Skoči na vsebino

Formula 1 S2024 (Maxipad WDC edition)


Shadow

Priporočeni prispevki

drevored reče pred 13 urami:

glede na to da so ga tako hvalili je meni to bila cista bedarija. prehiti izven proge, potem pa blokira. to se mi ne zdi glih carsko ane.

 

da je tako blokiranje sploh mozno je pa seveda kriva bedna proga, ki ima samo en ovinek kjer lahko prehitis. sramota.

krivi FIO, ne dirkaca. 

 

Meanwhile in WSeries..ahm "F1 Academy":

Screenshot_2024-03-10-09-54-21-184_com.facebook.katana.thumb.jpg.7ae4027bbf3f8382225926601be49521.jpg

Povezava do prispevka
Lepi Šime reče pred 25 minutami:

Dragi F1 znalci, ker je tale sezona vse prej kot atraktivna me zanima katero sezono bi mi priporočili, da si jo v celoti ogledam? Na f1.tv imajo arhiv za nekaj desetletij nazaj. 

Zanima me seveda v10 era

 

Težko bi rekel, da je katera celotna sezona vredna ogleda vseh dirk, ker večina dirk ni bila nič bolj zanimivih kot sedaj. Ali pa še manj, ker se režiserji niso brigali za dvoboje za dvanajsta mesta med Tsunodami, Oconi in Magnusseni. Jaz bi rekel, da so najbolj zanimive:

1997 - nobena dirka sicer ni posebej legendarna, ampak je to sezona, kjer vsako dirko nisi vedel, kdo bo pri vrhu. 6-7 konkurenčnih ekip za stopničke, dvoboj bridgestone vs goodyear

2003 - podobno več konkurenčnih ekip in mešan vrstni red

1998, 2000 - super dvoboj Hakkinen vs Schumacher

1999 - sezona, v kateri nihče ni "hotel" zmagati

1990, 2001 - ne cela sezona, ampak kolikor se spomnim je imela prva polovica obeh sezon zelo zanimive posamezne dirke

 

In pa pod nujno poslušaj podcast Bring Back v10, če si bil v tistem času ljubitelj F1.

Povezava do prispevka

Odlično, hvala vama za predloge. Ma če ne drugo si bom vsaj eno na sezono v celoti ogledal že zaradi zanimivosti taktik, ki so jih takrat uporabljali. 

 

V tistem času res nisem bil ljubitelj formul, ker mi je bil V10 v zoprno preglasen :fun:
Sem sicer že pogledal nekaj analiz dirk, sploh tisto leta 98 ali 99, ko se v SPA vsi v enem trenutku raztreščijo... Fascinantno skratka :) 

Povezava do prispevka

Seveda je problem, če se Max po prvih ovinkih odpelje v daljavo, ostali pa pobirajo ostanke. Potem imaš pa še take bedne proge kot je zadnja, z enim mestom prehitevanja in evo..

Saj bodo tudi sami slejkoprej ugotovili da morajo spremeniti pravila ozr. narediti dirke bolj zanimive, ker tole res ni gledljivo.

Kdo bo pa čakal leto ali dve pa se mogoče zadeva obrne na bolje, še tiste največje fane serije takih povsem brezveznih dirk odvrnejo od spremljanja športa,.

 

Povezava do prispevka
B-Magic reče pred 7 urami:

Sem kar hardcore fan, pa morm priznat, da sta me zadnji 2 dirki pustili hladne. Vedno nekako z navdušenjem pričakujem štart.. potem po par krogih pa me vse mine. Ta sezona bo verjetno res ena izmed bolj zeh. 

1. sm prespal, pri 2. pa visel na fonu

Res bedno

Povezava do prispevka

Jup, tale sezona bo še hujš kot lanska. Lani je vsaj Ferari mal migal pa se upiral. Letos ni nič. 2 x RBR, pol Ferari, pa pol Mkvarn, pol Aston/Mečk... Nič od nič. Raje bi pustili pravila pri miru, una zadnja sezona in boj Lojza in Maxa je bila epska. Naslednje leto bi se še kdo pridružil in bi imeli več ekip na kupu. Tak pa... 

Povezava do prispevka

ma ja ampak to sta bli prvi dve dirki po zimskem premoru. valda pogledas kako stvari stojijo.

 

zdaj pride se avstralija, ki je tud bolj tko-tko proga kolko se spomnim potem pa bo mogoce ze kaka zanimiva dirka. pac pustmo redbullu nej se odpeljejo naprej, sej lahk tud za midfielderje navijamo pa spremljamo dirko. v prejsnji dirki so dejansko full malo kazali redbulla. sam more bit dobra proga kjer se dejansko lahk kej prehiteva.

 

drgac sem tud moto gp pogledal za vikend. prehitevanj je mal vec ampak so kaznovana z obrabo gum. en model se je kr dost prebijal v ospredje pol mu je pa zmanjkalo gume in so ga nazaj prehiteli. komentatorju tudi cel cajt razlagata da mors gume sparat. aj jebes tako dirko ko mors gume sparat. pa da ne omenjam da je polovico grida ducatijev.

Povezava do prispevka

Dostikrat se sprašujem, kako to doživlja Max. Roko na srce, mi ne deluje tip, ki bi ravno užival v takih zmagah, on ma rad challenge in pressure, prehitevanja itd.. Pomojem mu je isto boring tam od spredaj vozit na 70%, poglejte samo radiote na koncu.. včasih je blo "haha, yes! good job..", sedaj je samo še "good job.. zz". Na nek način tudi sam dirkač stagnira. Edino kar še ima akcije so qualy. 

Ni čudno, da nabija simulatorje skozi in iRacing, se mu vsaj nekaj dogaja :D

uredilo bitje B-Magic
Povezava do prispevka

Jaz sem isto razmišljal večkrat o tem. Maxi mi res deluje kot tip ki se rad preriva in občasno parkira bolid na glavi drugega dirkača. Tud sam je večkrat omenil da mu rekordi ne pomenijo preveč, tako da res ne vem kaj mu je trenutno največja motivacija. 

Povezava do prispevka
Rubuz reče pred 43 minutami:

Jaz sem isto razmišljal večkrat o tem. Maxi mi res deluje kot tip ki se rad preriva in občasno parkira bolid na glavi drugega dirkača. Tud sam je večkrat omenil da mu rekordi ne pomenijo preveč, tako da res ne vem kaj mu je trenutno največja motivacija. 

 

Sej veš, it's lonely at the top :lol:

 

Tudi Šumi je po nizu WDC trofej rekel, da mu je že malo dolgčas in šel druge reči delat hehe

Povezava do prispevka
Rubuz reče pred 3 urami:

Jaz sem isto razmišljal večkrat o tem. Maxi mi res deluje kot tip ki se rad preriva in občasno parkira bolid na glavi drugega dirkača. Tud sam je večkrat omenil da mu rekordi ne pomenijo preveč, tako da res ne vem kaj mu je trenutno največja motivacija. 

trenutno nabira pare za par generacij naprej, česar Jos ni uspel. 
tip mi deluje kar ok, down to earth guy, edino vedno vprašljiva mi je bila njegova zveza z kelly piquet. mi ni jasno kaj vidi v njej. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...