 

prodeus, se en boomer shooter. zgleda super, igralno precej dolgocasen. spawni za hrbtom, sovrazniki stojijo na mestu, proti turbo overkill precej bland in nenavdahnjen

 

astalon

pixel metroidvania, zacetek izpade kot lost vikings ali trine v metroidvania settingu, sam potem ko dobis dolocen predmet in lahko like menjas na licu mesta je precej manj backtrackinga. mapa je proper metroidvania puzzlast labirint, kjer navigiras cez cetrt mape, da lahko pritisnes gumb, ki si ga videl na zacetku, da si odpres pot naprej. pobiras predmete za sposobnosti in upgrejdas like, do konca sem sicer samo carovnika in je pometel z vsemi sefi, vkljucno zadnjim v nekih 15 sekundah.

 

zdaj zastartal obra dinn, na prvi vtis zgleda kul

Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 41 minutami:

Samo Obra Dinn je pomembno, da ko jo začneš igrat jo skoraj da ne obrneš v šusu, ker si moraš zapomnit ful stvari, ne moreš je en en teden pustit stat recimo in se pol vrnit. Drugače pa bomba od igre.


Se strinjam Ena boljših zadev vseh časov. Edino, meni je na polno štekala. Na trenutke skoraj neigralno.  Takrat sem mel 8 rama, je bilo to krivo? Ker grafična je 1070, procesor i5 in mnogo zahtevnejše igre so delale čisto OK. Bom dal priliko zdaj, ko sem na 16 :) . 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 3 minutami:

Se strinjam Ena boljših zadev vseh časov. Edino, meni je na polno štekala. Na trenutke skoraj neigralno. Takrat sem mel 8 rama, je bilo to krivo? Ker grafična je 1070, procesor i5 in mnogo zahtevnejše igre so delale. Bom dal priliko zdaj, ko sem na 16 :) . 

To si imel nekaj na bad, jaz sem Obra Dinn igral na stari prenosnik par let nazaj, 4gb rama in integrirana grafična, pa mi ni štekalo 

Povezava do prispevka

@Hernire: saj to mi ni jasno. Bom inštaliral na novo in poskusil ponovno. Možno da je bilo nekaj tretjega krivo, da. Če ti iskreno rečem, da so bili diapozitivi! Še RDR2 je deloval bolj gladko.
Pa igra me je res pritegnila in sem bil prav jezen, ker se ni dalo normalno igrat.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Lol ja. Tudi meni ni nič jasno. Bom poročal čez par dni, ko na novo inštaliram. 
Za minimum namreč piše to:

Navedek

CPU: 2 GHz Intel i5 or better.
CPU SPEED: Info.
RAM: 4 GB.
VIDEO CARD: Discrete GPU.
OS: Windows 7 or better.
FREE DISK SPACE: 2 GB.


 

Povezava do prispevka

 

Vse_je_najslabse reče pred 3 urami:

Ma ja dej kot da bi bral zhateve neke DOS igre.


Mhm, saj to je tudi meni delovalo čudno. Ampak ok..
Zdaj itak na polno igram Wartales. To je ena taka ljubka odprtosvetna RPG igra. Že dolgo me ni kaj podobnega tako močno zadelo. Res top igra!
Npr., ko je umrl en kompanjon in mu je druščina izrekla poslednje besede.. že to mi je naredilo solzice .

Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 10 minutami:

Dej nehi me pumpat za igre, nočem igrat, sem šel malo gledat slike za wartales in pol hitro zaprl.


Ne ne, to moraš reš vsaj poskusit igrat. Saj jaz tudi nisem takoj not padel. Ampak zdaj pa enostavno ne morem več ven. RES je TOP igra. /Pod pogojem da ti je všeč ta zvrst. 
Conan_the_.jpg

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Wartales bi si zagotovo zaslužila svojo temo. Ampak vprašanje, koliko forumašev to sploh igra.

Recimo, včeraj mi je umrl en od kompanjonov (Grlorez sem ga poimenoval) in se je ekipa ob tabornem ognju od njega dejansko poslovila z nekaj izbranimi besedami. Česa takega mislim, da nisem videl še v nobeni igri. Plus to, da je svet videti res velik (in kolikor vem fast travel sploh ne obstaja?). 40+ ur imam že, pa dejansko še nisem kaj dosti postoril. 

