Skoči na vsebino

Trenutno igram [02/2024]


Priporočeni prispevki

BigBoss82 reče pred 2 urama:

Tooo

 

Ajde gremo kdo prvi obrne

Meni se neki ne da.. no normalen tempo

 

Salo na stran jaz igram advanced dificulty

Jaz na Normal. Zaenkrat je malo prelahko, mogoče bom switchal, ampak boj mi deluje premalo natančen, da bi se sekiral okoli tega. Bom še malo igral tako, vsaj dokler ne pridem do kakih proper mobov/bossov.

Sta me raziskovanje in predstavitev veliko bolj pritegnila zaenkrat.

Povezava do prispevka
ke_kit reče Pravkar:

Jaz na Normal. Zaenkrat je malo prelahko, mogoče bom switchal, ampak boj mi deluje premalo natančen, da bi se sekiral okoli tega. Bom še malo igral tako, vsaj dokler ne pridem do kakih proper mobov/bossov.

Sta me raziskovanje in predstavitev veliko bolj pritegnila zaenkrat.

Ja advanced ni prav hard.. ce ti ne gee se tezavnoa prilagodi. Tako pise tam.

 

Drugace jaz razmisljam, da bi probal classic nacin bojevanja

Povezava do prispevka

Čeprav zdaj sem se spomnil, da nisem videl advanced težavnosti. Easy, Normal in Dynamic. A to si samo zamešal, al imaš pod Dynamic še kake druge opcije?

Sploh nisem pogledal. Mislu sem, da je to nek normal mode, ki se ti prilagaja preko enemy AI al neki.

uredilo bitje ke_kit
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 17 minutami:

Čeprav zdaj sem se spomnil, da nisem videl advanced težavnosti. Easy, Normal in Dynamic. A to si samo zamešal, al imaš pod Dynamic še kake druge opcije?

Sploh nisem pogledal. Mislu sem, da je to nek normal mode, ki se ti prilagaja preko enemy AI al neki.

Imam po italijansko :)))

 

Avanzato al avanzata pise :)))

 

Dynamic ja

uredilo bitje BigBoss82
  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Ravnokar končal Pentiment. Zelo, zelo lepa igra, čeprav na trenutke nadležna s tistim oldschool tekanjem naokoli v stilu klasičnih avantur. In kak lep konec. Po dolgem času me je nekaj uspelo tako lepo presenetiti. :)

V zvezi s Pentiment (in OT), dogaja se v šestnajstem stoletju na teritoriju Bavarske in konča se nekje v obdobju vzpona Husitov na Češkem, kar mi je zanimivo saj se geografsko in zgodovinsko nekoliko nadovezuje na Husitsko trilogijo romanov  Andrzeja Sapkowskega, očeta Witcherja/Veščca. Jaz sem igral na pcju, berem pa, da je igra ravno izšla tudi za PS5. Priporočam ljubiteljem avantur, narativnih rpgjev, zgodovine Svetega Rimskega kraljevstva, Renesanse, Sapkowskega... :D EDIT: in seveda ljubilteljem romanov Umberta Eca, čigar Ime Rože je bilo glavni navdih za tole ljubko igro.

Jutri dobim ta nov FFVII ampak moram prej preigrati Intermission dlc za prvi del kar bo podvig, saj sem igro končal štiri leta nazaj in popolnoma pozabil kako deluje mehanika z menuji, materiami itd. Upam, da bo šlo, če pa ne morda na easy.

uredilo bitje Žvrkljotron
  • Račka +1 3
Povezava do prispevka
Žvrkljotron reče pred 36 minutami:

Ravnokar končal Pentiment.


O ja. Biser od avantur! Plus tudi za dolžino in možnost različnih koncev posameznih zgodb, ki se celokupno povežejo v celoto. Plus tudi za različne jezike in zelo realističen zgodovinski setting. Je pa tudi nekaj povezav z romanom Ime rože od Umberta Eca; kar je itak še dodatni plus. Načeloma je igra sicer zelo lahka, ampak je pa vseeno nekaj posebnega. Več takšnih zadev bi rad igral!!

