Skoči na vsebino

[GOTG] Glasovanje za igre generacije [A]


Slinch

Najboljše igrice [A]  

86 glasov

  1. 1. INDIE generacije

  2. 2. SOUNDTRACK generacije

    • Bloodborne
    • Celeste
    • God of War
    • The Last of Us Part II
    • Nier: Automata
    • Red Dead Redemption 2
    • The Witcher 3
    • ne poslušam dobre glasbe
  3. 3. ART / DESIGN generacije

    • Bloodborne
    • Cuphead
    • Horizon: Zero Dawn
    • The Last of Us Part II
    • The Legend of Zelda: Breath of the Wild
    • Red Dead Redemption 2
    • Uncharted 4
    • ne cenim dobrega arta

Ankica je zaprta za glasovanje


Priporočeni prispevki

Saj, problem RDR2 je, da art sam po sebi ni nič posebnega. Ampak ko gledam art/dizajn in se spomnim na vse tiste razglede... prizore direkt za na steno obesit itd. sem se res moral odločit za ta vote. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Ma jaz sem namerno sirse zastavil, tudi navodila v op sem specificno zaradi te kategorije spisal, drugac jih sploh ne bi dodajal. Ker ce bi dal kategorijo "art", kot sem najprej mislil, bi v polovici nominacij  dobil "jebi se, feget" po faci :D

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 17 minutami:

Saj, problem RDR2 je, da art sam po sebi ni nič posebnega. Ampak ko gledam art/dizajn in se spomnim na vse tiste razglede... prizore direkt za na steno obesit itd. sem se res moral odločit za ta vote. 

Kako art v RDR 2 sam po sebi ni nič posebnega? A realizem ni art style? Mislim, RDR 2 sicer zame ni čisti realizem, pač pa mešanica romantike, iz romantike izhajajočega ameriškega idealizma (google recimo White Mountain art) ter realizma, kar konec koncev sovisno upodablja tudi zgodba: spopad med romantiko in realizmom. Pač definitivno ne gre (samo) za realizem zbog realizma in tehnološkega napredka, pač pa tudi za stil, ki podpira zgodbo in vzdušje v igri. 

Povezava do prispevka

No evo, striktno pri artu (govorim o slikarstvu) mi strogi realizem mogoče še najmanj sede. To mislim vizualno, ker glede obvladanja tega sloga in izvedbe je pa druga stvar. Govorim dejansko o fotorealizmu :) 
Če bi izbiral zgolj art v igri bi verjetno prej glasoval za kakšno indie igro, ker pa je art/dizajn se mi zdi nekako bolj široko zastavljeno. Torej v našem primeru: realizem združen z romantiko in predvsem stil, kot si napisal, ki je točno tak, kot si ga lahko v fenomenalni kavbojščini res želim. Predvsem pa design.. torej vse kar spada pod to (torej design celotne igre, od pejsažev, do mest, do likov...). Itak nerazumljivo napisano, ampak ne vem kako bi drugače povedal :)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

V slikarstvu imam rad akvarele (čeprav to dejansko že neke vrste realizem), sploh kombinacija tuš-vodenke, veliko vedut se najde v tem stilu, drugače pa Miró od abstraktnežev. Zadnje čase mi je pa tudi silno všečen slovenski Pratneker (pa ne zato, ker ga osebno poznam, ampak ker pač... :) ) 

Za igre (indie) bi pa rekel kak Cuphead (čeprav je tisto art, ki ni nekaj unikaten, ampak je v igrah dejansko neobstoječ), vse kar je od Amanita Design, potem še kakšne avanture v bolj stilističnem, tudi stripovskem slogu. Dejansko mi je bila tudi tista flop avantura Broken Age artistično kul (pač, kot ena otroška slikanica, ampak redko videno v igrah). In podobno... Upam, da si znaš vsaj malo predstavljati :) Aja, pa nasploh igre, ki so delane res oldschool (stop motion animacija z modelčki iz plastelina in podobno).

Povezava do prispevka

Joj, ne razumeš me točno. Jaz pa tudi ne znam dobro razložit :) . V primeru RDR2 sem gledal celoto, torej realistični art + dizajn kompletne obsežne igre in sem itak prepričan, da je bil v tej kategoriji moj glas docela upravičen. Lahko bi rekel tudi, da sem velikokrat imel celo občutek, da je vsak večji kamen/drevo/..  postavljen na mapo točno z nekim razlogom. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...