Skoči na vsebino

Vojna tretjega sveta


johnbi

Priporočeni prispevki

Druga vojska sveta. Great Rasija!

 

"Čeprav je rusko obrambno ministrstvo prvotno zanikalo poročila o napredku ukrajinskih sil vzdolž frontne črte in poudarilo, da so razmere pod nadzorom, pa je kasneje dejalo tudi, da so njihove sile zavzele "najugodnejše položaje" jugovzhodno od Bahmuta. Vodja skupine Wagner je Moskvi ob tem namenil ponovno obtožbo, da ruske sile bežijo iz tega ukrajinskega mesta."

Povezava do prispevka
tomazek reče Dne, 13. 5. 2023 at 14:19:

Jah... vsak po svojih močeh. Ne vem kaj je tu čudnega ali novega. Jaz tudi ne morem v neke dobrodelne namene darovati enako kot nek bogatun.

 

Glavno, da se pomaga.

Ok ta je mal smesna to je treba priznt.

Nemcija pa 5x manjsi gdp kot zda

130 miljard / 5 = 26 miljard.....

 

Tko da to so pac Nemske fore

Povezava do prispevka
BlueSan reče pred 6 minutami:

Ok ta je mal smesna to je treba priznt.

Nemcija pa 5x manjsi gdp kot zda

130 miljard / 5 = 26 miljard.....

 

Tko da to so pac Nemske fore

 

Saj "lastna zmožnost" ne pomeni samo BDP. Tudi vlaganja v vojsko, količina vojaške opreme, stanje zalog... Amerika ima pač največje vojaške zmogljivosti in ji je lažje vojaško pomagati nekomu. Če bi vsi dajali samo suhi keš, potem bi tvoj izračun bil smiseln. Ampak s kešom si ne bi mogli dosti pomagati, če ne bi bilo zalog vojaške opreme, ki bi jo lahko kupili. Evropa pač že leta in leta nima neke vojaške moči, ker se je vedno računalo (kot kaže zmotno), da na kontinentu ne bo neke večje grožnje.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 5 urami:

Evropa pač že leta in leta nima neke vojaške moči, ker se je vedno računalo (kot kaže zmotno), da na kontinentu ne bo neke večje grožnje.

jah saj ni nobene večje grožnje (nemčiji, franciji), zato imajo buffer države, ki so še happy, da poračunajo z rusijo.

Povezava do prispevka

Kaj lapate? Gasa domov kjer vam je mesto in bo vse v trenutku končano...

 

"Ruska tiskovna agencija Tass navaja namestnika zunanjega ministra Rusije Aleksandra Gruška, ki je zahodne države posvaril "pred kolosalnim tveganjem", če bodo Ukrajini dobavile letala F-16. "Vidimo, da se zahodne države še naprej držijo scenarija eskalacije, ki vključuje kolosalno tveganje zanje,"je dejal Gruško."

 

https://www.rtvslo.si/svet/vojna-v-ukrajini/zda-so-podprle-dobavo-bojnih-letal-f-16-ukrajini-moskva-svari-pred-kolosalnim-tveganjem/668826

Povezava do prispevka

Mogoče tudi, to sploh ni pomembno. Itak oboji vrtijo gobce. Meni je glavno, da zahod supporta svoje interese naprej in jih boli patak za rusko jokanje okrog tega. Vse drugo mi je postranskega pomena in mi bolj ali manj dol visi.

 

Kaj je sploh ukrofil? Meni ni pomembno za kere gre. Lahko bi bla xy država, zahod je pomemben. Bog pomagaj kaki glupi izraz je to :D

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
kmjr reče pred 22 minutami:

Zakaj naj bi f16 karkoli spremenili?

 

Čuj pubec nea vem. Nisem vojaški strateg v generalštabu, če si mogoče dobil napačen filing :D Boljše kot nič je že samo, če jim da moral boost. Boljše je imeti v žepu 2 pištoli kot eno za vsak slučaj. Bistveno pa, da zahod s tem kaže, da misli resno nadaljevati podporo in ne pojenja. Če pa bo še kaj več, pa pač samo bonus. 

 

West is da best! :)

 

P.S.: ne rima se samo po naključju. 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
bainit reče pred 1 uro:

če bodo res dobili block 25 avione (al 35, ne vem več), res ne bodo lih nekaj, še AESA radarja nimajo recimo.

take ima usaf national guard.

to bodo dobili od EU držav, zihr ne bo nek sodoben dobro opremljen model

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
kmjr reče pred 1 uro:

Zanima me tudi na splosno zakaj se okoli starih letal dela tak cirkus kot da kaj spremenijo :D 

 

Oni so veseli, jaz ne vem, ker nisem stučko področja kot pravim. Boš moral poslati kak mail na ministrstvo ali nekam kjer se dnevno ukvarjajo s takimi zadevami za bolj strokovno pojasnilo na tvoje vprašanje :D Niti na forumu ne vemo vsega (čist zares ne, čeprav je čudno slišati) in dvomim, da imamo tu kakega strokovnjaka. 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...