Skoči na vsebino

Vojna tretjega sveta


johnbi

Priporočeni prispevki

drevored reče pred 42 minutami:

rusi ne bodo imeli denarja za mcdonalds medtem ko bo evropa dobesedno cvetela s trenutno inflacijo cen

 

yes daddy Biden, harder

To si izpostavil že večkrat v tej temi. Sankcije ti niso všeč, ampak nehaj se pretvarjati, da samo zato, ker boš plačal malo več za bencin. 

Povezava do prispevka

Enterprise je prepričan, da je folk v EU tako protiruski, da bo plačevalo iz lastnega žepa te sankcije. Bomo videli kdo bo prej odnehal, ali stoični Rusi ali razvajeni Evropejci.

 

ana reče pred 4 minutami:

To si izpostavil že večkrat v tej temi. Sankcije ti niso všeč, ampak nehaj se pretvarjati, da samo zato, ker boš plačal malo več za bencin. 

malo več lol, tole sedaj je samo začetek, pa cena energentov ima posreden vpliv na inflacijo, torej se bo vse podražilo

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
Vrhovni_Plenum_OF reče pred 7 minutami:

 

dej ne jokaj, ker so moras malo trikrat vec placat

a je kdo videl cene gospodarskega odjema elektrike tko mimogrede?

Povezava do prispevka

Kaj ti pomaga fensi high-tech gospodarstvo, če nimaš elektrike?

 

Tale ana (če ni fejk profil) itak živi v Irski, boli njo kurac kakšne so cene hrane in energentov, če ima par jurjev evrov plače.

 

Let them eat cake.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
maksi reče pred 9 minutami:

Enterprise je prepričan, da je folk v EU tako protiruski, da bo plačevalo iz lastnega žepa te sankcije. Bomo videli kdo bo prej odnehal, ali stoični Rusi ali razvajeni Evropejci.

Glede tega sploh ni debate. Že danes se govori da US ne bo upal zapret plina pred volitvami. 

 

Velik problem zahoda je da so voditelji preko praktično twitter popularity vote sistema glasovanja izredno odvisni od volje naroda. Narod pa je, še posebno zahodni narod, oportunističen in hedonističen. Takoj ko se bodo začele zadeve bistveno dražit lahko pričakujemo močno podporo ukinitvi vseh sankcij. In ker politiki niso samostojni (tj. volijo jih debili) bo ta war of attrition, če Rusija uspe zgurat prvi mesec in se vsaj za silo navezat na vzhod ... izgubljen. 

 

Takoj ko bodo prišle prve položnice se začne zaton zahoda. Zato pravim, pa nikakor nisem prorus, da so sankcije bile prenagljene in nepremišljene. 

 

Ampak ne skrbet folk. Ravno je Thrivial v nagovoru javnosti pojasnil, da Rusi pravzaprav niso ideološko predani Putinu in vojni z zahodom ... tako da je za pričakovat ruske traktorje v Kremlinu v roku 10 dni. 

uredilo bitje zzarafrustra
  • Račka +1 2
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
Deadguy reče pred 12 minutami:

Opazoval sem stanje na lokalni bencinski crpalki, vidim da imate tukaj prav. Kmal ne bo vec sankcij.

To je samo zato ker se ruski traktorji, ki vozijo revolt ljudstva, pogosto kvarijo (viri blizu kmečki stranki pravijo da zaradi nerednih popravil, nekateri pa celo trdijo da vzrok gume, ki so jih v kmečki stranki po posebnem popustu naročili v spletnemu servisu wish.com) obenem pa jim spričo slabe logisitčne podpore pogosto zmanjkuje bencine. CNN poroča, da gre že za n- kilometersko kolono pokvarjenih traktorjev, ljudje pa so prezebli in lačni. Kljub temu, da je morala vidno opešana so še vedno prepričani, da je Putin diktator in na veliko citirajo Marxa ter Hanno Arrendt v svojem poskusu upravičitve revolta. Zanimiva vest našega posebnega poročevalca, ki pravi da medtem ko čakajo na kanistre goriva, ki jim jih bodo pripeljali hipster vani, se kratkočasijo v posebni olimpijadi - z na pamet citiranjem odlomkov filozofov in sociologov pri čemer morajo navesti stran in odstavek kjer se citat nahaja. 
Neimenovan vir ameriške obveščevalne službe kljub temu napoveduje, da bo konvoj, ki je med tem pisanjem narestel že na n2 kilometrov do konca zime gotove v Kremlinu. 

