Skoči na vsebino

Vojna tretjega sveta


johnbi

Priporočeni prispevki

kmjr reče pred 1 uro:


torej je demokracija ta velik problem?

Na enem od streamov sem razlagal zakaj je demokracija, kjer državljani po izbiri več ne sodelujejo v političnem procesu daleč najslabša oblika vladavine ki obstaja. Slabša tudi od tiranije.

Moč demokracije izhaja iz moči ljudstva. če je ljudstvo nemočno in nesposobno politično misliti potem je po nujnosti demokracija v bistvu nek glorificiran twitter kjer vladajoči vedno vladajo tako da ustreza volji apolitičnega ljudstva. 

Povezava do prispevka
Deadguy reče pred 3 urami:

Vidim, da hoces povedat, da smo bili zavedeni, da smo zrtve propagande. 

Nekaj casa nazaj sem zapisal, da je resnica prva zrtev vojne. Ob novici, da je Rusija napadla Ukrajino, sem pomislil na dve opciji, ali je Rusija stisnjena v kot kot ranjena zival, ali pa so preracunali pozicije moci in ugotovili, da jim noben nic ne more. Evropo v vsem tem vidim sibko in nezmozno ukrepanja, slutim tudi konec Evropskega hedonizma (dober zapis).

Ni toliko da smo žrtve propagande kot da smo žrtve samocenzure. 

Beremo točno to kar hočemo in novičarske agencije nam dostavljajo točno to kar beremo. Uredniki več novic ne razvrščajo po pomembnosti ampak po številu klikov, ki jih dobijo. Misliš da je naključje da moderni bermudski triangel - kijevski konvoj kraljuje po novičarskih straneh po evropi? Seveda ne ... to je točno tisto kar želijo ljudje brati. Dramo in ponižanje ruske vojske. Če je ta resnična ... to nikogar ne zanima. To je ta samocenzura. Ni da nam novinarji dostavljajo to kot propagando ampak mi sami delujemo tako da ustvarjamo propagando čeprav ni neke inherentne želje vladajočega sloja, da bi nam prodajal propagando. 

Povezava do prispevka
WhitWhip reče pred 3 urami:

Mene skrbi za žito. 30% globalno prihaja iz rus in ukr. To zna biti kar hud humanitarni problem.

Tole mi je sploh zakon ko na Tv povejo da se bo podražilo in bo potrebno zagotoviti iz drugih virov. Nihče pa ne pove, da so viri omejeni in z višjo ceno dobesedno preplačaš ponudbo nekoga drugega, ki lahko zaradi tega ostane lačen.

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 1 uro:


Vcasih se vprasam kako je lahko rusija obstala do danes, ce pa ima - po mnenju nase javnosti - dalec najbolj retardirano vodstvo vseh casov. Tipi se napijejo in pol sprejemajo neumne odlocitve. Aja, ne, to je blo za casa Stalina. 

Ravno to. potreboval sem več dni branja da sem sploh prišel do vojne. Samocenzura

Povezava do prispevka
Death reče Pravkar:

Tole mi je sploh zakon ko na Tv povejo da se bo podražilo in bo potrebno zagotoviti iz drugih virov. Nihče pa ne pove, da so viri omejeni in z višjo ceno dobesedno preplačaš ponudbo nekoga drugega, ki lahko zaradi tega ostane lačen.

Edino prav in spodobi se. Kapitalizem je superioren ravno zato.

Povezava do prispevka
Pennywis3 reče pred 18 minutami:

 

Mnja, bi lahko isto rekel tudi za kar precej drugih panog, iz papirne industrije tudi predlagam, da se poberete :D

Najbolje da zapremo kar vsa podjetja zaradi izgube trga velikosti Italije ker bo vse propadlo🤔

Povezava do prispevka
Enterprise reče pred 23 urami:

nic ni nenavadnega v situaciji.

unicit tank tudi ni glih preprosto, ker ne bodo zdej sli polivat z bencinom al pa streljat z rpgjem ce ga majo zraven, en kup tezav in predvsem casa. povprecen vojak ne ravna tako kot bi ravnal idealen vojak v igrici kjer deluje za dobro cele vojske. ne bodo se random vojaki zajebaval s tem.

ponavadi se poklice letalstvo da zbombardira, saj to je bilo videno tudi drugod, tudi s strani zahodnih vojsk.

Mislim, da vsaj začasno uničenje ni tako težko, ker pač moraš uničiti cev ali gosenice. Kupolo verjetno lahko močno poškoduješ z eno ročno bombo. In verjetno so tankovske ekipe naučene, kako en tankovski izstrelek prilagodit, da ga uporabijo za uničenje. Dvomim, da bi poslal avion, ki kjer je ura letenja dražja kot ne vem kaj + tvegajo, da ga sestrelijo. 

 

Enterprise reče pred 23 urami:

zapusceni so iz vec razlogov. lahko so se zafurali par kilometrov predalec in je zmanjkalo komunikacije ali goriva ali hrane. lahko so videli da so sami v dolocenem velikem obmocju in in bilo vec volje da kar napol na slepo harajo dalje in iscejo javeline in drone. lahko je samo eno vozilo izmed vecih se ustavilo zaradi manjka goriva ali pocenih gum ali blata, pa so se ostali odlocili da sami ne bodo sli dalje. lahko so prisli v "lazjo" zasedo pa spet ni bilo volje za it dalje.

 

ja seveda da gre oboje. konvoj ni ena enota ampak cel clusterfuck vsega moznega na majhnem stevilu dobro prevoznih cest, kjer je en kup vozil ze zdaj brez goriva, baterij (dosti jih rabi baterije za normalno vojno delovanje), hrane (in posledicno voznikov). gorivo je, ampak v rusiji, dostavit ga par deset km v ukrajino po omejenem stevilu cest ki so zabite s tem istim konvojem je pa logisticni problem.

