Skoči na vsebino

Vojna tretjega sveta


johnbi

Priporočeni prispevki

ana reče pred 1 minuto:

Americani so bili 20 let v Afganistanu in so dosegli kaj ze? Samo za, ker je vpletena vojaska velesila, ne pomeni, da bodo vedno uspeli. Vseeno si pa totalen moron, ce se ne bojis njihove vojne masinerije. 

ker sploh niso vedeli zakaj so tam, ritualno bombardiranje gorskih pastirjev ni ravno nek plan

Povezava do prispevka
ana reče Pravkar:

Kar hoce povedat je, da zeli vojne zlocine tistim, ki so drugačnega mnenja kot on. Ne rabim tvoje interpretacije, ko njegova izjava cisto jasno pove kaj je hotel povedat. 

dej mi razloži zakaj bi to želel? ne amo drugim ampak svoji familiji. a ti se zbudiš pa pozabiš možgane v kozarcu na nočni omarici včasih?

Povezava do prispevka

Ruska agresija nad Ukrajino je dokazala superiornost lahkega zahodnega orožja nad rusko tehniko. Ene to zelo boli. Rusi maltretirajo neoboroženo prebivalstvo medtem, ko jih z uporabo zahodnjaških small unit team taktiko Ukrajinci radirajo v stotinah. Rusija... spušila...

Povezava do prispevka
BlAiR reče pred 30 minutami:

Izpostavil sem tvoj dvom o tem, da bi bila ruska vojska cesa takega sposobna, kar je smesno - trditev je dvomljiva za skoraj vsako vojsko, ki se umika zaradi nepricakovanih izgub in nedosezenih ciljev. Kva a si ti poosebljenje ruske vojske, sej nism tebi ocital teh zlocinov, pol pa uletis z nekimi psihopatskimi obtozbami - nevem, kdo je tle pezde. Komentiram pa lahko tvoje stvari, al ne? Pa glede trdega pristopa sm te tud vprasu, pac ce lahko pojasnis, ker me iskreno zanima.

 

Moj dvom ni bil namenjen sposobnosti ruske (al katerekoli vojske) da zagreši zločin, ampak v ukrajinsko razlago dogodkov. Nikjer nisem napisal, da mislim, da niso storili tega (napisal sem, da še ne vemo, a da se bo prej kot slej pokazalo kdo je bil) ampak da se mi ne zdi smiselno. Zelo mi gredo na živce očitki o tem, da podpiram ali zagovarjam zločine. Najbrž jih zato vztrajno ponavljate.

 

Glede stopnjevanja intenzivnosti: prvi dni so ruski vojaki veselo klepetali s prebivalci, prebivalci so jih celo podjebavali in tej niso zganjali drame,... si predstavljašp tako sceno kje med vojnami na Balkanu? 

Si predstavljaš da sredi bojnega polja pride do USA vojakov nek kozji pastir in jih malo podjebava, pa ga ne nafilajo s svincem?

 

Na žalost sem nekaj vojn v naši soseščini videl na lastne oči. To v Ukrajini je za vojno v Bosni otroški peskovnik, gledano skozi oči civilista. Že to, da ni etničnega čiščenja, naredi ukrajinsko vojno precej manj nehumano od balkanskih.

 

O tem sem že enmu drugemu odgovarjal stran dve nazaj - Rambo.

 

Če te un pezde žali al boli, napiši (lahko tudi ZS), pa bom cenzuriral svoj post.

 

uredilo bitje kmjr
Povezava do prispevka
zzarafrustra reče Pravkar:

dej mi razloži zakaj bi to želel? ne amo drugim ampak svoji familiji. a ti se zbudiš pa pozabiš možgane v kozarcu na nočni omarici včasih?

Ne vem. Glede na sporocila in zaljivke danes je itak cisto na robu. Kaj se mu dogaja v mozganih mi ni jasno, ampak izjava je pa povsem jasna. 

Povezava do prispevka

 

nekdo reče pred 27 minutami:

Bi ti raje tvegal?

 

Vaša rusofilija vam ne dovoli treznega pogleda.

 

Pozabljaš, da ravno rusija že lep čas napihuje balonček ogroženosti. 

po vaših ocenah Rusi dosti bolj tvegajo kot Zahod

 

  

mutiranec reče pred 10 minutami:

Ruska agresija nad Ukrajino je dokazala superiornost lahkega zahodnega orožja nad rusko tehniko. Ene to zelo boli. Rusi maltretirajo neoboroženo prebivalstvo medtem, ko jih z uporabo zahodnjaških small unit team taktiko Ukrajinci radirajo v stotinah. Rusija... spušila...

saj nismo videli lahko zahodno/rusko orožje napram zahodni tehniki, šele potem lahko damo ocene