Moj captain je recimo ta človeček (in je tudi najbolj nabildan lik, kar jih zaenkrat premorem v skupinici):
Conan_the_.jpg.693b2ab29551ecddada2dfe76d6db495.jpg

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

@Hernire: en forumaš je priporočal (pomoje je že veliko več od mene preigral), ampak sem pozabil kdo.

Gre pač za odprt RPG svet v dokaj (zaenkrat) realnem okvirju. Novačiš ljudi (bojda jih lahko imaš v skupini tudi 50), kot skupina plačancev potem haraš po mapi, delaš raznorazne queste, se postaviš na to ali ono stran, ješ, spiš, trguješ, bildaš, skrbiš za dobro vzdušje v skupini (ker so plačanci te lahko zapustijo, če ne dobijo mezde, pa tudi hrana in vzdušje v ekipi mora biti ok). Spopadi (ki jih je itak obilo) so taktični, potezni. Mojega Grloreza je recimo ubila navadna divja svinja, ker je bilo še bolj na začetku, ko še nisem imel nekih statistik, niti kaj preveč dobrega orožja.
Ljudje imajo tudi svoje poklice, lahko imaš npr. rudarja (in potem v mini igrici nabiraš razno rudo, npr. železo), ribiča (v mini igrici z njim loviš ribice, za kar seveda potrebuješ trnke), tatič lahko z lockpickom odklepa skrinje in vrata (spet dejansko miniigrica), alkimist zna pripraviti raznorazne napoje itd. Ker gre za plačance jih lahko najemaš glede na renome in finance, nekateri pa imajo celo svoje mini queste. 
Trguješ, bodisi v mestih in vasicah, bodisi s karavanami (ki jih lahko po želji tudi izropaš). V mestih lahko obiščeš tudi različne stavbe (itak gostilno, pa kovačijo, samostan, tržnico, župana, konjušnico ... itd.). Bard lahko celo kakšno zapoje v gostilni in poskrbi za boljše vzdušje in kak dodatni cekin (mora pa imeti luto, brez tega ne gre).
Vsake toliko postaviš kamp, da se druščina zbere ob ognju, pripraviš hrano (več kot je ljudi v skupini, več porcij moraš pripraviti, plus to da mora biti prehrana uravnotežena; ne samo da spečeš par zrezkov, ampak moraš k obroku dodati še kruh, pa kakšno zelenjavo, sadje, medico...). V kampu lahko tudi dodeliš delo, če imaš dovolj surovin (npr. delaš navadne trnke za ribolov ali nože itd.).
Konjički (poniji) so lahko tovorne živali ali pa jih natreniraš za bojne konjičke, ki ti potem pomagajo v spopadih. Situacije so zelo različne, zato je igra pač "večplastna". Lahko se spopadeš, lahko izgovoriš, lahko plačaš.. V questih se lahko pridružiš tej ali oni stranki (kar posledično vpliva na nadaljne dogodke) itd.
Tako na hitro spisano. Pestra igra, ni kaj. Pa tudi velik časojemalec, kar zame sicer ni minus. 

uredilo bitje DaCapo
  • Račka +1 2
Povezava do prispevka

Save fajl za Donkey Kong Country Tropical Freeze pravi 100%. Top spil, ogromno carskih domislic iz levla v level. Zna bit pa kar zajeban, sploh kaksni zaguljeni puzzle pieces in bonus plate. Tako da je verjetno dobra ideja, da je spil zelo radodaren z lajfi (95% spila sem jih mel 80+). V glavnem res carska 2d ploscada, ne vem zakaj sem tolk casa odlasal.

 

Ce bo cas dopuscal, v prihodnjih dneh zacnem s Tangle Towers. Je bil ze omenjen na mnenjalu, ampak komaj kaj. Upam da bo kul, grem precej na slepo spilat, par dni nazaj sploh nisem vedu za ta spil.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Control sem že skoraj spucal, mogoče naredim platimo samo so mi take trofeje boleče...
manjka mi samo:

Navedek

Astral Tactician
Complete 25 Board Countermeasures

Kr ene misije, ki ti uletavajo med igranjem, ko jih najmanj rabiš in po navadi izpustiš in jih naknadno ne moreš ročno zagant.

in 

spet zbiranje enih kilov s ščitom, ki ga praktino ne uporabljam.

Navedek

Volatile Debris
Kill 10 enemies with the Shield Burst Ability

Aja še slikca

image.thumb.png.3f9809b923b45aa5b5e9bc58d2de5215.png

uredilo bitje Bessie
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...