Skoči na vsebino

Oktanc 95 vs. 100


Interceptor

Priporočeni prispevki

doz reče pred 12 urami:

Sem lepo zgoraj napisal da ima 100ka drugačne aditive, ki vplivajo na čisto ves sistem in ne samo motor? In na tvojo žalost vsaj v mojem primeru, za druge avte me ne zanima ker jih pač ne vozim, so razlike med 95 in 100 daj me prosim pusti na miru tankaj kar hočeš...sicer pa klasični debil, še 1x ti napišem, razlika ni samo v oktanih, če sploh veš kaj je to, ampak v paketu additivov, ki boljše čistijo komplet sklop od pumpe do izpuha, in pri avtih ki so že tako bolj našponani je to smiselno, valda ne boš v 1.6 aurisa nalival 100tke, in ja ne boš verjel sem poslusal tisti podkast navadno sranje, tip lapa uro in pol same reklame, petrol najvecje govno pri nas...

 

Vas je pa veliko tukaj, ki dejansko nimate pojma o pojmu,  un bedak zgoraj nabija o shelbiju kao vec obratov, in vecja kompresija... daleč najhujše okolje za bencin oz oktane in aditive so ravno majhni motorji velikih moči, resda imajo samo nekje 8.5 kompresije, ce primerjamo za NA 11, ampak NA stiska eno atmosfero, turbo pa naprimer 1.8 atmosfere, in zrak ki bat stiska je že segret kljub intercoolerju, zato nastane živo sranje, motor je mnogo bolj obremenjem, pritiski so večji, večje temperature, več je blowbya, PCV se bolj zapaca, injektorji mnogo bolj najebajo, zato se uporablja boljše gorivo ker je bolj ustrezen za tako delovanje, ne samo zaradi oktanov... sam itak skynet in podobni nabavijo sportne avte potem pa olje iz hoferja in najcenejsa goriva dobra logika... kurba eni ste pa res papki, se pa strinjam da v mojem primeru bi brez problema lahko tankal 2x95 in 1x100, da prepuca sistem pa bi bilo vse ok, ampak mi tistih 20e ne pomeni nič na mesec...

Ti lahko zgoraj napišeš karkoli hočeš, dejstvo pa je da plačuješ marketing in višjo oktansko stopnjo, ki ti ne pomaga čisto nič. Ampak verjetno veš ti več od strokovnjakov, ki se s tem ukvarjajo. Če pa misliš da je Petrol največje sranje si pa še bolj naiven, ker pride vso gorivo v Sloveniji iz istega skladišča, se vsak dan vozim mimo. Ampak, ti boš že vedel :D Sej pravim, te popolnoma podpiram, ker plačaš več davka, da ga drugim ni treba. Nevem zakaj me žališ, če te podpiram.

doz reče pred 11 urami:

Ps: človek, ki ima sončno elektrarno na strehi, kateri nosi, nabavo vse opreme, vzdrževanje vse opreme, zavarovanje vse opreme, tveganje za točo, požar in vse nevšečnosti, da potem proda elektriko, distributerju, in jo potem odkupuje nazaj, nisi ravno kredibilna oseba da mi praviš da sem naiven... lol

Zakaj nisem kredibilna oseba zaradi tega? Za SE kredit plačujem mesečno manj, kot sem prej mesečno za elektriko, po 7 letih pa bom plačeval samo omrežnino. Prosim razloži mi. Zavarovanja posebej ne plačujem, je že vključen v pogodbi, prav tako vzdrževanje.

 

doz reče pred 4 urami:

odličen primer kako lapaš 1.5 ure in ne poveš, ničesar, dober politik, spretno ne pove nobenih preverljivih informacij, še posebno okoli additivov oz razlik med additivi med 95 in 100 oktancem, to pa zato ker je petrol daleč zadaj za drugimi, mafija da ji ni para... 

slabše gorivo zelo vpliva predvsem na injektorje in gorivo če ni ustrezno atomizirano ne gori, in potem gre mimo batov v olje, bencin v olju dela pizdarijo, zapacajo se tudi oil control ringi in potem avto začne kurit olje, in je kasneje kup težav tudi s katalizatorji in tako dalje...  jaz ko sem mojega peljal na prvi servis ko sem ga kupil (3lastnik) smo pogledali v cilinder z kamero in na srečo je popolnoma brez znakov obrabe, tale nissanov motor ima diamond coating na cilindrih (ista tehnologija kot nissan GTR), in kakor se je izkazalo tam je zadeva precej trpežna, ni nobena znanstvena fantastika, namesto železnih linerjev je z plazmo nabrizgana kovina direkt na aluminijske stene cilindra v debelini 0.2mm namesto linerjev 2mm, kar pomeni da se cilinder lažje hladi... tak postopek naredi popolnoma gladke stene cilindra in jih potem naknadno poškodujejo, ker pač stene ne smejo biti gladke zaradi mazanja...