uredilo bitje zzarafrustra
Povezava do prispevka
zzarafrustra reče pred 8 minutami:

To je samo zato ker se ruski traktorji, ki vozijo revolt ljudstva, pogosto kvarijo (viri blizu kmečki stranki pravijo da zaradi nerednih popravil, nekateri pa celo trdijo da vzrok gume, ki so jih v kmečki stranki po posebnem popustu naročili v spletnemu servisu wish.com) obenem pa jim spričo slabe logisitčne podpore pogosto zmanjkuje bencine. CNN poroča, da gre že za n- kilometersko kolono pokvarjenih traktorjev, ljudje pa so prezebli in lačni. Kljub temu, da je morala vidno opešana so še vedno prepričani, da je Putin diktator in na veliko citirajo Marxa ter Hanno Arrendt v svojem poskusu upravičitve revolta. Medtem ko čakajo na kanistre goriva, ki jim ga bodo pripeljali hipster vani, se kratkočasijo v posebni olimpijadi - z na pamet citiranjem odlomkov filozofov in sociologov pri čemer morajo navesti stran in odstavek kjer se citat nahaja. 
Neimenovan vir ameriške obveščevalne službe kljub temu napoveduje, da bo konvoj, ki je med tem pisanjem narestel že na n2 kilometrov do konca zime gotove v Kremlinu. 

Vidim, da hoces povedat, da smo bili zavedeni, da smo zrtve propagande. 

Nekaj casa nazaj sem zapisal, da je resnica prva zrtev vojne. Ob novici, da je Rusija napadla Ukrajino, sem pomislil na dve opciji, ali je Rusija stisnjena v kot kot ranjena zival, ali pa so preracunali pozicije moci in ugotovili, da jim noben nic ne more. Evropo v vsem tem vidim sibko in nezmozno ukrepanja, slutim tudi konec Evropskega hedonizma (dober zapis).

Povezava do prispevka
maksi reče pred 32 minutami:

Kaj ti pomaga fensi high-tech gospodarstvo, če nimaš elektrike?

 

Tale ana (če ni fejk profil) itak živi v Irski, boli njo kurac kakšne so cene hrane in energentov, če ima par jurjev evrov plače.

 

Let them eat cake.

Samo to bom rekla, vedno mi je malo toplo pri srcu, ko sem na nasprotni strani kot ti ali zzarafrustra (predvidevam, da gre še vedno za največjega slovenskega filozofa). Je dokaz, da vendarle nisem totalen moron. 

Povezava do prispevka
ana reče pred 6 minutami:

Samo to bom rekla, vedno mi je malo toplo pri srcu, ko sem na nasprotni strani kot ti ali zzarafrustra (predvidevam, da gre še vedno za največjega slovenskega filozofa). Je dokaz, da vendarle nisem totalen moron. 

ad hominem pa jst nisem za Rusijo. 

Me pa skrbi, da je sprememba vojne (kot sam temu pravim) zameglila perspektivo Evropi tako kot jo je zameglila ruski vojski, ki je v dobesedno urah od začetka konflikta prešla od "operacije" do vojne s civilisti. Ta sprememba vojne spremeni samo podlago na kateri se sprejemajo ukrepi in pogosto je v trenutku ko so ti ukrepi v veljavi že prepozno. Če si študentka zgodovine veš, da so se bitke in vojne odvijale na zelo iracionalnih potezah voditeljev. 

To da se je svet v prvih dneh spopada dobesedno podal v tekmo kdo bo Rusiji predstavil hujše sankcije (in tu gremo od slovenskih podjetij ki nimajo nobenega pomena za rusko gospodarstvo do gospodarskih gigantov in seveda držav in unij) ter to, da se sedaj drži nazaj kaže prav na to. Problem globalnega sveta je nekaj na kar v tistih urah nismo pomislili. In kar naenkrat smo pred katastrofo svetovnih razsežnosti. Od kod žito s katerim bomo prehranjevali svoj narod? Od kod plin s katerim bomo gnali industrijo? Od kod gnojila s katerimi bomo pokrili primanjkljaj?

uredilo bitje zzarafrustra
Povezava do prispevka

Eno veliko vprašanje je, in o tem se NIKAKOR ne govori dovolj, ali so Rusi predvideli takšne sankcije. Ali so se nanje pripravili in ali so v letih ko so razmišljali kako v Ukrajino tudi preračunali kdo bo končni zmagovalec teh sankcij. 

