Skoči na vsebino

Trenutno igram [05/2024]


Priporočeni prispevki

Aktivist Vanč reče pred 4 minutami:

Včasih te zanese :)

"Včasih." :D

 

Hernire reče pred 2 minutama:

Valda da mu bo kul igrica no, kekit je lep in pameten kot jaz, celo fpsjev ne mara 

Cenim brt. Sem pa malo fiksnu un lapsus.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Meni je remaster na PCju leta nazaj laufal brez enega samega problema, nobenih tehničnih zajebov al pa vprašljivih sprememb napram originalu, ki sem ga igral mogoče pol leta pred tem

 

je pa relativno majhen upgrade napram OG verziji, predvsem je vse izrisano v višji kvaliteti in posledično bolje zgleda v višjih resolucijah oz. na velikih monitorjih, sploh ozadja

Povezava do prispevka
Raz reče pred 1 minuto:

Meni je remaster na PCju leta nazaj laufal brez enega samega problema, nobenih tehničnih zajebov al pa vprašljivih sprememb napram originalu, ki sem ga igral mogoče pol leta pred tem

 

je pa relativno majhen upgrade napram OG verziji, predvsem je vse izrisano v višji kvaliteti in posledično bolje zgleda v višjih resolucijah oz. na velikih monitorjih, sploh ozadja

ja na pcju se ne spomnim ce je bil kdaj problem, na decku me pa samo boota iz igrice vsakih 10 minut

Povezava do prispevka

Spet se mi bo sanjal Dead Cells. Jutri bom zbriso igračko, ker to je prehuda 'one more run' droga, tudi če mi je že malo annoying špila v določenih odsekih in levelih. Also sem na stopnji, ko do četrtega staga pridem hitless :D

 

Huda gračka, sam prvega levela sem res že enormno naveličan, škoda da ni vstop v Castlevania DLC že kuj na začetku pri mrtvem giantu. Pa dosti orožij in buildov je malo brezveznih, ene trije buildi so mi bili všeč, še najbolj parry build, ker sem res postal parry mojster --- as always, parry mi je najljubši combat move v combat igricah :D

 

8/10 igračka po Ćamir standardih, česitam ji za vstop v hall of fame. Z veseljem bi špilal dvojko

Povezava do prispevka

Mene ste pa s tem kolektivnim drkanjem na Kingdom Come pripravili do tega, da sem zalaufal Pentiment.

 

r1J5mV.jpg

 

Zaenkrat nisem še nikjer, pa mi špil že dogaja na polno. Tematika - srednjeveška/renesančna umetnost, manuskripti, ilustracije, vera / herezija, lajf v cerkvah in samostanih - mi je top in ful blizu na način, da sem kot turist res mega fan "stare" evrope ter da bi me zadeve iz igrice ful zanimale tudi v RL (sem šel takoj čekirat lokacije iz igrice, kako izgledajo zdaj oz če še obstajajo lol). Prov top mi je brati opombe o zgodovini, backgroundu, raznih svetnikih itd, počutim se kot da sem res na nekem turističnem ogledu srednjeveškega samostana. Plus igrica mi ima mega carski in cosy vibe, uno proper kmetavzarski pozni srednji vek, ko je izgledal lajf res preprost in enostaven. Malo delaš, malo moliš, malo ješ, greš spat, ponavljaš dokler ne crkneš, nobenih preveč kompliciranih stvari in vprašanj - res nice :D 

 

Kok sem vesel, da obstaja tak špil, da obstaja za PS5  in da pride na retail :) Samo kdo da fak je požegnal tak špil in kako za kurca so tega prodali več kot 5 kopij :D 

  • Račka +1 5
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Ob 23h si rečem, da bom mal probal Kingdom Come. Ravnokar sem prvič pogledal na uro. :avadodo:

Najprej sem skoraj obolel, ker je boj tako neigralno lesen, ampak hvala bogu, da sem nadaljeval. Nisem pričakoval tako kul zadeve. Predvsem zgodba in res noro believable liki (voice acting je nepričakovano kvaliteten) so me totalno potegnili not. Zaenkrat kaže, da bo tole pravi biser. :wub:

  • Račka +1 4
  • Na jagodo +1 2
Povezava do prispevka

Lords of fallen - podobno, kot Lies of P, zacenjam igro kasneje po izidu in tudi s kanckom pesimizma, ki se je pa spet izkazal za neupravicenega. 
 