 

 

še 1x poudarjam, saj vem da se čisto preveč razburjam ampak take vrste avti zahtevajo nekoliko več nege in preventive kot navadni, ker so tudi vsi rezervi deli pač ustrezno dražji ( ne vedno upravičeno) in če si ne bi mogel privoščiti kvalitetnega olja, oz menjave na max 10k, ali dobrega goriva, potem ga takoj prodam... 

Aha, torej si šel vseeno poslušat :D 

 

Fak, kolko ti nakladaš:lol: Dejstvo je, da če ti piše da avto sprejme 95 je čisto vseeno al daš notri 100 al 95. Goriva so standardizirana in redno kontrolirana. Ne bo nobene razlike, lahko si greš prebrat članke pa teste pa boš videl. Ampak kot pravim delaj kar hočeš, mene ne moti, kot pravim sem vesel zame, če ti tankaš 100. 

vlaho reče pred 3 urami:

men je tut sicer to čist mim in res verjetno ni neke bajne razlike sam vseeno ne vem kaj mu mate kurca za pametovat kaj počne s svojim denarjem

 

zato je pa vse tko narobe v tem svetu/državi ker se folk kr neki vtika v druge pa jim pametuje kok nej živijo svoj lajf al neki

 

zarad mene nej v tisto francosko kanto kerozin tanka če bo mislil da bo pomagalo, isto nej glanca avto vsak dan če ma voljo kaj mene boli kurac kaj on počne s svojim časom, če ga pa to veseli pa fala bogu

Jaz nevem zakaj se jezi, jaz ga hvalim naj tanka 100, ker mi to koristi, zdej se pa pizdi :D Če bi obstajal 110 oktanc za 3€ bi mu predlagal naj to tanka, ampak ga žal ni.

doz reče pred 2 urama:

Dajmo haterji, boste pa ja kakšno konstruktivno skupaj spravili... čakam največja fora takih drekačev ala Vanč, Sky ko kupujejo rabljene avte pa prvo se vtaknejo v sercisno knjigo in potem težijo zakaj olje na 20k, kako to da pri 150k se ni jermen zamenjan, zakaj je avto.rjav spodaj, kako to.da ga vleče desno in da cuka 🤣🤣 sam pa no sposoben osnovnega vzdrževanja, če je že pri avtih tako kakšne so šele nepremičnine🤣🤣🤣 jao fantki ej

Imam avto že 13 let, v bp stanju, tankam na vsaki pumpi mimo katere grem, še nikoli ni nič crknilo. Operem ga 1-2x na leto. Avto imam, zato da on meni služi in ne da bom jaz njegov suženj. Z avtom sem bil že od Slovenije do Švedske, Norveške, pa do Bosne in Španije. Začuda še kr dela, čeprav nisem imel v prtljažniku aditivov s sabo pa ga čistil vsak teden, si moreš mislit. 

 

P.S. ko sem kupoval avto nisem z njim niti šel na testno vožnjo, toliko o temu, kdo je drekač, pa jermena nimam ;) Glede na to, da si ti katalizator že menjal, pa verjetno še kej (ker je Renault), me prav zanima, kdo ni sposoben osnovnega vzdrževanja. Nepremičnina pa je bp, če si tako jelly, da te zanima. Pa razgled na morje imam čez okno, lahko prideš na kavo, vabljen.

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 1 minuto:

Hvala k**** da ne rabim več imeti probleme kaj naj tankam. Gledam samo, če so dovodi dovolj dobro spucani.

Nevem, jaz nikoli nisem gledal kaj tankam. Razen prve 2 leti, ko sem naredil izpit in sem bil še naiven in verjel nakladačem, da ima OMV boljše gorivo. Od takrat pa tankam vedno na najbližji bencinski, ki ni na AC, nikoli nobenega problema, ne jaz, ne oče, ne noben, ki ga poznam.