 

Ker mi smo delali po občutku. brez izračunov v ozadju smo tolkli po gumbih in zapirali ruske račune. Rusi imajo v tej vojni poglavitno prednost - medtem ko je NATO predvsem premišljeval ALI bo Rusija napadla so Rusi premišljevali KAKO bodo napadli. 

 

Te vojne smo se lotili na ISTI način kot covida. AMERICA FUCK YEAH! In šele po prvih parih mesecih smo ugotovili da pa mogoče le nismo tako nedotakljivi kot smo si mislili ko smo se smejali Italijanom. 

uredilo bitje zzarafrustra
Povezava do prispevka
Thrivial reče pred 4 urami:

 

 

Sori, kmjr. Operativno je ena cela galaksija razlike že zgolj zaradi tega, ker je na naslednjih volitvah zmagal drug kandidat in to z velikim naskokom. To je pač fundamentalna razlika med diktatorskimi in demokratičnimi sistemi. Če bi bil na oblasti še vedno Porošenko skupaj z zatiranjem rusko govoreče manjšine in revitaliziranjem nacističnih herojev, bi o tem lahko govorili, tako pa pač ne moremo.

 

Ti vztrajno nizaš posamezne primere, jaz pa pišem o sentimentu cele države in obetajočih znakih dobre demokracije. To seveda ne pomeni, da država nima en cel kup ostalih težav. Teh nihče niti ne zanika, ampak ti vztrajno hočeš izsiliti črno-bel pogled in navijaško pisanje. Pa tudi izjave v smislu:

 

 

So nekje na meji med smešnim in tragičnim. Kako sploh lahko vzpostaviš Ukrajino kot de facto krivo državo za stanje na njenem področju, ki ga je okupirala druga država. Je pa res, da si že parkrat nakazal, da ti pojem suverene države pomeni manj kot meje občinskega redarstva v Dupleku, tako da se bom jaz na tej točki raje umaknil iz debate. Počutim se namreč kot bi o geografiji poskušal debatirati z nekom, ki mi hoče ves čas dopovedati, da je zemlja ravna in taka debata pač ne more imeti prihodnosti. 


hja, ce je za uspesno furanje tvoje agende treba ignorirat pobite, potem se ji jaz pac ne bom pridruzil

 

uzivaj v demokraciji kjer trupla ne stejejo, ce so od pripadnikov manjsin in kjer se z najvisjimi drzavnimi priznanji obkikuje morilce in naciste

 

ti zanikas 14k mrtvih civilistov pobitih s strani ukrajincev, odcepitev velikega dela drzave, ampak ker je namesto porosenka zelenski je ukrajina zdej demokraticna, lol

 

ce zakurijo se 50 ljudi in pobijejo dodatnih 15k, bo najbrz se bolj demokraticna

 

to ni se nic v primerjavi s tem kar sem sposoben napisat, ko preberem dolocene trditve tu gor

 

Ampak ne glede na to kar sam (lahko) napisem to ne predrugaci tvojih besed

 

In tvoje besede so, da je ukrajina bolj demokraticna ker ni vec oligarh (porosenko) predsednik, ampak marioneta drugega oligarha (zelenski) 

 

 

 

 

Povezava do prispevka
zzarafrustra reče pred 15 minutami:

Eno veliko vprašanje je, in o tem se NIKAKOR ne govori dovolj, ali so Rusi predvideli takšne sankcije. Ali so se nanje pripravili in ali so v letih ko so razmišljali kako v Ukrajino tudi preračunali kdo bo končni zmagovalec teh sankcij. 

Trenutno je indikator, da ne, vsaj po debatah, ki jih jaz vidim/berem. Pricakovali so sankcije, vendar ne tako agresivne. So pa to vedno samo ocene. 

Povezava do prispevka
ana reče pred 5 minutami:

Trenutno je indikator, da ne, vsaj po debatah, ki jih jaz vidim/berem. Pricakovali so sankcije, vendar ne tako agresivne. So pa to vedno samo ocene. 

Čigavi viri so to? Problem je, da je zahod zelo hitro to vojno zaključil kot poraz za Rusijo. To gre nasploh s tem kar na streamih razlagam kot problem tega da zahod ne misli. Ni mislil da se lahko zgodi Putin, ni mislil kaj bo s plinom in brez dvoma ni mislil ko je izvajal sankcije. Tudi vojaški analitiki so dobesedno navijačice za zahod in dolgo sem rabil da sem odkril nekoga, ki dejansko prikazuje realno sliko konflikta. 