 

pa z lahkim orožjem lahko samo delaš škodo ko sovražnik manevrira, ko sovražnik začne uporabljati težko topništvo postane neuporabno, doslej so Rusi skušali izogibati temu (razen v Mariupolu), samo zgleda da ne bodo imeli izbire

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
ana reče pred 1 minuto:

Ne vem. Glede na sporocila in zaljivke danes je itak cisto na robu. Kaj se mu dogaja v mozganih mi ni jasno, ampak izjava je pa povsem jasna. 

tebi je jasno da si lihkar sočloveka obtožila da ne samo podpira vojne zločine ampak da jih celo želi ? Mislim dej tiste možgane iz kozarca že v glavo

Povezava do prispevka
zzarafrustra reče pred 9 minutami:

tebi je jasno da si lihkar sočloveka obtožila da ne samo podpira vojne zločine ampak da jih celo želi ? Mislim dej tiste možgane iz kozarca že v glavo

Obtozila sem ga samo tega kar je sam napisal. 

 

Ne mislim, da v to res verjame, so pa njegova sporocila milo receno nenavadna danes. To pa se ne pomeni, da se bi moralo izjave, ki so milo receno, ogabne, kar ignorirat. 

 

rugace pa ti, kjmr, manakin in podobni uporabljate vse vec zaljivk o mojih intelektualnih sposobnostih. Ne mozganov ne pozabljam na omarici, miti nisem neumna, niti nisem kokos. V zivljenju sem le dosegla dovolj, da se mi ni treba resno jemati zaljivk parih keyboard warriorjev. Zdi se mi tudi, da malo bolje ohranjam mirno kri kot nekateri tu.

uredilo bitje ana
  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
ana reče pred 11 minutami:

Obtozila sem ga samo tega kar je sam napisal. 

 

Ne mislim, da v to res verjame, so pa njegova sporocila milo receno nenavadna danes. To pa se ne pomeni, da se bi moralo izjave, ki so milo receno, ogabne, kar ignorirat. 

 

rugace pa ti, kjmr, manakin in podobni uporabljate vse vec zaljivk o mojih intelektualnih sposobnostih. Ne mozganov ne pozabljam na omarici, miti nisem neumna, niti nisem kokos. V zivljenju sem le dosegla dovolj, da se mi ni treba resno jemati zaljivk parih keyboard warriorjev. Zdi se mi tudi, da malo bolje ohranjam mirno kri kot nekateri tu.

mene ne moti da si glupa samo preseneča kako težko ti je nekaj dopovedat. 

 

Recimo da kmjr ne želi genocida in da čeprav ima različno mnenje od tvojega je še vedno človeški. 

Povezava do prispevka

Sej ko bo pa dokazano, neovrženo, da so naredili kar so naredili bo pa očitek, da so jim preveč generalov spičili in je zato nekoordinirana drhal pač izživljala frustracije. Dej come on kako neverjetno sprenevedanje je vse to. Vse kar pride od Ukrajincev je staged, vse je fake news. Pri drugi strani pa vse kar rusi rečejo je staged in fake news. Dejstvo je, da marsikaj nikoli ne bomo izvdeli kaj je res in kaj ne, marsikaj se ne bo dalo dokazati in marsikaj se bo namerno pokopalo, da bo mir in to tako na Ukrajinski strani kot na strani rusov. PA trajalo bo leta da se do tega pride.

 

Samo še vedno ne morem verjeti, da lahko nekdo tako slepo zagovarja prav vsako potezo agresorja in se lahko ma za prav vsako ogabarijo opredeli na stran agresorja. Ne vsi, le nekateri...

 

Ej a ko je dron posnel kako je tistega tipa in žensko v avtu ob begu s Kijeva izmaknila ruska vojska, ko je bil tip jasno nična grožnja, tisto je tudi staged?

uredilo bitje Kakarotto
Povezava do prispevka
ana reče pred 16 minutami:

Obtozila sem ga samo tega kar je sam napisal. 

 

Ne mislim, da v to res verjame, so pa njegova sporocila milo receno nenavadna danes. To pa se ne pomeni, da se bi moralo izjave, ki so milo receno, ogabne, kar ignorirat. 

 

rugace pa ti, kjmr, manakin in podobni uporabljate vse vec zaljivk o mojih intelektualnih sposobnostih. Ne mozganov ne pozabljam na omarici, miti nisem neumna, niti nisem kokos. V zivljenju sem le dosegla dovolj, da se mi ni treba resno jemati zaljivk parih keyboard warriorjev. Zdi se mi tudi, da malo bolje ohranjam mirno kri kot nekateri tu.

 

Jaz ti res, tako kot vsem živim bitjem, privoščim smrt. Večno življenje bi bilo preklestvo.

 

Odgovoril sem ti na oba posta in izgubili besedili, ko sem šel preverjat na kaj se sploh nanaša tvoje sklicevanje na USA in Afganistan. Še enkrat se mi ne da pisat.