Povezava do prispevka

 

doz reče pred 10 urami:

Kaj ti voziš? Aha wow 2.4l 5cyl 230hp... volvo? Faking precenjena kitajska kanta, za renaulta se vsaj ve da so jajca, volvo pa so precenjena kitajska jajca katerih lastniki mislijo kaj imajo 🤣 si dpf ze fuknil ven?  Brezoblična kanta, kje najdete te popolnoma nezanimive in mrtve avte 🤣 to direkt zaspiš za volano. Ali pa ti je žena ali punca odtrgala jajca, in moraš pač voziti kar ona hoče, papak brezjajčn, seveda če si sploh sposoben imeti boljšo polovico 😅😅

2479910123913356x236.jpg


Hud avto, ampak predrag zame. Jst vozim traktor za 3k

 

PuskA reče pred 2 urama:

2.4 5cy je pomoje isto alficam 200 al pa 210 ps, čipana

eden od bol fun traktorjev.

 

To ja. Super fun coupe.

 

 

Povezava do prispevka

jzt mam 140hp/l atmosferca in tankam 95ko ze dolgo brez problema. 100ka ne doda nic performans.

 

iskreno se mi folk k tanka 100ko v 95 masino zdijo bedaki. zraven pa se sirijo te bucke po internetu.

 

ampak vsak lahk dela s svojim denarjem kar hoce in vsak lahk pise bedarije po internetu tko da tle nimas kaj

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 2 urama:

Nevem, jaz nikoli nisem gledal kaj tankam. Razen prve 2 leti, ko sem naredil izpit in sem bil še naiven in verjel nakladačem, da ima OMV boljše gorivo. Od takrat pa tankam vedno na najbližji bencinski, ki ni na AC, nikoli nobenega problema, ne jaz, ne oče, ne noben, ki ga poznam.

 

Saj jaz sem skoz 95 tankal. Da ne bo pomote ;)

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 2 urama:

Ti lahko zgoraj napišeš karkoli hočeš, dejstvo pa je da plačuješ marketing in višjo oktansko stopnjo, ki ti ne pomaga čisto nič. Ampak verjetno veš ti več od strokovnjakov, ki se s tem ukvarjajo. Če pa misliš da je Petrol največje sranje si pa še bolj naiven, ker pride vso gorivo v Sloveniji iz istega skladišča, se vsak dan vozim mimo. Ampak, ti boš že vedel :D Sej pravim, te popolnoma podpiram, ker plačaš več davka, da ga drugim ni treba. Nevem zakaj me žališ, če te podpiram.

Zakaj nisem kredibilna oseba zaradi tega? Za SE kredit plačujem mesečno manj, kot sem prej mesečno za elektriko, po 7 letih pa bom plačeval samo omrežnino. Prosim razloži mi. Zavarovanja posebej ne plačujem, je že vključen v pogodbi, prav tako vzdrževanje.

 

Aha, torej si šel vseeno poslušat :D 

 

Fak, kolko ti nakladaš:lol: Dejstvo je, da če ti piše da avto sprejme 95 je čisto vseeno al daš notri 100 al 95. Goriva so standardizirana in redno kontrolirana. Ne bo nobene razlike, lahko si greš prebrat članke pa teste pa boš videl. Ampak kot pravim delaj kar hočeš, mene ne moti, kot pravim sem vesel zame, če ti tankaš 100. 

Jaz nevem zakaj se jezi, jaz ga hvalim naj tanka 100, ker mi to koristi, zdej se pa pizdi :D Če bi obstajal 110 oktanc za 3€ bi mu predlagal naj to tanka, ampak ga žal ni.

Imam avto že 13 let, v bp stanju, tankam na vsaki pumpi mimo katere grem, še nikoli ni nič crknilo. Operem ga 1-2x na leto. Avto imam, zato da on meni služi in ne da bom jaz njegov suženj. Z avtom sem bil že od Slovenije do Švedske, Norveške, pa do Bosne in Španije. Začuda še kr dela, čeprav nisem imel v prtljažniku aditivov s sabo pa ga čistil vsak teden, si moreš mislit. 