 

Aja pa če v zahodnih medijih danes rečeš da misliš da Ukrajina ne bo zmagala si cancelled. 

 

Povezava do prispevka

Mislim da sankcije so pričakovali nekako tako hude kot so, just short of nuclear options, ker sami dovolj držijo nas za ekonomska jajčka da je v bistvu MAD.

 

Pričakovali so jih pa imo ker je bila njihova ambicija v štartu krepko nad tem kar dajejo zdaj na mizo tj. nevtralnost v ustavo, priznanje ljudskih republik in Krima v RF. Po moje so imeli namen odrezat cel vzhod države v svojo entiteto, z Odesso in Mauripolom kot biseroma, in za tak kos pogače magari prešaltaš tut z appla na huawei. 

 

Kjer so se zajebali je v stopnji pričakovanega odpora tako vojske kot prebivalstva. In to da se Zelenski, props komedijantu, ni ukenjal. Post mortem bo verjetno pokazal da je bilo ogromno izgub na začetku ko so  se lagano sportski svaljkali s tigri v mesta in izvajali desante v zaldje, misleč da bodo sprejeti kot na Krimu.  

 

Zdaj bodo po mojem iskali off ramp v smislu garancij nevtralnosti/omejitev oborožitve in donetska/luhanska v mejah teh regij. Ker kokrkol se zdaj vpije pri 400ish potrjenih civilnih žrtvah pri bombanju take intenzitete niso ravno na "indiscrimninately" pristopu.

 

Iskreno dvomim, da jim kaj prida diši it v obkrožena utrjena urbana središča grozny/fallujah style. Sam kurc, če lahko za vlada v l22 kaj rečeš, je to, da pitaj boga kaj se mu plete po glavi. Če bo v primeru neposluha za te zahteve max economy pain za no gain lahko reče tut fuck it gazi sine. 

uredilo bitje Brdavs
Povezava do prispevka
ana reče pred 4 urami:

Aung San Suu Kyi je lep primer


Lep primer, ki zdrzi tudi mojo presojo. ASSK ni spreminiala ne svojih stalisc, ne druzbenopooiticne realnosti v Burmi

 

vse je naredila tako kot je v danih okoliscinah mozno, samo folk, ki je dvakrat v lajfu slisal za Burmo je bil razocaran nad tem, da je ta zenska manj papeska od papeza, se prwvi isti kirac kot hunta

 

ce ne nardis kar zahod pricakuje od tebe, ne glede na to koliko (ne)realne so zahteve in koliko bi bila njihova izpolnitev kontraproduktivna, potegnejo vodo in te splaknejo

 

ce si prebrala kako njeno zadevo, ki ni bila namenjena usa publiki, bi ti najbrz hitro postalo jasno, da je ona bolj po meri zahoda kot pac vojaska hunta, ampak ni pa carodej al revolucionar, da bo kaj bistvenega spremenila

 

se njen foter vprasanje, ce bi lahko v teh razmerah

 

ce ne bi bila lih njegova hci, ne bi imela sans niti do zapora prit

Povezava do prispevka
Vrhovni_Plenum_OF reče pred 1 uro:

Ne, Rusi niso vedeli  niti, kaj je to swift.


Vcasih se vprasam kako je lahko rusija obstala do danes, ce pa ima - po mnenju nase javnosti - dalec najbolj retardirano vodstvo vseh casov. Tipi se napijejo in pol sprejemajo neumne odlocitve. Aja, ne, to je blo za casa Stalina. 

Povezava do prispevka
Enterprise reče pred 2 urama:

haha okej, nimam pojma. rusi bodo meli kanale, lol. kaksne debilnosti to beres lmao. embargo posamicnih tehnologij povzroci ogromno skodo izjemno nesamozadostni ekonomiji kot je rusija. posamicnih, ne pa to kar je zdej.

 

boeing in airbus bosta okej. mata zadost trga in povprasevanja, da ne moreta dohajat. ruska ekonomija je bila na ravni spanske, ampak pred vojno. bo kmalu nekje bolj na nivoju katalonske. brez skrbi, nasa podjetja bodo sfolgala, ce jim ne bodo prodajala.

 

deluded, ja, lol. 

 

 

sicer pa, glej, ce si preprican, potem svetujem da stavis na rusko ekonomijo, in proti nasi, z denarjem. bos ziher bogat cez pol leta, medtem ko bomo ostali revezi na vrocem soncu cakali na bencin.


naceloma jih bo dostopno vse, sam drazje

 

ful drazje

 

(posredniki, drzavni sverc)

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...