30 ur trenutno, nekje na 3/4 prvega skozihoda in dogaja na polno. Res sem vesel, da se From vpliv tako lepo siri in dejansko dobivamo kompetentne soulborne igre. Prve igre iz zacetka ps4 generacije nisem koncal, odnehal nekje na zacetku (kar je redkost zame), tole pa res uzivam. Dvojni svet je izpeljan odlicno, tako tehnicno (vsaj trenutna razlicica) kot artisticno. Boj je dober, manjka sicer nek boljsi feedback ob udarcih, vsec mi je blocking/parry ter agresivni stil nagrajuje podobno kot BB…So far imba izkusnja. 
 

Lore, VA in na splosno so liki cisto at home From izkusnje in pohvalno izpeljani, takoisto tudi sidequesti ipd…

Povezava do prispevka

Danes ponoči sem svoje začetne Kingdom Come vtise napisal zelo hitro in površno, ker sem hitel in se osredotočil na tisto kar me je najbolj impresioniralo.

Poleg omenjenih prizemljenih in karizmatičnih likov in zgodbe bi dodal še okolico in mehanike interakcije s čimerkoli. RPG dialogi so zakon, lockpickanje je težko a zabavno, level upanje izgleda ful specifično in zapleteno, ampak po moje zna ponuditi ful različnih možnosti razvoja in specializacije lika,... Ter dosti drugih malenkosti, ki jih najbrž pozabljam.

 

Zaenkrat mi je edini minus leseno premikanje (ajde na to sem se že navadil in me po štirih urah igranja sploh več ne moti) in predvsem neintuitivno in okorno bojevanje. Mi je pa jasno, da tole v tak tip igre paše kot ata na mamo in že sedaj imam feeling, da je fora samo v git gudanju, tako v igri (level upanje skillov) kakor IRL (privajanje na kontrole in organski soulslike improvement igralca).

Mogoče mi bo na dolgi rok znal najedati še ta micro management okoli lakote in utrujenosti. Ne vem, včeraj sem po pobegu iz domače vasi moral non stop neki jesti. Upam, da ne bom moral več časa v igri skrbeti za te pizdarije, kakor za druge "bolj pomembne" aktivnosti. :D

 

Nisem pričakoval, da mi bo tako huda. Carji vsi, ki ste jo priporočali. :D

uredilo bitje ke_kit
  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 2
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Saj je zelo malo obveznih sword melee fightov, ene par v celi igrici (<5), pa še večino teh lahko cheesaš z lokom

 

Also jebeš sword fightanje, natreniraj lok. Sword fightanje je slabo do konca igrice, realizem gor dol, natreniraj lok in boš precej bolj užival v combatu :D

uredilo bitje Hernire
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 12 minutami:

Saj je zelo malo obveznih sword melee fightov, ene par v celi igrici (<5), pa še večino teh lahko cheesaš z lokom

 

Also jebeš sword fightanje, natreniraj lok. Sword fightanje je slabo do konca igrice, realizem gor dol, natreniraj lok in boš precej bolj užival v combatu :D

Jp. To je bila prva stvar na katero sem pomislil, ko sem dal skozi prvih nekaj bojev lol. Tule bom res brez kančka slabe vesti range filthal. :D

 

Aja, ogromno tudi doprinese ta realizem in domačnost okolice. Ko sem prvič jahal s konjem sem imel občutek, da sem na izletu na štajerskem. Samo še kako prekmurščino naj kdo vžge in je to to. :avadodo:

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 7 urami:

Ob 23h si rečem, da bom mal probal Kingdom Come. Ravnokar sem prvič pogledal na uro. :avadodo:

Najprej sem skoraj obolel, ker je boj tako neigralno lesen, ampak hvala bogu, da sem nadaljeval. Nisem pričakoval tako kul zadeve. Predvsem zgodba in res noro believable liki (voice acting je nepričakovano kvaliteten) so me totalno potegnili not. Zaenkrat kaže, da bo tole pravi biser. :wub:

too stari!
Jaz sem res po prvi uri in potem še po nekje 7. skoraj zbrisal igro ravno zaradi te lesenosti na trenutke.

 

Ampak ko daš to čez in ko postaneš malo bolj skillan v combatu (passives) pa igra postane bolj obvladljiva. Itak combat ni neki velik del igre.

 

Majkemi, da mi tale igra da občutek kot, da bi se sprehodil ven na vas in po mežiku bil teleportiran 300 let nazaj. :D

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka

Meni je smešno, ki sem bral eno Reddit debato od američanov, ki so bili isto hyped zaradi gradov in okolja — samo da so mislili, da je ful idealiziran portret in over the top, modelčki so mislili, da so te gradovi po Evropi nek medieval LOTR fantasy, pa da jih v resnici sploh ni tok :rofl:

 

Negro, 1 kilometer se sprehodim po Sloveniji pa grem mimo sedmih gradov in samostanov :D :D :D

uredilo bitje Hernire
Povezava do prispevka

Kingdom Come

Good people, lepo prosim, dejte mi kak protip kako najhitreje priti do kakega konja. Pešačiti od Talmberga do Skalic v dežju mi je največja tuga (ta beseda bi morala biti v naslovu namesto Deliverance :D).

God be with you~

 

Also, mislim, da postajam veren.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Dejansko pejt naprej po zgodbi, lov z gospodom, pol mal naprej ti dajo konja.

Jaz sem najprej drapnil enega konja ob nekem side questu, pa je bla jeba, če kojna nisem parkiral izven sela. Vsakič, ko sem zajahal in me je kdo videl, je bla frka.

 

Čeprav - če prav razumem tvoj namig z vernostjo, bi verjel, a si kojna že dobil na razpolago, ko greš v izvidnico s poveljnikom...?

Povezava do prispevka

@GogyHaha, tisto z vero sem mislu IRL. Vsi so tako prikupno pobožni, da bi se jim kar pridružil. :D

 

Drugače pa to glede "pejt naprej po zgodbi" nimam pojma kaj misliš, ker mi nihče ni ponujal takih opcij.

Po tistem, ko sem zbežal s konjem do Talmberga, mi niso dovolili, da bi se vrnil domov narediti pogreb staršem. Edini kvest, ki sem ga imel na voljo je bil pobeg iz gradu.

Gospodarica, ki se je navezala name, mi je pol pomagala (ta del mi je bil res fenomenalen, ker sem čisto organsko najprej pomislil nanjo in se je to res izkazalo za proper odločitev :avadodo:). Dala mi je neki denarja, namignila naj ukradem vojaško uniformo in se prešunjam mimo straže.

Zdaj sem nazaj doma in iščem lopato za pokop staršev.

 

Na poti sem naletel na dva looterja mrtvecev, ampak sem ju odpravil brez hujših težav, kljub temu da sem imel meč, ki je bil previsok level za moje statse lol.

Vso pot je lilo kot iz škafa, na cesti pa masaker s požganimi bajtami in kupi teles. Nimam pojma ali je to vreme bilo skriptano, ali čisto naključno. Kot da bi nekdo zrežiral žalosten dan po pokolu vseh, ki so ti kdaj bili blizu. Neverjetna scena, res. Tej Čehi so nori. :avadodo:

 

A je možno, da sem zgrešil kak sidequest in "prezgodaj" šel na taglavnega?

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...