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Končal tudi The Vanishing of Ethan Carter, kar fajn proza, pomoje se zelo zgleduje po H.P Lovecraftu Call of Cthulu. Me zelo spominja na Dear Esther. Mi je boljša, je zelo dobra zgodba, sicer pri teh walking simulatorjih mi manjka par takih malenkosti izven tistih območji zgodbe. Kar fino res. Je pa pri takih igrah, tako kot pri ABZU, ki sem ga par dni nazaj končal, da jih pol več ne igraš, nimaš nič drugih stvari za počet. Obe sem naredu 100% trofej. To pomoje niso igrce, da bi jih kupoval po polni ceni, vedno sam kadr so znižanja imo.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 uro:


O ja. Biser od avantur! Plus tudi za dolžino in možnost različnih koncev posameznih zgodb, ki se celokupno povežejo v celoto. Plus tudi za različne jezike in zelo realističen zgodovinski setting. Je pa tudi nekaj povezav z romanom Ime rože od Umberta Eca; kar je itak še dodatni plus. Načeloma je igra sicer zelo lahka, ampak je pa vseeno nekaj posebnega. Več takšnih zadev bi rad igral!!

Nisem še bral poglobljenih člankov in intervjujev, ker mimogrede fašeš major spoiler ampak kakor vidim ne obstaja napačen način igranja te igre.Karkoli odločiš ali ne odločiš te nekam pripelje. Tudi, če zanalašč izbiraš opcije, ki se ti zdijo najbolj napačne. In, ki ponavadi to niso, ker so rezultati izbire dialogovov včasih kar perfidno nepredvidljivi. Podobno Disco Elysiumu. :D Večinoma nisem uspel likov zmanipulirati, da bi se tako obnašali kot sem želel pa sem vseeno dobil čisto zadovoljiv konec. Moja Magdalene je odpotovala v Prago naproti novim življenskim avanturam. Tole ni klasična whodunnit kriminalka, oziroma je ampak z dvoumnimi razpleti, za katere na koncu kapiraš, da niso niti toliko pomembni. Pomembna je končna slika, oziroma freska. :D Več ne bom govoril.

Aja, za Ecota je kar vodja projekta povedal, da mu je bil glavni vzor, in, ko končaš je to tudi precej jasno.

uredilo bitje Žvrkljotron
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

@Dejch: daj priliko še odličnemu What Remains of Edith Finch, če je seveda že nisi preigral. Pa itak Firewatch. Drugače pa je bila meni silno všečna tudi Observer (reduxe), ki pa ni ravno walking sim.  In pa obvezno Layers of Fear o tistem slikarju, ki nekako izgublja razum. 

Povezava do prispevka

@DaCapo edith finch še nisem. Firewatch pa itak že leta in leta nazaj, ta je prav hud, smo dost debatiral takrat o njemu. Layers of Fear pa kot sem rekel, takrat k nism igral igr sem pogledal gameplay celotn, tko da brezveze igrat, čeprav mislm, da mam na EGS k je bil free.

uredilo bitje Dejch
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 23 minutami:

btw, za Pentiment sem dal tudi glas za naj igro leta po izboru Mnenjalnika, ampak mislim da se potem ni uvrstila niti med prvih pet. Take pač to imamo. Raja veliko raje igra AAA blockbusterje, kot pa nekaj res unikatnega .

Iger se žal ne ocenjuje zgolj na podlagi unikatnosti.

Povezava do prispevka

Jaz samo pravim, da je lahko neka igra, ki sploh ni unikatna, vseeno boljša od druge unikatne.

 

Hm, novejše unikatne igre?

Tunic

Zelda: Tears of the Kingdom

Outer Wilds

 

Saj tudi Pentiment pade na seznam. Jaz ne zanikam tega, da igra ni unikatna ali celo dobra.

Moj goty je recimo bil Baldur's Gate 3. Je pa res, da Pentimenta nisem igral, ker ga ni bilo za PS. Kljub temu mi je precej jasno za kako igro gre in se mi zdi res ful dobra zadeva. Upam, da jo bom kdaj igral.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
seattle reče pred 6 urami:

Dejte plis zmer k limate screenshote napisat kera igrica je to. 
K dostkrat nimam blage kej je to in ratam zivcn, sploh ce mi zgleda zanimivo in bi rad probal :D


to tud mene rahlo triggerira že lep čas, ker naj bi bla ta tema med drugim namenjena tudi temu, da se z imenom in kratkim opisom vtisov in doživetij med igranjem za igrico navduši še kakega drugega uporabnika

uredilo bitje Raz
Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...