 

P.S. ko sem kupoval avto nisem z njim niti šel na testno vožnjo, toliko o temu, kdo je drekač, pa jermena nimam ;) Glede na to, da si ti katalizator že menjal, pa verjetno še kej (ker je Renault), me prav zanima, kdo ni sposoben osnovnega vzdrževanja. Nepremičnina pa je bp, če si tako jelly, da te zanima. Pa razgled na morje imam čez okno, lahko prideš na kavo, vabljen.

Še 1x ti napisem in v zadnje, očitno imaš sposobnost dojemanja nekako tam tam s Kočevcem, ne tankam 100tke zaradi oktanov, ampak.zaradi drugačnih additivov in detergentov, ki skrbijo da je komplet motor čistejši.

Povezava do prispevka
Avril Lavigne reče pred 1 uro:

Doz čist pameten kako je izpuh bl čist, pol mu pa odpizdi katalizator pr skor novem avtu.

 

Also, jz v M2CS pa GR Yarisa tankam 100ko. Ker pač, why not

 

Pr M2CS ne opazm bistvene razlike, vseen zarad tega, ker je avto večinoma namenjen priganjanju, tankam 100ko.

Zakaj nalivaš 100v bmwja če je zadosti 95? Ali se nisi hvalil kako si pameten voznik in mene si jebal v glavo medtem ko praviš da priganjaš svojega, pred nedavnim si trdil da voziš vedno po omejitvah in nikoli ne pohodiš na cestah, se pravi tabkas 100 oktanca celo leto, zaro da si 5x na dirkališču, vidim da se zapletaš v lastno govno... gr yaris tudi dela na 95, zakaj tam tudi 100? Kar se mene tiče si obicajen prepotenten voznik bmw, ki se pusti sprovocirati, najel bom avto in se ti nalimal na rit, itak vem kje si doma, pa te bom posnel kako si pameten voznik 😁

uredilo bitje doz
  • Ne me jebat 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Morski reče pred 12 minutami:

Lepo da čuvaš avto za naslednjega lastnika.

Lahko si vesel, ce boš kdaj kupoval rabljen avto od takega kot sem jaz. In sedaj če je človek pošten je to slabo? Izrojena generacija maminih sinckov, brez hrbtenice ki samo gleda kdo bo koga nafukal za par sto evrov, medtem ko vam muslimani jebejo punce in matke

Povezava do prispevka

Tole vse skupaj je v bistvu žalostno, ker skbim za avto bolj kot je potrebno, in sem popolnoma pošten in odkrit, nikoli ne bi zamolčal česa kupcu mojoh kant, se to v današnjem svetu tretira kot šibkost. Danes je važno samo koliko in kako se bo kdo opomogel na račun drugega, poštenje in hrbtenica je šla v pizdo materno, da vas ni sram. V bistvu pa je zabavno ker se tako koljete med sabo medtem pa vrednote propadajo 🤣 slabi ste, slabi 🤣 

 

Še vedno čakam odgovor Skynetz ne zna brati, mogoče kdo drug: zakaj ne bi tankal 100oktanca v megana rs, ker zelim da je motor, čist in da izboljšam možnosti za cimdaljše obratovanje, pa magari za novega lastnika? No čakam odgovor.

Povezava do prispevka
stom1c reče pred 3 minutami:

ti rabiš en ornk focn da te mal zresetira, bednik.

pa še zanič voznik si povrhu vsega.

 

pizda moja baba fura boljše kot ti pa ne vem če ma 1000km za seboj.

A te malo ego boli, Boš povedal čez 24 let ko bo tvoja brez prometne. Glede na kako ti je vzdignilo živec, tudi tebi tako kot avrilu ne verjemem da si vesno miren na cesti, ce sploh imas izpit. Nastavim ti lice pa.me udari, lahko me tudi pretepeš, obljubim da se te ne bom dotaknil nazaj 😁

Povezava do prispevka
doz reče pred 12 minutami:

Zakaj nalivaš 100v bmwja če je zadosti 95? Ali se nisi hvalil kako si pameten voznik in mene si jebal v glavo medtem ko praviš da priganjaš svojega, pred nedavnim si trdil da voziš vedno po omejitvah in nikoli ne pohodiš na cestah, se pravi tabkas 100 oktanca celo leto, zaro da si 5x na dirkališču, vidim da se zapletaš v lastno govno... gr yaris tudi dela na 95, zakaj tam tudi 100? Kar se mene tiče si obicajen prepotenten voznik bmw, ki se pusti sprovocirati, najel bom avto in se ti nalimal na rit, itak vem kje si doma, pa te bom posnel kako si pameten voznik 😁

Oh, kdo se je zdaj tle pustil sprovocirat, lepo te prosim.