To se meni zdi popolnoma malo verjetno. Da ti v današnjem času ne uspe komunicirat, ali pa da ti zmanjka goriva ...

 

tule piše, da lahko naredijo med 150-300 milj:

https://www.quora.com/What-distance-can-a-Russian-tank-cover-without-refueling-What-kind-of-fuel-do-they-use

 

od meje z rusijo do kijeva, ampak tole je avtocesta in najbližja pot.

image.png.aa3916a280c5ebd2a4fae3077c39d505.png

 

Torej, če bi šli glupo, ful force v eno smer, bi bili pred kijevom že v dveh dneh. Če bi hoteli brezpametno iti nad kijev, bi teoretično rabili samo eno tankanje. Pač meni nima nobene logike, da bi se to res dogajalo tako masovno. 

 

 

BlueSan reče pred 12 urami:

2 tanka papa live

 

 

 

In zelo zanimivo da furajo ar-15ka vrainte, al se motim. Nisem ekspert.

 

A je še komu nenavadno, da ima slo rtv novinarka rdečo bundo. Še vedno ne vem a je to pametno al ne.

image.png

Povezava do prispevka
zzarafrustra reče pred 33 minutami:

Na enem od streamov sem razlagal zakaj je demokracija, kjer državljani po izbiri več ne sodelujejo v političnem procesu daleč najslabša oblika vladavine ki obstaja. Slabša tudi od tiranije.

Moč demokracije izhaja iz moči ljudstva. če je ljudstvo nemočno in nesposobno politično misliti potem je po nujnosti demokracija v bistvu nek glorificiran twitter kjer vladajoči vedno vladajo tako da ustreza volji apolitičnega ljudstva. 


to kar opisujes je populizem

Povezava do prispevka
Morski reče pred 26 minutami:

Najbolje da zapremo kar vsa podjetja zaradi izgube trga velikosti Italije ker bo vse propadlo🤔

 

zdaj se pa vprašaj, a bo prej odletel Putin ali EU leaders, potem k gre benz še še gor, kruh in večina hrane gor gor, ogrevanje gor gor.

 

se bodo kr hitro končale sankcije 

 

 

LP

Povezava do prispevka

Še Italijani so imeli bolj sposobno vojsko v prejšnjem stoletju.

 

Casualties and losses
  • Russia
  • Per Russia (2 March):
  • 498 soldiers killed, 1,597 wounded[14]
  • Per Western officials (3 March):
  • 5,800 soldiers killed[15]
  • Per US officials (2 March):
  • 2,000–3,000 soldiers killed[16]
  • Per Ukraine (7 March):
  • 11,000+ casualties[17]
show
Equipment losses:
  • Donetsk People's Republic
  • Per Donetsk PR (7 March):
  • 47 soldiers killed, 179 wounded[21]
  • Ukraine
  • Per Ukraine (24 February – 1 March):
  • 110+ soldiers killed[22][23]
  • Per US officials (28 February):
  • ~1,500 soldiers killed[24]
  • Per Russia (2 March):
  • 2,870 soldiers killed, 3,700 wounded, 572 captured[25]
show
Equipment losses:

 

10. dan invazije.

 

1024px-2022_Russian_invasion_of_Ukraine.

Povezava do prispevka
keba reče pred 2 minutama:

Ker bi bilo to zelo ne taktično

 

Kako ne taktično? Evropa nujno rabi ruski plin in benz.

 

In če je prihajajoči Evropski energetski (in vse kar paše zraven) zlom dejstvo, kaj pol čaka? Da se Evropa pripravi?

 

 

MikeHunt reče pred 7 minutami:

ker ga v tem trenutku lahko prodaja, tam nekje skoraj x10 drazje kot pred dvema letoma.

 

 

LP

 

 

Glih briga ga dnar trenutno.

Povezava do prispevka
Wallux reče pred 1 minuto:

 

Kako ne taktično? Evropa nujno rabi ruski plin in benz.

 

In če je prihajajoči Evropski energetski (in vse kar paše zraven) zlom dejstvo, kaj pol čaka? Da se Evropa pripravi?

 

 

 

Glih briga ga dnar trenutno.

To je dejansko lahko pogajalno orožje če mu recimo uspe zasest kijev

Povezava do prispevka
Wallux reče pred 3 minutami:

 

Kako ne taktično? Evropa nujno rabi ruski plin in benz.

 

In če je prihajajoči Evropski energetski (in vse kar paše zraven) zlom dejstvo, kaj pol čaka? Da se Evropa pripravi?

 

 

Če bi hotel totalno vojno in zapeti do konca bi bil to logičen korak. Če pa ima kaj drugega za bregom pa to potrebuje za asa iz rokava. 

Povezava do prispevka
Wallux reče pred 5 minutami:

What? Dej razloži mi prosim, kako bo to pomagalo, ampak šele ko bi imel Kijev?

zato ker bi to pomenilo, da se lahko pogaja z Evropo/Ukrajino. 

Zdajle bi to samo eskaliralo situacijo in že tako angsty NATO mogoče dejansko prisililo v eskalacijo. Nevejretno kaj bom zdaj napisal ampak glede na to, da si Nemčija ne more najti alternative je Putin spet našel pozicijo (pre)moči. Včeraj je ministrica pisala, da če zaprejo ruski plin da v dveh tednih Evropa ostane brez elektrike. 

 

Trump card, ki jo ma Putin je - zmanjšanje povojnih sankcij za plin. 

uredilo bitje zzarafrustra
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...