 

Ob različnih delih dneva imam različno količino energije na razpolago za umirjanje odziva na zlobna, neumna ali človekanedostojna mnenja in izjave ljudi tu gor.

 

Tvoje objave se od drugih nato apologetov razlikujejo po tem, da ne gre za neko troll agendo kot pri saddhuju al @Flamingo, ampak bolj za poskus dehumanizacije ene strani v konfliktu. Ob tem ni zaznat, da bi gojila neke simpatije al empatijo do teh, ki jih kao zagovarjaš, ampak dobijam bolj vtis da so ukrajinci priročni za tvoje poste samo zato, ker so na drugi strani rusi.

 

O tvojih intelektualnih sposobnostih ne bi sodil ob tej priliki, tudi ko žalim tvoj intelekt to leti bolj na prezentacijo tvoje spletne persone. Nenazadnje ne morem kritizirati nečesa v obstoj česar nisem prepričan.

 

Da, določene zadeve me razpizdijo. Tudi spozabim se pogosto, najpogosteje takrat, ko se mi zazdi, da sogovornik razume a se iz nekih ne preveč pozitivnih razlogov dela neumnega (spreneveda). In, ko folk sam postavi neke standarde in se jih potem ne drži. In ti si vodilna pri tem početju.

 

Tudi mene kdaj preseneti razkorak med IRL komunikacijo komunikacijo z določenimi tebi podobnimi uporabniki tu gor, ampak kratka analiza zaenkrat daje odgovor, da mojo rekacijo sprožijo vaši nečedni nameni ali pa interesno pogojeno manipuliranje s stališči. Ko bom bolj pri času ti podrobneje odgovorim, če bom lahko objavljal.

 

 

  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 1
  • Trol 1
Povezava do prispevka
Kakarotto reče pred 6 minutami:

Sej ko bo pa dokazano, neovrženo, da so naredili kar so naredili bo pa očitek, da so jim preveč generalov spičili in je zato nekoordinirana drhal pač izživljala frustracije. Dej come on kako neverjetno sprenevedanje je vse to. Vse kar pride od Ukrajincev je staged, vse je fake news. Pri drugi strani pa vse kar rusi rečejo je staged in fake news. Dejstvo je, da marsikaj nikoli ne bomo izvdeli kaj je res in kaj ne, marsikaj se ne bo dalo dokazati in marsikaj se bo namerno pokopalo, da bo mir in to tako na Ukrajinski strani kot na strani rusov. PA trajalo bo leta da se do tega pride.

če pa ne bo, pa "nothing to see here, move along" k naslednji fake news štoriji

Povezava do prispevka
zzarafrustra reče pred 15 minutami:

mene ne moti da si glupa samo preseneča kako težko ti je nekaj dopovedat. 

 

Recimo da kmjr ne želi genocida in da čeprav ima različno mnenje od tvojega je še vedno človeški. 

 

Kdo pri zdravi pameti si želi genocid. Samo da tej takozvani keyboard analitiki ne štekajo, da je med tem kar se dogaja v Ukrajini in dobrim starim genocidom še ene 20 (ok, manj) stopenj  intenzivnosti vojne. To, da se njej in podobnim po poročanju ukrajinskega propagandnega sektorja zdi, da rusi iztrebljajo ukrajince in izvajajo ne vem kake zločine, je samo dokaz, da ni vojne povohala od blizu.

 

In da nima realne predstave o tem kako vojna izgleda v praksi. In, da, privoščim ji, da bi se ji zgodilo vse kar na pamet trdi, da se dogaja, pa se najverjetneje ne. Ko so bombe in rakete padale po vzhodu nekdanje ukrajine, je ni bilo na spregled, sedaj, ko so se zadeve obrnile pa je nova mati Tereza, N. Mandela in še kdo v eni osebi.

 

Jaz pa sem nečloveški :rofl: Pa stavim, da sem več krat kaj aktivno storil za folk iz Ukrajine samo med to vojno kot pa je ona v celem lajfu krat pomislila, da bi to storila, ampak jaz sem un, ki hoče zločine, zagovarja zločine, podpira zločine in je najbrž tudi sam zločinec, ona pa nastopa z visokega konja od koder seže pogled z njenega otoka pa vse do Kijeva - i šire.

 

Da, takim kot si ti, @ana, privoščim, da bi vsaj malo povohali vojno od blizu, če ne že to, da jo izkusijo. Taki ljudje kot si ti, ana in še kdo, so kadrovski bazen bodočih vojnih zločincev. Ko se razblini vaš mehurček, postanete hujši od najhujših. Že v ne tako oddaljeni soseščini je kup še živih dokazov za to.