 

Bom blagovolil odgovorit na tvojo repliko, pa glej še odgovor spodaj, kjer bom odgovoril še glede tega, kako si se pustil sprovocirat.

 

1. Sezona M2 pomeni, da se vozim po dirkališču 1x na mesec od februarja do novembra. S precej preprosto matematiko lahko poračunaš, koliko je to več od 5. Vmes naredim še vsaj 3 GHD dirke, itd. Hkrati pa sem za avto porinu više manje cca. 125k, tk da se mi gladko jebe, al je bencin 1,3 al pa 2 eura.

2. Yaro je čipan in precej slabo prebavlja 95 oktanca. Sprobano na izletih z ženo po elitnih lokacijah Italije, kjer je 100ka precej redek pojav.

 

Po cesti vozim normalno, v okviru omejitev, redko nad njimi, če že, pa ne delam bedarij. Pa vozim verjetno precej precej bolje od tebe, nenazadnje sem licenciran FIA šoferčin.

 

 

Meni praviš, kako se pustim sprovocirat, pr čemer niti enkrat nism napisal nič, še niti proti meganu ne (ki je btw kul avto, še celo naročil sem enega leta 2018). Sam pa tle pizdiš, kako me boš izsiljeval po cesti, veš kje sem doma, kaj boš delal itd. Dobro, da si se s tem izdal, da vem kaj pričakovat. Al pa da vem, kdo bi znal pizdarije delat. 

Povezava do prispevka
doz reče pred 24 minutami:

Zakaj nalivaš 100v bmwja če je zadosti 95? Ali se nisi hvalil kako si pameten voznik in mene si jebal v glavo medtem ko praviš da priganjaš svojega, pred nedavnim si trdil da voziš vedno po omejitvah in nikoli ne pohodiš na cestah, se pravi tabkas 100 oktanca celo leto, zaro da si 5x na dirkališču, vidim da se zapletaš v lastno govno... gr yaris tudi dela na 95, zakaj tam tudi 100? Kar se mene tiče si obicajen prepotenten voznik bmw, ki se pusti sprovocirati, najel bom avto in se ti nalimal na rit, itak vem kje si doma, pa te bom posnel kako si pameten voznik 😁


 

mislm da glede vozniskih izkusenj nimas sans, razn ce bojo kaki rondoji na trasi, pol pa nima noben kle sans proti tvojemu special moveu 🤣

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Avril Lavigne reče pred 8 minutami:

Oh, kdo se je zdaj tle pustil sprovocirat, lepo te prosim.

 

Bom blagovolil odgovorit na tvojo repliko, pa glej še odgovor spodaj, kjer bom odgovoril še glede tega, kako si se pustil sprovocirat.

 

1. Sezona M2 pomeni, da se vozim po dirkališču 1x na mesec od februarja do novembra. S precej preprosto matematiko lahko poračunaš, koliko je to več od 5. Vmes naredim še vsaj 3 GHD dirke, itd. Hkrati pa sem za avto porinu više manje cca. 125k, tk da se mi gladko jebe, al je bencin 1,3 al pa 2 eura.

2. Yaro je čipan in precej slabo prebavlja 95 oktanca. Sprobano na izletih z ženo po elitnih lokacijah Italije, kjer je 100ka precej redek pojav.

 

Po cesti vozim normalno, v okviru omejitev, redko nad njimi, če že, pa ne delam bedarij. Pa vozim verjetno precej precej bolje od tebe, nenazadnje sem licenciran FIA šoferčin.

 

 

Meni praviš, kako se pustim sprovocirat, pr čemer niti enkrat nism napisal nič, še niti proti meganu ne (ki je btw kul avto, še celo naročil sem enega leta 2018). Sam pa tle pizdiš, kako me boš izsiljeval po cesti, veš kje sem doma, kaj boš delal itd. Dobro, da si se s tem izdal, da vem kaj pričakovat. Al pa da vem, kdo bi znal pizdarije delat. 