 

 

 

 

  • Račka +1 2
  • Trol 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
maksi reče pred 34 minutami:

...pa z lahkim orožjem lahko samo delaš škodo ko sovražnik manevrira, ko sovražnik začne uporabljati težko topništvo postane neuporabno, doslej so Rusi skušali izogibati temu (razen v Mariupolu), samo zgleda da ne bodo imeli izbire

 

Težko topništvo tudi rabi Forward controlerje, drugače je kurac kaj od njega... Ko bo tadobra roba tudi na vzhodu se bodo šele karte premešale, še se bo dobavljalo, Rus pa nima več talona.

 

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 51 minutami:

Na žalost sem nekaj vojn v naši soseščini videl na lastne oči. To v Ukrajini je za vojno v Bosni otroški peskovnik, gledano skozi oči civilista. Že to, da ni etničnega čiščenja, naredi ukrajinsko vojno precej manj nehumano od balkanskih.

Zmeden sem. A ne izvajajo nacisti genocida nad Rusi že od 2014?

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 1 minuto:

 

Kdo pri zdravi pameti si želi genocid. Samo da tej takozvani keyboard analitiki ne štekajo, da je med tem kar se dogaja v Ukrajini in dobrim starim genocidom še ene 20 (ok, manj) stopenj  intenzivnosti vojne. To, da se njej in podobnim po poročanju ukrajinskega propagandnega sektorja zdi, da rusi iztrebljajo ukrajince in izvajajo ne vem kake zločine, je samo dokaz, da ni vojne povohala od blizu.

 

In da nima realne predstave o tem kako vojna izgleda v praksi. In, da, privoščim ji, da bi se ji zgodilo vse kar na pamet trdi, da se dogaja, pa se najverjetneje ne. Ko so bombe in rakete padale po vzhodu nekdanje ukrajine, je ni bilo na spregled, sedaj, ko so se zadeve obrnile pa je nova mati Tereza, N. Mandela in še kdo v eni osebi.

 

Jaz pa sem nečloveški :rofl: Pa stavim, da sem več krat kaj aktivno storil za folk iz Ukrajine samo med to vojno kot pa je ona v celem lajfu krat pomislila, da bi to storila, ampak jaz sem un, ki hoče zločine, zagovarja zločine, podpira zločine in je najbrž tudi sam zločinec, ona pa nastopa z visokega konja od koder seže pogled z njenega otoka pa vse do Kijeva - i šire.

 

Da, takim kot si ti, @ana, privoščim, da bi vsaj malo povohali vojno od blizu, če ne že to, da jo izkusijo. Taki ljudje kot si ti, ana in še kdo, so kadrovski bazen bodočih vojnih zločincev. Ko se razblini vaš mehurček, postanete hujši od najhujših. Že v ne tako oddaljeni soseščini je kup še živih dokazov za to.

 

OK. Mislim, da s tabo danes nima smisla razpravljat. 

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
Kakarotto reče pred 10 minutami:

Sej ko bo pa dokazano, neovrženo, da so naredili kar so naredili bo pa očitek, da so jim preveč generalov spičili in je zato nekoordinirana drhal pač izživljala frustracije. Dej come on kako neverjetno sprenevedanje je vse to. Vse kar pride od Ukrajincev je staged, vse je fake news. Pri drugi strani pa vse kar rusi rečejo je staged in fake news. Dejstvo je, da marsikaj nikoli ne bomo izvdeli kaj je res in kaj ne, marsikaj se ne bo dalo dokazati in marsikaj se bo namerno pokopalo, da bo mir in to tako na Ukrajinski strani kot na strani rusov.

 

Samo še vedno ne morem verjeti, da lahko nekdo tako slepo zagovarja prav vsako potezo agresorja in se lahko ma za prav vsako ogabarijo opredeli na stran agresorja. Ne vsi, le nekateri...

 

Ej a ko je dron posnel kako je tistega tipa in žensko v avtu ob begu s Kijeva izmaknila ruska vojska, ko je bil tip jasno nična grožnja, tisto je tudi staged?

 

Zakaj toliko časa posveti iskanju izgovorov? V prvem delu svojega posta trdiš točno to kar trdim jaz. Da se še ne ve kaj je bilo in kdo je bil, ko se bo, bomo lahko komentirali. Ergo, jaz sem rusofil.

 

Debil si, če misliš, da je kdo trdil kar sprašuješ v zadnjem stavku.

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 1 uro:

 

Preberi kaj si napisal v odgovoru na moj post in kaj mi pripisuješ, pezde.

 

 

Tudi pezdeti niso kul. 

 

 

Resno - gnoj je everything goes, tam ni cenzure, ni pravil. Če kdo ne zna sogovornikov nagovoriti v vsaj približno kulturni maniri, bo tam sigurno našel svoj prostor pod soncem. 

  • Račka +1 2
  • Nekul -1 4
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...