Se opravičujem, spet smo/sem šel na osebni nivo... še vedno čakam jasen odgovor zaradi katerega je tole eskaliralo: zakaj naj ne bi tankal 100ko v svoj avto? Lahko še podvprašanje, zakaj naj ne bi skrbel za svoje vozilo koliko pač lahko dobro? Vse mas moti, krown, olje na 8k, bencin, voskanje... zanimivo in to naj bi bilo avtomobilski navdušenci 😂😂 faking lol

Povezava do prispevka
vlaho reče pred 6 urami:

men je tut sicer to čist mim in res verjetno ni neke bajne razlike sam vseeno ne vem kaj mu mate kurca za pametovat kaj počne s svojim denarjem

 

zato je pa vse tko narobe v tem svetu/državi ker se folk kr neki vtika v druge pa jim pametuje kok nej živijo svoj lajf al neki

 

zarad mene nej v tisto francosko kanto kerozin tanka če bo mislil da bo pomagalo, isto nej glanca avto vsak dan če ma voljo kaj mene boli kurac kaj on počne s svojim časom, če ga pa to veseli pa fala bogu

 

True.

 

Malo ga prcam.  (vsaj jaz, ker mi smeti elektro temo).

Povezava do prispevka
doz reče pred 1 minuto:

Se opravičujem, spet smo/sem šel na osebni nivo... še vedno čakam jasen odgovor zaradi katerega je tole eskaliralo: zakaj naj ne bi tankal 100ko v svoj avto? Lahko še podvprašanje, zakaj naj ne bi skrbel za svoje vozilo koliko pač lahko dobro? Vse mas moti, krown, olje na 8k, bencin, voskanje... zanimivo in to naj bi bilo avtomobilski navdušenci 😂😂 faking lol

jz nism reku, da ne smeš tankat 100 oktanca v megana. Turbak je, velka specifična moč pa sploh če ti dol visi za tistih par centkov, tankaj kar te je volja.

 

Samo tist katalizator me matra, ker je crknu na random. Pa k si reku, da je bl čist izpuh itd.

 

BTW enkrat sm pr enmu auspuharju gledal auspuh od original mk4 megane RS. Znotraj cevi bi lahko lizal, tako je čist. Kar zanimivo, nism še tega vidu.

Povezava do prispevka
Avril Lavigne reče pred 8 minutami:

jz nism reku, da ne smeš tankat 100 oktanca v megana. Turbak je, velka specifična moč pa sploh če ti dol visi za tistih par centkov, tankaj kar te je volja.

 

Samo tist katalizator me matra, ker je crknu na random. Pa k si reku, da je bl čist izpuh itd.

 

BTW enkrat sm pr enmu auspuharju gledal auspuh od original mk4 megane RS. Znotraj cevi bi lahko lizal, tako je čist. Kar zanimivo, nism še tega vidu.

Pomoje napaka pri izdelavi, tudi na pogled je bil katalizator popolnoma čist, samo nek prah je letel iz njega, možno je tudi da je bil pregret 

Povezava do prispevka
doz reče pred 1 uro:

Še 1x ti napisem in v zadnje, očitno imaš sposobnost dojemanja nekako tam tam s Kočevcem, ne tankam 100tke zaradi oktanov, ampak.zaradi drugačnih additivov in detergentov, ki skrbijo da je komplet motor čistejši.

Fajn, tankaj kar hočeš. S tvojimi odgovori si itak dokazal, da si bednik z nesposobnostjo kulturnega pogovora in obnašanja. Nisi pa odgovoril na moje vprašanje.

uredilo bitje Skynetz
Povezava do prispevka
stom1c reče pred 1 uro:

vozim počasi, ampak te počim dol z Zjem za čas posla

Ubogi revež, pa ja nisi ti tisti bednik z zjem ki sem ga z yarisko podil? Ker potem verjamem da si zafrustriran če te dve klasi nizji avti zjebajo po ovinkih 😅 tisto je bilo tudi nekaj posebnega, priblizaš se čudovitemu Z ju, da bi si ogledsl, tip ko.vidi nekoga zadaj takoj na polno, jaz za njim, obnašalo ga je po ovinkih, in potem sami izgovori 🤣🤣 patetično 

uredilo bitje doz
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...